dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 129
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 2580
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kathi
    Tak tez zrobię, ale bazowac sie bede na tym projekcie, bo sliczny domek jest!
    Nie moge zrobić garażu ponieważ spadek jest od strony światła (południowy-zachód). Szkoda by było. dzisiaj mam spotkanie z architektem i zobaczymy co mi doradzi
    a taras nad garazem nie moze byc ?

  2. #202
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maszpol

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich


    Zamówiliśmy z mężem projekt indywidualny bazując się na domie „z charakterem” i szczerze powiedziawszy już się trochę pogubiliśmy. Okazuje się, że nasz projekt jest strasznie „goły” i nie tak dokładny jak ten z pracowni a słono za niego zapłaciliśmy. Jeśli ktoś mógłby nam pomóc, to będziemy bardzo wdzięczni.
    Nie wiemy jak i z czego ma być zrobiony daszek nad klatką schodową, a zależy nam bardzo na tym aby elewacja domu była zbliżona do oryginału. Po za tym co pełni funkcję doświetlenia w ścianie przy wejściu do domu i w kotłowni (bo na pewno nie są to luksfery) ? Jeśli to możliwe bardzo prosimy o przesłanie informacji, a może macie jakieś rysunki jak to wykonać?
    Poza tym prosimy o zestawienie materiałów, producentów oraz dobre rady

    [email protected]

  3. #203

    Domyślnie Doskonały

    Witam ponownie wszystkich Budowniczych !

    Ależ się tu pozmieniało. Założyłem ten post ponad rok temu i nikt wtedy jeszcze nie myślał o budowieł a teraz, proszę - wszyscy daleko mnie wyprzedziliście. GRATULUJĘ i bardzo zazdroszczę Wam zaawansowania budowy. Mam nadzieję rozpocząć swoją budowę Doskonałego za miesiąc. Wreszcie...
    Zebraliście już sporo doświadczenia, chciałbym zatem zapytać Was o okna i rolety. Widziałem Wasze posty na ten temat, ale ciekaw jestem gdzie zamówiliście okna ( jaką firmę polecacie ), jakie wybraliście ( 3 warstwowe szklenie ? ) oraz jakie finalnie rol,ety sprawdziły się w Waszych domach ( czy wyposażyliście w nie wszystkie okna, również na piętrze i ile to wszystko kosztowało )?

    Dzięki i pozdrawiam

    Rafał

  4. #204

    Domyślnie Re: Doskonały

    Cytat Napisał basil102
    Witam ponownie wszystkich Budowniczych !

    Ależ się tu pozmieniało. Założyłem ten post ponad rok temu i nikt wtedy jeszcze nie myślał o budowieł a teraz, proszę - wszyscy daleko mnie wyprzedziliście. GRATULUJĘ i bardzo zazdroszczę Wam zaawansowania budowy. Mam nadzieję rozpocząć swoją budowę Doskonałego za miesiąc. Wreszcie...
    Zebraliście już sporo doświadczenia, chciałbym zatem zapytać Was o okna i rolety. Widziałem Wasze posty na ten temat, ale ciekaw jestem gdzie zamówiliście okna ( jaką firmę polecacie ), jakie wybraliście ( 3 warstwowe szklenie ? ) oraz jakie finalnie rol,ety sprawdziły się w Waszych domach ( czy wyposażyliście w nie wszystkie okna, również na piętrze i ile to wszystko kosztowało )?

    Dzięki i pozdrawiam

    Rafał
    Rolety kosztują drugie tyle co okna , u mnie okna PCV kolor antracyt są wyliczone na 30.000 zl

    z rolet zrezygnowałem ponieważ trzeba by zmniejszyc na wysokosc okna bo nad oknami lany jest wieniec i nie ma miejsca na skrzynkę ( chyba ze chcesz wystajacą ze sciany a nie zlicowaną )

    jesli chodzi o dachówkę to w cenie betonowego brasa tegalit mozna kupić ceramiczną Creaton Domino

    pozdr

    Tomek

  5. #205
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wdzięczna

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2

    Domyślnie Dom z charakterem!!!!

    Witam wszystkich!!!!
    Szukam osób, które budują dom z "charakterem". Myślę, że dom powinien być wykonany zgodnie z konstrukcją podaną w projekcie. Jednak stal jest tak bardzo droga, że coraz bardziej zastanawiam się za odpowiednikami betonowymi. Boję się jednak, że dom straci swój urok!!! Proszę forowiczów o pomoc, co robić??????
    Drugie moje pytanie dotyczy elewacji zewnętrznej - czy ktoś wykorzystał TeknoAmerBlok, czy może korzystał z innych materiałów????? Proszę o wypowiedzi łaskawych ludzi!!!!
    Pozdrawiam serdecznie, Wdzięczna.

  6. #206

    Domyślnie

    ale sie tu cicho zrobiło?? czyżby wszyscy byli tak pochłonięci budowa??
    może jakieś zdjęcia z budowy??
    pozdrawiam

  7. #207

    Domyślnie

    Witam na forum. Zamierzam kupić projekt domu Doskonały 2. Chyba właśnie takiego szukałam od ponad roku ! Zmiany będą - a jakże - kominek usytuowany na ścianie z tym największym oknem i ew. zmiana kształtu lukarny na dwuspadową ( co myślicie ? ). Może też trochę większe okna kuchenne. Poza tym ten dom jest po prostu doskonały. Choć drogi w realizacji, podobno. Uparłam się na ogrzewanie nawiewowe, bo znajomi mają takie i są zadowoleni - ich dom ma 220 m + garaż, wysokość pomieszczeń 2,9, więc ogromna chałupa , przeżyli zimę i było ciepło, nie jest duszno, kurz się nie osadza, nie ma kaloryferów - same plusy. Rachunki za prąd i gaz - to minus, ale Doskonały jest trochę mniejszy. Napiszcie proszę co o tym myślicie. Pozdrawiam - JK.

  8. #208
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaelo

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam po kilku miesiącach, pozwolenie jest, rozpoczynamy budowę naszego "doskonałego 2 lustro" , wprowadziliśmy kilka zmian: wyrównanie poziomu podłóg (wygrała praktyczność), kominek na ścianie przy dużym oknie (mieliśmy rezygnować), powiększyliśmy okna w kuchni, rezygnacja z okien w garażu i łazience na dole, okno trapezowe w części dolnej będzie przesuwne, wszystkie okna w salonie do podłogi, zmiana kolorystyki okien i kamienia: sosna i piaskowiec, betonu architektonicznego nie będzie;
    jak widzisz JK102 część zmian takich jak twoje, ja uważam również, że dom jest naprawdę drogi w realizacji, co do ogrzewania nawiewowego weź pod uwagę, że dom jest bardzo przeszklony, na pewno wymaga to osobnego projektu wykonanego przez specjalistę; my mamy zaplanowaną podłogówkę niemal na całym dole i grzejniki na górze; weź pod uwagę, że poddasze zaczyna się nisko, nie ma ścianek kolankowych, warto zobaczyć to u innych żeby się oswoić i nie rozczarować, no i ostatnia najważniejsza według mnie sprawa to usytuowanie działki, my mamy strony świata idealnie do tego projektu ;
    poza tym jak tylko zobaczyliśmy ten dom chcieliśmy go budować, nadal nic się nie zmieniło, a jak się wprowadzimy będziemy na pewno zachwyceni, bo już nie możemy się doczekać

  9. #209

    Domyślnie

    Gratuluję Kaelo szczęśliwego przebrnięcia przez papierologię. Zazdroszczę, że juz zaczynacie. My w przyszłym tygodniu zakupimy projekt, dopiero kilka dni temu, po 3 miesiącach oczekiwania dostaliśmy warunki zabudowy. Ten dom jest piękny, nietypowy, ale bezpretensjonalny. Zresztą to kwestia gustu, nam sie podoba, zawsze chciałam mieć takie duże przeszklenia w salonie, za oknem będzie las. Jest kilka minusów - np. niewielkie zaplecze gospodarcze, zostaje właściwie tylko pomieszczenie za garażem, gdzie muszę zmieścić kotłownię, pralnię, spiżarnię. Jeszcze muszę gdzieś upchnąć narty, rowery, kosiarkę, meble ogrodowe itd. Chyba trzeba będzie postawić jakąś szopkę w ogrodzie. W pomieszczeniu na górze 6 m2 chciałabym mieć garderobę, troche powiększyć łazienkę kosztem pokoju 17,6 m2. I niestety pustka nad salonem jest bardzo niepraktyczna, ale co tam ! Tak samo jak kominek na zewnętrznej ścianie. Mam do Ciebie kilka pytań - czy zakładasz rolety w oknie trapezowym? Czy decydujesz sie na okna drewniane, czy powierzchnia na poddaszu, to jest powierzchnia podłogi, czy powyżej 1,80 ? Gdzie sie budujecie, bo my w okolicach Sieradza, w okolicy jest już taka realizacja, dostałam zdjęcia, wygląda super, ale ja wolałabym cieplejszą kolorystykę. Pozdrawiam JK.

  10. #210

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    Mam do Was pytanie o dach na Doskonałym. Jak wiadomo w projekcie jest Tegalit od Braasa, ale część z Was zdecydowała się na Domino od Creatona. Czy bylibyście tak mili i przesłali na maila jakieś zdjęcia gotowego dachu z Creatona. Tegalit widziałem na innym domu w okolicy i wygląda świetnie, ale rozumiem, że jednak dachówka ceramiczna to dachówka ceramiczna. Ja znalazłem jeszcze 1 świetnie wyglądającą - Erlus Linea ( podobna do Creatona ). Waham się więc między wyglądem a zaletami użytkowymi, ale być może dach Creatona wygląda równie dobrze bądź nawet lepiej niż Tegalit i stąd moja prośba o zdjęcia. Będę wdzięczny za pomoc.

    Pozdrawiam

    Rafał

  11. #211
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaelo

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    My zdecydujemy się na creaton domino albo koramic actua. Zdjęcia są na www producentów. Tegalit jest ładny i tańszy, ale nikt nam jakoś nie chce ułożyć . Nie mieliśmy szczęścia do sprzedawców.
    JK102, my też powiększamy łazienkę na górze kosztem sypialni, dodatkowo na całej długości zabudowujemy jętki żeby powstał stryszek (bo faktycznie miejsca gospodarczego jest niewiele); nie zakładamy rolet; okna będą drewniane w kolorze sosny; powierzchnia poddasza powyżej 1,9m - 81,2m2 (podłogi 100,4m2); budujemy się pod W-wą

  12. #212

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź! Być może zdecydujemy sie na częściowe podpiwniczenia, ale stryszek też warto rozważyć. waham się co do okien, bo jednak większość odradza okna drewniane( droższe i konieczność konserwacji co kilka lat), natomiast moim zdaniem sa duzo ładniejsze, niektóre PCV drewnopodobne wyglądają tandetnie. Co do dachówek, to znalazłam sporo niepochlebnych opinii na forum na temat firmy Creaton. JK

  13. #213

    Domyślnie Doskonały czy Z Charakterem?

    Dzień dobry

    Chciałabym się przywitać na tym forum . Jednocześnie ogromne dzięki dla uczestników . Dzięki Wam jesteśmy z rodziną bliżej podjęcia kluczowej decyzji w kwestii wyboru projektu. Mam do Was ogromną prośbę, jeżeli to możliwe to czy moglibyście przesłać fotki z waszych inwestycji na maila [email protected]? Wszystkie opinie milew idziane i co tu dużo kryć na wagę złota. Choć forum jest dla mnie źródłem wiedzy i mnóstwo moich pytań znalazło odpowiedzi to im więcej uwag tym lepiej .
    Do części z Was napisałam maile a do części stosuję 'otwarty' apel o podzielenie się wiedzą z "żółtodziobem".
    Jeszcze raz wielkie dzięki, gdyby nie to forum nie wpadłabym na trop tych pięknych projektów.
    Serdecznie pozdrawiamy
    Kasia Tomasz i Szymon

  14. #214

    Domyślnie

    Czy cena za stan surowy otwarty 230 tys. brutto ( budowany z ytonga) to według was do przyjęcia? Możecie napisać ile wy płaciliście za ten etap !

  15. #215
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kizior11

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem w trakcie robienia dachu Tegalitem .
    Czy ktoś z was robi instalację odgromową?
    kizior11

  16. #216
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    **aga**

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kizior11
    Witam.
    Jestem w trakcie robienia dachu Tegalitem .
    Czy ktoś z was robi instalację odgromową?

    Jeżeli chodzi o instalację to my robimy - mamy wycenioną na 4,5 - 5 tys.

    Ja mam do Wasinne pytanie = proszę napiszcie mi jaki zamontowealiście, montujecie okna!!!!
    My mamy różne wyceny - najdroższe wychodzą drewniane - ok. 50 tys zł !!!
    Aluminiowe - podobnie
    Najtaniej PCV - białe - ale mi to zupełnie nie pasuje Czy jak ktoś zakładał
    pcv - to brał z okelina czy kolor ?
    Prosze napiszcie - ewentualnie podajcie u którego Producenta zamawialiście - bo mój mąż już nie ma do mnie siły
    Okna - tez troszkę funkcjonalnie pozmienialiśmy

    dzięki za szybki odzew
    pozdrawiam
    "w moim magicznym domu"

  17. #217

    Domyślnie

    czy można prosić o fotki waszej budowy- choćby do dachu?
    proszę , lubię te projekty i bardzo mi sie podobają, czekam na najnowsza wersję projektu wzorowanego na drewnianym "z Widokiem"ten mnie urzekł najbardziej jako dom mały a wygodny.
    Dla chcącego nic trudnego!

  18. #218

    Domyślnie

    Chcę sie dołączyć do prośby acca5! Zwłaszcza jeżeli ktoś z was powiększał okna w kuchni w Doskonałym , nie wiem czy to dobrze wygląda ?
    Czy zmienialiście coś w konstrukcji domu, chodzi mi głównie o zmniejszenie ilości stali ( wg projektu 7 ton ). Obecnie czekam na wycene dachu, czy możecie napisać ile was kosztował dach, bo nie wiem czego sie spodziewać. Nasz dekarz chce robić całość łącznie z więźbą. Ja zaczynam budowę dopiero na wiosnę. POZDRAWIAM!

  19. #219
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TAM1211

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie, my również dołączyliśmy do grona miłośników Doskonałego.
    Jesteśmy posiadaczami projektu "DOSKONAŁY EN" - w trakcie uzyskania PnB.
    Odnośnie wielkości okien w kuchni to w tej wersji Doskonałego zaprojektowano wyższe okna tzn 90cm wysokości

  20. #220

    Domyślnie

    Witam,

    jestem pod wrażeniem projektu "Z charakterem". Dzięki uprzejmości jednego z budujących oglądałam go na etapie budowy, stan otwarty z dachem. Pustka nad salonem robi wrażenie. Jednak pokoje na górze są według mnie zdecydowanie za małe. Problemem jest też garaż na jeden samochód. Więc tak sobie wykombinowałam żeby poszerzyć i wydłużyć całość 2 metry. Architekt wyraża zgodę na takie zmiany, gorzej z kosztami. Firma z Bartyckiej wyliczyła je na 13 tys. zł. Czy ktoś z Was dokonywał może zmian konstrukcyjnych?

Strona 11 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony