dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kachus

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    7

    Domyślnie Instalacja gazowa za płytami GK

    Majster w trakcie remontu mieszkania mi podpowiedzial, ze rury gazowe moga isc w tzw. suchej zabudowie. Poniewaz kładłam płyty gk z wełna pod spodem to rury poszły pod płytami. W miejscu gdzie sa łączenia rury, na kolankach, mam wyciete i zaslepione otwory w płytach. Płyty do tego sa tak polozone ze w razie nie daj boze problemów wyłamuje tylko paski pod którymi sa rury. Pan ze spoldzielni kazał mi rozebrac cała konstrukcje twierdzac, ze rażaco naruszyłam prawo budowlane i naraziłam na niebezpieczeństwo wszystkich wkoło. Czy on ma racje?

  2. #2

    Domyślnie

    Przypuszczam, że rury od gazu powinny być na wierzchu żebyś czuła smrodek w razie nieszczelności a jak rury są zakryte to może ten gaz się tam gromadzić a później buuum. To są moje sugestie a co na to prawo budowlane to niech jakis fachowiec sie wypowie.
    Pozdrawiam
    Szczęście wchodzi tylko przez uśmiechnięte drzwi.

  3. #3

    Domyślnie

    PB Art. 165 ust. 2
    Przewody instalacji gazowej w piwnicach i suterenach należy prowadzić na powierzchni ścian, natomiast na innych kondygnacjach dopuszcza się prowadzenie ich w bruzdach osłoniętych nie uszczelnionymi ekranami lub wypełnionych - po uprzednim wykonaniu próby szczelności instalacji - łatwo usuwalną masą tynkarską, nie powodującą korozji przewodów. Wypełnienie bruzd, w których są prowadzone przewody z rur miedzianych jest zabronione.
    best regards

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kachus

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dokładnie o to mi chodziło Bardzo dziekuje Tylko gdzie moge dokładna tresc poszukac bo w przepisach prawa budowlanego artykuły kończa sie na 108 ?

  5. #5

    Domyślnie

    Przepraszam To nie jest z prawa budowlanego. To jest "Rozporządzenie min. infrastruktury ws. warunków technicznych jakim powinny odpowiadaç budynki i ich usytuowanie" (Dz.U. 2002 nr 75 poz. 690)
    best regards

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kachus

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nie przepraszaj - jestem bardzo wdzięczna za informacje Dziękuje

  7. #7

    Domyślnie

    ja mam za suchą zabudową rury miedziane. gość z gazowni nie miał żadnych ale. dostęp do rury jest przez rewizję pod piecem CO więc da się sprawdzić czy gaz się nie ulatnia.
    Tu była reklama...

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kachus

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dlatego mowie, że facet ze spoldzielni sie czepia bo ja mam 3 rewizje ( srednicy 4cm w kazdym miejscu łączeń rury gazowej)
    Poza tym wg rozporządzenia o którym pisał Kakaowy to ja te rury mogę zatynkowac nawet. A sprawdzic to je sprawdzilam dla swojego swiętego spokoju.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony