dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 176 z 189
Pokaż wyniki od 3.501 do 3.520 z 3761
  1. #3501
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Z usytuowania kominka jestem zadowolona. U mnie tak właśnie stoi, nieco ukośnie tylko....już wiemy, że za daleko od ściany i wiosną będziemy przestawiać głębiej w kąt. Dlatego na razie go nie obudowujemy.Przy panoramicznej szybie fajnie to wygląda.

  2. #3502

    Domyślnie

    W maju planuję zrobić ogrzewanie i podłączyć wode, kanalizacje do łazienek i kuchni (już na gotowo). Czy ktoś ma podliczone koszty pieca, grzjników, rurek i dodatków wraz z robocizną? Nie wiem ile może mnie to wynieść i czy kasy mi starczy (jeśli nie starczy przesunę termin), a majster się jeszcze nie określił. Zmieszcze sie w 30000??

    Shira3 pisałaś że hydraulika 9900 wyniosła. Ale to koszt robocizny z materiałem, Czy czego bo coś za tanio.
    Ostatnio edytowane przez A&H ; 20-02-2013 o 11:53

  3. #3503
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Tak mnie wyniosło rozprowadzenie rur wodnych i podłogówki oraz grzejników wraz z robocizną. Wewnątrz budynku. Bez kominka ( mam z płaszczem) i bez pieca gazowego - tylko przyłączki do w/w.

  4. #3504

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Myślałam, że koszty są jeszcze raz takie jak podałaś. Nie jest tak źle.

  5. #3505
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Dochodzi koszt przyłącza do budynku plus urządzenia grzewcze, ew. zasobnik na c.w.u. razem już nie jest tak wesoło

  6. #3506
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    87dawid

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    SRC Kobyla
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich Salsowiczów Jak tylko zima odpuści zaczynamy z Żoną budowę salsy i dołączymy do waszego szczęśliwego grona . Mam do was pytanie ile mniej więcej poszło wam bloczków betonowych i stali na fundamenty (chciałbym to porównać z wyliczeniami z hurtowni)

  7. #3507

    Domyślnie

    Cześć 87dawid,
    U mnie zakupiłem na stan zero 1026 sztuk bloczków betonowych, ale zostało tak chyba 2/3 palety.
    Stal tak się prezentuje na fakturach:
    Pręt żebrowany 16mm 96,6 kg
    Pręt żebrowanty12mm 324 kg
    Pręt gładki 6mm 99,36 kg
    Drut wiązałkowy 1,2 10 kg
    Tego też trochę zostało, ale ciężko mi to określić, może ok 50 kg.

  8. #3508
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    87dawid

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    SRC Kobyla
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzięki bardzo o to mi chodziło , tylko jeszcze jedna kwestia, bo nie napisałem tego wcześniej, mamy wersję z garażem, napisz proszę jeszcze jaką ty budowałeś.

  9. #3509

    Domyślnie

    Shira -te drogie przyłącze już mamy podprowadzone, podłączone do domu a rury są już w kuchni i łazienkach tam gdzie mają być umywalki, prysznic, zmywarka. Woda leci, licznik jest i nabija zużycie. Zrobiliśmy je przed chudziakiem. Brak pieca, grzejników, rurek itp
    Ostatnio edytowane przez A&H ; 26-02-2013 o 12:17

  10. #3510

    Domyślnie

    87dawid - też mam wersję z garażem.

  11. #3511
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    87dawid

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    SRC Kobyla
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    7

    Domyślnie

    Michał dzięki za info . A tak z ciekawości, na jakim etapie budowy aktualnie jesteś ?
    Może ktoś jeszcze się wypowie ?
    Ostatnio edytowane przez 87dawid ; 26-02-2013 o 20:28

  12. #3512

    Domyślnie

    Ja mam dopiero stan zero, w kwietniu chcę zacząć budowę stanu surowego otwartego, ale napaliliśmy się z żoną nad taką zmianą dachu nad garażem jaką ma langerob25: http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4793368.
    Już rozmawialiśmy nawet z architektem i wszystko wskazuje na to, że wystąpimy do urzędu z aneksem do pozwolenia na budowę i dodamy takie pomieszczenie nad garażem.
    Tak więc może budowa chwilę w czasie się przesunie (obstawiam dodatkowo 10 tys więcej na strop i dach, oby nie więcej).

  13. #3513

    Domyślnie

    ja mam stan surowy otwarty z drewnianymi oknami (czyli domek zabity dechami),no i niestety z braku kasy z dwa latka sobie jeszcze tak postoi,mam nadzieję ,że nie dłużej.

  14. #3514
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    U was też cały czas zima?
    Zimowy widok z naszej salsuni

  15. #3515
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rrober1975
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    pn strona KRK
    Posty
    156

    Domyślnie

    Shira: zdjęcia,zdjęcia,zdjęcia,zdjęcia.....POKAŻ COŚ WIĘCEJ

  16. #3516

    Domyślnie

    Kolejny etap rozpoczęty:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06739.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	186038

  17. #3517
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar franz100
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Sz
    Kod pocztowy
    12-100
    Posty
    33
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Witam wszystkich Salsowiczów, dawno mnie nie bylo no ale jakos trzeba na domek zarobic.
    Mam pytanie ile kosztuje 1 metr kwadratowy tynków wykonanych recznie I 1 metr pozadzki wykonane recznie??
    A czy ktos pamieta ile zaplacil za wykonanie podbitki ale za sama robocizne?
    Wielkie dzieki I pozdrawiam>
    SALSA MAZURY

  18. #3518

    Domyślnie

    Witaj. Ja robiłam tynki maszynowe 11 zł za metr (ok 480m cały dom) razem z materiałem 10000. Posadzkę będziemy zalewać w piątek ,bo kończą nam podłogowe ogrzewanie (2,5 tony cementu, piasek, robocizna za maszynowe laserowe 1300). Podobno dużej różnicy cenowej nie ma między ręcznymi a maszynowymi- więc skoro nie ma wybraliśmy szybszy sposób ( czy napewno cenowo wychodzi podobnie?-nie wiem).

  19. #3519
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar shira3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    A my zabieramy się za ocieplenie zewnętrzne i elewację.... Ile was kosztowało i z czego robiliście?

  20. #3520
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar franz100
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Sz
    Kod pocztowy
    12-100
    Posty
    33
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Witam shira3.
    Mnie cale ocieplenie ze styropianem 15 cm, siatka I narozniki wyszlo jakies 5300 zl.
    Pozdrawiam.
    Cytat Napisał shira3 Zobacz post
    A my zabieramy się za ocieplenie zewnętrzne i elewację.... Ile was kosztowało i z czego robiliście?
    SALSA MAZURY

Strona 176 z 189

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony