dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Kiedy drzwi wewnętrzne

    Właśnie. Kiedy je wstawić. Niestety kupiłem wcześniej drzwi bez możliwości regulowania szerokością futryny. Teraz tynkarz twierdzi, że nie obrobi otworów bo nie ma futryn. Mnie się wydaje, że powinny być obrobione otwory drzwiowe a dopiero potem wstawić drzwi, bo inaczej je zmasakrują. Powstaje problem, jak zrobić wykończenie. Z jednej strony mogą być listwy maskujące, a z drugiej pianka? Co o tm myślicie. Waldek

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    U mnie to było prościej, były położone tynki gipsowe ale otwory drzwiowe "surowe" wstawiono furtyny mocując kołkami i pianką ze wszystkich stron, następnie otynkowano wokół drzwi gipsem.Powodzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Wcale otwory drzwiowe nie muszą być obrobione. Są dwie szkoły. Niektórzy zakładają futryny przy robiemiu tynków od razu. Można też i ja tak robiłam najpierw zrobić tynki (nie obrabiając drzwi) i potem wstawić drzwi - nic się z nimi nie dzieje - zawsze trzeb aje przecież jakoś zamontować.

  4. #4

    Domyślnie

    Ideałem jest futryna regulowana - zakłada się ją na otynkowaną ścianę i jest w kolorze drzwi , a nie stali

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Mr Bartt,bywaja futryny drewniane, np. białe.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Też stałem przedt tym dylematem i postanowiłem kupić drzwi po wykonaniu tynków (kupiłem z futrynami regulowanymi, moim zdaniem rewelacyjnie się prezentują). Będę montował je równocześnie z podłogami. Takie wyjście jest chyba najbardziej racjonalne.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Owszem też tak myślę, ale co na to "kasa" taka furtyna to kosztuje jak skrzydło drzwi?

  8. #8

    Domyślnie

    Podobno futryny regulowane zakłada się po wykonaniu podłó. Zasłaniają wtedy szczeliny dylatacyjne lub inne "niedociągnięcia" w tych miejscach.

  9. #9
    Poniek
    Guest
    Poniek

    Domyślnie Kiedy dzrwi wewnętrzne

    Zdecydownie polecam montaż drzwi po wykonaiu posadzek a nawet malowania. Wymagaa to jednak albo b.dokładnego wykonania ścian albo zakupu ościeżnic regulowanych ( koszt ).
    Poniek

  10. #10

    Domyślnie

    Marbo futryny regulowane mają kształt C, a nie prostokąta, więc nie zasłaniają podłogi

    Koszt jednej to ok 200zł, więc nie znowu taki kosmos

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony