dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Murowanie pustaków wentylacyjnych - pilne

    Właśnie wymurowali mi parę pustaków wentyalcyjnych dwukanałowych Leier w ścianie nośnej.
    Pustak ten ma nacięcia i w te nacięcia wstawiono pręty fi6 w celu przewiązania ze ścianami z gazobetonu. Wszystko bybyło ok gdyby nie fakt, że pręty te idą także w środku kanału ok 2 cm od ścianek (poprostu go widać).
    Murarz mówi mi, że po to są te nacięcia w pustaku by tak robić.
    Ale mam wątpliwości czy kiedyś np. po 10 latach kanału nie trzeba będzie czyścić i wtedy się okaże, że jest to kłopot. Pręty będą przeszkadzać. A może kanał będzie się zapychał?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Też mam z Leiera, ale nie było tych wycięć A tak w ogóle - to kanały wentylacyjne się czyści?

  3. #3

    Domyślnie

    Wycięcia są jak najbardziej. Może nie masz jednak Leiera.
    To jest ulotka reklamowa, też je widać: http://www.leier.pl/malbork/doc/ulot...ntylacyjny.pdf

    Ale nie ważne.

    Czy się czyści też się zastanawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem na ile trzon wentylacyjny wymaga az takiego "zbrojenia". Myślę że samo złapanie zaprawą z boku spokojnie wystarczy.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał profus
    Wycięcia są jak najbardziej. Może nie masz jednak Leiera.
    To jest ulotka reklamowa, też je widać: http://www.leier.pl/malbork/doc/ulot...ntylacyjny.pdf
    Leiera mam na 100%, własnoręcznie je ładowałem do samochodu, ale wycięć nie pamiętam

  6. #6

    Domyślnie

    Właśnie dzwoniłem do działu technicznego Leiera. Powiedzieli, że są to technologiczne nacięcia. Nie powinno być tam prętów, chdzi o otwór wentyacyjny.
    Już kazałem to rozebrać i usunąć pręty, ewentualnie wyciąć. Dobrze, że tylko 5-6 szt pustaków.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony