dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 16
Pokaż wyniki od 301 do 314 z 314
  1. #301

    Domyślnie

    U nas jest P4 i WKII
    Dlaczego?
    1,Taniej niż rolety "antywłamaniowe".Mówię o oknach drewnianych,bo w plastikach dopłata do P4 WKII była horrendalna.
    2,Żona pracuje w domu,wie że nikt błyskawicznie nie wejdzie a nie musi siedzieć po ciemku
    3,Jak już kiedyś rolety mają dla mnie jedną zaletę-latem chronią przed słońcem.Reszta to wady.
    Do tego alarm z monitoringiem.
    Kontaktrony i czujki reagujące na uderzenie a nie zbicie szyby.

  2. #302

    Domyślnie okna zawykle a rolety antywlamaniowe- jest sens?

    Witam, czy jest sens wstawiać okna zwykle pcv 3 komorowe ze zwyklymi okuciami a do tego zamontować rolety zewnętrzne antywłamaniowe? Dom będzie podłączony do monitoringu. Jakie jest Wasze zdanie?

  3. #303

    Domyślnie

    sens jest zawsze montowac rolety bo one odstraszaja potencjalnych wlamywaczy. a druga sprawa nikt sobie okien nie obejrzy przez zamknieta rolete.
    A z tego co wiem sa specjalisci od wszystkiego wiec czy jest sens wogole cos robic? Mysle ze zawsze to utrudni wejscie... odstraszy drobnych zlodziejaszkow.

  4. #304

  5. #305
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie bezpieczne okna a rolety

    Witam

    Problem: chciałbym jakoś zabezpieczyć dom przed włamaniem i tak myślę jak to sensownie zrobić. Będę miał dwie pary drzwi "c" ale co z tego skoro okna będą tradycyjne. Pomyślałem więc że może rolety zew. załatwią sprawę, ale to chyba nie jest fajne... trochę szpeci i podobno tworzą się jakieś mostki terminczne czy coś takiego.

    Zależy mi aby na całość nie wydać fortuny a zabezpieczyć się przez "niedzielnym" złodziejem i aby ktoś np. pijany nie wszedł do domu.

    rozwiązania jakie przyszły mi do głowy:

    1. Okna z PCV bez zabezpieczeń + rolety zew
    2. Okna z zabezpieczeniem przez włamaniem

    co jest lepsze? Co wyjdzie taniej?

    PS
    Tak jak pisałem - nie zalezy mi aby z domu zrobić twierdzę ponieważ nie bardzo sobie wyobrażam co moznaby z takiego domu ukraść
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  6. #306

    Domyślnie

    Wg opinii na forum, do których się przychylam, zdecydowanie lepszym zabezpieczeniem będą okna "bezpieczne" tzn. okucia WK1/WK2 + szyby P4.

    Ja u siebie zakładam rolety na największych oknach ze względu na izolację cieplno/słoneczną (nie traktuję zwykłych rolet dostępnych na rynku jako "coś" antywłamaniowego).

  7. #307
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar sylwia13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    187

    Domyślnie

    Ja też zakładam rolety zewnętrzne podtynkowe Intego. One nie szpecą bo skrzynki nie widać z zew i wew.

  8. #308

    Domyślnie

    Ja u siebie mam bezpieczne okna z Oknoplastu z Krakowa z szybami P4 i okuciami WK2. Są to naprawdę solidne okna, nieporównywalne z klasycznymi.

  9. #309

    Domyślnie

    ja też miałem ten problem - idę w okna z wkłądem P2 i okuciami WK2

  10. #310
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    waski a jak wyszło porównanie cen

    okna "normalne" + rolety <- vs -> okna z wkładem P2 i okuciami WK2
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  11. #311

    Domyślnie

    o rolety nie pytałem bo szybko z nich zrezygnowałem więc nie moge powiedzieć. z tego co rozmawiałem z osobami będącymi w temacie różnica jest podobno niewielka.
    po pierwsze zrezygnowałem nie z powodu ceny tylko z uwagi na fakt, iż my pracujemy do godz 16.30 - 17.00. mając rolety to przez większość czasu były by zasłonięte bo powrocie do domu na pewno nie podnosiłbym ich bo by mi się już nie chciało. może to głupie ale na tyle siebie znam. potem bym żałował że je mam bo ciągle je muszę podnosić i opuszczać. poza tym żeby jakoś to wszystko wyglądało to musiałbym też założyć u góry - a po co?
    po drugie faktem też jest iż większość zamontowanych rolet ma widoczną ( często lekko wystającą ) skrzynkę co mi sie nie podoba. wiem że są też takie których nie widać ale pewnie za to też sie więcej płaci ( coś za coś). roleta spełnia przy okazji w pewnym stopniu funkcję osłony przed wiatrem - zdawałem sobie z tego sprawę rezygnując.
    dlatego wybrałem okna - bez kłopotu. a co do złodzieja - jak będzie chciał to i tak wejdzie czy będą rolety, okna antywłamaniowe czy inne cuda.

  12. #312
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    abel44

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam

    Jestem technikiem kryminalistyki w jednej z Komend. Na włamania do domków jeżdżę co jakiś czas.
    Sposoby wejść złodziei są przeróżne.
    Zdecydowanie odradzam rolety, gdyż otwarcie ich to kwestia niedużego sprytu. Najlepszym zabezpieczeniem jest oczywiście zabezpieczenie osobowe.

    Osobiście proponuję zainwestować w dobry alarm z powiadomieniem + ewentualnie jakiś piesek.
    Jeśli już okna to szyba musi być klejona, ale co do okuć to nic nie podpowiem bo jeszcze nie widziałem plastikowego okna którego złodziej nie otworzył.

    Pozdrawiam

  13. #313
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał abel44
    ....Zdecydowanie odradzam rolety, gdyż otwarcie ich to kwestia niedużego sprytu.
    od dawna mowimy tutaj ze nie ma rolet antywlamaniowch z alu - maks 15 sekund a im okno szersze tym czas do pokonania mnijeszy - nawet dwie sekundy
    Zapomnijcie w koncu o roletach antywlamaniowych - chyba ze specjalne, stalowe a 1500 za 1 mkw i wiecej
    Cytat Napisał abel44
    ...Jeśli już okna to szyba musi być klejona, ale co do okuć to nic nie podpowiem bo jeszcze nie widziałem plastikowego okna którego złodziej nie otworzył.
    zapraszam do Warszawy - tam gdzie byly naprawde okucia antywlamaniowe i to WK-2 okno w drzazgi ale nie wpuscilo intruza do srodka do czasu przyjazdu ochrony
    Coz.... wielokrotnie mowimy tutaj o okuciac WK-2 i tym co niektorzy dealerzy w to miejsce sprzedaja
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #314

    Domyślnie

    jeśli w domu nie masz klimatyzacji rolety zewnętrzne docenisz w upał, osłaniają nawet ramy okienne nie pozwalając na ich nagrzewanie ...są bardziej efektywne niż roletki wewnętrzne

Strona 16 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony