dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 129
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 2580
  1. #221

  2. #222

    Domyślnie

    Jeżeli 13 tys. to cena za zmiany w projekcie, to moim zdaniem bardziej opłaca sie zrobić projekt gotowy. Każda zmiana , zwłaszcza tak poważna może całkowicie wypaczyć wygląd domu i to juz nie będzie "dom z charakterem" tylko zupełnie coś innego. Ja bym się bała tak dużych zmian. Zastanów się nad Doskonałym 2, ma 2 stanowiska garażowe i jest w podobnym stylu.

  3. #223
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    goszia

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jestem zainteresowana projektem domu "z charakterem " ale "2", czy ktoś może już go buduje?

  4. #224

    Domyślnie

    Dostaliśmy wycene dachu w Doskonałym 2. Za całość łącznie z oknami , rynnami, itd., ale bez więźby 55 tys., z więźbą 88 tys. Czy według Was to kosmos, czy do przyjęcia?

  5. #225

    Domyślnie

    Jakoś tak kosmicznie no chyba że 400m2 ma dach. czy widzieliscie najnowszą propozycję Domów Wizji- taka jeszcze nie gotową-wersja robocza- zapowiada sie super- mały domek z nutą współczesności


    [/img]
    Dla chcącego nic trudnego!

  6. #226
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    goszia

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam forumowiczów , przeszukałam posty i widze że wiekszość z was buduje Doskonały a my z męzem jednak zdecydowaliśmy się na domek z charakterem 2, zaczniemy na wiosne bo jeszcze musimy przebrnąc przez papiery.
    Komen dzięki za fotki domek zapowiada się naprawde bardzo fajnie jeżeli masz jeszcze jakieś to poproszę. Troszke się obawiam tych wielkich okien.. ale cały układ w domku bardzo mi odpowiada i pasuje do naszej działki.

  7. #227

    Domyślnie

    Prosze pokażcie fotki Domów Wizji- jak to wyglada w rzeczywistości- proszę bardzo
    Dla chcącego nic trudnego!

  8. #228

    Domyślnie

    acca5 a gdzie mozna zobaczyc cos wiecej o tym nowym projekcie z domyzwizja? Jakos na ich stronie nie moge tego znalezc.......
    tez przylaczam sie do prosby o fotki-kochani pochwalcie sie swoimi domami z tej pracowni-prosze ja co prawda rozwazam dom w passiflorze z www.archon.pl ale jeszcze nie kupilam projektu wiec sprawa jest otwarta
    kaka

  9. #229

    Domyślnie

    Mogę podeslać na priv tylko- dostałam e-mailem ale dopiero jutro
    Dla chcącego nic trudnego!

  10. #230

    Domyślnie

    acca5 to bardzo prosze Moj mail (jezeli jest potrzebny): [email protected]
    kaka

  11. #231

    Domyślnie

    ja tez poprosze o fotki doskonalego [email protected]
    z gory dziekuje

  12. #232

  13. #233

    Domyślnie

    Do budujących Doskonałego...
    Czy ktoś z Was wyrównał poziomy salonu i kuchni/komunikacji?

    Jak to wygląda w rzeczywistości?

  14. #234

    Domyślnie dwuteownik

    Witam,

    jak ktoś buduje doskonałego w okolicy Warszawy to chetnie pozbęde sie 7m dwuteownika IPE 220 potrzeba tylko 5,1m ale na skłałdzie sprzedają kawałki
    12m i zostało mi 7m , transport i cena do uzgodnienia

    dwuteownik jest juz zabezpieczony antykorozyjnie


    pozdr

    Tomek

  15. #235

    Domyślnie

    Witam My również zamierzamy zakupić projekt domu doskonały. Mam pytanie czy ktoś w okolicach Krakowa buduje dom wg projektu pracowni domy z wizją ?? Jeśli to możliwe bardzo proszę o jakieś fotki na emai od osób które budują bądź już zbudowały dom. Proszę również o opinie na temat jego funkcjonalności. P.S Pozdrawiam wszystkich budujących i trzymam kciuki

  16. #236

    Domyślnie domy z wizją

    ja też się przyłączam....poproszę ............bardzo ..... o real zdjęcia tych domków
    nie wiem jak to będzie, bo mieliśmy już 1000 innych pomysłów po drodze, ale wszystko wskazuje na to, że chyba ..........zaczynamy!!!
    pozwolenie jest, ekipa budowlana prawie, jakaś suma na rozpoczęcie też,

    chyba trochę zaszaleliśmy: nasz domek to Z KLASĄ 1
    z klasą to on jest, a raczej będzie mam nadzieję, ale raczej nie domek tylko......
    a może przytoczę rozmowę z majstrem: " Wie pan, trzeba by tu taki domeczek wybudować" , na co majster bierze plan i " łooo panie, jaki to domeczek!!?? toć to KAMIENICA!!"

    a po dokładnych oględzinach planu w celu jego wyceny majster pyta nas:
    " a co wy na wojnę się wybieracie?" my wielkie oczy " jak to?dlaczego? " pytamy, a pan majster: " no przecie wy bunkier budujecie!! toć tam tyle stali, jak u Niemca!! czy ja o czym nie wiem? wojna idzie czy co? No w każdym razie nie musicie się bać jakichś tam trzęsieńi ziemi, bo miasto runie a ten wasz bunkier dalej będzie stał"

    majster ma niezłą gadkę, ale nam miny zrzedły-szukamy najtańszej stali
    może wy pomożecie!!

  17. #237

    Domyślnie Re: domy z wizją

    Cytat Napisał tynka

    a po dokładnych oględzinach planu w celu jego wyceny majster pyta nas:
    " a co wy na wojnę się wybieracie?" my wielkie oczy " jak to?dlaczego? " pytamy, a pan majster: " no przecie wy bunkier budujecie!! toć tam tyle stali, jak u Niemca!! czy ja o czym nie wiem? wojna idzie czy co? No w każdym razie nie musicie się bać jakichś tam trzęsieńi ziemi, bo miasto runie a ten wasz bunkier dalej będzie stał"

    majster ma niezłą gadkę, ale nam miny zrzedły-szukamy najtańszej stali
    może wy pomożecie!!
    Mamy ten sam problem z Doskonałym 2, nasz majster mniej więcej też się tak odniósł do problemu. W konstrukcji domu jest 7 ton stali, podobno wystarczy 2 tony, to różnica w kosztach około 20 tys. Ale atak nuklearny wytrzyma. Umówiliśmy się z naszym kierownikiem budowy ( zaprzyjaźniony inżynier), że dokona niezbędnych wyliczeń i ograniczy maksymalnie ilość stali w konstrukcji. Zmiany będą nanoszone w dzienniku budowy. Życzę powodzenia !

  18. #238

    Domyślnie doskonały czy z charakterem

    u nas jest 10ton!!! masakra! nawet podjazd do garażu jest zaprojektowany pod wjazd czołgu albo jakiegoś innego pojazdu opancerzonego.
    Mam nadzieję, że nam też kierownik pomoże
    Mam ogromną prośbę, bo mimo, że nie budujemy tego samego domu, to wykonanie i materiały są zapewne podobne-byłabym ogromnie wdzięczna, gdybyś napisał z czego jeszcze można uszczknąć, tak by niemożliwie stało się realnym. Wszelkie podpowiedzi waszego kierownika również mile widziane.
    A tak poza tym, jaki masz rodzaj pustaka w planie? bo my tego, który jest przewidziany nigdzie nie możemy znaleźć

  19. #239

    Domyślnie

    Najlepiej wybudujcie dom w technologii podobnej do większej części "Wielkiego Muru Chińskiego" - czyli w większości z trzciny i gliny. Przecież stoi do dziś.

    Ilość stali rzeczywiście jest przesadzona, ale nie da się jej ograniczyć o 70%
    Można ująć kilka prętów z fundamentów, nie zrobić wieńca na ścianie fundamentowej. Zamiast belki dwuteowej i rur kwadratowych zrobić żelbetowe (ale i te trzeba zazbroić). Można też dach podeprzeć drewnianymi belkami o odpowiednich przekrojach - ale i za nie trzeba zapłacić. Ogromna oszczędność (głównie stali) da zmiana stropu na gęstożebrowy.
    Za zmiany projektant też weźmie swoje.
    Kierbudowi który powiedziałby mi że można dać 2 tony stali zamiast 7, tego samego dnia podziękowałbym za współpracę.
    Można próbować zaoszczędzić ale waszemu brak umiaru.

  20. #240

    Domyślnie

    Cytat Napisał paseczek
    Najlepiej wybudujcie dom w technologii podobnej do większej części "Wielkiego Muru Chińskiego" - czyli w większości z trzciny i gliny. Przecież stoi do dziś.

    Ilość stali rzeczywiście jest przesadzona, ale nie da się jej ograniczyć o 70%
    Można ująć kilka prętów z fundamentów, nie zrobić wieńca na ścianie fundamentowej. Zamiast belki dwuteowej i rur kwadratowych zrobić żelbetowe (ale i te trzeba zazbroić). Można też dach podeprzeć drewnianymi belkami o odpowiednich przekrojach - ale i za nie trzeba zapłacić. Ogromna oszczędność (głównie stali) da zmiana stropu na gęstożebrowy.
    Za zmiany projektant też weźmie swoje.
    Kierbudowi który powiedziałby mi że można dać 2 tony stali zamiast 7, tego samego dnia podziękowałbym za współpracę.
    Można próbować zaoszczędzić ale waszemu brak umiaru.
    Niestety nie jestem inżynierem, więc mogę się tylko opierać na opinii fachowców. Nie wiem, czy wystarczą 2 czy 3 tony stali, ale 7 to zdecydowanie za dużo. oczywiście to nasze pieniądze, ale jeżeli można na czymś zaoszczędzić to czemu nie. Dom jest generalnie drogi w budowie, jak ktoś doradzi, gdzie można rozsądnie oszczędzić, to trzeba wykorzystać. Chcę zaznaczyć, że nie jest to opinia tylko naszego technika, który będzie nam budowł dom, ale jeszcze dwóch inżynierów budownictwa lądowego z doświadczeniem, czynnych zawodowo , prywatnie są to nasi znajomi. Oni mają swoje zdanie na temat obliczeń konstrukcyjnych, oczywiście nie jest żadnym błędem wpakowanie tam 7 ton stali, bo pewnie można nawet 15, tylko po co ? Ale wymaga to niestety pracochłonnych obliczeń, masz rację, że także to kosztuje ( ale jak pisałam obliczeń dokona znajomy - sam sie zaoferował, więc może skóry nie zedrze). Budowę dopiero zaczynamy na wiosnę, na razie nie mam tych obliczeń, sama jestem ciekawa ile tam tej stali wyjdzie. A co do ekipy, to sie boję , że oni ze mnie mogą zrezygnować, bo maja bardzo dobra opinię, polecani byli nam przez inne osoby, myślę, że można im zaufać. Na razie rozstrzygam problem - czym grzać ? ( chodzi o c.o. oczywiście !

Strona 12 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony