dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 177
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mani3k

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    4

    Domyślnie projekt M16a NA KILKA SPOSOBÓW wariant 1

    Witam podoba mi sie projekt " Na kilka sposobow " z muratora prosilbym o wasze opinie co o nim sadzicie , ?

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mani3k

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    http://www.projekty.murator.pl/proje...&IdKolekcji=21 wysylam link jeszcze raz prosze o opinie ?

  3. #3

    Domyślnie

    To jest taki projekt który wg mnie po większej obróbce będzie całkiem ładny


    Wjazd na działkę dla tego projektu jest raczej od wschodu - rozumiem że taką właśnie macie. To projekt pod hasłem 'nasz samochodzik mieszka z nami' i "patrzecie jakie mamy fajne kominy". Cóż jak dach jest taki niski to trzeba wyciągnąć kominy żeby miały ten cug.

    Prezentacja projektu coś ukrywa - podejrzewam że w konstrukcji są podciągi bo inaczej w terrivie ciężko bedzie osiągnąć te rozpiętosci a do tego 3 z 4 słupków na górze stoją na stropie bez podparcia od dołu. No i wypada ze ten podciąg leci przez salon nad stołem a to jest głupi pomysł.

    Bryła budynku przez te kominy zeszpecona, z dość kosztownym daszkiem nad tarasem, wydaje mi sie że to mozna było taniej rozwiązać. Przy takich szerokich budynkach jeżeli kominy mają nie wystawać a dach mieć sensowną wysokosć stosuje się dachy mansardowe, zwłaszcza dwuspadowe mansardy i zamiast tej zgrai kosztownych i kiepskich w uzytkowaniu okien połaciowych było by trzochę tańszych okien w ścianie szczytowej. Przy dachu 33 stopnie strasznie dużo przestrzeni się traci na skosy, do tego to jest dach kopertowy w efekcie całą kasę którą władowaliśmy w przykrycie stropem narozników budynku, potem w wybudowanie dachu nad nimi wyrzucamy w błoto bo redukujemy użyteczność tych narozników przez kąt nachylenia dachu.

    No a sam dach: przy takim kształcie kupicie prawie 2 razy tyle gąsiorów co dla dwuspadowego a dachówki nie zaoszczędzicie za bardzo bo przy dachach czerospadowych i kopertowych jest bardzo dużo odpadów.

    O oknach połaciowych już pisałem - tu przypada 12 okien na 43m2 poddasza!!!! rozumiem że przy 33sopniach nachylenia lukrny wygladają dziwnie ale można to lepiej rozwiązać.

    A teraz o rzutach: dół jest fajny i funkcjonalny choc nie wiem po co 2 przejścia do salonu z korytarza. Z węższego przejścia można by zrezygnować i zrobić tam garderobę lub spiżarnię.
    Okno w spizarni to rozrzutność a jej kształt jest mało funkcjonalny. Lepiej by zrobić dodatkowe wejście do kuchni z korytarza zamiast tej kiszki plus 2 wnęki spełniające funkcję spiżarni.

    Podoba mi się salon (o ile nie ma widocznego podciągu), podoba mi się ułożenie schodów i wykorzystanie miejsca pod nimi.
    Nie wiem po co dodatkowe wyjście ogrodowe z kotłowni natomiast podoba mi się że dolne WC i sypailnia na dole stanową część domu którą można wydzielić na mieszkanie seniora. W takiej sytuacji można by przewidzieć ułożenie domu na działce takie by było można dobudować drugi garaż a na jego tyłach dodatkową kuchnię. Wtedy dzisiejsza kotłowna zamieniła by się na salonik seniora z odrębnym wejsciem do budynku przez przyszłą kuchnię. Gdyby ogrzewanie było na gaz to kotłownię można by wtedy wygospodarować w garażu gdyż ma on ponad 6m głębokości. Tyle że do takich przeróbek dach dwuspadowy czy nawet mansardowy też byłby lepszy.
    No i trzeba pamiętać o większym nadprożu nad dzisiejszymi drzwiami.

    Oczywiscie ta mini garderoba przy sypialni jest trochę wąska lepiej choć drożej może było by ją zabudować jak wnękę, zwłaszcza że uratuje się nieco przestrzeni bo 11,7m na sypialnię dla 2 ludzi to za dużo nie jest.

    Na górze przez konstrukcję dachu jest mnóstwo zmarnowanego miejsca, w każdym pokoju słupek a i pokoje mało ustawne. Przy lepszym wykorzystaniu środków ekonomicznych te pokoje mogły by być i ustawniejsze i o prawie 50% większe

    No i te schody bym wydłużył na dole i starał się je zrobić dwubiegowe, będą wygodniejsze.
    Trochę zastanawia mnie to wysunięcie okna w sypialni 7 czyżby wystąpił
    problem z wytrzymałością ściany na moment rozginający dachu i projektant się ratował tym wysunięciem? Myślę że ten projekt może jeszcze zaskoczyć.
    Np na poddaszu są narysowane jakby 2 kominy w środku mimo że na dole w miejscu komina z prawej jest tylko pion wentylacyjny do WC i garażu - więc skąd ten rozmiar? czyżby obok komina były jakieś filary nośne dla dachu?

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mani3k

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzieki bardzo za uwagi i opinie, odnosnie daszku nad tarasem chcielibysmy z niego zrezygnowac ( drogi i ogranicza dostep swiatla do salonu ) , wyjscie z pomieszczenia gospodarczego zupelnie nie potrzebne to fakt zamurowac , mam pytanko odnosnie kominka w salonie myslisz ze mozna by z niego zrezygnowac nie bedzie to mialo wplywu na konstrukcje ? ( nie jestem kominkowym fanem a poza tym tak posrodku salonu dziwnie ) , dach zdaje sobie sprawe ze dwuspadowy jest tanszy i bardziej funkcjonalny ale za cholere mi sie nie podoba .

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mani3k

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzieki bardzo za uwagi i opinie, odnosnie daszku nad tarasem chcielibysmy z niego zrezygnowac ( drogi i ogranicza dostep swiatla do salonu ) , wyjscie z pomieszczenia gospodarczego zupelnie nie potrzebne to fakt zamurowac , mam pytanko odnosnie kominka w salonie myslisz ze mozna by z niego zrezygnowac nie bedzie to mialo wplywu na konstrukcje ? ( nie jestem kominkowym fanem a poza tym tak posrodku salonu dziwnie ) , dach zdaje sobie sprawe ze dwuspadowy jest tanszy i bardziej funkcjonalny ale za cholere mi sie nie podoba .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mani3k
    Dzieki bardzo za uwagi i opinie, odnosnie daszku nad tarasem chcielibysmy z niego zrezygnowac ( drogi i ogranicza dostep swiatla do salonu ) ,
    Myślę że można by go zmniejszyć lub zrobić dwuspadowy, jakby przedłużenie lukarny z dachu. Wtedy i na poddaszu będzie ciut więej miejsca a wyszy daszek w środku wpuści więcej światła do salonu

    Cytat Napisał mani3k
    wyjscie z pomieszczenia gospodarczego zupelnie nie potrzebne to fakt zamurowac ,
    Ale to jest dobre miejsce do ewentualnej rozbudowy domu. Mozna zamurować, można wstawić belkę w ścianę, możliwości jest kilka

    Cytat Napisał mani3k
    mam pytanko odnosnie kominka w salonie myslisz ze mozna by z niego zrezygnowac nie bedzie to mialo wplywu na konstrukcje ? ( nie jestem kominkowym fanem a poza tym tak posrodku salonu dziwnie )
    Z kominka zawsze można zrezygnować tzn z samego paleniska, natomiast gorzej że tu coś jest w konstrukcji budynku czego nie ma na prezentacji. Bez watpienia fragment ściany przy kominie ma charaktr nośny i chyba jest słupem- filarem dla podciągu pod słupy utrzymujące płatwie. I myślę że bez zmian konstrukcji dachu to tego filara usunąć nie można. Dlatego myślę że prościej jest zabudować to przejście przy kuchni niż likwidować filar.
    W sumie przejście z korytarza do kuchni nie jest takie konieczne skoro można przez salon. Tylko że wtedy przejście przez salon d kuchni to trzeba płytkami wyłożyć bo to będzie często uczęszczana trasa
    Ja bym z kominka nie rezygnował. Po prostu dom bez kominka, zwłaszcza duży dom, jakoś mało przytulny mi się wydaje

    Cytat Napisał mani3k
    , dach zdaje sobie sprawe ze dwuspadowy jest tanszy i bardziej funkcjonalny ale za cholere mi sie nie podoba .
    To trzeba pokombinować. Poza dachem dwuspadowym i kopertowym jest jeszcze kilka konstrukcji do wyboru. W każdym razie przy tym dachu to szkoda by mi było forsy wyrzucać w błoto na tak mało funkcjonalne poddasze. Mimimum jakie można zrobic to zwiększyć nachylenie dachu do np38 stopni a
    ja bym jeszcze dwie szerokie lukarny dodał - jedną nad salonem a drugą po drugiej stronie budynku. Także dlatego że ta bryła jakoś do mnie nie przemawia, nie mówiąc o fatalnie sterczących kominach na najbardziej reprezentacyjnej elewacji

    No i to o czym już pisałem - na pewnio nie kupował bym tego projektu w ciemno i przez sieć tylko trzeba się udac do biura pośrednika niech pokażą szczegóły konstrukcji gdzie są podciągi i czy wystają ze stropów, jakiego typu są konstrukcie nośne przy kominach. Bo myślę że ten projekt może niemiło w tym zakresie zaskoczyć

  7. #7

    Domyślnie M 16A

    Od sierpnia 2006 jesteśmy szczęśliwymi posiadacza projektu M16a.Ze względu na rozmieszczenie pomieszczeń i ich funkcjonalność projekt odrazu nam sie spodobał.W katalogu projektów Muratora projekt wygląda w porządku , jednak po otrzymaniu dokładnych parametrów zaczęły się schody. Liczba okien połaciowych ( 12 ) jest imponująca. Niestety od razu podraża wykonanie a dach jest podtrzymany na 4 słupach po jednym w każdym z pokoi- co ogranicza funkcjonalność pomieszczeń. Kąt nachylenia dachu 33 stopnie to równiez mało i w projekcie nie jest pokazane, że faktycznie schodzi do 0 ( niska ścianka kolankowa 42 cm ). Zaprojektowana wentylacja domu wymusza 4 kominy- z jednego można jednak zrezygnować. Na dzień dzisiejszy dokonaliśmy parę zmian co spowodowało, że M16 na nowo zaczął nam sie podobać i tak: zamiast daszku nad tarasem mamy jaskółę z balkonem ( 6m2), słupy na poddaszu zastąpiliśmy stalową ramą, z 12 okien połaciowych mamy 7, kuchnię połaczyliśmy razem ze spiżarką, ściana pomiędzy pokojem 17,18 została zburzona. Zaczynamy po pierwszych śniegach .
    Czekamy aż trawka urośnie !!!

  8. #8

    Domyślnie M16a

    My też wybraliśmy M16a. Zastawialiśmy się nad Miłą chwilą ale ostatecznie będzie Na kilka sposobów.
    Ustawienie względem stron świata, sąsiadów i widoków za oknem jest wprost idealne.
    W M16a podoba nam się rozmieszczenie, ilość i wielkość pomieszczeń na parterze. Zależy nam na dużym salonie i kuchni. Fajne jest też to, że są tu niezależne przejścia do kuchni i salonu od strony korytarza. Goście nie muszą oglądać sterty talerzy w zlewie a domownicy biegać z zakupami przez salon.
    Trochę mniej podoba nam się piętro. Pogodziliśmy się już ze słupami w każdym pokoju. Ale ta liczba okien... Zamierzamy, podobnie jak Ania i Piotr, połączyć pokoje 17 i 18 i zmniejszyć ilość okien dachowych.
    Pewnie powiększymy też kuchnię kosztem części spiżarni. A może zupełnie zlikwidujemy spiżarnię? Nie ma tu jeszcze jasnej koncepcji.
    Nie wiem jeszcze, co zrobimy z daszkiem nad tarasem. Chyba zostanie...

  9. #9

    Domyślnie M16a z Muratora wariant I

    Interesuje mnie projekt jak w temacie
    znalazłem na forum informacje że prawdopodobnie buduje go Saa , Piotr i Ania
    Bardzo chciałbym zobaczyć zdjęcia z budowy,
    a może jeszcze ktoś buduje ten domek

    Odezwijcie się ludziki

    Pozdrowienia

  10. #10

    Domyślnie

    Właśnie - odezwijcie się!
    U nas, co prawda, klamka już zapadła, bo kupiliśmy projekt a w czerwcu dostaniemy pozwolenie na budowę, ale chętnie zobaczyłabym gdzieś ten domek na żywo. Lub chociaż fotki...
    Brzezka, cieszę się, że jeszcze komuś podoba się ten projekt, bo wśród naszych znajomych jakoś nie wzbudza entuzjazmu

  11. #11

    Domyślnie Re: M 16A

    Cytat Napisał Piotr i Ania
    słupy na poddaszu zastąpiliśmy stalową ramą
    Baaaardzo prosze o szczegoly! Jestesmy zdecydowani na Miłą Chwilę ale jak zobaczylismy "Na kilka sposobów" to odrazu zmienilismy zdanie Ogrooomny salon to jest to! Niestety te cztery slupy na poddaszu wykluczaja ten projekt

    Czy mozesz napisac szczegoly jaka to stalowa rama, ile to bedzie kosztowac, czy murator dal zgode na zmiane tego "szczegolu", czy znalazles bez problemu architekta ktory dokonal tych zmian ?

    Dzieki z gory!
    pozdr.

  12. #12

    Domyślnie M16a

    Witamy po długiej przerwie. U nas już stoją ściany parteru. Następny etap to szalowanie stropu i dalej do góry. Najgorzej było wyjść z ziemi. Niestety ukształtowanie terenu naszej działki spowodowało, że mamy z jednej strony ściany fundamentowe 40 cm a z drugiej 140. Wpłynęło to na wielkość tarasu, który miał mieć 40m2 a ma 15 ( taras niestety jest od tej wyższej strony ) Nie wygladą to jednak najgorzej. Zasypywanie fundamentów trochę trwało i wymagało nawiezienia dużo ziemi. Ale teraz juz widać jak dom rośnie. Jeżeli zaczynacie dopiero budowe to zwróćcie uwage na wytyczenie fundamentów. Nie są łatwe i jeżeli brygada nie dokładnie przeczyta projekt to może sie pomylić. Nasza tak właśnie zrobiła i gdyby tak dalej poszło to mielibyśmy garaż szeroki na 2.5 zamiast 3.50. Naszczęście byliśmy na miejscu i udało sie skorygować błąd. Piszecie, że salon jest duży zwróćcie jednak uwagę , ze jest przedzielony kominkiem ( co ogranicza przeszczeń ) My zdecydowaliśmy sie na systemy kominowe Schiedel. Są mniejsze od budowanych tradycyjnie. Ścianke koło kominka myślimy zastapić słupem ( konstruktor nad tym pracuje ). Rama stalowa jest na etapie przeliczeń i nie znamy jeszcze jej ceny.Murator zezwala na zmiany pod warunkiem zachowania zasad konstrukcji. W wolnej chwili wkleimy parę fotek. Pozdrawiamy i życzymy dużo siły.
    Czekamy aż trawka urośnie !!!

  13. #13

    Domyślnie M 16a

    Cieszy nas ze ktoś również zdecydował sie na ten projekt.Nas urzekła skromna forma i funkcjonalność pomieszczeń. Zastanawialiśmy sie nad "Wdzięcznym". Jednak zdecydowaliśmy sie na M16a, wygrało bardziej funkcjonalne przejście do kuchni.
    Jesteśmy na tym samym etapie budowy co Ania i Piotr. Wprowadziliśmy nieliczne zmiany - zlikwidowanie wypustu w małym pokoju i zmianę okien.Zlikwidowaliśmy komin w pokojach 14 i 15 (chcemy 1 większy pokój i powiększyć łazienkę) Fundamenty słupowe zmieniono na ławy.
    Mamy pytanie - jaki planujecie strop. My zdecydowaliśmy sie na monolityczny. Jesteśmy w trakcie przeliczeń aby nie było za dużo podciągów.Interesowałyby nas informacje na temat ramy stalowej.
    Myślimy zastąpic komin wentylacyjny z kuchni dachówką wentylacyjną ale nie jesteśmy pewni czy to jest dobre rozwiązanie.
    Oglądaliśmy zdjęcia z budowy Ani i Piotra i zastanawia nas dodatkowe okno. Czyżby to miało być doświetlenie schodów? Powiększone wyjście na taras? A co z daszkiem?
    Czy można wiedzieć gdzie budujecie? My w Jastrzębiu.
    Pozdrawiamy!
    Może wspólnymi siłami dojdziemy do jeszcze bardziej funkcjonalnego domku?
    rodzinka

  14. #14

    Domyślnie Re: M 16a

    Witamy

    My równiez cieszymy się, że Ktos buduje M16a. Kupujac projekt w zeszłym roku był nowościa w ofercie muratora i nikt na jego temat nic nie pisał. Mimo wszystko zdecydowaliśmy sie go kupić. Jednakże dużo zmieniliśmy. Zamiast daszku nad tarasem mamy balkon. Pokoje 18 i 17 połaczylismy ( nr na podstawie strony z muratora ) Jeżeli myslicie zlikwidować komin w pokojach 14, 15 to czy nie stracicie wentylaci z dolnej łazienki?. Z dośwaidczenia wiemy, że brak wentylacji spowoduje wilgoć i dopływ świeżego powietrza ( co na poddaszu również wskazane). Zakładajac anomalia pogodowe ( burze, ulewne deszcze i wiatr ) może być trudno zawsze mieć otwarte okno. Charakterystyka tego projektu jest dobra wentylacja wszystkich pomieszczeń. My przy tym zostajemy.Jedynie zlikwidowaliśmy komin w kuchni i zastapiliśmy go dodając kanał wentylacyjny do komina przy kominku.
    Dodatkowe okno od strony elewacji ogrodowej to doświetlenie schodów ( z zabiegowych będziemy mieć ze spocznikiem ). Strop równiez przeliczyliśmy na monolityczny.
    Zdjęcia są trochę nieaktualne. Teraz mamy juz taras i schody do domu. Okno tarasowe bedzie miało 240x210. Poszerzylismy brame garażową ( 280 cm ). Ceny ramy jeszcze nie znamy. Dzieki zaprojektowaniu takiego rozwiazania zlikwidujemy słupy na poddaszu, które sa centralnie na środku każdego z pokoi. Wolimy przestrzeń. Według zasad konstrukcji strop bez podciągów i podpór może mieć wielkość 6x6. Komin nie może służyc jako podpora stropu.
    Budujemy w okolicach Krakowa.Jeżeli nasuna Wam sie jeszcze jakieś pomysły to chetnie posłuchamy.

    Pozdrawiamy
    Czekamy aż trawka urośnie !!!

  15. #15

    Domyślnie

    Witamy!

    Dziękujemy za szybką odpowiedz i cenne uwagi na temat wentylacji. Likwidacja komina w pokojach 14 i 15 była podyktowana przeróbką tych pokoi na jeden pokój większy, garderobę i częśc na powiększenie łazienki. Komin ma być zastąpiony dachówką kominkową co wpłynie na wygląd dachu (myślimy że pozytywnie).
    Prosimy napiszcie jakie rozwiązanie wymyślił u Was projektant ze stropem monolitycznym Czy macie widoczne belki. Nam niestety kierownik budowy nie wyraził zgody na ukrycie ich w stropie. Może macie lepsze rozwiązanie bo my w tym momencie myślimy jak ten problem rozwiązać. Wiadomo - każdy projektant ma inne pomysły i nie ze wszystkimi sie zgadza. Bylibyśmy wdzięczni za te informacje. Równiez aktualne są oczekiwania na temat ramy. Też wolelibyśmy tych słupów nie mieć.
    Jeszcze nie wiemy czy podnieść ściankę kolankową. Analizując konstrukcję daszku to chyba trochę byłby problem. To będzie kolejny temat z projektantem. Nie myśleliśmy ze na etapie budowania wyjdzie jeszcze tyle niepewności. Projekt sie podobał, funkcjonalny, trochę ewentualnych zmian i będzie gotowe. Niestety tak nie jest. Wyskakują problemy konstrukcyjne.
    Musimy się przyznać, że nie bardzo wiemy na czym polega ta jaskóła. Jeśli macie fotkę to byłaby mile widziana.

    Może dobrze byłoby nawiązać kontakt bezpośredni?

    Jeszcze raz dziękujemy za odpowiedz i cenne uwagi.

    Pozdrawiamy!
    rodzinka

  16. #16

    Domyślnie

    Dobry Wieczór

    W sprawie podciągów i ramy czekamy na powrót konstruktora. Ma zrobić przeliczenia. Na stronce jest pare nowych fotek. Co do ścianki murator wyraził nam zgode na podniesienie o jeden pustak. W projekcie ma 40 cm a ściana pokoju jest przesunieta na 120 co stwarza pustke i zabiera powierzchnię pokoi na poddaszu. Kat dachu nie jest duży ale pozwala na podniesienie ścianki kolankowej pod warunkiem powiekszenia okapu. Tak aby zachowac proporcję dachu. Jaskólka to nic innego jak duży lukarna. Wyobrażcie sobie, że podnosicie daszek nad tarasem do wysokości kalenicy i wstawiacie pod nim balkon i okna balkonowe. W jakim województwie budujecie?

    Pozdrawiamy
    Czekamy aż trawka urośnie !!!

  17. #17

    Domyślnie

    Dobry wieczór!

    Z niecierpliwością czekaliśmy na informacje od Was. Mieliśmy nadzieję ze macie już strop i będzie wiadomo czy można zrezygnować z podciągów w salonie. Po różnych konsultacjach u nas podciąg wyszedł na środku między kominkiem a oknem. W miejscu gdzie będzie wspierał się słup na górze. Ciekawe czy w późniejszym etapie będzie można zastosować ramę? Tylko po co wtedy ten podciąg, jak i w innych miejscach.
    Dzieki za nowe fotki. U Was jakoś przestrzenniej. Chyba dlatego ze nie ma komina w kuchni.
    Szkoda ze nie ma juz gotowego gdzieś takiego domku. Łatwiej wtedy nanosić jakieś zmiany.
    Z balkonem to nieżle sobie wykombinowaliście. Ale to napewno było przed adaptacja projektu.
    My budujemy w Jastrzębiu Zdroju woj. śląskie.

    Jeśli będziecie mieli wyliczenia to prosimy o informacje.
    Myślę ze bedziemy w kontakcie bo jeszcze wiele wątpliwości wyskoczy.
    Trzeci taki sam domek pewnie wyszedłby juz perfekcyjnie

    Pozdrawiamy!
    rodzinka

  18. #18

    Domyślnie M16a

    Witamy

    Nieświadomi przy zakupie projektu takiego rozwiązania na poddaszu szybko musieliśmy działać. Zmiana konstrukcji dachu, likwidacja słupów, zaprojektowanie balkonu odbyła się na etapie adaptacji projektu.Trudno mi powiedzieć czy teraz możecie dokonać zmian. Pewnie tak- może wystarczy wpisem do dziennika- zapytajcie kierownika budowy. A może wystarczyłoby złożyć odpowiednie obliczenia w Wydziale architektury.
    Podciągi również będziemy mieć tylko planujemy je schować w podłodze poddasza. Czy macie już zalany strop? Przeslijcie parę fotek.
    Jak planujecie ogrzewać dom?

    Pozdrawiamy
    Czekamy aż trawka urośnie !!!

  19. #19

    Domyślnie M16a

    czy ktoś buduje jeszcze M16a? Na jakim etapie jesteście Sylwia i Artur? odezwijcie się.
    Czekamy aż trawka urośnie !!!

  20. #20

    Domyślnie

    Witamy po długiej przerwie!

    U nas prace stoją w miejscu. Czekamy na cieśle. Niestety ma poślizg w terminach i musimy uzbroić sie w cierpliwość. Wykorzystamy ten postój i wyskoczymy na urlop aby odreagować.
    Było trochę problemów ze stropem bo chcieliśmy pozbyć sie podciagów. Niestety będzie w kuchni i salonie.
    Potem nastąpiła niepewność pod wpływem osób trzecich czy aby nie podnieść ścianki kolankowej, ale juz ten temat jest za nami. Pozostawiliśmy tak jak w projekcie. Myślimy, ze gdybyśmy podnieśli,zachowując daszek nad tarasem mogłoby to niekorzystnie wpłynąć na wygląd. A poza tym od początku było założenie, że nie zależy nam na dużej powierzchni na górze. Chociaż nie ukrywamy, że zainteresowało nas Wasze rozwiązanie z balkonikiem i jaskółką. Rozglądaliśmy się gdzie coś podobnego jest. Rzeczywiście ciekawie to wygląda., ale takie zmiany miały być wprowadzone na etapie adaptacji.
    Pytaliście o ogrzewanie. Na dzień dzisiejszy nie mamy możliwości podłączenia gazu (chyba ze z butli) więc myślimy o piecu węglowym na eko groszek. Kotłownia jest trochę za mała aby składować większe ilości worków z węglem więc wykorzystamy na to miejsce pod tarasem wyjściowym z kotłowni (mamy nachylenie terenu)
    Postaramy się dołączyć kilka fotek.

    A jak u Was postępują prace? Jak wyliczenia szyny?

    Pozdrawiamy!
    rodzinka

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony