dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 45
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 883
  1. #1

    Domyślnie Nowy projekt Muratora M 09

    Witam, szukam zainteresowanych powyższym projektem, zdaje się, że będziemy go budować. W każdym razie projekt już kupiony, wyceny się robią.....,wklejam link, jak to jest w zwyczaju.

    http://www.projekty.murator.pl/proje...on=showProject

    Może jakieś uwagi dot. projektu, my na razie wgryzamy się w szczegóły i czekamy na mapkę do celów projektowych, Pozdr Elik

  2. #2

    Domyślnie M09

    Witam serdecznie,
    Bardzo ładny, funkcjonalny projekt, ja jestem wciąż na etapie poszukiwań.
    Zwrócił on moją uwagę. Elik czy możesz podać wycenę tego projektu.
    Będę bardzo zobowiązana

    Pozdrawiam

    Kasia

  3. #3

    Domyślnie

    Witam.
    Mi się podoba. Tylko ja bym postawił ściankę między pokojem dzienny a holem.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Cubus76

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    9

    Domyślnie

    Mi sie bardzo podoba, i szczerze mowiac to dom moich marzen, ale nie bardzo odpowiada do moejej działki. Projest super, ja tylko małą toalete zmieniłabym na pokój z komputerem. Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Wchodzę. Wysłałem zamówienie na M09.
    Jestem starszą osobą ale ten etap robi wrażenie.
    Pozdrawiam sympatyków tego projektu.
    Kimek 5 z Lublina

  6. #6

    Domyślnie

    Projekt podoba mi sie bardzo, sama mam projekt domku parterowego i zaczynam wiosną, czy możesz podac przedmiar domu jesli takowy posiadasz- pow. dachu, mb fundamentow, sc. zew i wew. pow.stropu, czy krokwie masz pomyslane pod blachodachowkę np. 7x14cm czy grubsze bo jak trafi sie przecena dachowki to moze warto dachowke ceram lub bet.zamiast blachy. W swoim orginalnym projekcie lazienke też miałam bez okna ale to zmieniłam kosztem przesuniecia garażu. cale zycie marzylam o łazience z oknem a kupilam projekt z tym błędem. czy zmieniasz cos w projekcie?napisz wiecej, kiedy ruszasz z budową?

  7. #7

    Domyślnie

    acca5
    Onieśmielasz mnie swoją gruntowną wiedzą budowlaną.
    Za dwa dni dotrze do mnie projekt to zobaczymy.
    Jestem umówiony z kumplem - fachurą budowlanym na obgadanie szczegółów. Twoje pytania to start do pogaduchy.
    Zamierzam ruszać wiosną na 20 ar działce, zimą robią mi przęsła ogrodzenia.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Witam.

    Ja już etap zakupu tego projektu mam za sobą.

    Kupując go przewidywałem kilka zmian w usytuowaniu pomieszczeń, a mianowicie:
    - z powodu, że zamierzam ogrzewać dom ekogroszkiem potrzebna mi była większa kotłownia więc będzie ona zrobiona kosztem łazienki (4) i garderoby (3), drzwi z garderoby do holu będą zamurowane a wejście do kotłowni z garaż;
    - chcemy mieć łazienkę z oknem więc wymyśliliśmy, że będzie ona w pomieszcaeniu nr 13, pomieszczenie to byłoby powiększone o około 1 metr kosztem holu (w tym miejscu hol ma ok. 2 metrów szerokości, co wg. mnie jest troche straconą powierzchnią);
    - natomiast łazienkę (nr 9) chcieliśmy podzielić na dwie części i w jednej z nich zrobić garderobę z wejściem z pokoju nr 8 (drzwi przesuwne) a w drugiej części małe wc z wejściem z korytarza nr 5.

    Niestety po wczorajszej wizycie u architekta znowu musimy przemyśleć nasze rozwiązania - a mianowicie architekt proponuje nam aby wykorzystać fakt, iż w domu tym jest przewidziany strop z terivy i cały strych można wykorzystać jako duże pomieszczenie gospodarcze. Jednak aby można była wnosić na strych różne (małe i duże, lekkie i ciężkie rzeczy) przydałyby się porządne schody - i tu propozycja aby zrobić je w łazience nr 9 oraz wcisnąć w tym pomieszczeniu małe wc i umywalkę.

    Mam jeszcze inne pomysły np:
    - nie robić stropu nad tarasem - no bo po co?
    - strop nad garażem zrobić na 3/4 powierzchni i wykorzystać go jako składowisko na rożnego rodzaju rzeczy np. rowery, kosiarkę, meble ogrodowe itp.

    To chyba z grupsza tyle.

    Prosze podzielcie się swoimy przemyśleniami dotyczącymi tego domu.

    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Pozdrawiam Elika a wszystkim życzę Wesołych Świąt.

    Okazało się że moje zamówienie na projekt nie dotarło. Cieszyłem się na świąteczne analizowanie dokumentacji.
    Trudno, zamówienie złożę ponownie. Mam nadzieję że nie jest to palec opatrzności przestrzegający przed tym projektem. Ale to po świętach.
    Pozdrawiam
    Zdzisław/ Lublin

  10. #10

    Domyślnie M09a

    Ja też zamierzam kupić projekt M09a jeszcze przed świetami, aby w wolnym czasie go przeanalizować.

    SERDECZNIE WSZYSTKICH POZDRAWIAM I ŻYCZE: ZDROWYCH, WESOŁYCH I POGODNYCH ŚWIAT BOŻEGO NARODZENIA.

    Gdy będę miał już kupiony projekt, wtedy bedę mógł bardziej szczegółowo podyskutować o nim. Wydaje mi się, że będe to robił na forum aby inni mogli coś wiecej podpowiedzieć (lub się czegoś dowiedzieć).

    Bardzo dziekuję za wszystkie porady (za tę telefoniczną bardzo gorąco- pozdrawiam Cię Elik).

    Jeszcze raz wszystkim, wszystkiego naj.............. . Czarek. L

  11. #11

    Domyślnie

    Witam.

    Ja również życzę Wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

    Ja w święta pewnie będę się zastanawiał nad adaptacją.

    Jack

  12. #12

    Domyślnie

    Fiu, fiu, ale ruch, a już myślałam, że projekt się nie podoba, a tu proszę i nawet jest ktoś z Lublina, pozdrawiam Zdzisława ( gdzie działeczka ? jeśli wolno spytać). My mamy działkę 11 arową, w Prawiednikach.Przyznaję pod ten dom lepsza byłaby większa , ale będzie mniej koszenia
    Kasik 30, nie mamy kompleksowej wyceny tego projektu, mąż zbierał z hurtowni wyceny na stan surowy i cóż są różne, jedni dają za mało materiałów inni za dużo, w każdym razie w 100 tys. powinniśmy się zmieścić, ale my musimy podnieść trochę fundament bo działka ma spadek. Chyba jesteśmy jacyś dziwni bo w układzie praktycznie nic nie zmieniamy, być może zrezygnujemy z jednej szafy w garderobie, bo garderoba to praktycznie dwie szafy, może zrobimy tam kącik komputerowy na przykład , nie wiem czas pokaże.
    * Terivy nie robimy nad tarasem, pomysł z garażem Jack_1 ciekawy.
    *Zmniejszamy okna od strony wejścia to znaczy w kuchni i pomieszczeniu gospodarczym - podnosimy o 20 cm. Okna zaczynają się 85 cm od poziomu podłogi, więc byłby problem z wyższym umieszczeniem blatu w kuchni. Ja chcę na 90 cm, bo oboje jesteśmy wysocy. Okna zostawiamy podwójne tak jak w projekcie, szprosy, tudzież lufciki sobie darujemy.

    *Kąt nachylenia dachu 20 stopni, więc pod ceramikę się nie nadaje.
    *Doprojektowaliśmy też jedno okno w narożnej sypialni, mamy wersję L, czyli lustrzane odbicie. Ponieważ mamy wjazd od południa to sypialnie od północy i od wschodu. Jedna północna będzie dla nas, druga dla córki, ale tam właśnie damy to wschodnie okno. Wcześniej szukaliśmy projektu z tarasem od południa, ale widok na drogę i sąsiada z tarasu jest raczej mało atrakcyjny.
    Chciałabym też większy stolik w kuchni, ale jakoś nie mamy pomysłu. Pewnie oddzielimy, przynajmniej częściowo kuchnię od salonu.
    W pomieszczeniu gospodarczym wstawimy pralkę i zlew, zamierzam tam zrobić suszarnię i pralnię, aby nie wieszać prania na tarasie czy w ogrodzie. Ogrzewanie planujemy gazowe i kominkowe – z rozprowadzeniem do sypialni.
    Projekt mamy w domu, więc szczegółów nie mogę podać, ale jakby był ktoś zainteresowany to proszę o kontakt.
    Hmm, to chyba na razie tyle, pozdrawiam miłośników domu w dobrym guście, Elik

  13. #13

    Domyślnie M09a

    Wydaje mi się, że piec gazowy można powiesić nawet w garażu za ścianą. Chcę być niezależny od jednago źródła ciepła. Słyszałaś co może dziać sie z cenami gazu. Myślałem również o dogrzewaniu kominkiem ale nie wiem czy cały system nie będzie droższy od samego pieca na paliwa stałe lub ekogroszek. Kombinuję tak, ponieważ u nas w planie zagospodarowania jest zakaz stosowania paliw stałych, a ja później ze wzgledów ekonomicznych chcę je stosować.

    Wyjście z garderoby do salonu, bo tak myślę bedzie chyba ok, nie podoba mi się z łazienki- ale to już chyba pisałem.

    Piszesz, że macie drogę nie utwardzoną to znaczy że jest polna, jak dajecie sobie radę. U nas w ogóle nie ma jeszcze drogi bo to ma być droga wewnętrzna, prywatna i działki są po obu jej stronach. Na razie zamiast niej jest trawa ale chcemy z sąsiadami jak tylko aura pozwoli wykorytować 25 cm., wysypać gruzem ceglanym i przygnieść.

    Jeszcze jedno pytanie: czy macie wodę na działce i jak to wygląda a przyłączeniem bo u nas wodociąg jest niedaleko ale wodociąg, wodociągi każą nam budowaś we własnym zakresie, nie wiem czy oni nie maja obowiązku doprowadzić wody do posesji. To na razie tyle pozdrawiam.

  14. #14

    Domyślnie

    Cześć wszystkim gustownym
    Lambertc witaj na forum. Co do pieca to prawda, ale generalnie chcieliśmy mieć spore pomieszczenie gospodarcze, zresztą tj. pisałam przed chwilą na forum planuję w nim postawić pralkę i zamonotwać zlew. Gaz drożeje faktycznie w niezłym tempie i nam przez myśl też "przebiega" piec na węgiel i niewykluczne, że w przyszłości taki piec się dostawi. Jak na razie drewno jest najtańszym źródłem energii i z tego co mówi mój mąż nie jest to jakaś bardzo kosztowna sprawa, tzn. rozprowadzenie ciepłego powietrza z kominka do pomieszczeń sypialnych. Z naszą drogą nie jest źle, bo stoi na niej sporo domów, więc pewnie też jest w tej drodze sporo gruzu, na części gmina coś też wysypała jakiś łupek , za pieniądze mieszkańców zresztą. Generalnie przed nami i na przeciwko są już pobudowane domy i problemu z dojazdem nie ma. Droga jest gminna więc ją w przyszłości utwardzą, na szczęście jeszcze nie jest bo musielibyśmy się przez nią przebijać. U nas woda i gaz są w drodze, prąd też - w granicy stoi skrzynka. Było tak że ludziska mieli pole w środku wydzielili drogę, oddali ją gminie, doprowadzili media, podzielili na działki i sprzedawali, nasza była właściwie ostatnia z nadających się pod budowę.

    Nie wiem dokładnie jak to jest z tym obowiązkiem, ale raczej w niego wątpię
    Pozdrawiam, Elik

  15. #15

    Domyślnie

    Jack 1 witaj.
    Schody mozna by zrobic na pewno w pomieszczeniu 9 tylko,ze jednoczesnie należaloby podnieśc dach do 26st-30st po to aby uzyskać pomieszczenie min. o powierzchni 30mkw.-nie ma sciany kolankowej, więc powierzchnia w miare dobrze dostepna to powierzchnia nieduża-15m, czy dla takiej powierzchni warto robić schody ktore kosztują ok. 4000,0. Zapytaj architekta jaka to byłaby dokładnie powierzchnia przy kacie 20st i zastanow sie czy warto robić ekstra schody. moze wystarcza schody np. MAX22 na www.rintal.pl wtedy dziura w stropie nie jest duża.zajmują one mniejszą powierzchnie, znajdź schody ktore cię by interesowały i zorientuj sie w cenie i wymaganej dziurze w stropie- dziura to tez przerobka czasami stropu- zamiast terivy może w tym miejscu nalezy zrobić monolit lub jakies heble?To tez kosztuje, a moze jednak zwykłe schody strychowe, moze nie sa pokazowe ale swoją role spełniają, moga być w innym miejscu- hol?. Jak masz kase to rob normalne szerokie schody i podnieś kat dachu aby zwiekszyć powierzchnie uzytkową poddasza- nie ma sciany kolankowej. Te rady to część moich przemysleń co do mojego projektu ale tez pasuja do twoich problemów, może cos pomoga? Wesołych Świat!

  16. #16

    Domyślnie M09a

    Witam serdecznie.
    Właśnie wczoraj zakupiliśmy projekt M09a.
    Zaraz na początku roku, jak tylko otrzymamy warunki przyłączy dajemy projekt do adaptacji, uzgodnień i będziemy składać wniosek o pozwolenie na budowę. Myślę, że do wiosny z biurokracją się uporamy.
    Pozdrawiam. Wesołych Świąt.
    CL

  17. #17

    Domyślnie M09a

    Witam wszystkich miłosników M09a
    Mam pytanie do osób, które zakupiły już projekt i go dobrze znają. Chodzi mi o wylewany gzyms zelbetowy stanowiący jedną całość z górnym wieńcem wokół całego budynku. Czy nie można uniknąć tych kosztów, przecież to jest 68 mb wylewki zbrojonej szerokiej 135 cm co wiąże się z czasochłonnym wylewaniem, kosztami i odeskowaniem oraz podparciem tej wylewki. Po wstepnej analizie wydaje mi sie, że raczej nie ponieważ wiąże się to z krokwiami K1 w rogach budynku. Serdecznie proszę Was o analize tego szczegółu i wdzieczny będę za odpowiedź. Jesli byłoby mozliwe to mozna zrobiś tylko podbitkę z paneli PCV

    Pozdrawiam. CL

  18. #18

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że nie zwróciłem uwagi na ten "detal".

    Nie mam teraz przy sobie projektu więc nie mogę na niego rzucić okiem.

    Z tego co piszesz rozumiem że chodzi o Ci o okap dachu - jeśli tak to według mnie jest bzdurą go zalewać.
    Zresztą podczas pierwszego spotkania z architektem ustaliliśmy, że bez problemu można nie robić sklepienia nad tarasem (bo po co?).

    Pozdrawiam
    Jack

  19. #19

    Domyślnie M09a

    Moim zdaniem to też bzdura. Z architektem ani wykonawcami tego jeszcze nie przedyskutowałem (dopiero kupiłem projekt) ale mi sie ten wydatek nie uśmiecha.
    CL.

  20. #20

    Domyślnie

    Witam.

    Wczoraj popatrzyłem na ten rysunek i rzeczywiście projektanci sobie coś takiego wymyślili.

    Myślę że zrobili to tylko po to, ady gzyms ten można było ocieplić, bo i tak krokwie spierają się na murłatach.

    Jack

Strona 1 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony