dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 108 z 108
  1. #101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Majka emerytka dalej ciągnie swoją prywatną działalność. Od czasu do czasu przyjeżdza do "komturii" udzielając rad, podnosząc mnie na duchu, sprzątając tak jak to tylko kobiety potrafią i wraca do Warszawy.
    Swojego Panasonica odbiorę, zbyt dużo fajnych ujęć ucieka.
    Może zadowoli się moją analogową lustrzanką Yashicą z 4 obiektywami ?

  2. #102
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Ha! Sam wiesz że to świetny sprzęcik.

    Rzecz tylko (??) w tym, żeby odrzucić te nowoczesne (!?) przyzwyczajenia i robić tyle fotek na ile pozwala film (potem wymienić film na nowy) i myśleć przed każdym ujęciem bo ... nie podejrzysz jaki efekt.... i nie wykasujesz.....
    No i potem pobiec do fotozakładu, albo ... do własnej ciemni (koreks się kłania )

    Czy to taki problem...???

    Otóż problem, kiedy się spróbowało cyfry.
    Cholera.

    Ale ja kiedyś zawrócę z tej drogi (specjalnie publicznie się odgrażam)!

    A Ty Komturze nie myślałeś o tym?
    W Komturii powstałaby rasowa ciemnia i dopiero by było.....!

    Fajnie masz w sumie, tzn oboje macie, z mojego punktu widzenia to nie jest zły układ - Majka ma pracę w mieście i "dom na wsi" dzięki temu m.in. że Ty w tym domu na co dzień gospodarujesz.
    A Ty masz Majkę, która - wiadomo !

    No ale ale - życzę Wam abyście jak najszybciej Komturowali razem na stałe!
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  3. #103
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gagata
    Gdzieś natknęłam się na bardzo pochlebne opinie dot. Sony Cyber-shot DSC R1.. Nigdy bym nie wpadła na pomysł kupna aparatu foto SONY...
    Przerwę może Państwu tę sielankę.
    Dlaczego mówisz, że "nigdy...Soniak"?
    Mój pierwszy kompakt, to właśnie DSH1 końcówka serii, znowu z optyką Zeissa.
    Bardzo mile go wspominam.Fakt ,że zoom przeogromny, ale dla amatora to nie wada. Szumy w granicach rozsądku, fantastyczny zasięg, jeśli chodzi o ilość "pstryków" na jednej baterii ( do 320 zdjęć), nawet z pierscieniami korekcyjnymi od biedy mozna popracować , fajnie leży w ręku ( indywidualne, ale zwsze), balans ludzki. brak może jedynie formatów bezstratnych.

    Aktualnie testuję alfę i EOS-a. Wiem , dwie różne bajki,ale np. dla mnie amatora być może nie potrzebny będzie droższy Canon, a i w tej jakości nawet przy A4 alfa da sobie chyba radę.
    Czemu unikać Sony, podpowiedzcie,jestem laikiem fotograficznym, a mam teraz dylemat?

  4. #104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    2112wojtek to nie w tym rzecz że mam cos do Sony!
    Tylko ja zawiązuje do tego, że dla mnie aparaty fotograficzne z czasów, kiedy bardzo dużo fotografowałam, to były - Zenith (na nim robiłam dyplom ), Praktica - w moim zasięgu i Nikon, Canon oraz Olimpus dla tych bogatych
    A SONY to był producent sprzętu audio

    Stąd ten mój wpis.

    Jesli pasują Ci parametry to kupuj. teraz to już nie ma większego znaczenia który bo wszystkie oferują mniej więcej to samo, dla amatora jak Ty liczy się duży zakres zooma dający największe możliwości zakresu ogniskowej, ważne że dobrze Ci "lezy" w ręku - powinno się aparat "potrzymać" zanim się go kupi. W tej chwili one wszystkie są podobne jesli chodzi o możliwości, słyszałam dobre opinie o alfach nawiasem mówiąc. Ale - o każdym mozna wyczytac dobre opinie (te teksty sponsorowane... ) - nie chodzi o to żeby Cię zniechęcac tylko żeby się zbytnio nie sugerować. Jesli dobrze lezy Ci w reku a cena dla Ciebie - kupuj.

    I tak najważniejszy jest fotograf
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Wojtku, tak się jakoś forumowo złożyło, że znam Gagatę osobiście. Ona jest profesjonalistką jeśli chodzi o fotografowanie. Ja dość zaawansowany amator.
    Zaczynałem robić zdjęcia, bardzo dawno temu, Druchem, później był FED z lat '40 (obecnie dość cenny zabytek) póżnie lustrzanka Yashica. Od kilku lat, kiedy znudziło mnie noszenie kilku obiektywów postanowiłem nabyć cyfraka. Zależało mi na długiej ogniskowej. Większość moich zdjęć, to podglądanie natury i taki obiektyw dający długą ogniskową, w cenie aparatu, był dla mnie optymalnym chyba) rozwiązaniem. Gagata ma inne wymagania odnośnie ogniskowej. To było chyba podstawą jej wyboru. A czy Sony, czy Panasonic to chyba niewielka różnica. Obie firmy robią również swietne radia i telewizory.

  6. #106

    Domyślnie

    a co myslicie o aparacie Pentax K20D obiektyw 18-55 II i 55-200 cena ok. 3900 czy wart swojej ceny? a moze macie inne sugestie ? inny aparat w podobnej cenie ? aparat potrzebny mi jest do zdjec okolicznosciowych, rodzinnych, krajobrazy i takie tam, dla wlasnej przyjemnosci fotografowania

  7. #107
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    czmirek Pentax to dobra marka. Ogniskowe od 18 do 200 dają Ci praktycznie pełen wachlarz możliwości do takich celów jak piszesz. Nie orientuję się w cenach w tej chwili - jak ta cena się ma do innych marek?
    Polecam - zawsze warto kupić filtr UV (najlepiej nie zdejmować z obiektywu) i bardzo polecam do krajobrazu filtr polaryzacyjny - pięknie "wyostrza" obraz, dodaje "głębi". (czy takie filtry nadal są do kupienia czy w dobie fotografii cyfrowej i obróbce komputerowej stały się zbędne?? ... nie wierzę..)
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  8. #108

    Domyślnie

    wlasnie kilka dni temy bylem w polsce i jak sie okazalo z mojego zakupu nic nie wyszlo z prozaicznej przyczyny ze nie moglem dostac tego modelu z dwoma obiektywami a nie mialem czasu biegac po calym miescie.
    ale mily pan udzielil mi informacji ze na rynek wchodzi K-7 szczelny aparat z uszczelnionym obiektywem moze macie wiecej wiadomosci na ten temat chetnie poslucham bo jestem prawie zdecydowany kupic K-7
    wiec warto czy nie warto oto jest pytanie?
    nie rozwazam innych firm w gre wchodzi Pentax

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony