dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Wniosek o WZ

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wother

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    skawina
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    47

    Domyślnie Wniosek o WZ

    Witam,
    W tym momencie oczekuję na decyzję o warunkach przyłączy mediów ale chcę mieć już przygotowany wniosek o WZ.

    Moje pytanie brzmi:
    1.Czy już na tym etapie muszę wiedzieć jaki dokładnie dom chcę zbudować ? Jego wymiary i usytuowanie na działce ?
    2.Czy jeśli urząd wyda decyzję, że kalenica ma być równoległa do drogi - to nie ma innej możliwości ? Zastanawiam się nad prostopadłym ułożeniem domu względem drogi.
    3.Czy jeśli urząd wyda decyzję, że granica zabudowy to np 9m.. to mam rozumieć, że nic pomiędzy ogrodzeniem a domem nie mogę postawić ? wiaty na auto z małym pomieszczeniem gospodarczym też nie ? Czy drewniana wiata musi również zachować odstęp od granic działki te min 3-4m?
    4.Jak najlepiej uzupełnić wniosek o WZ aby mieć możliowść póżniej np zmiany projektu. Bo w tej chwili mocno zastanawiamy się, czy budować garaż w bryle budynku czy jeśli jest to możliwe przed budynkiem w formie zadaszonego miejsca parkingowego + drewutnia ?

    Pozdr.

  2. #2

    Domyślnie

    Do wniosku o WZ wystarczą zapewnienia o dostawie/odbiorze, nie trzeba warunków przyłączenia.
    1. Niekoniecznie ale dobrze jest coś wiedzieć na temat planowanego projektu wtedy nie trzeba w locie wymyślać danych do wniosku.
    2. Możliwości zawsze są, będziesz się tym martwił jak już dostaniesz warunki.
    3. Nie możesz postawić budynku.
    4. Nie widziałem warunków z takimi obostrzeniami że pasuje tylko jeden projekt, no chyba że się dostawiasz do szeregowca albo stoi dziesięć identycznych domów a Ty stawiasz gdzieś w środku to wtedy urbanistę może fantazja ponieść Najlepiej po prostu spokojnie porozmawiać z osobą która się zajmuje wnioskami

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    1. Nie, WZ określają tylko podstawowe parametry domu. WZ odbywają się na podstawie analizy najbliższej okolicy, więc wszystko zależy od domów, które już w okolicy występują
    2.Raczej nie ma w zakresie podstawowych parametrów.
    3. Tego nie wiem, ale wiata bez zgłoszenia muszą być normalna odległości. Jeśli chcesz się bardziej zbliżyć to trzeba założyć wniosek na PNB
    4. Zadaszona miejsce i drewutnia nie mają znaczenia. WIększy problem byłby, gdyby chodziło o garaż wolnostojący wg Mnie.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Garaż należy określić przynajmniej u mnie WZ jest na zabudowę domu jednorodzinnego z garazem dwustanowiskowym.

    Linia zabudowy może być np nie mniej niż.....lub nieprzekraczalna np te 9 m,tutaj raczej trzymają się sąsiedniej zabudowy.

    Wg mnie lepiej bazować na konkretnym projekcie bo zamieszać mogą jeszcze wysokość do kaletnicy i okapu,nie mówiąc o powierzchni zabudowy garaż ma trochę metrów...

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    1.Czy już na tym etapie muszę wiedzieć jaki dokładnie dom chcę zbudować ? Jego wymiary i usytuowanie na działce ?
    - nie musisz. Graniczne parametry obiektu właśnie określają WZ

    2.Czy jeśli urząd wyda decyzję, że kalenica ma być równoległa do drogi - to nie ma innej możliwości ?
    - nie ma innej możliwości ! choć zawsze można wystąpić o nowe Warunki

    3.Czy jeśli urząd wyda decyzję, że granica zabudowy to np 9m.. to mam rozumieć, że nic pomiędzy ogrodzeniem a domem nie mogę postawić ? wiaty na auto z małym pomieszczeniem gospodarczym też nie ? Czy drewniana wiata musi również zachować odstęp od granic działki te min 3-4m?
    - jeśli WZ określą linię zabudowy - to są to wytyczne, które zobowiązują do ich respektowania
    - wiata w różnych Urzędach, różnie jest traktowana - popytaj w Urzędzie czy traktują wiatę jako obiekt budowlany, czy też nie.
    - 3 - 4m ... jeszcze wchodzą inne odległości pożarowe oraz związane z obszarem oddziaływania obiektu i związane np. z nasłonecznieniem pomieszczeń, zacienianiem, ... ( analiza o.o.o. wchodzi w zakres Projektu Budowlanego )

    4.Jak najlepiej uzupełnić wniosek o WZ aby mieć możliowść póżniej np zmiany projektu. Bo w tej chwili mocno zastanawiamy się, czy budować garaż w bryle budynku czy jeśli jest to możliwe przed budynkiem w formie zadaszonego miejsca parkingowego + drewutnia ?
    - WZ określają możliwości zabudowy, w tym ( w większości przypadków ) stworzenie miejsc postojowych, np. dwa miejsca / 1 działkę budowlaną, ale pytanie do Urzędu : czy miejsca postojowe w garażu są traktowane, jako miejsca postojowe wg zapisów WZ. Są różne interpretacje i podejście Urzędu w tym zakresie.
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 19-04-2016 o 08:40
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ttpj

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-111
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam,
    Pozwolę sobie podłączyć się do wątku. Sam również zamierzam wystąpić o WZ.
    Po wybudowaniu domu (może równolegle z budową, korzystając z obecności ekipy budowlanej) chciałbym wybudować też altanę na grila i wędzarnie i być może dostawić garaż blaszak.
    Na razie jeszcze nie wiem w którym miejscu miało by to być ustawione. Czy lepiej zaznaczyć w piśmie o WZ już teraz, czy poczekać i złożyć to później jak się zdecyduję w którym miejscu działki mają stanąć?
    Rozumiem, że altanę i blaszak można postawić na zgłoszenie.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wother

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    skawina
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    47

    Domyślnie

    Czyli np nie moge sobie przed domem wybrukować 2 miejsc postojowych, które zadasze wiatą ? - a obok np taki drewniany domek na drewno co sie kupuje np w LEROY ?

    Co do wniosku o WZ - czy składająć wniosek mogę napisać że chciałbym mieć możliwość ustawienia kalenicy tak lub tak ? Dodam że przy tej drodze ale w niebezposrednim sąsiedztwie są domy które mają prostopadłą względem drogi kalenice.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał wother Zobacz post
    Czyli np nie moge sobie przed domem wybrukować 2 miejsc postojowych, które zadasze wiatą ? - a obok np taki drewniany domek na drewno co sie kupuje np w LEROY ?

    Co do wniosku o WZ - czy składająć wniosek mogę napisać że chciałbym mieć możliwość ustawienia kalenicy tak lub tak ? Dodam że przy tej drodze ale w niebezposrednim sąsiedztwie są domy które mają prostopadłą względem drogi kalenice.
    To zależy czy wiata to wg Twojego urzędu obiekt budowlany czy nie,napisano powyżej.

    Drewutnia składowisko materiałów łatwopalnych przepisy ppoż o odległościach od granicy i ścian z oknem....

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wother

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    skawina
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    47

    Domyślnie

    Ok, czy w wniosku o WZ mam wpisać, że chciałbym kalenice prostopadle do drogi czy nie ma to wpływu na decyzje ?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał wother Zobacz post
    Ok, czy w wniosku o WZ mam wpisać, że chciałbym kalenice prostopadle do drogi czy nie ma to wpływu na decyzje ?
    Wpisz,nic nie ryzykujesz może dadzą.

    Ja zmieniałam szerokość elewacji frontowej i się udało.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał wother Zobacz post
    ...
    4.Jak najlepiej uzupełnić wniosek o WZ aby mieć możliowść póżniej np zmiany projektu. Bo w tej chwili mocno zastanawiamy się, czy budować garaż w bryle budynku czy jeśli jest to możliwe przed budynkiem w formie zadaszonego miejsca parkingowego + drewutnia ?

    Pozdr.
    jedyna podpowiedź moja to nie pisz nic dokładnie - czyli podajesz wielkość domu wpisz np szer. do 15 m, wysokość do 9 m, to pozwoli ci dobrać projekt z większego zakresu. Niestety do garażu to chyba nie da rady taka rzecz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony