dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Drzwi GERDA - uwaga

    Szanowni Państwo
    Chciałbym opisać sytuację jaka może spotkać każdego z was, jeśli kupicie drzwi Gerda. Drzwi zewnętrzne SX tego producenta zakupiłem w sklepie WIK Tomaszowie Maz.
    Ponieważ schody od frontu domu nie były jeszcze gotowe, drzwi po zamontowaniu nie były użytkowane kilka tygodni. Później, gdy już mogliśmy z nich korzystać okazało się, że próg jest pęknięty, zamek dodatkowy otwiera się i zamyka bardzo ciężko, a głównego nie da się zupełnie zamknąć i wymagana jest regulacja. Z regulacją nie było większego problemu, natomiast o progu w sklepie zapomniano, dopiero po 3 miesiącach cierpliwego oczekiwania przypomniałem o swoim istnieniu i pękniętym progu, czym bardzo siedzące tam panie zadziwiłem. Kiedy po kolejnych 2 miesiącach próg został dostarczony, okazało się, że nie pasuje, trzeba go docinać i powstałą w wyniku „dopasowywania” szczelinę zakleić silikonem. Bardzo „urodziwie” to wygląda i wg pracowników sklepu jest to standardowy element do tych drzwi. Niezła fuszera za 3600,-
    Przyszła zima, a na wiosnę okazało się, że panel zewnętrzny na drzwiach bardzo napuchł, a szyldy przy zamku i klamce zniszczyły się i powycierały. Przy tak zadziwiającej trwałości dziwna jest dwuletnia gwarancja. Zapis w Karcie Gwarancyjnej mówi, że wszelkie naprawy realizowane są wyłącznie przez przedstawicieli firmy Gerda. Interpretacja tegoż zapisu, zarówno moja jak i Rzecznika Praw Konsumenta jest taka, że producent palcem w bucie nie ruszy aby naprawić wadliwy produkt, klient musi zwrócić się bezpośrednio tam gdzie drzwi kupił. Tak też uczyniłem. Niestety kilkanaście telefonów do sklepu w Tomaszowie i sklepu głównego w Łodzi nic nie dało, zawsze okazywało się, że albo panelu jeszcze nie mają, albo fachowcy jadący do mnie mieli wypadek, albo właścicielka złamała nogę i pracownicy muszą ją zawieźć do szpitala, a na koniec, że to już nie ten sklep i nic mi nie muszą naprawiać. W dalszym ciągu kierując się zapisem w Karcie Gwarancyjnej, postanowiłem osobiście pojechać do Łodzi do właścicielki i zrobić porządny „dym”. Faktycznie okazało się, że sklepu pod wskazanym adresem już nie ma i mogę szukać wiatru w polu. Szukając pomocy napisałem list bezpośrednio do producenta czyli firmy Gerda. Szybko odpisali, że proszą o rachunek i kopię Karty Gwarancyjnej. Wysłałem i od tej pory dobra współpraca się zakończyła. Próbowałem dzwonić do działu reklamacji, niestety nigdy nie udało mi się z kimkolwiek porozmawiać. Rozmawiałem z jakimś kierownikiem sprzedaży na teren woj. łódzkiego, też niewiele pomógł.
    O pomoc zwróciłem się do Rzecznika Praw Konsumenta. Jak już wspomniałem Pani rzecznik potwierdziła moją interpretację zapisu w Karcie Gwarancyjnej (potwierdza to również pismo producenta do Pani Rzecznik) i postanowiła odszukać i wezwać właścicielkę sklepu do naprawienia wadliwych drzwi. Już po kilkunastu tygodniach i kilku pismach Pani rzecznik odniosła sukces za co jestem bardzo wdzięczny. Z radością obserwowałem jak pracownicy sklepu wymieniają panel, muszę zauważyć, że widząc jak jest wykonany zwątpiłem czy model SX to drzwi zewnętrzne.
    Ciekawe jest to, że producent w osobie Pana Zbigniewa Stępień odpisał w czerwcu 2007 na zapytanie Pani Rzecznik i jak się okazało, „będą próbowali” się z nami skontaktować celem ustalenia kolorystyki i rodzaju panelu. Niestety do stycznia 2008 próba kontaktu nie powiodła się. Bzdura, bo znali nr tel. mój i żony a także adres, więc nawet ktoś „myślący inaczej” by sobie poradził.

    Morał jest taki, że firma Gerda nie zrobi nic jeśli wasze drzwi będą wymagały naprawy. Jeśli nie uda się wam odszukać sprzedawcy, który zamknął firmę lub zmienił nazwę, możecie uznać 3600,- za wyrzucone w błoto.

    Pozostałe drzwi wewnętrzne kupiłem bezpośrednio od producenta z Serocka firmy Budrex i jestem bardzo zadowolony z drzwi jak i z obsługi gwarancyjnej.

    Zainteresowanym mogę wysłać mailem foto szyldów i pokrętła zamka i silikonu na progu.
    Chciałbym zauważyć, że dysponuję kompletem pism i jak będzie potrzeba zeznaniem Rzecznika Praw Konsumenta w Tomaszowie Maz., więc jakieś groźby sklepu i producenta nie są mi straszne.
    Mirek
    budować, czy nie budować, oto jest pytanie?

  2. #2

    Domyślnie

    Może udałoby Ci się uniknąć kłopotów, gdybyś wcześniej przeczytał to:

    http://forum.muratordom.pl/gerda-nig...ighlight=gerda

    Ja w ten sposób zrezygnowałem z zakupu dachówki Creatona.

  3. #3

    Domyślnie

    a ja od 3 lat mam gerdę zewnętrzną i żadnych problemów - polecam.
    wybudowaliśmy LMP73 - a teraz mieszkając wykańczamy

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mia
    a ja od 3 lat mam gerdę zewnętrzną i żadnych problemów - polecam.
    Szczęściarzu, nie miałeś awarii to nie wiesz jak Gerda traktuje klientów, a to jest największym problemem w tych drzwiach.

    Jesteś pewien, że złocone szyldy przy klamkach i zamkach nie straciły swojego uroku, nic się nie odbarwiło i nie wytarło?
    budować, czy nie budować, oto jest pytanie?

  5. #5

    Domyślnie

    to, ze pigmenty się odbarwiają na skutek działania czynników atmosferycznych na drewno jest normalne. normalne także będzie to, że drzwi spuchły, jeżeli nie były zadaszone, zabezpieczone impregnatem.

    to, ze zamek ciężko chodził, to in plus - żaden włamywcz go łatwo nie sforsuje. pewnie kupiłeś model antywłamaniowy. <żart>

    ale to, że obsługa klienta szwankuje, reklamacje są latami rozpatrywane - tak się dziac nie powinno.
    rano, wieczór, we dnie, w nocy - będę zawsze ku pomocy

  6. #6

    Domyślnie

    to, ze pigmenty się odbarwiają na skutek działania czynników atmosferycznych na drewno jest normalne. normalne także będzie to, że drzwi spuchły, jeżeli nie były zadaszone, zabezpieczone impregnatem.

    to, ze zamek ciężko chodził, to in plus - żaden włamywcz go łatwo nie sforsuje. pewnie kupiłeś model antywłamaniowy. <żart>

    ale to, że obsługa klienta szwankuje, reklamacje są latami rozpatrywane - tak się dziac nie powinno.
    rano, wieczór, we dnie, w nocy - będę zawsze ku pomocy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony