dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 45
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 883
  1. #41

    Domyślnie

    Mam do Was pytanie odnośnie kubatury w tym projekcie. Czy nie sądzicie, że jest ona zbyt duża?

  2. #42

    Domyślnie

    Cześć, witam wszystkich przyszłych budujących i miłośników M09 w Nowym Roku.
    Mam nadzieję, że będzie jeszcze więcej budujących od tej wiosny.
    My złożyliśmy dokumenty tuż przed świętami i czekamy na pozwolenie.
    Ekipy umówione, kierownik budowy też, małżonek szanowy ma jechać "na dniach" do facia od więźby - w celu zamówienia rzecz jasna.
    W temacie opaski betnowej my z niej też zrezygnowaliśmy, z projektantką ( tą od adaptacji projektu) omówione i z ekipą też, z tego co wiem ( bo uzgodnieniami zajmuje się głównie mąż)nie ma problemu. Jeżeli o nas chodzi chcielibyśmy zacząć na wiosnę i wprowadzić się przed zimą, ale liczymy się z tym, że jest to bardzo optymistyczna wersja i może się nie udać .
    Zresztą jeżeli będziemy budować z pustaka to zimowanie wskazane, cóż czas pokaże. Cóz, czeka nas zimowanie u rodziców i zbieranie pieniążków. Pozdr, Elik

  3. #43

    Domyślnie

    Witam,
    Nikt nie wspomniał o stropie. Moim zdaniem taki detal jak strop ma duże znaczenie w kosztach. Czy w domku parterowym / bez przyszłościowego wykorzystania poddasza na użytkowy/ musimy być strop typu teriva czy inny monolityczny? Ale jeśli nie to co, drewniany oklejony gips kartonem czy może jakieś inne rozwiązanie?
    Pozdrawiam
    Zdzisław/Lublin

  4. #44

    Domyślnie

    zdzisław Jakimiak

    W moim przypadku strop będzie wykonany z pustaków Terivy ponieważ mam zamiar wykorzystać poddasze jako "pomieszczenie gospodarcze".

    Wydaje mi się że nie powinno być problemu z wykonaniem stropu monolitycznego a jeśli chodzi o drewniany to wydaje mi się że powino to zostać zmienione w projekcie.

    Jack

  5. #45

    Domyślnie Strop M09

    Moim zdamiem teriva chyba będzie najlepsza i najtańsza.
    Wydaje mi się tak, bo drzewo nie jest tanie a jeszcze płyty karton gips + robocizna. Na forum wyczytałem że to około 100 zł m2. Tak więc teriva jest też w tej cenie (a moze nawet tańsza) a jest to pożądny strop do wykorzystania na pomieszczenie gospodarcze i nigdy nic się z nim nie bedzie działo a z drzewem może byś różnie (biorąc pod uwagę, że powierzchnia stropu jest nie mała).
    Rozmawiałem telefonicznie na temat zmiany stropu na drewniany z autorką projektu p. Marks, ona mi odradziła i mnie do tego przekonała.
    Zastanawiam się tylko nad nie robieniem stropu nad terasem, tylko samą podbitkę ,ale tego nie jestem do końca pewny. Pewny jestem, że nie będziemy wylewać gzymsu tylko sam wieniec i zastosujemy podbitkę.
    Pozdrawiam CL

  6. #46

    Domyślnie

    Lambertc
    To brzmi rozsadnie i przekonująco. Pozostaje problem zakończenia budowy w jeden sezon, ściany, podłoże i strop świeże betony. To może być niezdrowe i niewskazane wejść przed zimą? Co do stropu mnie przekonałeś. Dziękuję.
    Zdzisław/Lublin

  7. #47

    Domyślnie M09a

    Jesli zaczniesz wczesną wiosną to do listopada jest jakies 8 miesiecy. Ze stanem surowym na pewno sie zmiescisz, ale zależy jeszcze jakie chcesz mieć wykończenie? Może się udać albo i nie. Ja nie będę ryzykował bo nie muszę tzn. mam gdzie mieszkać.
    Dla chcącego nic trudnego, mój sąsiad chce się wprowadzić w tym samym roku tak jak Ty. Będę obserwował jego budowę.
    Pozdrawiam i trzymam kciuki.

  8. #48

    Domyślnie Re: M09a

    I pojawił się problem

    W naszym MPZP jest napisane, że dachy muszą mieć kąt nachylenia 25-45st, a w tym projekcie jest 20... Jak sądzicie, mozna to przerobić? I jeśli tak, to jak to zmienia koszty?

  9. #49

    Domyślnie

    Witam
    Mamy nieprzyjemną informację. W trakcie zamawiania drewna konstrukcyjnego w tartaku okazało się niestety, że w tym wspaniałym projekcie jest poważnie skopane, cytuję - „zestawienie konstrukcyjnych elementów drewnianych” ( strona 36 części opisowej ). Po wstępnym porównaniu z rzutem więźby dachowej ( nr rys. A3 ) właściciel zakładu zauważył, że są różnice w ilości sztuk poszczególnych elementów, np.:
    - murłata M3 - zestawienia 1szt ; rzut 2szt:
    - murłata M2 - zestawienia 2szt ; rzut 1szt ;
    - krokiew K1 - zestawienia 17szt ; rzut 14szt ;
    - krokiew K2 - zestawienia 22szt ; rzut 18szt
    - krokiew K3 - zestawienia 14szt ; rzut 10szt
    - krokiew K4 - zestawienia 16szt ; rzut 14szt
    - krokiew K5 - zestawienia 12szt ; rzut 9szt
    - krokiew K7 - zestawienia 8szt ; rzut 9szt
    - krokiew K9 - zestawienia 5szt ; rzut 6szt
    Przestrzegamy więc przed zamawianiem drewna tylko w oparciu o ww. zestawienie.
    Niech żyje Murator
    Mąż Elik - Lenio

  10. #50

    Domyślnie M09a

    Witam,
    No, to ładne kwiatki, a myślałem, że wszystko jest dokładnie sprawdzone.
    Ja po kupnie projektu zauważyłem, że Murator napisał , iż to zestawienie nie może być podstawą do składania zamówienia na drzewo, więc trochę się zdziwiłem ale powiem szczerze dokładnie tego nie sprawdzałem. Zrobię to jak wrócę do domu. Jeśli tak rzeczywiście jest to wydaje mi się, że nalezy o tej pomyłce powiadomic Murator.

    Pozdrawiam. CL

  11. #51

    Domyślnie Re: M09a

    [size=9]
    Cytat Napisał lambertc
    Witam,
    No, to ładne kwiatki, a myślałem, że wszystko jest dokładnie sprawdzone.
    Ja po kupnie projektu zauważyłem, że Murator napisał , iż to zestawienie nie może być podstawą do składania zamówienia na drzewo, więc trochę się zdziwiłem ale powiem szczerze dokładnie tego nie sprawdzałem. Zrobię to jak wrócę do domu. Jeśli tak rzeczywiście jest to wydaje mi się, że nalezy o tej pomyłce powiadomic Murator.

    Pozdrawiam. CL
    [/size]

    Coś się zmieniło w kwestii projektu? Powiadomiłeś może Muratora o tych nieścisłościach?

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mario_pa
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    230

    Domyślnie Re: M09a

    Cytat Napisał lambertc
    Dzień Dobry

    Mam jeszcze jedno przemyślenie: wydaje mi się, że warto byłoby wstawić dodatkowe drzwi na tylnej ścianie w garażu do wyjscia na ogród. Co o tym myślicie drodzy państwo?

    Pozdrawiam. CL
    Dodatkowe drzwi - jak najbardziej.
    Poza tym, przy adaptacji warto rozważyć (subiektywna opinia):
    - drzwi balkonowe z sypialni (pom. nr osiem) na taras zamiast okna. Ale to zależy od układu działki, stron świata, innych domów.
    - oddzielenie kuchni od strefy dziennej, aby nie było widać bałaganu i "zaplecza" podczas przygotowania imprez
    - inny kształt okien, nie podobają mi się takie pojedyczne
    - odradzam zmniejszanie okien w istotnych elewacjach - fatalnie to może wyglądać, jak ktoś musi mieć wysokie blaty niech szuka innych pomysłów.

    Ja brałbym też pod uwagę sugestie, opisywane wcześniej przez innych, jak:
    - zmiana kąta nachylenia dachu, tak będzie trochę wiekszy i drozszy
    - przeniesienie / zamiana pomieszczenia gospodarczego w pobliże garażu,



    Poprawiony link do projektu:
    http://www.projekty.murator.pl/proje...&IdKolekcji=20

    Może ktoś wrzuci rysunek z przekrojem, chyba to nie tajemnica.

  13. #53

    Domyślnie

    witam wszystkich serdecznie. tez miałem zamiar wybrac ten projekt jest bardzo ładny. Interesowały mnie tylko parterówki. Lecz znalazłem inny projekt który bardziej mi pasował oto on C109 Dom z naprzeciwka różnica w wielkości domów ok. 7 m.
    http://www.projekty.murator.pl/proje...91&IdKolekcji=
    dodam, że oba te projekty są naprawde ładne i miałem nielada problem

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mario_pa
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał korba
    Lecz znalazłem inny projekt który bardziej mi pasował oto on C109 Dom z naprzeciwka różnica w wielkości domów ok. 7 m.
    http://www.projekty.murator.pl/proje...91&IdKolekcji=
    Załóż nowy wątek, poświęcony C109 to podyskutujemy i pochwalimy albo skrytykujemy , co będzie łatwiejsze.

  15. #55

    Domyślnie Pomyłka

    Witam
    U mnie w projekcie nie ma wyżej opisanej pomyłki pomiędzy zestawieniem a rzutem więźby. W projekcie, który kupiłem jest jak najbadrziej OK. Osobiscie to sprawdziłem.
    Pozdrawiam. CL

  16. #56

    Domyślnie

    Witam,
    uzgodniłem ekipę budowlaną - robią stan zerowy, ściany,kominy, strop, taras,schody wejściowe i więźbę dachową za 18 tyś. zł. Dużo?!
    Ekipa sprawdzona na dwóch domach kolegów.
    Pozdrawiam
    Zdzisław / Lublin

  17. #57

    Domyślnie M09a

    odp. Zdisław Jakimiak
    Wydaje mi się, że cena jest OK. Mnie za ten sam stan, warszawska firma krzyknęła 25 tyś., wydaje mi się że drogo i będę szukał taniej -ale firma musi być sprawdzona, tak jak u Ciebie.
    Pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie M09 zestawienie drewna

    Witam!
    Tu autorka.
    Cieszę się , że niektórzy z Państwa wybrali ten projekt.
    Bardzo przepraszam wszystkich, którzy zakupili jego wersję M09. Przez zamieszanie, do tego wariantu zostało wstawione zestawienie drewna z wersji M09a
    Do wszystkich, którzy kupili projekt M09 zostanie wysłane pocztą prawidłowe zestawienie.
    Jeszcze raz przepraszam i życzę miłej budowy.
    Gośka Marks

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marusz

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    4

    Domyślnie Zestawienie materiałów

    Witam na forum
    właśnie szukamy projektu domu i na 99% zdecydowani jesteśmy na M09. Mam tylko prośbę, czy ktoś z posiadaczy mógłby przesłać nam zestawienie materiałów do kosztorysu, bo chcielibyśmy ocenić nasze możliwości finansowe. Bardzo będziemy wdzięczni za pomoc.

    Mariusz

  20. #60

    Domyślnie Re: Zestawienie materiałów

    Dzisiaj zamówiliśmy projekt

    Pozdrawiam

Strona 3 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony