dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 32
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 631
  1. #21

    Domyślnie

    liebherr uwazany jest za najlepsza z firm jesli chodzi o chlodnictwo. nie wiem czy wiece ale to wlasnie liebherr robi lodówki dla miele. jesli chodzi o no frosta chyba najlepszym wyborem bedzie lg. to wlasnie ta firma opatentowała ten system. jesli chodzi o elektroluxa tez jest wiodaca firma w chlodnictwie, lecz ma jakoby tylko polowke no-frosta, tzw. frost free. chlodzenie powietrzem jest ale tylko w zamrazalniku, natomiast w chlodziarce wymiana ciepla odbywa sie przez tylna scianke. w lg masz 3 termostaty, i regulujesz sobie temp w chlodziarce, zamrazarce i komorze zero. goraco polecam lg gr 469 blja:
    http://www.maximedia.pl/?c=lodowki&p=lg_gr_469blja
    jest to jeden z najwyzszych modeli lg ale warty ceny, zwlaszcza ze jeszcze pol roku temu kosztowal ok 3,5 tys, teraz ceny przedstawiaja sie bardziej ludzko

  2. #22

    Domyślnie Re: Pomóżcie mi wybrać lodówkę!

    Cześc Monika!
    Ja mam lodówkę z firmy LIEBHERR - wolnostojąca z dwiema szufladami do zamrażania.
    Jestem z niej bardzo zadowolona. Jedzonko zawsze świeżutkie, nic nie śmierdzi (w przeciwieństwie do lodówki Candy moich teściów), mam ją dwa lata i chodzi bardzo cichutko - w sumie w ogóle jej nie słychać
    Tu link do strony tej firmy.
    http://www.liebherr.pl/liebherr/sw_chz.php

    Pozdrawiam kasia[/quote]

    Potwierdzam. Mogę także polecić Liebherr to klasa sama dla siebie, jeśli chodzi o lodówki. Zresztą agregaty ich produkcji bierze większość europejskich producentów, w tym Miele. Produkują też np. koparki Ja mam Liebherra od 3 lat, działa bezobsługowo, komora biofresh to rewelacja. Poza tym design bardo mi się podoba - stal nierdzewna - to celowo jedyny niezabudowany element w kuchni.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika B
    Kasiu! Jaki masz model? Jakoś nie widzę z komorą 0c. Nie znalazłam też cen. Próbuję czytać, ale cos mnie dziś wywala z netu Może mam tu na wsi za słabą przepustowość
    Monika mój model jest tutaj:
    http://www.liebherr.pl/liebherr/_szc...php?id=cu27210

    Dwa lata temu zapłaciliśmy za nią ok. 1300zł.

    Pozdrawiam kasia

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika B
    [b]Mojave - wstępnie mi sie ta lodówka podoba, nie powiem! Muszę ją zobaczyć na żywo. Śmieszny tylko ten sterownik na drzwiach. Potrzebny i wygodny, czy bajer?
    Jesli chodzi o ten sterownik to jest wygodny a oprócz tego fajnie wyglada (przynajmniej mi sie podoba)
    na ta lodowke decydowaliśmy sie wlasnie dlatego, że miała wszystkie potrzebne nam funkcje i fajny wygląd. Dodatkowym plusem jest to, że nie widać na niej odciskow palcow jak na wielu innych.

    Po roku uzytkowania lodowki no frost nie kupiłabym juz żadnej innej.

  5. #25

    Domyślnie

    Bardzo Wam dziękuję! Idę na wojnę... tzn. biorę się za zakupy Daję sobie tydzień na poszperanie i przypatrzenie się Waszym propozycjom. Wstępnie LG lub Lieb. Jakby ktoś jeszcze coś chciał dodać - zapraszam!

  6. #26

    Domyślnie

    to później napisz jaki łup na tej wojnie zdobylas

  7. #27

    Domyślnie

    OK Zdam sprawozdanie z atestem na działanie sprzętu

  8. #28

    Domyślnie

    Mufka ! litości !
    to ze sie "zasysa" świadczy o tym że jest szczelna i tyle. Zasysanei bierze się stąd, że ciepłe powietrze które dostało się do lodówki po jej zamknięciu obniża swoją temperaturę(T) i objętość(V) zgodnie ze wzorem P*V/T = constans, za zmianą objętości idzie z kolei zmiana ciśnienia.
    Jezeli nie chccesz aby się zasysała to jest na to sposób: można wyciąć kawałek izolacji,
    Co do Libhera to mam takową i bardzo polecam, po 3 latach jak nowa.


    [quote="......
    ALE.... co jest w niej okropnego, wstretnego i doprowadzajacego mnie do szalu... Ma kretynskie zabezpieczenie, gdy sie ja otworzy na kilka chwil i zamknie ponowne otwarcie natychmiastowe jest niemozliwe, zasysa sie (dla oszczednosci a+ i czort wie jeszcze dlaczego...)
    To jest idiotyczna funkcja, bardzo denerwujaca, wyobraz sobie poranek, malo czasu wyciagasz maslo z lodowki jogurt pach zamykasz lodowke, przypominasz sobie o mleku a tu kuku musisz czekac ...
    Nie polecam![/quote]

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysboron
    ...ciepłe powietrze które dostało się do lodówki po jej zamknięciu obniża swoją temperaturę(T) i objętość(V) zgodnie ze wzorem P*V/T = constans, za zmianą objętości idzie z kolei zmiana ciśnienia.
    Nie ważna przyczyna, ważny skutek
    Jednym słowem zbyt dobra izolacja też może utrudnić życie,a lodówka przestaje być fajna

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika B
    Nie ważna przyczyna, ważny skutek
    Jednym słowem zbyt dobra izolacja też może utrudnić życie,a lodówka przestaje być fajna
    Bez przesady, ja mam wlasnie taka lodowke, mnie to w ogole nie przeszkadza, bo i wcale nie jest tak, ze trzeba czekac nie wiadomo ile, zeby ja znow otworzyc. Sa inne wazne czynniki decydujace o tym, ze jest dobra.
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał mbz
    Sa inne wazne czynniki decydujace o tym, ze jest dobra.
    Na przykład rzadkie korzystanie z funkcji otwórz-zamknij

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Z tej funkcji to ja akurat tez czesto korzystam i wcale mi to zycia nie utrudnia, a moze mam wiecej sily w lapach? bo i tak sie da otworzyc
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysboron
    Mufka ! litości !
    to ze sie "zasysa" świadczy o tym że jest szczelna i tyle. Zasysanei bierze się stąd, że ciepłe powietrze które dostało się do lodówki po jej zamknięciu obniża swoją temperaturę(T) i objętość(V) zgodnie ze wzorem P*V/T = constans, za zmianą objętości idzie z kolei zmiana ciśnienia.
    Jezeli nie chccesz aby się zasysała to jest na to sposób: można wyciąć kawałek izolacji,
    Co do Libhera to mam takową i bardzo polecam, po 3 latach jak nowa.

    obawiam sie ze strace gwarancje na lodowke jesli bym w niej zaczela cos wycinac, dokladnie nie pamietam jek ten system zabezpieczenia sie nazywa, ale dziekuje za checi.
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika B
    Cytat Napisał krzysboron
    ...ciepłe powietrze które dostało się do lodówki po jej zamknięciu obniża swoją temperaturę(T) i objętość(V) zgodnie ze wzorem P*V/T = constans, za zmianą objętości idzie z kolei zmiana ciśnienia.
    Nie ważna przyczyna, ważny skutek
    Jednym słowem zbyt dobra izolacja też może utrudnić życie,a lodówka przestaje być fajna
    Dokladnie akurat mnie doprowadza do szalu silowanie sie z lodowka, oczywiscie sa bardziej extremalne rozwiazania np zamrazalka mojej znajomej daje nawet sygnal kiedy mozna ja spowrotem otworzyc , w kazdym razie moge poszukac gdzies w instrukcji obslugi jak to sie nazywa, byc moze zasada dzialania tego paskudztwa jest piekielnie prosta (dziwne, ze w innych lodowkach tego nie mialam) w kazdym razie jest to wkurzajace .
    Edit:
    to sie nazywalo "system domykania drzwi"
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  15. #35

    Domyślnie

    nie wiem co prawda jaką lodówkę polecic, ale wiem jedno
    NIE GORENJE (czyli zgadzam sie z autorem tematu )
    moja 3-letnia lodówka juz raz była naprawiana, a teraz znowu zaczena cos cieknąć- wyglada pięknie ale nie idzie to niestety w parze z jakoscią

  16. #36

    Domyślnie

    Jestem po wstępnym rekonesansie w sklepach i... ogólnie totalna posucha. Praktycznie żadnego z modeli, które wybrałam nie da się obejrzeć LG mnie nie zachwyciło - przy wysuwaniu szuflad najbardziej się łomoce. Dostałam info, że Wasze nie, więc może ten model był taki. bo tego, który chciałam nie ma. Liebheer odpada, bo ceny modeli w tej pojemności to makabra. Jakby ktoś chciał coś jeszcze podrzucić to chętnie.
    W końcu pewnie kupię w ciemno to Wasze LG

  17. #37

    Domyślnie

    hmm... mam ten sam problem. zwiedzilem juz wiekszosc sklepow w okolicy i niewiele odpowiada moim wymaganiom... a to co odpowiada estetyka, to podobno jakosciowa porazka :| Ja jednak nie ograniczam sie tylko do sklepow ale szukam tez w internecie na www.skapiec.pl i www.ceneo.pl

    powodzenia

  18. #38

    Domyślnie

    Ja treż szukam w necie, ale koniecznie chcę zobaczyć to co wybiorę na żywo!!!! Fajne są lodówki Sharp, ale maja zamrażalnik u góry. ((

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Ja polecam Electroluxa, cichutki, pojemny, zamrazalnik 3-komorowy na dole, wszystko swiezutkie. Co do tego "zasysania" drzwi, ja tego w ogole nie odczuwam, tym bardziej, ze jak juz pisalam, mnie sie i tak otwiera. Najlepiej sprawdz ja w sklepie, czy Ci ot bedzie przeszkadzac, czy nie.
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  20. #40

    Domyślnie

    Ja mam Samsunga 36sbms - nie mam wyświetlacza tylko 5 LED-ek. Charakterystyczne jest to, że grzeją mi boki a nie tył (jest całkowicie płaski i kompletnie zimny). Jeżeli chodzi o wrażenia to ogólnie są pozytywne. Mogłaby być trochę cichsza - pierwszy egzemplarz wrócił do sklepu po jednej nocy właśnie z powodu hałasu. Dobra rada: zostawcie sobie ustrojstwo włączone na 1-2 doby bez ładowania żywności. Jeżeli będziecie niezadowoleni to nie ma kłopotów ze zwrotem. Zauważyłem, że strasznie sztorcują się jeżeli w lodówce była już żywność. No forst objawia się tym że w środku jest suchutko - lodowka usuwa nie tylko wodę ale też wilgoć z produktów. W zamrażarniku nie ma żadnego lodu, jest czysty tak, jak pół roku temu po zakupie. Fajna jest ręczna kostkarka do lodu. Trochę badziewne są szuflady i pojemniki na drzwiach z pleksi. Są sztywne przez co bardziej narażone na pękanie (jeszcze nic nie pękło). W starej Ardo miałem kosze druciane w zamrażarce a półki na drzwiczkach były z bardziej elastycznego plastiku. Oprócz tego były takie elastyczne wąsy które zapobiegały suwaniu się produktow w drzwiczkach. ARDO nie polecam, podobno najgorsze lodówki (moja taka była) Za Samsunga dałem 1700 PLN.
    Od 17.12.2007 na swoim

Strona 2 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony