dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Z jakiego banku wzięłaś/wziąłeś kredyt na budowę/remont domu?

Głosujących
377. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • PKO BP

    117 31,03%
  • PKO SA

    27 7,16%
  • Millennium

    27 7,16%
  • BZ/WBK

    21 5,57%
  • Kredyt Bank

    21 5,57%
  • BG

    2 0,53%
  • 2 0,53%
  • 7 1,86%
  • 36 9,55%
  • 2 0,53%
  • 115 30,50%
Strona 3 z 17
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 326
  1. #41

    Domyślnie

    W Multibanku. Polecam. Główne zalety to dobre warunki przy niskim udziale własnym (oprocentowania z reklam niektórych banków są dla 50% lub nawet 70% udziału własnego), naprawdę bezpłatne przewalutowanie i wcześniejsza spłata (np. w BPH PBK tyko w reklamach, bo przy wcześniejszej spłacie płaci się zawsze 150 zł za aneks do umowy co przy niedużych kwotach stanowi duży procent), rozliczanie się z postępów budowy zdjęciami (nie muszę brać żadnych faktur) i naprawdę profesjonalna obsługa. Mam kredyt w CHF na 30 lat raty równe 3,4% prowizja 1%, właśnie mi wypłacili drugą transzę i jest OK.
    Pozdrawiam.
    Włodek

  2. #42

    Domyślnie

    ...może Kredyt Bank...ale jeszcze zobaczymy! Wszystko przed nami.
    Justa

  3. #43
    jerrystp
    Guest
    jerrystp

    Domyślnie

    Witam
    W PKO BP bo najprostsza procedura, najmniej bzdurnych papierków i konkretny człowiek w dziale kredytów (własny kąt na 20 lat w zł)
    Pozdrawiam
    Jerry

  4. #44
    Guest

    Domyślnie

    BPH PBK franki opr.-2,34% prow. -1% wkład własny 60%, a spłacać wcześniej chyba nie będzie z czego więc nie martwię się tymi 150,00 zł za aneks (żeby tylko franek nie skakał)

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    Na dzień dzisiejszy chyba też BPH PBK CHF. Narazie papierologia mi nie pozwala

  6. #46

    Domyślnie

    Do tej pory byłem zdecydowany na Multibank w CHF, ale zaczynam się zastanawiac nad złotówkami w PKO BP - orpocentowanie jest większe, ale przy takich wachaniach walut to może bardziej się opłaca - przynajmniej zdrowotnie
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalg
    Do tej pory byłem zdecydowany na Multibank w CHF, ale zaczynam się zastanawiac nad złotówkami w PKO BP - orpocentowanie jest większe, ale przy takich wachaniach walut to może bardziej się opłaca - przynajmniej zdrowotnie
    kredyt w CHF:
    minus po co płacić więcej o 300-400 zł?
    plus jeśli chodzi o zdrowie i nerwy to popieram
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  8. #48

    Domyślnie

    Czy ktoś już przeliczał, o ile musi wzrosnąć kurs CHF, żeby móc powiedzieć, że lepiej było wziąć kredyt w PLN?
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  9. #49

    Domyślnie CHF

    Ja mam w CHf w millennium i jestem bardzo zadowolony, chociaż minął dopiero rok GG 4790602

  10. #50

    Domyślnie

    PKO BP kredyt w złotych 6,15% bez prowizji [od 100 000]całkowity koszt uzyskania kredytu to;134 zł + ubezp. 200

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZOOLO
    PKO BP kredyt w złotych 6,15% bez prowizji [od 100 000]całkowity koszt uzyskania kredytu to;134 zł + ubezp. 200
    Czy to były jakieś specjalne warunki specjalnie dla ciebie? Może promocja grudniowa?
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  12. #52

    Domyślnie

    W budBanku, w CHF, raty malejące

    Zalety:
    - liczone wszystko po kursie średnim (ale to na wiosnę będzie już 2 lata jak podpisałem z nimi umowę )
    - brak opłat za wcześniejsza spłatę - spłacam resztę kasy + odsetki z bieżącej raty i that's all.
    Wady:
    - można poczuć się jak w czasach PRLu przy załatwianiu czegokolwiek (po zakończeniu załatwiania przez handlowca - tu nie ma żadnych problemów),
    - złodziejskie oprocentowanie w porównaniu z innymi bankami - 4,68 czy coś koło tego. Sam dla npowych klientów dają chyba o 1% mniej - próbowałem z nimi załatwiać coś na telefon - ale .... strata czasu. Chyba zacznę słać pisma .....
    - załatwianie z ustalonych 2 tygodni, zajęło 1,5 m-ca. Główny powód to niejasne postawienie sprawy przez handlowca - liczba papierów wzrosła dwukrotnie w stosunku do wcześniej ustalonej!!!!
    - prowizja 2%

    Ale krótko, wszystko do przeżycia, gdyby nie to wysokie oprocentowanie !!!! Prawie dwa razy więcej niż w innych bankach.

  13. #53

    Domyślnie

    Właśnie !!!! Które banki liczą po jednym kursie (np średnim) a nie przeliczają po kursie kupna a każą płacić po kursie sprzedaży. To dodatkowe "ukryte" oprocentowanie? Dajcie znać !
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalg
    Właśnie !!!! Które banki liczą po jednym kursie (np średnim) a nie przeliczają po kursie kupna a każą płacić po kursie sprzedaży. To dodatkowe "ukryte" oprocentowanie? Dajcie znać !
    Niestety obawiam sie ze wszystkie . Jest to podobno ustalone odgórnie przez Ministerstwo Finansów, tak mi powiedzieli w Banku BPH PBK.
    I tam tez wzielam kredyt. Mieli korzystne warunki (mało papierologii) i oprocentowanie. Przy moim wkladzie 50 % mam oprocentowanie calkowite (Libor + marza) 2,5 %. Prowizja 1 %. Uwazam, ze korzystnie.

  15. #55

    Domyślnie

    Jeżeli wszystkie liczą po kursie średnim, to jest bardziej ok, niż gdyby wyliczali kwotę do zapłaty po kursie skupu waluty a kazali Ci płacić po kursie sprzedaży. Tak 3 lata temu spłacałem kredyt samochodowy w PTF'ie
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Cytat Napisał dahlinek
    Poważne niedopatrzenie że nie ma BPH PBK na liście

    CHF - zmienne od 1,80%,
    PLN - stałe od 5,45%,

    Nic dodać nic ująć


    pozdrawiam
    zapytaj sie w banku czy to czasem nie oprocentowanie promocyjne i po roku sie nie zmieni.
    Wiele banków stosuje taką sztuczke
    Ponadto ważna jest jeszcze prowizja i opłaty z wcześniejsze spłaty
    Oczywiscie,ze podane oprocentowania to tzw. oprocentowania roczne-promocyjne. Ewentualnie jesli wklad wlasny przekracza 80 % kosztów, wtedy zgadzam sie, ze oprocentowanie moze byc tak niskie.
    Wiekszośc banków "chwyta" w ten sposob klienta, ludzie nie doczytaja i nagle okazuje sie np. po roku (jesli chodzi o PLN),ze oprocentowanie wzrasta do 8%, bo przy CHF takie promocyjne trwa pól roku.
    Trzeba czytac wszystko, zwlaszcza te z * są one napisane bardzo malymi literkami .

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalg
    Jeżeli wszystkie liczą po kursie średnim, to jest bardziej ok, niż gdyby wyliczali kwotę do zapłaty po kursie skupu waluty a kazali Ci płacić po kursie sprzedaży. Tak 3 lata temu spłacałem kredyt samochodowy w PTF'ie
    TAK, jest przepraszam nie doczytalam do końca . Wyplacaja kwote np. transzy po kursie zakupu waluty, a rozliczaja Cie po kursie sprzedazy.
    Rzeczywiscie, jak by liczyli po srednim, to kredyty by sie bardzo opłacały

  18. #58

    Domyślnie

    od ZOOLO dla MAGI

    promocja ta dotyczyła kredytów od 100 000 zł i obejmowała wnioski złożone tylko w m-cu pażdzierniku.odmówiłem przyjęcia kredytu na wniosek złożony w m-cu wrzrśniu ( prowizja 2%),byli bardzo zasmuceni ale jak postraszyłem że pójdę do innego banku ,to się zgodzili.wycena budowy nic nie kosztowała bo stan zaawansowania budowy to 42%(wycena banku w oparciu o mój operat szacunkowy).pierwszą transzę kredytu otrz.17 listop.kolejne dwie transze po wizycie na budowie(opłata 50 zł za wizytę).do września 2004 spłacam tylko %(obecnie 203 zł/m-c od 40 000).pozdrawiam i życzę podobnych wyników.

  19. #59

    Domyślnie

    Miałem w PKO BP, ale chwalić Pana już go spłaciłem.
    Nigdy więcej, aż mi skóra cierpnie. Kredyt w PLN.
    Jak go brałem na początku 2000 roku to było ok. 13%, później praktycznie co miesiąc więcej 14, 14.5 , 15, 15.5 doszło chyba do 18.0 % masakra
    Może trafiłem tylko w taki kiepski okres,
    ale wrażenia były niezłe, praktycznie co miesiąc więcej.
    I tak szczęście, że wziąłem tylko 1/4 tego co mi przyznali.
    Ale fakt czasami bez kredytu ani rusz - niestety.
    Pozdrowienia

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur_071
    Miałem w PKO BP, ale chwalić Pana już go spłaciłem.
    Nigdy więcej, aż mi skóra cierpnie. Kredyt w PLN.
    Jak go brałem na początku 2000 roku to było ok. 13%, później praktycznie co miesiąc więcej 14, 14.5 , 15, 15.5 doszło chyba do 18.0 % masakra
    Może trafiłem tylko w taki kiepski okres,
    ale wrażenia były niezłe, praktycznie co miesiąc więcej.
    I tak szczęście, że wziąłem tylko 1/4 tego co mi przyznali.
    Ale fakt czasami bez kredytu ani rusz - niestety.
    A nie miałeś Kolego przypadkiem "Alicji" ?
    Ten kredyt, to była "niekończońca się opowieść". Zresztą mechanizm tego kredytu opisywała jakoś tak kilka miesięcy temu RP.
    Nie porównuj Alicji, do teraźniejszego kredytu. Na dzisiaj, oimw, to PKOBP wraz z KB mają najlepsze oferty. I nie tylko oprocentowanie jest tutaj ważne.
    Pozdrawiam,

Strona 3 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony