dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 129
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 2580
  1. #1001

    Domyślnie czym obłożyć kominy

    witam,my co prawda budujemy inny domek,za późno znalazłam domy z wizją ale chcemy zrobić w stylu nowoczesnym ,podobna elewacja itd,właśnie wybieramy dachówkę ,na razie stawialiśmy na domino creatona ale przejrzałam cały wątek i za chwilę wygoogluję pozostałe płaskie dachówki które się tu przewinęły.natomiast mam pytanie czym obkładacie kominy?

  2. #1002

    Domyślnie

    Ja mam obłożony blachą, taką samą jak na lukarnie.

  3. #1003

    Domyślnie

    Cytat Napisał paseczek Zobacz post
    Ja mam obłożony blachą, taką samą jak na lukarnie.
    A można wiedzieć jaką blachą?
    Właśnie stoje przed wyborem dachówki i blachy...

    Jesli chodzi o dachówkę to po obejrzeniu kilku dachów zostanę jednak przy Tegalicie.
    A jesli chodzi o blachę to korci mnie tytan-cynk. Widziałem blachę Rheinzink ale kolorystycznie chyba nie bedzie pasować do Tegalitu (za jasna). Znalazłem jeszcze VM Zinc (wersja Anthra-Zinc), ale musze sprawdzic jak ten kolor wyglada w rzeczywistości...
    Ostatnio edytowane przez maciekp ; 28-07-2010 o 20:53

  4. #1004

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekp Zobacz post
    A można wiedzieć jaką blachą?
    Właśnie stoje przed wyborem dachówki i blachy...

    Jesli chodzi o dachówkę to po obejrzeniu kilku dachów zostanę jednak przy Tegalicie.
    A jesli chodzi o blachę to korci mnie tytan-cynk. Widziałem blachę Rheinzink ale kolorystycznie chyba nie bedzie pasować do Tegalitu (za jasna). Znalazłem jeszcze VM Zinc (wersja Anthra-Zinc), ale musze sprawdzic jak ten kolor wyglada w rzeczywistości...
    Witam ja mam dach pokryty dachówką Creaton Terra Piatta w kolorze łupka glazurowanego połaczony z blacha Rheinzink i wygląda rewelacyjnie
    oczywiście to kwestia gustu
    pozdrawiam

  5. #1005

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiki:) Zobacz post
    Witam ja mam dach pokryty dachówką Creaton Terra Piatta w kolorze łupka glazurowanego połaczony z blacha Rheinzink i wygląda rewelacyjnie
    oczywiście to kwestia gustu
    pozdrawiam
    Dzięki Wiki.
    rzeczywiście bardzo fajne zestawienie - zwłaszcza z szarymi oknami.
    Ja zastanawiam się nad jednolitym, ciemnym kolorem dachu w przypadku gdybym zdecydował się na jasne, drewniane okna.
    Dostałem wczoraj próbki VMZink Anthra - i musze powiedzieć ze jakościowo blacha super!
    Cena ok 17zł/kg czyli ok 80zł/m2

    Ile blachy poszło na Wasze dachy?

    Pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez maciekp ; 30-07-2010 o 09:43

  6. #1006

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekp Zobacz post
    Dzięki Wiki.
    rzeczywiście bardzo fajne zestawienie - zwłaszcza z szarymi oknami.
    Ja zastanawiam się nad jednolitym, ciemnym kolorem dachu w przypadku gdybym zdecydował się na jasne, drewniane okna.
    Dostałem wczoraj próbki VMZink Anthra - i musze powiedzieć ze jakościowo blacha super!
    Cena ok 17zł/kg czyli ok 80zł/m2

    Ile blachy poszło na Wasze dachy?

    Pozdrawiam,
    WITAM
    NAM POSZLO OK. 49 ARKUSZY
    Pozdrawiam

  7. #1007

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiki:) Zobacz post
    WITAM
    NAM POSZLO OK. 49 ARKUSZY
    Pozdrawiam
    Dzięki! Czyli ok. 100m2...
    Mniej wiecej tyle się spodziewałem podczas gdy dekarz (który podobno robił dach w Doskonałym) wyliczył mi prawie dwa razy tyle... A przy tej cenie tytan-cynku to robi różnicę.
    Albo dekarz się nie przyłożył do wyliczeń, albo ma bardzo nieefektywną metodę obróbek blacharskich. Chyba poszukam innego dekarza...

    pzdr.

  8. #1008

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekp Zobacz post
    Dzięki! Czyli ok. 100m2...
    Mniej wiecej tyle się spodziewałem podczas gdy dekarz (który podobno robił dach w Doskonałym) wyliczył mi prawie dwa razy tyle... A przy tej cenie tytan-cynku to robi różnicę.
    Albo dekarz się nie przyłożył do wyliczeń, albo ma bardzo nieefektywną metodę obróbek blacharskich. Chyba poszukam innego dekarza...

    pzdr.
    U nas wyszło ok 90m2.
    Wykończenie lukarny i komina na tzw rąbek podniosło nam koszt ok 20%..
    Wszystko zależy od sposobu obróbki blachy, bo to bardzo często podwyższa cene
    pozdrawiam

  9. #1009

    Domyślnie prośba o kosztorys

    Cały czas zastanawiam się nad budową Doskonałego. W związku z tym mam ogromną prośbę: Czy może mi ktoś z Was przesłać mi jego kosztorys przygotowany przez pracownię (to z pewnością ułatwi mi kalkulację kosztów i podjęcie decyzji). Będę bardzo wdzięczna.

    Marta
    [email protected]

  10. #1010

    Domyślnie

    Cytat Napisał marps Zobacz post
    Cały czas zastanawiam się nad budową Doskonałego. W związku z tym mam ogromną prośbę: Czy może mi ktoś z Was przesłać mi jego kosztorys przygotowany przez pracownię (to z pewnością ułatwi mi kalkulację kosztów i podjęcie decyzji). Będę bardzo wdzięczna.

    Marta
    [email protected]
    Kosztorys znajduje się na stronie domów z wizją i wg mnie nijak się ma do stanu rzeczywistego.

    Pozdrawiam,
    K.

  11. #1011
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zibi1410

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich miłośników "doskonałych" domów, i innych domów z wizją też
    Właśnie zaczynam budowę i jestem pełen wątpliwości; całe szczęście, że jest takie forum
    Mam od razu prośbę do basila i innych, którzy położyli już na swoim dachu płaską dachówkę. Powiedzcie gdzie można zobaczyć Wasze dachy na żywo. W ramach urlopu przemierzę kawałek Polski, to może udałoby mi się gdzieś dojechać. Gdyby ktoś był tak uprzejmy, to podaję adres mailowy: [email protected]

  12. #1012

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    wklejam kilka zdjęć z prac wykończeniowych naszego doskonałego.
    Jeszcze do skończenia mamy schody, kuchnię, łazienki na tip top i parę innych drobiazgów.

    No i powiększyliśmy nasza rodzinę o pieska

    Ostatnio edytowane przez plebus ; 06-04-2012 o 18:11

  13. #1013

    Domyślnie

    Plebus Wasze wnętrza są prześliczne
    gratuluje pięknego wykończenia no i pieska
    Jeśli można spytać gdzie zamawialiście schody??
    pozdrawiam

  14. #1014

  15. #1015

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiki:) Zobacz post
    Plebus Wasze wnętrza są prześliczne
    gratuluje pięknego wykończenia no i pieska
    Jeśli można spytać gdzie zamawialiście schody??
    pozdrawiam
    Wiki, Paseczek - dziękuję za miłe komentarze.

    Wiki,

    piesek jest super łabuzem razem z moim synkiem tworzą zgranu duet.

    Schody i barierki zewnętrzne zamawialiśmy u Pana Mariana Śliwki - www.mvmetal.pl

    PS. Jak Wasze budowy?
    Ostatnio edytowane przez plebus ; 18-08-2010 o 07:37

  16. #1016

    Domyślnie

    Plebus - gratuluje! Swietnie to wszystko wspolgra Ja w przyszlym roku zaczunam Doskonalego 2 wersje lustrzana.
    Teraz to pozostaje zyczyc udanego mieszkania

  17. #1017

    Domyślnie

    Cytat Napisał halb Zobacz post
    Plebus - gratuluje! Swietnie to wszystko wspolgra Ja w przyszlym roku zaczunam Doskonalego 2 wersje lustrzana.
    Teraz to pozostaje zyczyc udanego mieszkania
    Dzięki Halb,

    jeszcze tyle rzeczy bym zrobiła i zmieniła, ale niestety i tak przekroczyliśmy budżet, więc na nowe meble trzeba będzie dłuuugo poczekać. Rzeczy z przeprowadzki mamy w pudłach w garażu. We wrześniu robimy jeszcze elewację. A kolejne priorytety to działka! Nawożenie ziemi, płot i kostka.

    Wklejajcie zdjęcia ze swoich budów jestem Ciekawa jak Wam idzie.

    Halb planujesz jakieś konkretne zmiany w projekcie?

    K.

  18. #1018

    Domyślnie

    Plebus,
    Mam pytanie odnośnie ogrzewania podłogowego. Czy w miejscu montażu schodów na dole przebiega podłogówka, czy obręb ten został ominięty? U mnie "fachowcy" położyli rurki w całym korytarzu, nie zważając na to, gdzie przyjdą schody. Proszę o szybką odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Monika

  19. #1019

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monik_d Zobacz post
    Plebus,
    Mam pytanie odnośnie ogrzewania podłogowego. Czy w miejscu montażu schodów na dole przebiega podłogówka, czy obręb ten został ominięty? U mnie "fachowcy" położyli rurki w całym korytarzu, nie zważając na to, gdzie przyjdą schody. Proszę o szybką odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Monika
    Obszar został pusty pod montaż schodów. Dobry fachowiec powinien sobie z tym poradzić.
    Jesli posiadasz dokładne zdjęcia, to to może pomóc w montażu schodów.
    Najlepiej zamontoważ je przed robieniem podłogi lub w trakcie, u nas jedna płytka została uszkodzona. Oczywiście podłoga byla w trakcie realizacji, wiec fachowcy ją wymienili, ale jesli podłoga jest na finał, to może się coś takiego zdarzyć.
    Te elementy sa naprawdę ciężkie.

    Pozdrawiam,
    K.

  20. #1020
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GWAPO

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    5

    Domyślnie Pomocy

    Witam wszystkich sympatyków projektów domów z wizją .
    Czy posiada ktoś namiary na użytkownika Muzykant , czytałem na forum że buduje dom w Koleczkowie z Charakterem 3 .Sam kupiłem ten projekt i chce dokonać takich samych zmian co Muzykant w swoim projekcie .
    Mieszkam niecałe 10 kilometrów od Koleczkowa ale nie mogę się z nim skontaktować , kiedyś mocno udzielał się na forum a od lutego ani widu ani słychu .
    Może ktoś z was ma do niego numer telefonu albo jakiegoś maila aktualnego .Proszę o pomoc .

Strona 51 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony