dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie grupa łódzka

    Czy te czynności można wykonac we własnym zakresie?

  2. #22

    Domyślnie

    a te rurki od ogrzewanie nie powinny lezec dopiero na 1 wszej warstwie styropianu... hmm a nie na chudziaku jak u ciebie...

  3. #23

    Domyślnie

    jako kobieta to powiem,że jest to raczej męskie zajęcie
    Dla chcącego nic trudnego!

  4. #24

    Domyślnie Re: grupa łódzka

    Cytat Napisał 11małgosia
    Czy te czynności można wykonac we własnym zakresie?
    Pewnie, że można...

    Jak was słysze co i ile wy kładziecie tego izolacyjnego towaru to się z deka śmieje...
    Po co tyle tego??
    Chyba, że na wodzie dom stawiacie...ale wtedy lepszy kajak...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Wosto

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    okolice Przodkowa
    Posty
    549

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5
    A ja chudziaka posmarowałam izolbetem, na to papa termozgrzewalna, na to folia budowlana czarna , styro i miksokret z betonem.
    Oglądałem już wiele budów (mam taką możliwość z racji wykonywanego zawodu) i w budynkach mieszkalnych zawsze folia jest kładziona na styropianie. Dzisiaj firma od wylewek również zaproponowała mi na stropie (mam piwnicę) położenie najpierw folii i dopiero potem styropian i na to wylewki. Jak w końcu należy to wykonać?
    Pozdrawiam.

  6. #26

    Domyślnie

    chudziak, papa, folia, styro, folia, beton
    Dla chcącego nic trudnego!

  7. #27

    Domyślnie

    Czy nie uważacie, że papa termozgrzewalna pod posadzkami jest nie ekologiczna i w pewnym sensie trująca. Uwalniają się z niej przez całe lata trujące związki pod podłogą. Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem jest folia.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał pelsona
    Czy nie uważacie, że papa termozgrzewalna pod posadzkami jest nie ekologiczna i w pewnym sensie trująca. Uwalniają się z niej przez całe lata trujące związki pod podłogą. Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem jest folia.
    Z nowoczensych pap modyfikowanych nic sie nie uwalnia....

    Folia rzekłbym ekologiczna jest jak cholera.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał pelsona
    Czy nie uważacie, że papa termozgrzewalna pod posadzkami jest nie ekologiczna i w pewnym sensie trująca. Uwalniają się z niej przez całe lata trujące związki pod podłogą. Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem jest folia.
    Z nowoczensych pap modyfikowanych nic sie nie uwalnia....

    Folia rzekłbym ekologiczna jest jak cholera.
    Jeśli z nowoczesnych pap nic się nie uwalnia to dlaczego śmierdzą jak diabli, chyba nie jest to aromaterapia.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał pelsona
    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał pelsona
    Czy nie uważacie, że papa termozgrzewalna pod posadzkami jest nie ekologiczna i w pewnym sensie trująca. Uwalniają się z niej przez całe lata trujące związki pod podłogą. Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem jest folia.
    Z nowoczensych pap modyfikowanych nic sie nie uwalnia....

    Folia rzekłbym ekologiczna jest jak cholera.
    Jeśli z nowoczesnych pap nic się nie uwalnia to dlaczego śmierdzą jak diabli, chyba nie jest to aromaterapia.
    Nic szkodliwego.

    Nie wiem jeśli użyć w zastępstwie kołdry.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  11. #31

    Domyślnie

    Witam,
    Mam własnie robiony omawiany temat więc jestem "na bierząco" moim i wielu fachowców zdaniem kolejność powinna być następująca:
    chudziak
    dysperbit (wodorozcięczalny) - żeby papa miała się czego trzymać, do chudziaka termozgrzewalnej nie przylepicie
    papa termozgrzewalna
    folia - żeby papa nie zeżarła styropianu
    styropian
    folia
    wylewka

    Senser, nie chodzi o to że na wodzie ale o to że zalewsz to wszytsko betonem i nie chciałbyś raczej rozkuwać - więc dobrze mieć pewność 100% że wilgoć nie podciągnie ci pod podłogę i nie zakwitnie grzybem. Gniazdko czy żyrandol wymienia się zdecydowanie łatwiej...
    Co do ekologiczności to wszytko co się stosuje w budownictwie zawiera coś co niekoniecznie jest zdrowe. Ale nie można się dać zwariować nie unikniemy kontaktu z substancjami szkodliwymi. Zaczynając od fundamentów jak myślicie co dodaje się do cemetu na bloczki? Chemia. Materiał na ściany jaki b nie był cośtam zawiera (pustaki żużlowe - popioły z elektrociepłowni - to najbardziej drastyczny przypadek), Cement stosowaliście II z dodatkami czy I? Strop, ta sama historia. Tynki? gipsowe? gips jest produktem ubocznym z instalacji odsiarczania spalin w elektrowniach (sprawdźcie sobie co jest niedaleko Knauffa Jaworzno czy Knauffa Bełchatów. Więźba - impregnaty, kleje, silikony, PVC na okna, farby, lakiery, kleje. Podsumowójąc nieco przydlugi wykład - papa termozgrzewalna na pewno nie będzie produktem najbardziej trującym w domu.
    Co do samodzielnego wykonania to nie ma żadnego problemu i jest to bardzo proste, szczotka na kiju do smarowania, kołek do miesznia dysperbitu (do pierwszej warstwy dolejcie troche wody aby miał gęstość kisielu) do układania papy potrzeba palnik za 90 zł i butle z gazem, uwaga przy grzaniu papy uwalniają się opary, od których można się poczuć jak po kilku skrętach
    Pozdrawiam
    Tamlin

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MRJDomańscy

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    U mnie wylano chudziak i na ławy papa 2x na lepiku. Po czym wymurowano piwnice. Jak wykonać wylewki by ocieplić podłogę w w/w piwnicy i by potem nie było efektu np. 'podnoszenia' wylewki na styropianie przez wodę gruntową , bo u sąsiadów miało coś takiego miejsce... Czy nie jest już za późno na folię skoro nie będzie przyciśnięta przez mury?? Proszę o radę. I ewentualnie jaki gruby styr. dać pod tą wylewkę. Dom duży, pow. piwnic użytkowa ok. 105 m2.

  13. #33

    Domyślnie

    Co fachowiec to inna rada.
    Wydaje mi sie ,ze lepiej chudziak posmarowac czyms NIE na bazie rozpuszczalnikow (np. dysperbit czy izobud WL). Potem bym polozyl styropian lub styrodur, nast. folia, ogrzewanie podlogowe i na to wylewka.
    Czy to byloby ok?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony