dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 30
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 593
  1. #21

    Domyślnie paliwo do pieca, kominka

    Witam
    Mam piec kuchenny NORDICA oraz piec zgazowujący Orlan Standard. Palę w nich olchą i brzozą, z domieszką buka i debu. Po 2 latach sezonowania osiągnąłem wilgotność poniżej 12% dochodzi do zjawiska odkładania się bardzo dużej ilości smoły drzewnej - zakleja drzwiczki i komin - drewno jest po prostu za suche. Wilgotność optymalna to 20 - 35%. Wizyta w kotłowni co 7 - 8 h

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie Re: rysiek...

    Cytat Napisał andrzejj_
    debina ,buczyna i troche brzozy.Drewno powinno byc pociete i polupane pod dachem 12m-cy .
    Ja szukam kontaktow w lesie <kupno drewna za gotówke>
    Jesli ktos ma namiar dryndrijcie 0601 447 444
    Andrzej ja też już sprawdzam rynek "drewna do kominka". Jak zdobedę więcej informacji to mogę Ci udostepnić jakieś namiary wszak jesteśmy prawie sąsiadami.
    pozdrawiam
    Edzia

  3. #23

    Domyślnie edzia....

    edzia...załatw namiary a ja zrwanzuje sie na pewno.Duzo moich znajomych ma kominki i wiecznie jest problem z drewnem. 0601 447 444
    andrzejj_

  4. #24

    Domyślnie

    Dlaczego Grab
    wysoka wartośc kaloryczna
    długo się pali
    popiołu jest klika razy mniej niż w brzozie

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafi27

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Posty
    226

    Domyślnie

    edzia.
    Jak mogę się podłączyć do prośby andrzeja, chętnie skorzystam. Ja będę mieszkał w Nojszowach dookoła pełno lasów nawet wiem gdzie jest nadlesnictwo, może tam spróbuję, jak coś będę wiedział to dam znać.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a jak kwestai kupna drewna wyglada w okolicach Poznania? Kupuje ktos moze w tej okolicy? Jakie ceny?

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafi27

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Posty
    226

    Domyślnie

    Poprawka do mojego postu ma być w Bojszowach k/Tychów

  8. #28

    Domyślnie rafi....

    rafi...Tychy to po sąsiedzku.Mysle ze kupowanie wspolnie wiekszych ilosci da nam argumenty <cena i w ogole>
    andrzejj_

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafi27

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Posty
    226

    Domyślnie

    andrzejj w Bojszowach jest nadleśnictwo pojadę tam i zapytam jak wygląda taka sprawa, myślę że możemy zoorganizować akcję na naszym śląskim forum i ustalić kto jest chętny.
    Jak będę w okolicy zapytam czy maja drewno, a jak nie to nieopodal jest tartak tam tez zapytam,

  10. #30

    Domyślnie rafi...

    w tartaku raczej nic nie zalatwisz.Atakuj lesniczych.Oni to pierwsza reka
    andrzejj_

  11. #31
    Rysiek S.
    Guest
    Rysiek S.

    Domyślnie Tychy

    Kurcze, jestem Z Jastrzębia to taż nie daleko z Tychów

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Własciwie to cena drewna z lasów państwowych jest taka sama. Róznica wynika z miejsca usytuowania wyrębu. Im trudniejszy jest dostęp do pozyskiwanego drewna, im dalej jest od drogi tym koszty są większe. Tzn. leśnictwo musi więcej zapłacić robotnikom za ścięcie, oczyszczenie z gałęzi i wyniesienie drewna do drogi.

    Dla osób pełnych samozaparcia - istnieje możliwość legalnego "dogadania" się z leśniczym, że powalone drewno z wycinki kupujący sam oczyści z gałęzi, przetransportuje w okolice drogi, ułoży w sągi celem dokonania pomiaru oraz uprzątnie porębę z pozostawionych odpadów.

    W ten sposób np. za "psie pieniądze" kupiłem od leśniczego ok 250 stempli na cały dom.

  13. #33

    Domyślnie wowka...

    wowka...ten kierunek mi sie podoba.Ja mam dobra piłe spalinową....
    andrzejj_

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie Re: Tychy

    Cytat Napisał Rysiek S.
    Kurcze, jestem Z Jastrzębia to taż nie daleko z Tychów

    Jeszcze bliżej masz Rybnik. Zadzwoń do Nadleśnictwa tel. 422-37-48 lub centrala 422-19-72 i tam (jestem o tym przekonany) uzyskasz nr telefonu do najbliższej leśniczówki. Od leśniczego zaś dowiesz się kiedy będzie pozyskiwał odpowiednie drewno i jakie ma warunki sprzedaży. Być może transport będzie nie dalszy niż z 5-10 km.
    Przeważnie pozyskuje się drewno w wyniku cięć sanitarnych. I jest to praca akcyjna.

    P. s Jeszcze jedna taka uwaga ogólna. Drzewo jest drzewem aż do czasu gdy rośnie. Gdy poddaje się je jakiejkolwiek obróbce przemysłowej jest to już tylko drewno. Czyli w kominku pali się drewnem

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie Re: wowka...

    Cytat Napisał andrzejj_
    wowka...ten kierunek mi sie podoba.Ja mam dobra piłe spalinową....
    Jeśli dołożysz do tego solidne walonki, rękawice "krzepę w barach" i drugiego partnera o takich samych predyspozycjach to bedziesz miał komplet

    Pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    Dla osób pełnych samozaparcia - istnieje możliwość legalnego "dogadania" się z leśniczym, że powalone drewno z wycinki kupujący sam oczyści z gałęzi, przetransportuje w okolice drogi, ułoży w sągi celem dokonania pomiaru oraz uprzątnie porębę z pozostawionych odpadów.
    Trochę to gadanie jest na wyrost. Jeżeli chcesz mieć drewno na parę lat (bo kupowanie co roku to głupota) to musisz kupić ok 20-30 mp. A na taką ilość to musiałbyś cały dzień latać po lesie i szykać przewróconych drzew. A poza tym przy tej ilości to nie jest jedno drzewo. Parę dobrych buków trzeba ściąć a do tego trzeba mieć sprzęt. Bardzo dobrą piłę i ciągnik żeby przewieść. Nie mówie już o tym że w razie jakiegoś wypadku leśniczy idzie siedzieć, o wypadek przy zrywce nie trudno.
    Jakoś tego nie widzę
    Niech się mury pną do góry ...

  17. #37

    Domyślnie

    A przy czysto rekreacyjnym paleniu w kominku to nie warto sobie d.. zawracać
    Niech się mury pną do góry ...

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Garo. A kto powiedział, że to jest jedno drzewo?

    Po lesie "latać" nie trzeba, leśniczy wskazuje "kwadrat" w którym są już drzewa powalone. Co do ubezpieczenia to leśniczy cię przecież nie zatrudnia ale w sposób legalny pozwala na wyniesienie z terenu lasu drewna.
    Oczywiście wypadki podcas prac leśnych są b. częste. ALe może to zdarzyć się i także np. podczas załadunku przez kupca przygotowanego przez służby leśne drewna z sągu stojącego przy szosie na samochód prywatny kupującego. Leśniczy wówczas także nie pójdzie siedzieć.

    Co do twojej kolejnej wypowiedzi o d... w kontekście rekreacji to masz rację.

    Niemniej było pytanie jak uzyskać (legalnie) drewno najmniejszym kosztem finansowym. Dlatego też odpowiadam.

    Ps. Drewno (brzozę) kupiłem (12 m.przestrzennych) w spółce leśnej po 50zł 60gr za m. Zniesienie z lasu do samochodu + transport+ złożenie w sągu na moim podwórku kosztowało mnie kolejnych 15 zł za m.
    Reasumując za 170 zł także nie podjął bym się tej pracy.

  19. #39

    Domyślnie

    To dosyć drogo ci wyszło. Niedawno Maluszek w jakimś innym wątku pisał o cenie 160zł/mp suszonego (2 lata), połupanego drewna na palecie dostawa (przy 6mp) gratis.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Szpulka Za "połupanie" brali kolejne 20 zł za mp. Ale to już opłacało mi się zrobic samemu. Zreszta była to dość przyjemna praca na 2 przedpołudnia.

    Innymi słowy 1mp niesezezonowanej połupanej brzozy loco dom, mógł mnie kosztować maksimum 85 zł/mp Czy to Twoim zdaniem dużo?

Strona 2 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony