dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 129
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 2580
  1. #2001

    Domyślnie

    Wybudowaliśmy Doskonały EN, rzeczywiście nie ma możliwości zamontowania wyciągu, tylko filtr. Nawet, gdy wyłączymy rekuperator filtr radzi sobie z zapachami kuchennymi. Dom ze względu na duże przeszklenia bardzo mocno się nagrzewa, nie mamy możliwości pozostawienia otwartych okien na czas pobytu w pracy, więc musimy zasłaniać okna i zostawiać rekuperację na najniższym biegu, żeby nie było zbyt duszno. Zastanawiamy się nad wykorzystaniem zimnego powietrza z pompy ciepła jako "klimatyzacji".

  2. #2002
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewela11

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam!
    Mam pytanie czy buduje sié Doskonały w woj. łódzkim?

  3. #2003
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    poluks

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    42

    Domyślnie

    Vayakon, być może pisałeś o tym wcześniej, w każdym razie niepamiętam napisz proszę jaki masz rekuperator i czy robiłeś instalację zgodnie z projektem dołączonym w dokumentacji z pracowni, aha jeszcze jedno z jakich przewodów robiłeś wentylację, dziękuję z góry Radek

  4. #2004

    Domyślnie

    Cytat Napisał vayakon Zobacz post
    Wybudowaliśmy Doskonały EN, rzeczywiście nie ma możliwości zamontowania wyciągu, tylko filtr. Nawet, gdy wyłączymy rekuperator filtr radzi sobie z zapachami kuchennymi. Dom ze względu na duże przeszklenia bardzo mocno się nagrzewa, nie mamy możliwości pozostawienia otwartych okien na czas pobytu w pracy, więc musimy zasłaniać okna i zostawiać rekuperację na najniższym biegu, żeby nie było zbyt duszno. Zastanawiamy się nad wykorzystaniem zimnego powietrza z pompy ciepła jako "klimatyzacji".
    My pompy niestety nie będziemy mieli.
    Mamy rolety zewnętrzne - ale tylko na dole.
    Troszkę zmartwiłam się tym nagrzewaniem - nasz dom ustawiony jest w ten sposób do stron świata, że elewacja boczna ( ta z lukarną) nie jest centralnie od południa - słońce świeci prostopadle ok. 14. W dodatku od strony elewacji z oknem trójkatnej mamy wysoki las, więc już o 18-19 dom jest zacieniony.
    Na tym etapie budowy (ocieplony, bez tynków) wydaje się, że w domu jest chłodno i przyjemnie.

    Mnie interesuje, czy rekuperację mogę soibie dowolnie regulować - raz codzinnie włączyć i wyłączyć.
    I dlaczego "nie ma możliwości" zamontowania wyciągu - jest to po prostu niewskazane czy też są jakieś przeszkody techniczne?

  5. #2005

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanko odnośnie okien dachowych - jaki macie kolor stolarki? Mamy dach w kolorze łupek- antracyt. Myslałam, że okna będą grafitowe a okazuje sie, że Velux i Fakro mają standardowo stolarkę w kolorze RAL chyba 7022 (nie pamiętam). Kolor ten jest taki lekko brązowawy. Za dopłatą (ok. 20% wartosci) mozna zrobić dowolny kolor z palety RAL. Chciałabym się dowiedzieć, czy macie okna w wersji podstawowej czy dopłacaliście za inny kolor. I najważniejsze - czy jesteście zadowoleni?

  6. #2006

    Domyślnie

    Cytat Napisał mary2511 Zobacz post
    Mam jeszcze pytanko odnośnie okien dachowych - jaki macie kolor stolarki? Mamy dach w kolorze łupek- antracyt. Myslałam, że okna będą grafitowe a okazuje sie, że Velux i Fakro mają standardowo stolarkę w kolorze RAL chyba 7022 (nie pamiętam). Kolor ten jest taki lekko brązowawy. Za dopłatą (ok. 20% wartosci) mozna zrobić dowolny kolor z palety RAL. Chciałabym się dowiedzieć, czy macie okna w wersji podstawowej czy dopłacaliście za inny kolor. I najważniejsze - czy jesteście zadowoleni?
    My mamy standardowy kolor okien fakro, dachówkę antracyt Turmalin i powiem szczerze że nie gryzie się to wcale, wszystko inaczej wygląda w salonie sprzedaży, a inaczej jest w realu na dachu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02737.jpg
Wyświetleń:	340
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	190718

  7. #2007
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomchis

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrotnów
    Posty
    120

    Domyślnie

    Ja mam Veluxa, dachówka Euronit Kapstadt i wygląda to tak:


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0412.jpg
Wyświetleń:	375
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	190782

  8. #2008

    Domyślnie

    Sprawdziłam dokładnie - mam dachówkę Creaton Terra Optima kolor łupek.
    Może ma ktoś dokładnie taką lub podobną i wypowie się na temat koloru okien dachowych (planujemy Fakro ale Velux ma chyba podstawowy kolor podobny) - pytałam o to chwilę wcześniej. Bardzo proszę o wiecej opinii a tomchis i bakaba dziękuję za odpowiedź.

  9. #2009

    Domyślnie

    Witam wszystkich doskonałych, mam pytanko do tych którzy są po tynkach, jak wykańczaliście glify, czy na kont prosty czy rozwarty?
    Tynkarze proponują mi delikatnie rozwarty, ale nie wiem jak to będzie pasowało do wnętrza doskonałego.

  10. #2010
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    drzewusie

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam,
    Wreszcie PnB w ręku i zaczynamy przygodę z ekipami. Powiedzcie nam czy kwota samej robocizny 50 tys. za stan surowy (w tym więźba dachowa) jest akceptowalna (rejon: Trójmiasto).
    Czekamy na wycenę innej ekipy a u was jak to wyglądało?

  11. #2011
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    azbestos

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-585
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, my w Gdyni mieliśmy oferty na robociznę: stan surowy + więźba od 40 - 60 tys. a wybraliśmy ekipę za 45 tys.

  12. #2012
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    drzewusie

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    Zatem jest pierwsze porównanie. Wychodzi na to że koszt robocizny mieści się w zakresie.
    Mam nadzieję, że uda się wytargować jakiś procent. Liczę na max 45 tys.

  13. #2013

    Domyślnie

    Ja mam takie pytanie do tych, którzy budowali metodą gospodarczą. Czy zmieściliście się w kosztorysie (robocizna plus materiały i wszystko inne)? Bo z tego co słyszę, to raczej nikomu się to nie udało.

    Ja wzięłam firmę, wycenili mi trochę mniej niż w kosztorysie, a dali dodatkowo lepszą dachówkę ceramiczną, komin systemowy. Wszystko jest jak w projekcie, więc nie muszę nic zmieniać na tańsze rozwiązania. Nigdy nie dostanę takich zniżek, jakie ma firma, działająca już jakiś czas na rynku i mająca wejścia w hurtowniach. I jeszcze jedno. Póki co, mam zdecydowanie mniej zmartwień i stresu. A czas, który miałabym poświęcić na jazdę po sklepach przeznaczam na czytanie muratora Zobaczymy jak to wyjdzie na koniec

  14. #2014

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnkaSz Zobacz post
    Ja mam takie pytanie do tych, którzy budowali metodą gospodarczą. Czy zmieściliście się w kosztorysie (robocizna plus materiały i wszystko inne)? Bo z tego co słyszę, to raczej nikomu się to nie udało.

    Nigdy nie dostanę takich zniżek, jakie ma firma, działająca już jakiś czas na rynku i mająca wejścia w hurtowniach. I jeszcze jedno. Póki co, mam zdecydowanie mniej zmartwień i stresu. A czas, który miałabym poświęcić na jazdę po sklepach przeznaczam na czytanie muratora Zobaczymy jak to wyjdzie na koniec
    .... też tak kiedyś myśleliśmy Nie wiem może trafiliście na uczciwą firmę, ale z własnego doświadczenia powiem tylko tyle, że kto przy zdrowych zmysłach będzie biegał od hurtowni do hurtowni w poszukiwaniu najtańszej oferty dla klienta?
    Jeśli wydaję swoje pieniądze to dbam o to, żeby wydać je jak najbardziej optymalnie.
    A z tymi zniżkami to nie jest tak do końca - jak zaczniecie się być klientami kilku hurtowni to będą się prześcigać w ofertach - byleby kupić od nich.
    A najlepsza metoda jaką my wypracowaliśmy - każde słowo, sposób wykonania prac, cenę , ofertę trzeba sprawdzić samemu ....
    beyatka

  15. #2015

    Domyślnie

    U nas ta firma bierze rachunki na siebie. Także ile oni zaoszczędzą na zniżkach to jest ich, jest to naturalne, że i oni muszą coś zarobić. Mnie interesuje tylko, że materiał ma być zgodny z projektem i dobrze wykonana robota. Do tego oczywiście cieszę się, że jest mniej niż w zamówionym kosztorysie. Czasem szef firmy zadzwoni i powie, że teraz w promocji jest to i to, i że w tej cenie mogę mieć dodatkowo to i to. Ostatnio zadzwonił i powiedział, że są w promocji takie i takie kominy systemowe, żebym sobie poczytała opinie i ew dała mu znać, czy się decyduję. Teraz jeszcze dogaduję okna dachowe, bo w tej cenie którą ja miałabym wydać, mogę mieć lepsze okna, jeśli on mi je kupi. Póki co nie mogę chyba narzekać....
    Mam nadzieję, że współpraca z tą firmą będzie przebiegać dobrze do samego końca i będę mogła ich z czystym sumieniem polecać.

    beyatka, zmieściliście się przy SSO? Chyba, że zmienialiście konstrukcję i dawaliście np. mniej stali...

  16. #2016

    Lightbulb

    Jeśli firma bierze na siebie rachunki to bym bardziej bym się pilnowała !!!!
    Nie chcę tu opisywać nieuczciwych firm i ich metod, ale mogę tylko radzić, aby się pilnować, bo "nasza firma", która miała "zrobić" cały dom (i przy okazji zarobić i mieć ciągłość pracy) to po prostu kradli "w biały dzień". A faktury, które dostaliśmy nie pochodziły z naszej budowy.
    My budujemy Doskonałego pod działalność, także nasze wydatki też są trochę inne, ale odkąd zaczęliśmy sami szukać materiałów mamy spore oszczędności. A co najważniejsze pewność, że nikt nas w konia nie robi
    Warto mieć jakiegoś zaprzyjaźnionego murarza, czy tam złotą rączkę i o wszystko pytać - bo to co mówi firma to jest im to po prostu na rękę, a nie, że jest to np. ekonomicznie uzasadnione.

    Aniu w biznesie nie ma przyjaźni, a trochę kontroli nigdy nie zaszkodzi
    beyatka

  17. #2017

    Domyślnie

    beyatka, nie rozumiem jakby miał mnie okraść Jeżeli więcej kupi, to więcej wyda swojej kasy. Ja jestem umówiona na stałą sumę - robota plus materiał. Kupi drożej, mniej dla niego zostanie, kupi taniej, więcej mu zostanie Fakturę dostanę jedną za SSO

  18. #2018

    Domyślnie

    AnkaSz.............czytam i nie wierze (sic !) ........ cóż , w takim razie nic tylko życzyć powodzenia

  19. #2019

    Domyślnie

    Ej, naprawdę nie rozumiem dlaczego Mam wykaz robót (co i jak po kolei ma być robione) i materiałów... Stoję z listą i sprawdzam....inspektor nadzoru również, więc w czym problem?

    A pytanie miałam o kasę, czy mieścicie się w kosztorysie, a nie, czy powinnam sama załatwiać cegłę i beton....
    Ostatnio edytowane przez AnkaSz ; 04-06-2013 o 20:03

  20. #2020

    Domyślnie

    My sie zmieściliśmy w kosztorysie - nawet trochę zostało, ale mieliśmy kilka zmian w stosunku do oryginalnego projektu:
    - rezygnacja z ISOMURu
    - rezygnacja z zawiesi systemowych balkonów

    a oszczedności:
    - nie wymurowanie jednego komina - będzie PC
    - sam szukałem materiałów dzwoniąc negocjując szukając po znajomych powołując sie na ekipę która u nas stawiała SSO

    Wyszło tak jak wspominałem 15% poniżej wartości z kosztorysu (kosztorys był robiony w oparciu o ceny SENKOCENBUD w 2008r). Ta różnica pozwoliła nam uzbroic działkę i załatwic papierki niejako z pieniędzy pzreznaczonych na budowę SSO.
    Szczera rozmowa po budowie z szefem ekipy co by było gdybym chciał się nie dotykać tylko przyjść na gotowe spowodowało by wzrost kosztów ze strony ekipy ok jakieś 15kPLN. Praktycznie to co zaoszczędziłem + satysfakcja ze coś jednak zrobiło sie samemu

Strona 101 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony