dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 129
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 2580
  1. #1021

    Domyślnie

    plebus swietne wnetrza-niech ci sie wspaniale miszka w nowym domku Mozesz napisac jakie plytki masz na parterze i czy sie je dobrze uzytkuje (nie sa sliskie,jak znac brud ,czy latwo sie je myje itd)
    kaka

  2. #1022
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    galazka

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    3

    Smile

    PLEBUS ... jaki piękny masz ten domek .... po prostu doskonały !!! Cudnie wszystko wyszło.

    My zaczynamy wiosną i mimo podjętej już decyzji boimy się bardzo o ogrzewanie. Wszyscy wokoło nas straszą ze zimą będziemy mieli zimno w domu, bo z podłogówki nie ogrzejemy takiej przestrzeni a jesli nawet nam sie uda to bedą to ogromne koszty.
    JAK JEST U WAS ? Mam podstawy si obawiać ?

    Pozdrawiam

  3. #1023

    Domyślnie

    Cytat Napisał galazka Zobacz post
    PLEBUS ... jaki piękny masz ten domek .... po prostu doskonały !!! Cudnie wszystko wyszło.

    My zaczynamy wiosną i mimo podjętej już decyzji boimy się bardzo o ogrzewanie. Wszyscy wokoło nas straszą ze zimą będziemy mieli zimno w domu, bo z podłogówki nie ogrzejemy takiej przestrzeni a jesli nawet nam sie uda to bedą to ogromne koszty.
    JAK JEST U WAS ? Mam podstawy si obawiać ?

    Pozdrawiam
    Cześć Galazka,

    mieliśmy te same obawy, ale inżynierowie z różnych sklepow robili nam pomiary i przy odpowiednim zagęszczeniu podłogówki stwierdzili, że na pewno ogrzejemy dom.
    Zrobiliśmy ogrzewanie podłogowe na całym parterze oprócz garażu - tam jest grzejnik, mamy podłogówkę na piętrze na holu i w lazienkach, a w pokojach na górze mamy grzejniki. Ciężko mi stwierdzić czy jest ok, bo pierwszy sezon grzewczy dopiero nadchodzi. Będę mogła coś powiedzieć w październiku najwcześniej, chyba że pogoda nas rozpieści i będzie ciepło, ale wątpie. Pisałam gdzieś na forum o proporcjach zagęszczenia, a zdjęcia są tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...40#post3868140

  4. #1024

    Domyślnie

    Cytat Napisał kakusek Zobacz post
    plebus swietne wnetrza-niech ci sie wspaniale miszka w nowym domku Mozesz napisac jakie plytki masz na parterze i czy sie je dobrze uzytkuje (nie sa sliskie,jak znac brud ,czy latwo sie je myje itd)
    Cześć Kakusek,

    obecnie mamy płytki typu lappato. Śliskie nie są, myje się je łatwo, a brud niestety troche widać - szczególnie na białych, ale wydaje mi się, że jeśli dwa psy wpadają na płytki, to na każdych będzie widać, że były w domu. My chodzimy na boso i ślady nie zostają. Najgorzej jest właśnie z psami i z dzieckiem, które chodzi z kubeczkami niekapkami i robi wszystko żeby jednak z nich kapało Tak jak mówię - łatwo się je myje i nie widać jakiś mazów na nich. Wcześniej w mieszkaniu mieliśmy gres polerowany i też byliśmy zadowoleni, zresztą zrobiliśmy go sobie w pomieszczeniu gospodarczym teraz. Też świetnie się myje. Lappato mamy z galerii pięknego wnętrza: http://www.galeria-pieknego-wnetrza.pl/index.html są to włoskie płytki dlatego nie pamiętam ich nazwy, ale mogę ją sprawdzić, a gres polerowany mamy z Paradyża Arkesia Beige, tę samą płytkę tylko w macie i w kolorze grafit mamy też w garażu. Na razie jesteśmy zadowoleni.

    Pozdrawiam,
    K.

    Znalazłam nazwę płytek: POWERGRES MODEX http://www.powergres.it/prod_powergr...coli.asp?id=25

    I Paradyż: http://www.paradyz.com.pl/Collection...g-room/arkesia



    I pom. gosp.
    Ostatnio edytowane przez plebus ; 20-08-2010 o 11:59

  5. #1025

    Domyślnie Technikalia w kuchni

    Witam Wszystkich sympatyków "Doskonałych".

    Mocno pracuję nad uruchomieniem budowy Doskonałego 2 EN w wersji lustrzanej pod Poznaniem.
    Przy adaptacji projektu natrafiliśmy na małą zagwostkę: w kuchni tak naprawdę jest tylko 1 "wysoka" ściana nie posiadająca okna. Chcemy do naszej kuchni zmieścić szeroką lodówkę oraz w równoległym pionie piekarnik i parowar. Z racji wymiarów kuchni, wypada ustawić lodówkę obok piekarnika - mam dużą wątpliwość czy jest to dobre rozwiązanie ze względu na duże różnice temperatur na sąsiadującej powierzchni (zimno z lodówki kontra żar z piekarnika... Jak to rozwiązaliście w swoich kuchniach?

  6. #1026

    Domyślnie

    Cytat Napisał Humira Zobacz post
    Witam Wszystkich sympatyków "Doskonałych".

    Mocno pracuję nad uruchomieniem budowy Doskonałego 2 EN w wersji lustrzanej pod Poznaniem.
    Przy adaptacji projektu natrafiliśmy na małą zagwostkę: w kuchni tak naprawdę jest tylko 1 "wysoka" ściana nie posiadająca okna. Chcemy do naszej kuchni zmieścić szeroką lodówkę oraz w równoległym pionie piekarnik i parowar. Z racji wymiarów kuchni, wypada ustawić lodówkę obok piekarnika - mam dużą wątpliwość czy jest to dobre rozwiązanie ze względu na duże różnice temperatur na sąsiadującej powierzchni (zimno z lodówki kontra żar z piekarnika... Jak to rozwiązaliście w swoich kuchniach?
    Mieliśmy dokladnie ten sam dylemat, po odwiedzeniu kilku salonów z meblami kuchennymi, gdzie doradzają profesjonaliści i artdomu utiwrdziliśmy się w przekonaniu, że dzisiejsze sprzęty, to nie są te same sprzed lat. Zrobiliśmy zabudowe - kominy gdzie lodówka od 2 ch piekarników odgrodzona jest tylko płytą meblową. Jak narazie nic się nie dzieje.

    Pozdrawiam,
    K.

  7. #1027

    Domyślnie

    Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. To ułatwi pracę architektowi a nam życie...

  8. #1028
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GWAPO

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    5

    Domyślnie Pomocy

    Witam wszystkich sympatyków projektów domów z wizją .
    Czy posiada ktoś namiary na użytkownika Muzykant , czytałem na forum że buduje dom w Koleczkowie z Charakterem 3 .Sam kupiłem ten projekt i chce dokonać takich samych zmian co Muzykant w swoim projekcie .
    Mieszkam niecałe 10 kilometrów od Koleczkowa ale nie mogę się z nim skontaktować , kiedyś mocno udzielał się na forum a od lutego ani widu ani słychu .
    Może ktoś z was ma do niego numer telefonu albo jakiegoś maila aktualnego .Proszę o pomoc .

  9. #1029

    Domyślnie

    Chyba przesadziłes z tą czcionką

  10. #1030
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GWAPO

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Poszukuję pilnie kontaktu do Muzykant jestem w trakcie zmiany projektu domu z charakterem 3 , a on właśnie robi takie zmiany jak ja i jestem ciekaw ile go to wyszło. Próbowałem znaleźć jego dom tam gdzie się budował , ale chyba jeszcze nie wystartował z budową Kiedyś bardzo często udzielał się na forum liczę na to że ktoś posiada do niego numer na komórkę

  11. #1031

    Domyślnie

    Cytat Napisał GWAPO Zobacz post
    Poszukuję pilnie kontaktu do Muzykant jestem w trakcie zmiany projektu domu z charakterem 3 , a on właśnie robi takie zmiany jak ja i jestem ciekaw ile go to wyszło. Próbowałem znaleźć jego dom tam gdzie się budował , ale chyba jeszcze nie wystartował z budową Kiedyś bardzo często udzielał się na forum liczę na to że ktoś posiada do niego numer na komórkę
    Przykro mi, mam kontakty do kilku osób z forum, ale do niego nie. Spróbuj zapytać użytkownika doskonali, jakoś Muzykant im kiedyś pomagał wstawić zdjęcia na forum, ale nie wiem czy tylko tłumaczył online czy może wysyłali mu na e-mail.

    Pozdrawiam,
    K.

  12. #1032

    Domyślnie

    Wielkie dzieki plebus .Musze pogrzebac za jakas polska strona tych wloskich plytek bo na italianskiejnic mi sie nie pokazuje albo ja nie umiem szukac.Pamietasz moze ile kostzowaly te plytki?Wlasnie szukam czegos fajnego w jasnych lub szarych kolorach z powloka lappato Boje sie dawac "czysty" gers polerowany bo ostatnio jak bylam u znajomuch to malo sie na progu nie zabilam a maja wlasnie poler.Juz sobie wyobrazm jak te plytki beda lekko mogre-ja tylko "przejechalam" na znikomej ilosci piasku.
    Arkesie juz znam i tez mam ja na oku ale bardziej do lazienki
    kaka

  13. #1033

    Domyślnie

    Cytat Napisał kakusek Zobacz post
    Wielkie dzieki plebus .Musze pogrzebac za jakas polska strona tych wloskich plytek bo na italianskiejnic mi sie nie pokazuje albo ja nie umiem szukac.Pamietasz moze ile kostzowaly te plytki?Wlasnie szukam czegos fajnego w jasnych lub szarych kolorach z powloka lappato Boje sie dawac "czysty" gers polerowany bo ostatnio jak bylam u znajomuch to malo sie na progu nie zabilam a maja wlasnie poler.Juz sobie wyobrazm jak te plytki beda lekko mogre-ja tylko "przejechalam" na znikomej ilosci piasku.
    Arkesie juz znam i tez mam ja na oku ale bardziej do lazienki


    Pozdrawiam,
    K.

  14. #1034

    Domyślnie

    Kasia !!!

    Gratuluję ! Ale Wam to szybko poszło. Cichutko na forum i nagle taki postęp Bardzo eleganckie wnętrze Wam wyszło. Rozumiem, że już po przeprowadzce ? A my stoimy bo najpierw zniknął nam spec od betonowej podłogi a potem forsa się skończyła. Brakuje nam wykończeniówki czyli jeszcze kupa roboty ( i pieniędzy ).

    Zibi1410 - napisz na priv to powiem Ci gdzie można zobaczyć dach na żywo.

    Pozdrawiam i gratuluję budowlanych sukcesów

    Rafał

  15. #1035
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    galazka

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję Plebus za odpowiedź

    Pewne jest, że będziemy robić podłogówkę. Zdjęcia, z Twojej budowy to dla nas źródło informacji. Pozwoli to nam odnieść się jakoś do tego co będzie u nas robione.
    Mam nadzieję ze będziemy cieszyć się nie tylko pięknymi wnętrzami ale również ciepłem zimą .

    Czy możesz podać koszt postawienia stanu surowego zamkniętego .... czyli jak się nie mylę wzniesionego budynku z dachem i stolarką okienną. Jeśli ktokolwiek inny pamięta koszt swojego doskonałego w takim stanie to będziemy wdzięczni za odpowiedź.

    Jesteśmy z Wrocławia, jeśli jest ktoś z okolic to chętnie nawiążemy kontakt odnośnie ekip budowlanych i źródła materiałów bud.

    Pozdrawiam
    K.

  16. #1036

    Domyślnie

    Plebus, odnosnie zmian w projekcie, to mi z grubsza pasuje i uklad i strony swiata... ten projekt jest jakby zrobiony pode mnie, wiadomo, ze pewnie jakas kosmetyka sie zdarzy, jednak to raczej wyjdzie w praniu. Jedno co mnie tylko zastanawia, czy w pomieszczeniu gospodarczym, procz pralki istnieje jeszcze mozliwosc swobodnego zawieszenia sznurko-suszarki?

    pozdr.

  17. #1037

    Domyślnie

    Humira - ja tez bede budowal pod Poznaniem - powodzenia A kuchnia sie nie przejmuj... jak bedziesz potrzebowala dobrego i niedrogiego magika w tych sprawach, to podesle namiar

    pozdr.

  18. #1038

    Domyślnie

    Plebus dzieki za cene
    kaka

  19. #1039

    Domyślnie

    Cytat Napisał halb Zobacz post
    Humira - ja tez bede budowal pod Poznaniem - powodzenia A kuchnia sie nie przejmuj... jak bedziesz potrzebowala dobrego i niedrogiego magika w tych sprawach, to podesle namiar

    pozdr.
    Witaj Halb,

    Dobry magik kuchenny zawsze się przyda - choć to pewnie dopiero pod koniec przyszłego roku będę się zastanawiał nad wykończeniem kuchni. Ja z kolei mam solidnego budowlańca - jakby co, daj znać

    Humira

  20. #1040

    Domyślnie

    Cytat Napisał basil102 Zobacz post
    Kasia !!!

    Gratuluję ! Ale Wam to szybko poszło. Cichutko na forum i nagle taki postęp Bardzo eleganckie wnętrze Wam wyszło. Rozumiem, że już po przeprowadzce ? A my stoimy bo najpierw zniknął nam spec od betonowej podłogi a potem forsa się skończyła. Brakuje nam wykończeniówki czyli jeszcze kupa roboty ( i pieniędzy ).

    Zibi1410 - napisz na priv to powiem Ci gdzie można zobaczyć dach na żywo.

    Pozdrawiam i gratuluję budowlanych sukcesów

    Rafał
    Dzięki Basil, już się przeprowadziliśmy. Już prawie miesiąc minął.
    Znam bolączki z kasą... Też jesteśmy pozapożyczani Wykończeniówka jest tragiczna finansowo.
    Sama robocizna to są masakryczne koszta.

    Basil powodzenia w dalszych zmaganiach!

Strona 52 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony