dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 30
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 593
  1. #41

    Domyślnie

    Trzy rzeczy:
    1. Za 61 zł to mam 1mp buka na składzie i nie muszę nic wycinać. 50 zł za brzozę w lesie nie jest ceną rewelacyjną
    2. Powalone w lesie drewno może leżeć w lesie miesiąc albo dwa a takie już za bardzo się nie nadaje do czegokolwiek
    3. Jak ktoś sobie ładuje drewno ze składu to już nie jest sprawa leśniczego i to jest jedno (zresztą nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem żeby leśnczy organizował załadunek), a prowadzenie prac w lesie który jemu podlega to jest drugie.
    Aby prowadzić przace związane z wycinką leśniczy wynajmuje firmę (ZUL-zakład usług leśnych) a ci muszą mieć ludzi z uprawnieniami na drwala.
    W twoim przypadku mogło to być potraktowane jako roboty pielęgnacyjne a to już nie jest obwarowane większymi wymaganiami, a może ten leśniczy nie barzdzo się przejmował pzepisami itp. W moim regionie (Bieszczady) gdzie gospodarka leśna jest dosyć istotnym elementem podejście jest trochę inne.
    Niech się mury pną do góry ...

  2. #42

    Domyślnie

    Czy powie mi ktoś czym się różni metr przestrzenny od metra sześciennego ??

  3. #43

    Domyślnie

    Wowka, sorrry ale moje ślepe oczy zobaczyły tylko te 170

    Metr przestrzenny to drewno ułożone w sągu o rozmiarze 1mx1mx1m (ma trochę powietrza między drewienkami )
    Metr sześcienny to samo drewno bez przerw (raczej trudno to uzyskać chyba, że deski

  4. #44

    Domyślnie

    Metr sześcienny jest równy 1mx1mx1m. Poniewaz drewna nigdy nie upakujesz idealnie w przemyśle drzewnym funkcjonuje jednostaka metr przestrzenny. 1mp=1m3
    Błysnąłem
    Niech się mury pną do góry ...

  5. #45

    Domyślnie

    sorry miało byś 1mp=0,7m3
    Niech się mury pną do góry ...

  6. #46

    Domyślnie

    Dziękuję i ipozdrawiam

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie drewno kominkowe - Poznan

    Witam wszystkich posiadajacych kominki w Poznaniu i okolicach chcialbym sie zapytac gdzie kupujedzie drewno do kminkow?
    pozdrawiam

  8. #48
    wweerr
    Guest
    wweerr

    Domyślnie

    Popytajcie w zarządach dróg tam można kupić za dobrą cene

  9. #49

    Domyślnie

    Macie może namiary na kogoś sprzedającego drzewo w okolicach Wrocławia ??

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał PAJONK
    Macie może namiary na kogoś sprzedającego drzewo w okolicach Wrocławia ??
    Drzewo możesz kupić w szkółce leśnej a drewno w leśnictwie. Poszukaj w książce telefonicznej nr telefonów do leśniczówek czy też Nadleśnictwa

  11. #51

    Domyślnie

    Dzięki

  12. #52

    Domyślnie

    Wowka bez nerwow
    i nie zapominajmy, ze drewno uklada sie na przyczepe zurawiem a nie dzwigiem
    zycie w skosach czyli poddasze na calego

  13. #53

    Domyślnie szpulka....

    Cytat Napisał Szpulka
    To dosyć drogo ci wyszło. Niedawno Maluszek w jakimś innym wątku pisał o cenie 160zł/mp suszonego (2 lata), połupanego drewna na palecie dostawa (przy 6mp) gratis.
    ceny sa na poziomie 120zł
    andrzejj_

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał garo
    Trzy rzeczy:
    1. Za 61 zł to mam 1mp buka na składzie i nie muszę nic wycinać. 50 zł za brzozę w lesie nie jest ceną rewelacyjną
    2. Powalone w lesie drewno może leżeć w lesie miesiąc albo dwa a takie już za bardzo się nie nadaje do czegokolwiek
    3. Jak ktoś sobie ładuje drewno ze składu to już nie jest sprawa leśniczego i to jest jedno (zresztą nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem żeby leśnczy organizował załadunek), a prowadzenie prac w lesie który jemu podlega to jest drugie.
    Aby prowadzić przace związane z wycinką leśniczy wynajmuje firmę (ZUL-zakład usług leśnych) a ci muszą mieć ludzi z uprawnieniami na drwala.
    W twoim przypadku mogło to być potraktowane jako roboty pielęgnacyjne a to już nie jest obwarowane większymi wymaganiami, a może ten leśniczy nie barzdzo się przejmował pzepisami itp. W moim regionie (Bieszczady) gdzie gospodarka leśna jest dosyć istotnym elementem podejście jest trochę inne.
    goro...pozdrawiam.Podaj namiar na te buczynę?
    andrzejj_

  15. #55

    Domyślnie

    Zadzwoń do Nadleśnictwo Brzegi Dolne 0-13 461 10 31, ale to są bieszczady. Jeżeli mieszkasz daleko to ci się nie opłaca.
    Pozdrawiam
    Niech się mury pną do góry ...

  16. #56

    Domyślnie pozdrawiam

    Cytat Napisał czlowiek
    Wowka bez nerwow
    i nie zapominajmy, ze drewno uklada sie na przyczepe zurawiem a nie dzwigiem
    andrzejj_

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    D_B

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    okolice Poznania
    Kod pocztowy
    62-002
    Posty
    22

    Domyślnie

    We wrześniu gdy kupowałem pierwszy raz było kilka ogłoszeń w prasie, ceny 120-130 za m porąbanej brzozy, jednak najtaniej wyszło mi pare km od mojego domu 120 za m brzozy z dowozem i rozładunkiem bez układania. Kupiłem tylko 2 m by moć wreszcie się cieszyć kominkiem...
    Niestety pale jeszcze rzadko bo drewno zbyt mokre.
    Aha - facet mowil że w czerwcu sprzedawał po 100zł.

    Dzwoniłem tez do okolicznych leśniczówek ale we wrześniu nic nie mieli - zapewne wszystko wykupili pośrednicy. Cena w leśniczówce około 50 zł za metr(przestrzenny) brzoza, dab , akacja - metrowej długości.

    W końcu udało mi sie odkupić od znajomego 5 m nie pocietego debu i brzozy po ok 50zl za m, kupilem pile lancuchowa i dobra siekiere no i dotleniam organizm w wolne weekeny
    Licząc 5x50 zł oszczednosci piła juz mi sie zwróciła...

    db
    P.S.
    Brachol twoj adres wygląda znajomo, bywasz na ściemach off-road?

  18. #58

    Domyślnie

    Na wiosne kupowałem w Murzynowie Leśnym od leśniczego. (50 km od Poznania wyjazd drogą nr 11 na Katowice) Grab nieporąbany w kawałakach po 1 metr. Cena 62 zł za m sześcienny. Wiem, że mają w sprzedaży już porąbane, sezonowane. Odbiór własny z lasu.

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał D_B

    P.S.
    Brachol twoj adres wygląda znajomo, bywasz na ściemach off-road?
    jak na razie bylem tylko raz w piatek jak byl film Mariusza z Indii
    pozdrawiam

  20. #60
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Drewno do kominka SUCHE !!! Komin zasyfiny po 2-3 miesiącach palenia i kompletny brak ciągu a w konsekfencji odymiona obudowa to efekt palenia " błotem kominkowym ". Wklad palący wode to kiepski sposób na tanie ciepło. Szyba po takim paliwie to smoła w czystej postaci. Ścianki wkladu oklejone jak to wyczyścić ??
    Darek B

Strona 3 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony