dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 129
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 2580
  1. #2021

    Domyślnie

    15 k - 8k za Isomur - ok 3k za komin - 2k za łączniki balkonowe = 2k odjąć paliwo, telefony, transport.... Sorry, dla mnie to żadne oszczędności.

    A co do satysfakcji.... z całym szacunkiem, ale satysfakcję będzie mieć mój sąsiad, który po swojej pracy, popołudniami, buduje sam z ojcem.

    Tak czy inaczej gratuluję SSO!

  2. #2022

    Domyślnie

    Oczywiście każdy podejmuje sam decyzje co do tego w jaki sposób prowadzi swoją budowę. Jedni biorą nadzór inwestorski i dzięki temu śpią spokojnie inni sami przez kilka lat cegłę na cegłę sami murują. Ale do meritum:
    - paliwo - to prawda jestem na budowie często ale nie sądzę ze byłbym rzadziej jakbym zapłacił za wykonawstwo - po prostu uważam ze skoro to ma być mój dom to powinienem tak czy inaczej być w budowę zaangażowany. To jest tylko i wyłącznie moja opinia.
    - telefon - mam taryfę w której mam nieograniczone rozmowy więc w tym przypadku możemy policzyć tylko czas jaki spędziłem dzwoniąc do hurtowni na dzień dobry i pytając o ceny, zapisując w excelu aby potem rozesłać wszystko z minimalnymi cenami w ramach negocjacji. Wyszło tak że gazobeton BH w mojej okolicy był po 7,15 natomiast ja dostałem cenę 6.90pln i transport gratis (50km dowieźli). Bloczki betonowe na ściany fundamentowe w cementowi - omijamy pośredników. Gdy się porozmawia zawsze można dostać albo drobny upust na beton towarowy przy okazji albo pompę gratis... Kolejne zakupy ograniczały się tylko do sporządzenia listy (otrzymywałem od ekipy) i wysłanie kontrolnie do kilku hurtowni - a min cenami pytanie do tej odległej czy sprzedadzą taniej ... zawsze schodzili kilka procent i zawsze był transport gratis. Cała akcja była raz na tydzień. Czy to naprawdę dużo czasu nie wiem jak dla mnie - nie.

    Odkopałem moje zapiski i oto co znalazłem (zaokrąglam do pełnych tysięcy złotych):
    - stan zero: 34kPLN
    - parter: 23kPLN
    - poddasze: 9kPL
    - dach: 13kPLN (więźba + pełne deskowanie + wstępne pokrycie papą) - duża oszczędność bo drewno częściowo z prywatnego lasu
    - ekipa wzięła 40kPLN za wszytko od fundamentów włącznie z więźba deskowaniem i papą. Małe rzeczy których zabrakło: kilogram gwoździ, deski do szalunków ekipa załatwiała we własnym zakresie jedynie mnie informując ze mają braki. Faktury dostawałem później i rozliczałem się z ekipą za te drobne wydatki.
    - dodatkowo wykopy fundamentów, dźwig do dachu, hydraulik od przepustów: 6kPLN

    Podsumowując: 125kPLN

    Co zostało - pokrycie dachowe. Decydujemy się na tańsza blachodachówkę Ruukki Finnera z rynnami systemowymi (gwarancja techniczna 40 lat + estetyczna 15lat). Materiał na dach to 15-16kPLN + robocizna 5kPLN umowa już podpisana. Okna dachowe pomijam na razie. Wiec mamy 146kPLN. W tym jest z racji podwyższonego VAT na materiały budowlane ponad 7kPLN zwrotu z US więc realnie zapłaciłem 139kPLN za SSO. Nie odkopie kosztorysu jaki zakupiłem z "Domów z wizją" ale jeśli mnie pamięć nie myli przewijała sie tam kwota około 230kPLN netto czyli około 248kPLN brutto.

    Jak dla mnie to całkiem spora oszczędność jak na "zajęcie się kilkoma sprawami osobiście" ale tak jak wspomniałem na początki każdy podejmuje decyzję za siebie. I oczywiście satysfakcja - jak dla mnie spora z racji oszczędności, wkładu pracy, poszerzenia swojej wiedzy, wpływu bezpośredniego na kształt inwestycji.
    Ale może to tylko moje podejście do tematu.

    PS: Dziękuję za gratulacje. Mam nadzieję że już niedługo również będę mógł pogratulować
    PS2: no i się późno zrobiło ....

  3. #2023

    Domyślnie

    Jeżeli budowałeś energooszczędny i nic poza dachówką nie zmieniałeś to super u Ciebie to wyszło. Byłam ciekawa jak to jest u innych. Mnie moja opcja oczywiście odpowiada i chyba o to chodzi (płacę 230k bez Vat'u, netto podane jest dlatego że koleś bierze rachunki na siebie i wrzuca sobie w koszta). Póki co jestem zadowolona. Jedyne zmiany jakie na stan zero miałam to grubsza stal, lepszy beton i 20 cm styro na ścianie fundamentowej. Później będzie komin systemowy icopal, dachówka ceramiczna Creaton i może coś jeszcze wyjdzie "w praniu". Jeżeli chodzi o wykończeniówkę to nawet nie pytam. Różne materiały, różna cena, itp.

    Z dwójką małych dzieciaków i maksymalnie zapracowanym mężem, nie miałam innej opcji. Nie chciałam rozpocząć dyskusji, czy robię dobrze czy źle, bo żadne poparcie od obcych osób jest mi niepotrzebne Ciekawi mnie jedynie koszt. Wcześniej na tym forum, ludzie pytali się o realne koszty budowy ale mało kto udzielał odpowiedzi.

    A mam jeszcze pytanie o dach. Czy ktoś ma/robi dach w kolorystyce jasno szarej, coś w rodzaju wizualizacji Doskonałego 3?

    Pozdrawiam!

  4. #2024

    Domyślnie

    A mam jeszcze pytanie o dach. Czy ktoś ma/robi dach w kolorystyce jasno szarej, coś w rodzaju wizualizacji Doskonałego 3?

    Pozdrawiam![/QUOTE]

    My planujemy dach w kolorystyce jasno-szarej. Okna mamy dąb jasny, a elewacja biało-szara (szary taki jak blacha na dachu)
    Tak bardziej w stylu nowego projektu DzW Nowoczesny 2
    Co wyjdzie to się dopiero okaże
    beyatka

  5. #2025

    Domyślnie

    beyatka, mamy jednakowy gust bardzo mi się podoba ta wizualizacja, bardzo podobają mi się nowoczesne, minimalistyczne wnętrza i też chcę zrobić w tej samej kolorystyce - jasno szary dach i jasne, "dębowe" okna. Pytam, ponieważ w mojej okolicy nikt nie ma takiego dachu i nie wiem jak to będzie wyglądać w realu. Jeszcze jakby udało się kupić bramę garażową taką jak w nowoczesnym 2 to byłoby super... chyba w Hoermannie można taką zamówić... więc pewnie cena będzie powalać

    Jak będziesz mieć zrobiony dach to proszę pochwal się zdjęciami, u mnie to jeszcze trochę potrwa ;/

  6. #2026

    Domyślnie

    AnkaSz: Ja nie chciałęm w żadnym wypadku krytykować. Po prostu każdy inaczej podejmuje decyzje i one są słuszne jedynie w naszych przypadkach. Też mam bąbla a drugi w drodze więc doskonale wiem jak trudno znaleźć czas na cokolwiek Chciałem tylko wyprostować że pole do oszczędności jest i to niekoniecznie kosztem jakości.

    Niezależnie od decyzji: Powodzenia i oby jak najszybciej udało się wprowadzić

    A co do wykończeniówki ... tu nawet nie śmiał bym polemizować: "różne gusta - różne potrzeby"

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mik81 ; 11-06-2013 o 14:09 Powód: składnia

  7. #2027
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomchis

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrotnów
    Posty
    120

    Domyślnie

    Witam,\\ja mam taki kolor dachu:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0653.jpg
Wyświetleń:	659
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	195248   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0651.jpg
Wyświetleń:	568
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	195249   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20121121143.jpg
Wyświetleń:	580
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	195250  

  8. #2028

  9. #2029
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomchis

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrotnów
    Posty
    120

    Domyślnie

    Dzieki!

  10. #2030
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    natalia84

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czy ktoś buduje Doskonałego w województwie świętkorzyskim?

  11. #2031

    Domyślnie

    gdyby nie komplikacje z kanalizacją i wodą - za 2 miesiące można by było zamieszkać
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d1.jpg
Wyświetleń:	2085
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	197116Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d2.jpg
Wyświetleń:	1853
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	197117

  12. #2032

    Domyślnie

    Kris doskonały -doskonały Wybrales gres na parter?-napisz prosze na co sie zdecydowales .
    Ostatnio edytowane przez kakusek ; 24-06-2013 o 21:26
    kaka

  13. #2033

    Domyślnie

    kakusek - mam rex-a unique bianco (80x80) - niestety nie wpada w szary a minimalnie w beż - ale mam nadzieję, że nie popsuje koncepcji
    glazury w łazienkach położone - ściany po gruntowane - czekają na farbę
    schody zamówione - ponoć zrobione
    kuchnia na koniec lipca
    i można mieszkać... gdyby nie fakt, ze nie ma wody i kanalizacji )))
    Ostatnio edytowane przez kris_białystok ; 25-06-2013 o 09:26

  14. #2034

    Domyślnie

    Kris bardzo łądny ten gres -szkoda ze znalazlam sklepu w necie gdzie mozna zobaczyc cene Wiesz ja tez ostatnio coraz bardziej mysle o czyms jasniejszym niz szary
    U nas woda jest ale nie wpuszczona w obieg bo nie mamy filtra ani pieca centralnego.Nie bales sie robic glazury bez wczesniejszego sprawdzenia szczelnosci instalacji? Ja wiem ze mozna to sparwzdic cisnieniowo ale woda to jednak woda
    Pochwal sie lazienkami skoro skonczone
    kaka

  15. #2035

    Domyślnie

    w łazienkach jak napisałem są tylko glazury - nawet nie fugowane - ceramika i armatura lezy w kartonach aż się ładnie wszystko posprząta - a i nie spieszy się majstrowi bo nie ma wody szczelność sprawdzali kilka razy sprężonym powietrzem - nie mam innego wyjścia

    co do gresu - mi udało się jeszcze kupić 2gi gatunek (sąsiadowi podobnie) - on po ulożeniu stwierdził, że nie ma wad - producent podaje, że rózni się jedynie odcieniem wychwytywanym przez komputer - oko widzi mniej ) cenowo wyszło to po 85zł /m2 - niestety pierwszy gatunek boli mocno bo prawie 300zł ( o czym przekonał się architekt sąsiada...bo mu za mało wyliczył i sprowadza 1szy - bo ponoć drugi jest już wycofany)

    szukałem gresu jasno szarego - jest w tym rexie ale ma dziwny odcień - mi się nie podobał - jeśli nie szary to musiał być biały - niestety białe ładne to ponad 300zł więc wybór był oczywisty w tej cenie

    dziś przyjechały balustrady i przęsła na ogrodzenie z bramą i furtką - mam nadzieję, że dodadzą uroku
    kolejne zdjęcia wkrótce...

  16. #2036

    Domyślnie

    Cześć ludzie pracy

    Kris fajnie wyszło, u nas podobna kolorystyka. Wykanczanie najbardziej daje po kieszeni... Z jednej strony 10-20 zł na metrze żadna różnica, ale jak tych metrów trochę jest , to juz sie robi cena. Dla ironi mamy w salonie dość drogie płytki lapato beżowe, białe w korytarzu pierwszy gatunek. W garażu mamy paradyz drugi gatunek, załatwiany po znajomosci. Ekipa od ich kladzenia stwierdziła, ze lepsze były te w drugim gatunku niz te drogie w pierwszym. Pózniej sie zastanawialiśmy czy sie trzymać bedą, ale jak na razie są. Dom siada w garażu nic sie nie dzieje, a w korytarzu 2 płytki pekniete:/ na szczęście w malowidocznym miejscu. Więc czasami ten 2 gat. to nie jest złe rozwiazanie.

    A propo wykończeniowe czy ktoś z Was zna nazwę takiego rozwiązania?







    U nas pergotenda odpada ze względu na rozmiar okna trapezowego, przy ktorym stelaż od pergotendy, która byliśmy zachwyceni, szpecilby taras. Teraz myślimy o czymś takim, bo można z dwóch stron przymocowac to do domu, a jeden maszt dać w ogrodzie i tak skonstruować by był zdejmowany na jesień.

    Pozdrawiam,
    Kasia

  17. #2037

    Domyślnie

    odp na pytanie to: żagiel...pozdrawiam
    Bob budowniczy

  18. #2038

    Domyślnie

    Dzięki, w sumie logiczne, ale aż za proste

  19. #2039

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d3.jpg
Wyświetleń:	1654
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	197691

    są barierki i balustrady - fajnie nawet wyszło

    co do wnętrz to u nas w tym roku będzie bardzo skromnie tylko niezbędne rzeczy typu łazienka i kuchnia żeby się wprowadzić
    bardziej zależało mi żeby ogrodzić - utwardzić i zrobić dobry dojazd przed zimą - ale i tak szukam okazji na zmianę samochodu na 4x4

    a i się pochwalę własnoręcznym zrobieniem drenażu wody z rynien - 50 metrów wykopu - 15 ton kamieni płukanych - ciężkie chwile ale radość ogromna

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dr1.jpg
Wyświetleń:	451
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	197693Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dr2.jpg
Wyświetleń:	479
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	197694Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dr3.jpg
Wyświetleń:	844
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	197695
    Ostatnio edytowane przez kris_białystok ; 27-06-2013 o 08:40

  20. #2040

    Domyślnie

    Bardzo ładne ogrodzenie, proste i eleganckie - chyba podkradnę pomysł

    Fajnie, że już jesteście przy końcu. U mnie dopiero ściana betonowa wylana ;/

Strona 102 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony