dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Natalia Stanko
    Gdy byłam przejazdem w Zittau zauważyłam sklep z dachówkami, spisałam telefon i w Polsce poprosiłam kolegę o sprawdzenie cen( nie znam niemieckiego), dostałam za 2 dni fax - dachóweczka glazurowana kosztuje 25euro za m2 - w tym transport do Polski.

    Możesz podeslać mi skan tego faksu na priva bo dalej nie wiem jak ruszyć ten temat.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Natalia Stanko
    Gdy byłam przejazdem w Zittau zauważyłam sklep z dachówkami, spisałam telefon i w Polsce poprosiłam kolegę o sprawdzenie cen( nie znam niemieckiego), dostałam za 2 dni fax - dachóweczka glazurowana kosztuje 25euro za m2 - w tym transport do Polski.

    Możesz podeslać mi skan tego faksu na priva bo dalej nie wiem jak ruszyć ten temat.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriwa
    dlaczego powinien zapłacić w Polsce?
    Tam kupuje i tam płaci VAT. Gdy na granicy przy wywozie z np. Niemiec odbierało się podatek VAT (niemiecki), to w PL trzeba było zapłacić tenże podatek. W unii obowiązuje zasada wolnego handlu i uslug... więc płaci tam podatek gdzie mu wygodnie. A po drugie kto by się tym przejmował....? :)
    Poważny bład myślowy. Widać, że nie ma się pojęcia o podatkach. Otóż według obowiązujących przepisów o WNT Vat winien być zapłacony w kraju końcowego nabywcy, czyli w Polsce a nie tam, gdzie się komu podoba. Interesowało mnie jak się to odbywa od strony technicznej, tzn np zgłasza się u sprzedawcy, że będzie to WNT, ten wystawia fakturę bez VAT i co dalej w Polsce?
    Może i niewielu się tym przejmuje. Dziś dla przykładu słyszałam w radio, że Urzędy Kontroli Skarbowej będą dowstawały od Urzędów Skarbowych wykazy transakcji kupna nieruchomości o wartości powyżej 250.000 zł. Następni mogą być budujący domy. Słyszałam też jakiś czas temu, że Urzędy Skarbowe występują do Powiatów o wykazy wydanych pozwoleń na budowę. Więc może warto się przejmować.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleksandra1
    Poważny bład myślowy. Widać, że nie ma się pojęcia o podatkach. Otóż według obowiązujących przepisów o WNT Vat winien być zapłacony w kraju końcowego nabywcy, czyli w Polsce a nie tam, gdzie się komu podoba. Interesowało mnie jak się to odbywa od strony technicznej, tzn np zgłasza się u sprzedawcy, że będzie to WNT, ten wystawia fakturę bez VAT i co dalej w Polsce?
    Może i niewielu się tym przejmuje. Dziś dla przykładu słyszałam w radio, że Urzędy Kontroli Skarbowej będą dowstawały od Urzędów Skarbowych wykazy transakcji kupna nieruchomości o wartości powyżej 250.000 zł. Następni mogą być budujący domy. Słyszałam też jakiś czas temu, że Urzędy Skarbowe występują do Powiatów o wykazy wydanych pozwoleń na budowę. Więc może warto się przejmować.
    Robisz dokladnie tak samo jak z autem sprowadzonym na firme. Jak chcesz zarejestrowac to idziesz z faktura z niemiec, czy innego kraju to US i oni Ci ladnie przeliczaja kurs, obliczaja Vat i do kasy. Jak masz kogos z firma i ma europejski NIP czyli PL NIP, to sam sprowadzi bez VAT, a potem sprzeda Ci z Vatem+plus np 1gr marzy na sztuce za buchalterie. Wypisze Ci na to wszystko fakture z odpowiednim PKWiU i leciesz do US po swoje 15%, o ile to material kwalifikowany do odliczenia.
    A co do kontroli to zawsze mozna powiedziec, ze sie wybudowalo dom za przychody z nierzadu, a tego nie mozna opododatkowac, bo panstwo nie moze byc streczycielem =;->>> A na powaznie to wiekszosc z nas buduje z kredytu, a wiec juz musial sie "wyspowiadac" przed bankiem z udokumentowanych dochodow. TO raczej jest straszak na wszystkich, ktorzy zarabiaja za granica, a nie chca sie okazywac przed polskim fiskusem i tyle.
    Do it, or do not
    There is no try!

  5. #25

    Domyślnie

    Odaro,
    ja nie mam tego faksu - został u kolegi (ja i tak nie zrozumiałabym co było napisane) ale podaje ci numer telefonu do sklepu z dachówkami w Zittau:

    +35-837-064-53

    Pozdrawiam Natalia

  6. #26

    Domyślnie

    Robisz dokladnie tak samo jak z autem sprowadzonym na firme. Jak chcesz zarejestrowac to idziesz z faktura z niemiec, czy innego kraju to US i oni Ci ladnie przeliczaja kurs, obliczaja Vat i do kasy. Jak masz kogos z firma i ma europejski NIP czyli PL NIP, to sam sprowadzi bez VAT, a potem sprzeda Ci z Vatem+plus np 1gr marzy na sztuce za buchalterie. Wypisze Ci na to wszystko fakture z odpowiednim PKWiU i leciesz do US po swoje 15%, o ile to material kwalifikowany do odliczenia.
    A co do kontroli to zawsze mozna powiedziec, ze sie wybudowalo dom za przychody z nierzadu, a tego nie mozna opododatkowac, bo panstwo nie moze byc streczycielem =;->>> A na powaznie to wiekszosc z nas buduje z kredytu, a wiec juz musial sie "wyspowiadac" przed bankiem z udokumentowanych dochodow. TO raczej jest straszak na wszystkich, ktorzy zarabiaja za granica, a nie chca sie okazywac przed polskim fiskusem i tyle.[/quote]

    Zapewne tak jest. Ale 2012 coraz bliżej, kasa państwowa pusta, więc MF może wpaść na wiele ciekawych pomysłów, żeby ją zapełnić i nie tylko z PDOF. Jest jeszcze kilka innych podatków. A po co US wykazy pozwoleń? Na początek, żeby się wziąć za kierowników budów, czy wykazują dochody i odprowadzają VAT. Ale na pomysłowość fiskusa można liczyć.

  7. #27

    Domyślnie

    .... no i dlatego czego byśmy nie zrobili, i tak nam się do d...y dobiorą... Więc później się będziemy martwić. Ale postaram się dowiedzieć, jak mój kolega rozwiązał ten problem VATu ....
    "Wszystko jest trudne nim stanie się proste..."
    "Do pełni szczęścia potrzeba tak nie wiele, tylko morze, piasek, niebo i słońce..."

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Jeżeli kupujesz coś za granicę (w UE) jako indywidualny nabywca nieprowadzący działalności gospodarczej to płacisz VAT w kraju nabycia towaru i koniec. Jeżeli towar sprowadza firma, to kupuje ze stawką zerową i płaci VAT w PL.

  9. #29

    Domyślnie

    Jeżeli kupujesz coś za granicę (w UE) jako indywidualny nabywca nieprowadzący działalności gospodarczej to płacisz VAT w kraju nabycia towaru i koniec. Jeżeli towar sprowadza firma, to kupuje ze stawką zerową i płaci VAT w PL.
    ... i to miałem na myśli! Jeśli kupię proszek do prania w Niemczech, to nie lecę do skarbówki żeby wyrównać szanowny VAT... Jak kupię flaszkę whisky też mam gdzieś akcyzę, nawet jak kupię skrzynkę.... To samo się tyczy cegły, chyba, że mam zamiar ją sprzedać! Wtedy myślę, jak tu zrobić żeby VATu nie płacić...
    "Wszystko jest trudne nim stanie się proste..."
    "Do pełni szczęścia potrzeba tak nie wiele, tylko morze, piasek, niebo i słońce..."

  10. #30

    Domyślnie

    A co do kontroli to zawsze mozna powiedziec, ze sie wybudowalo dom za przychody z nierzadu, a tego nie mozna opododatkowac, bo panstwo nie moze byc streczycielem =;
    ...a tow. Giertych i sp-ka czuwają, żeby nie było inaczej....
    "Wszystko jest trudne nim stanie się proste..."
    "Do pełni szczęścia potrzeba tak nie wiele, tylko morze, piasek, niebo i słońce..."

  11. #31

    Domyślnie

    W Brico cegiełka stoi po 11 zł a w składach za półówka cegły po ponad 8zł bo całej nie ma więc ceny nieznam i tu powinien być pierwszy US

  12. #32

    Domyślnie

    Ja też myślę poważnie o tym, żeby ściągnąć dachówkę z niemiec. E32 koramica kosztuje u nas 3,23 PLN i
    1. Nie jest dostępna
    2. Z w/w powodu nie dają w ogóle rabatów

    Natomiast w niemczech kosztuje 0,65 EUR i podobno jest dostępna bez problemów...

    Tylko mam problem ze znalezieniem dealera. Na stronie koramica nie mogę znaleźć żadnych dealerów. Czy w niemczech jest jakiś inny model sprzedaży?
    pozdrawiam
    Fido__

  13. #33

    Domyślnie

    Właśnie rozmawiałem z moim kolegą, tym od zakupów materiałów w Niemczech. Zapytałem go o VAT, a on do mnie: Jaki k....wa VAT...
    Kupił w Niemczech YTONG+transport i wyszło mu taniej jak u nas POROTHERM+styropian. Zapłacił wynegocjowaną cenę BRUTTO. Wziął fakturę i do widzenia. Dostawa w ciągu 48 godzin! Jak mawiają moi znajomi z Istambułu...: nema problema pan... "
    "Wszystko jest trudne nim stanie się proste..."
    "Do pełni szczęścia potrzeba tak nie wiele, tylko morze, piasek, niebo i słońce..."

  14. #34

    Domyślnie

    Witam,
    dołaczam do zapytania, interesuje mnie adres niemieckiego składu budowlanego, jestem zainteresowana zakupem dachówki Creaton Cantus.
    Czy jest ktoś kto juz kupował tego typu dachówke z niemiec i moze podzielić sie wiedza ? jak wyglada sprawa kosztów, ewentualnie proszę o dane kontaktowe do składów.

    Z góry dziekuje za pomoc

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony