dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Z jakiego banku wzięłaś/wziąłeś kredyt na budowę/remont domu?

Głosujących
377. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • PKO BP

    117 31,03%
  • PKO SA

    27 7,16%
  • Millennium

    27 7,16%
  • BZ/WBK

    21 5,57%
  • Kredyt Bank

    21 5,57%
  • BG

    2 0,53%
  • 2 0,53%
  • 7 1,86%
  • 36 9,55%
  • 2 0,53%
  • 115 30,50%
Strona 1 z 17
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 326
  1. #1

    Domyślnie Z jakiego banku kredyt?

    Witam
    Większość z nas marzy o tym żeby zamieszkać w domciu jeszcze przed wprowadzeniem 22% podatku od materiałów budowlanych. Aby tego dokonać niestety często trzeba wziąć kredyt.
    Proszę wybierzcie bank w którym wzieliscie kredyt.
    Pozdrawiam
    Adamski

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    PKO BP, wybór w moim mieście był niewielki

  4. #4

    Domyślnie Kredyt

    Ostatecznie wzielismy w Multibanku we Wroclawiu. Otarlismy sie rowniez o BPH PBK i GE, ale chyba tylko w Multibanku pracownicy sa wynagradzani prowizyjnie, albo tak profesjonalnie dobrani i wyszkoleni. Kredyt w CHF, oprocent. 3,6 %, troche wysoka prowizja - 2%, ale ogolnie jestesmy zadowoleni.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    jolana
    w pko bp mialas jakies problemy z kredytem??
    zastanawiam sie nad tym bankiem nad deutsche bankiem i nad połaczonymi juz nordeai petro...

  6. #6

    Domyślnie

    Teska
    Nie miałam żadnych problemów, względem banków osiągalnych w moim mieście mieli najmniej papierologii i dziwnych wymagań. Złożyłam wniosek, uproszczony kosztorys podpisany przez kierownika budowy, odpis z księgi wieczystej, zaświadczenia o zarobkach ... i już. Po pięciu tygodniach (ale na usprawiedliwienie banku po drodze były święta i długi weekend majowy) dostałam kredyt.
    Wypłata transz także bez żadnego problemu, dwie juz dostałam, w następbnym tygodniu pewnie napiszę o trzecią (wypłata w dniu złożenia wniosku).
    Tak więc nie jest najgorzej.

  7. #7

    Domyślnie

    Wlasnie dzisiaj podpisalem umowe z PBK BPH. Obsluga bardzo mila, warunki niezle (3.08% - oprocentowanie we frankach), od zlozenia wniosku minelo zaledwie 2 tygodnie i jutro mam miec przelane pieniazki. Czego wiecej chciec ?

  8. #8

    Domyślnie

    Długo broniliśmy się przed wzięciem kredytu, ale i nas to dopadło!

    Robiłam rozeznanie w kilku bankach - horror ! Ostatecznie zdecydowałam się na na PKO SA. Niestety formalności poraziły mnie! Miała to być uproszczona forma, ale cały czerwiec i już połowa lipca zbieramy papierki niezbędne. Niedobrze już mi się robi nawet jak o tym myślę. Brrr!!!!
    Co do nich przyjdę z nowym kompletem wymaganych dokumentów, to okazuje się, że jeszcze jakieś zaświadczenie jest niezbędne. Biegnę do właściwego urzędu a tu niespodzianka - proszę się dowiedzieć za jakieś 2 tygodnie, może już będzie!

  9. #9

    Domyślnie

    my wzielismy w BPH w CHF - do tej pory jestem bardzo zadowolony, wiele rzeczy poszlo duzo szybciej niz u znajomych w innych bankach.
    trudno mi mowic o warunkach bo wiem ze wszedzie zmieniaja sie jak w kalejdoskopie

    w razie czego sluze informacjami

  10. #10

    Domyślnie

    Ja wziąłem w PBK BPH we frankach szwajcarskich, ale nie załatwiałem bezpośrednio w banku, tylko w firmie pośrednictwa.
    Oni mają 9 banków, dobierają konkretnie do sytuacji człowieka, bo niestety nie jest tak, że kredyt w jakimś banku jest najlepszy, a w innym najgorszy. Wszystko zależy od potrzeb i Twoich możliwości.
    Poza tym załatwiają wszystkie dokumenty i przyspieszają procedurę, bo mają "wejścia", a koszt kredytu jest właściwie taki sam jak w banku - sprawdziłem!
    Ta firma to Oppenheim Enterprise z Warszawy, tel. (022) 6960170

  11. #11

    Domyślnie

    W Millennium, we frankach szwajcarskich 2,36% bez problemów

  12. #12

    Domyślnie

    to będę oryginalna, bo wzięłam w Deutsche Bank 24 we CHF
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    acha, zapomniałam dodać że oprocentowany 2,31%
    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Jestem w trakcie załatwiania LG PetroBank pod względem ułatwień nic specjalnego. A poza tym raczej powolny. Przynajmniej na razie. Zobaczę co jeszcze się urodzi w głowach finasistów.

  15. #15

    Domyślnie Z jakiego banku kredyt?

    Do masdaw i Kaa:
    W jakiej wysokosci macie kredyty i ile wkladu wlasnego?
    Porazila mnie wysokosc, a moze raczej "niskosc" waszego oprocentowania. Przy moim 3,6% w Multibanku, czuje sie wydudkana.
    Pozdr.
    Jesli nie chcecie odpowiadac na forum, to moze na priv?

  16. #16

    Domyślnie

    Widzę 2,3% 3,6% i oczom nie wierzę. Ja chyba zabłądziłem do jakichś lichwiarzy, bo nikt nie rozmawia poniżej 4% w CHF. Takie oprocentowanie jak powiadacie to obowiązuje przez max 2 lata, a potem wyskakuje ponad poziomy. A jakbyś chciał spłacić wcześniej to ci dołożą taką opłatę, że słabniesz lub pozbywasz się ekstrawaganckich myśli o skracaniu okresu spłaty. Z tego względu wybrałem PKO BP. Dodatkowo nie potrzebują faktur , co mocno za nimi przemawia.

  17. #17

    Domyślnie

    Na oprocentowanie nie wpływa wysokość kredytu, ale udział własny. Takie oprocentowanie dostałem, bo udział własny mam ponad 50%

  18. #18

    Domyślnie

    Mam w PKO BP w złotych (strasznie nie lubię wyczekiwać na kolejną wycenę waluty) warunki przyzwoite jeśli chodzi o formalności, pierwsza wypłata bezboleśnie, oprocentowanie teraz to 6,39%

  19. #19
    Voltar
    Guest
    Voltar

    Domyślnie BPH

    BPH, CHF, 2 tygodnie, 16% wkładu,

  20. #20

    Domyślnie

    Witam. Ja zdecydowałam się na PKO BP. Formalności do przebrnięcia bez większych zgrzytów zarówno na etapie ubiegania się jak na etapie wykorzystania. Są stosunkowo elastyczni. Oprocentowanie na dzisiejszy 6,39% - kredyt w PLN, prowizji zapłaciłam 1,5% - kredyt na 25 lat. I z tego co się orientowałam to nie stosują żadnej prowizji od przedterminowej spłaty (co przy kredycie długoterminowym nie jest bez znaczenia). Pozdrawiam

Strona 1 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony