dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie ksiegi wieczyste POMOCY

    witam kupilam we wrzesniu dzialke i do tej pory nie zalozyli mi ksiegi wieczystej.dzwonilam ale Pani powiedziala mi ze teraz wystawiaja z sierpnia i moje zrobia dopiro koncem stycznia!a ja potrzebuje to pilnie do kredytu!wobec tego mam pytanie czy ksiegi maja jakis okreslony czas na wystawienie mi tych papierow czy robia jak im sie chce?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie mają określonego czasu. Możesz porozmawiać z przewodniczącym odpowiednego wydziału w sądzie, że sprawa gardłowa itp., ale to nie musi pomóc.
    Tomasz M.

  3. #3

    Domyślnie

    Otrzymałam kredyt mimo, iż moja działka nie miała jeszcze wydzielonej KW. Może zależy od banku, Millennium nie robiło problemu.
    Chamstwo należy zwalczać siłą, wolą i godnością osobistą [...]

  4. #4
    jotpe
    Guest
    jotpe

    Domyślnie

    Ja kupowałem działkę częściowo z kredytu a częściowo z własnych środków. Kredyt (PKO BP) dostałem na podstawie zaświadczenia o zarobkach oraz umowy przedwstępnej ze sprzedającym.

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety przy zakładaniu kw jesteśmy w dużej mierze zdani na urzędników. Jeśli założy się kw, lub wpisze do istniejącej kw hipotekę - bank obniża raty. Dopóki nie mamy wpisu hipoteki do kw płacimy wyższe raty, bo bank musi jakoś zabezpieczyć się przed naszą niewypłacalnością.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam
    Zależy od postawy i humoru urzędnika. Żonie się udało załatwić wpis w ciągu 2 tygodni, choć przez telefon urzednik mówił, ze 3 miesiące oczekiwania. U mnie ksiega wieczysta juz byla zalozona, chodzilo o przepisanie z dewelopera na nas i dopisanie banku
    Chodziło nam właśnie o obnizenie raty kredytu, do czasu wpisania do ksiegi wieczystej płaciłbym 80 Euro więcej kredytu.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez rhein ; 06-10-2018 o 13:23

  7. #7

    Domyślnie

    No to miałeś szczęście. Ja ostatnio nie miałem wiele do czynienia z księgami, więc nie wiem, jakie jest obecnie tempo pracy. Czytałem swego czasu, że w związku z dekomunizacją ulic, wydziały wieczystoksięgowe będą miały sporo pracy, a czas realizacji zamówień wydłuży się nawet dwukrotnie. Zakładam jednak, że dotyczy to tych największych miast jak Warszawa czy Poznań, gdzie tych ulic jest faktycznie sporo. O ile w ogóle artykuł był rzetelny. Bo w sumie, czy sąd z automatu zmieni w księdze nazwę ulicy? Raczej nie. A nie każdy będzie o tym wiedział, więc nie zgłosi się do sądu ze zmianami, to wcale tak tłoczno nie musi być... chociaż to tylko moje gdybanie...

  8. #8

    Domyślnie

    kupiona działka 14.08 KW dostałem 12.12 jakoś także u mnie 4msc czekania, jak dzwoniłem to tak mi mówili iż czeka się około 4msc

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony