dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie Jak kupić dachówkę w Niemczech

    Zachorowałem na dachówkę RuppCeramika Rubin 13 kasztanowy.

    Żadna inna dachówka nie ma takiego odcienia koloru kasztanowego.

    Niestety do końca roku 2007r dachówka nie będzie już dostępna w Polsce.

    Jest produkowana tylko w Niemczech przez Braasa dlatego wpadłem na szalony pomysł ze sam sprowadzę to dachówkę z Niemiec.

    Tylko nie wiem jak ten temat wogóle rozpocząć.

    Macie jakieś pomysły.

    A może ktoś mieszkający w zachodniej Polsce jest w stanie załatwić taką transakcje to sie piszę oczywiście nie za darmo.

    Albo może ktoś widział gdzieś w Polsce tą dachówkę do kupienia to pojadę po nią nawet na drugi koniec Polski

  2. #2

    Domyślnie

    jechac do niemiec zaplacic w euro i po problemie

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał czmirek
    jechac do niemiec zaplacic w euro i po problemie
    No właśnie ale gdzie konkretnie jechać

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał czmirek
    jechac do niemiec zaplacic w euro i po problemie
    No właśnie ale gdzie konkretnie jechać
    Najbliżej granicy masz miejscowość:
    15345 Hoppegarten
    Rudolf-Brass-Strasse 1
    Tel 033432 8080

    Jak chcesz to w poniedziałek dam ci telefon do gościa z Konina, który nob stop wozi teraz z Niemiec mat bud.
    Tu była reklama.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzin
    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał czmirek
    jechac do niemiec zaplacic w euro i po problemie
    No właśnie ale gdzie konkretnie jechać
    Najbliżej granicy masz miejscowość:
    15345 Hoppegarten
    Rudolf-Brass-Strasse 1
    Tel 033432 8080

    Ten adres to co to jest?

    Rudolf Brass??

    Jak chcesz to w poniedziałek dam ci telefon do gościa z Konina, który nob stop wozi teraz z Niemiec mat bud.
    No pewnie że chcę pisz na priva.


    Może ktoś jeszcze ma podobne znajomości

  6. #6

    Domyślnie

    W ubiegłym roku szukaliśmy wełny w Niemczech. Oczywiście była dostępna za 10-14 dni, kiedy u nas po 4 miesiącach od zamówienia ciągle przesuwali termin realizacji. Sprawdzaliśmy ceny w kilku hurtowniach blisko granicy i w każdej zgadzali się na zaliczkę ( 15-20% ) i reszta przy odbiorze. Teraz przelew zagraniczny kosztuje grosze. Towar do odbioru na granicy, tak więc dogadujesz się z jakimś kierowcą ze spedycji który wraca do kraju na pusto.
    Nie przeprowadziliśmy jednak żadnej transakcji w Niemczech, bo wełna w Szwecji okazała się tańsza niż w Niemczech i stamtąd ściągnęliśmy.
    Po wybudowaniu domu będę znała się na wszystkim i będę potrafiła wszystko zrobić sama, tylko wtedy to już po co ....

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro

    No pewnie że chcę pisz na priva.


    Może ktoś jeszcze ma podobne znajomości
    Znalazłem go w googlach:

    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "ENTRIM"
    601 929 896
    Możesz powiedzieć, że info masz od Marcina, który pracuje w Tarnowie Podgórnym. Cbyba zakuma o kogo chodzi.
    Tu była reklama.

  8. #8

    Domyślnie Re: Jak kupić dachówkę w Niemczech

    Cytat Napisał odaro
    Zachorowałem na dachówkę RuppCeramika Rubin 13 kasztanowy.

    Żadna inna dachówka nie ma takiego odcienia koloru kasztanowego.

    Niestety do końca roku 2007r dachówka nie będzie już dostępna w Polsce.

    Jest produkowana tylko w Niemczech przez Braasa dlatego wpadłem na szalony pomysł ze sam sprowadzę to dachówkę z Niemiec.

    Tylko nie wiem jak ten temat wogóle rozpocząć.

    Macie jakieś pomysły.

    A może ktoś mieszkający w zachodniej Polsce jest w stanie załatwić taką transakcje to sie piszę oczywiście nie za darmo.

    Albo może ktoś widział gdzieś w Polsce tą dachówkę do kupienia to pojadę po nią nawet na drugi koniec Polski
    Niemcy widzę z okna - mogę podjechać i zapytać

  9. #9

    Domyślnie Re: Jak kupić dachówkę w Niemczech

    Cytat Napisał odaro
    Zachorowałem na dachówkę RuppCeramika Rubin 13 kasztanowy.

    Żadna inna dachówka nie ma takiego odcienia koloru kasztanowego.

    Niestety do końca roku 2007r dachówka nie będzie już dostępna w Polsce.

    Jest produkowana tylko w Niemczech przez Braasa dlatego wpadłem na szalony pomysł ze sam sprowadzę to dachówkę z Niemiec.

    Tylko nie wiem jak ten temat wogóle rozpocząć.

    Macie jakieś pomysły.

    A może ktoś mieszkający w zachodniej Polsce jest w stanie załatwić taką transakcje to sie piszę oczywiście nie za darmo.

    Albo może ktoś widział gdzieś w Polsce tą dachówkę do kupienia to pojadę po nią nawet na drugi koniec Polski
    bryta z grupy szczecińskiej kupuje w Niemczech Creatona. Może napiszesz do niej na priv?

  10. #10

    Domyślnie

    a czy ktoś orientuje się jakie tam są ceny dachóweczek?

  11. #11

    Domyślnie Re: Jak kupić dachówkę w Niemczech

    Cytat Napisał Gryfol
    Cytat Napisał odaro
    Niemcy widzę z okna - mogę podjechać i zapytać
    To jak może to zapytaj.

    Jak na całej transakcji zarobisz coś dla siebie nie ma sprawy byleby kwota nie była zbyt wysoka.


    Jak coś będziesz wiedział to napisz na priva.

  12. #12

    Domyślnie Re: Jak kupić dachówkę w Niemczech

    [quote="Maggie"]
    Cytat Napisał odaro

    bryta z grupy szczecińskiej kupuje w Niemczech Creatona. Może napiszesz do niej na priv?
    \


    OK spróbuje odnaleźć i popytać

  13. #13

    Domyślnie

    Właśnie rozmawiałem z kolegą, który zaczął budowę domu, no i oczywiście okazało się, że jest problem z materiałem.... Więc kolega pojechał do Niemiec, mamy ok 100km... Do pierwszego, lepszego składu budowlanego i:
    zamiast czekać trzy miesiące na porotherm, ma go w 3 dni od zamówienia. Przyjeżdża TIR z własnym dźwigiem, wypakuje gdzie trzeba i przelewik i po problemie... Co najciekawsze, jest taniej, nawet jak doliczy transport.... Zapytam jak wygląda temat dachówki. Z tego co wiem, to i te sprawy ma zamiar załatwić za miedzą...... Swoją drogą, chore to jest, że w kraju gdzie ludzie zarabiają trzy razy tyle co u nas, można kupić taniej wiele artykułów... i nie trzeba czekać !
    "Wszystko jest trudne nim stanie się proste..."
    "Do pełni szczęścia potrzeba tak nie wiele, tylko morze, piasek, niebo i słońce..."

  14. #14

    Domyślnie

    A jak kolega rozwiązał sprawę VAT, który powinien zapłacić w Polsce?

  15. #15

    Domyślnie

    dlaczego powinien zapłacić w Polsce?
    Tam kupuje i tam płaci VAT. Gdy na granicy przy wywozie z np. Niemiec odbierało się podatek VAT (niemiecki), to w PL trzeba było zapłacić tenże podatek. W unii obowiązuje zasada wolnego handlu i uslug... więc płaci tam podatek gdzie mu wygodnie. A po drugie kto by się tym przejmował....?
    "Wszystko jest trudne nim stanie się proste..."
    "Do pełni szczęścia potrzeba tak nie wiele, tylko morze, piasek, niebo i słońce..."

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriwa
    dlaczego powinien zapłacić w Polsce?
    Tam kupuje i tam płaci VAT. Gdy na granicy przy wywozie z np. Niemiec odbierało się podatek VAT (niemiecki), to w PL trzeba było zapłacić tenże podatek. W unii obowiązuje zasada wolnego handlu i uslug... więc płaci tam podatek gdzie mu wygodnie. A po drugie kto by się tym przejmował....?
    Ale coz to za problem? Wywozisz z niemiec z 0% Vat niemieckiego. Przyjezdzasz do Polski i jak chcesz wszystko legalnie to zglaszasz, placisz 22%, a potem odzyskujesz 15%. Nawet jak nie odzyskasz to w tej chwli poroton 24 kosztuje 1471euro netto/ 1000szt czyli wychodzi za 1 w granicach 5,60 pln netto. Z Vatem to bedzie jakies 6.90 czyli nadal taniej niz w Polsce, bo teraz wolaja po 11pln.
    Do it, or do not
    There is no try!

  17. #17

    Domyślnie

    .....bo przyznać trzeba,że naszym rodzimym producentom a zwłaszcza hurtownikom zdrowo się w głowach porypało..... Fakt, że popyt napędza tą machinę, ale pazerstwo w takim stylu powinno być karane..... Może kiedyś......
    Szkoda, że tylko my, mieszkający bliżej granicy mamy takie komfortowe warunki.... Chociaż-wystarczy chcieć.....
    "Wszystko jest trudne nim stanie się proste..."
    "Do pełni szczęścia potrzeba tak nie wiele, tylko morze, piasek, niebo i słońce..."

  18. #18

    Domyślnie

    [quote="piotriwa".... Zapytam jak wygląda temat dachówki. Z tego co wiem, to i te sprawy ma zamiar załatwić za miedzą...... Swoją drogą, chore to jest, że w kraju gdzie ludzie zarabiają trzy razy tyle co u nas, można kupić taniej wiele artykułów... i nie trzeba czekać ![/quote]


    I co pytałeś się może kolegi???

    Jakby co to pisz na priva.

  19. #19

    Domyślnie

    W związku z tym, że mam mało czasu, wziąłem sobie wykonawcę wraz z materiałem, do stanu surowego zamkniętego. Z tego co wiem, to firma już od dawna ściąga materiały z za miedzy.... Właśnie umówiłem się na wybór dachówki.... i jedziemy do Niemiec...... TIRAMI TARGAJĄ MATERIAŁ Z NIEMIEC.... Nema Problema...
    Rozmawiałem z gościem, który postanowił się przeciwstawić takiemu stanowi rzeczy.... i zamówił porotherm w PL.... czekał trzy miesiące, zapłacił 30% więcej niż jak miało być w momencie zamówienia... (teraz to ONI stawiają warunki). Po ok.trzech miesiącach przyjechała łaskawie ciężarówka z pustakami i ZONK.... Potrzaskane, krzywe..... SYF! Oczywiście skład reklamację przyjął, wszystko wróciło do fabryki..... ale kolejka jest kolejką i kolo musi czekać następne trzy miechy na kolejną dostawę.... Budowlańcy się zawinęli.... Teraz ma problem, bo nawet jeśli zechciałby już nie być takim patriotą, to i tak nie ma już kasy, bo zapłacił za SYF.... i teraz może tylko czekać łąskawie, może następna dostawa nie będzie taka....zrypana... , no i oczywiście musi fachowców znaleźć, albo w du...ę całować tych co się zawinęli..... Znowu "robotnik" górą.... Czy wam to czegoś nie przypomina....?
    "Wszystko jest trudne nim stanie się proste..."
    "Do pełni szczęścia potrzeba tak nie wiele, tylko morze, piasek, niebo i słońce..."

  20. #20

    Domyślnie

    Gdy byłam przejazdem w Zittau zauważyłam sklep z dachówkami, spisałam telefon i w Polsce poprosiłam kolegę o sprawdzenie cen( nie znam niemieckiego), dostałam za 2 dni fax - dachóweczka glazurowana kosztuje 25euro za m2 - w tym transport do Polski.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony