dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2146 z 2199
Pokaż wyniki od 42.901 do 42.920 z 43973
  1. #42901
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    To też. Jednakowoż jest to kurs dla nauczycieli, którzy mają się naumieć rozmawiania z biurami podróży jako klienci zamawiający usługę (to akurat mniej mnie interesuje, bo jakoś sobie radzę) oraz samodzielnego organizowania wycieczek. To drugie jest ciekawe, aczkolwiek nie odważę się organizować wycieczki klasowej sama. W tym roku miałam dwie czterodniowe. Jedną robił kolega ze szkoły, który prowadzi od lat klub podróżnika i ma wprawę. On załatwiał i umawiał, ale my (wychowawczynie) musiałyśmy trzymać kasę, płacić wszędzie, pilnować, coby zdążyć na umówioną godzinę. Drugą organizowało biuro. Oczywiście była droższa, ale za to napchana atrakcjami do wypęku. Zebrałam i wpłaciłam kasę i nic więcej mnie nie interesowało. Była pani pilot, która dbała, żebyśmy zdążyli wszędzie, wiedziała, co, gdzie, kiedy, którędy dojechać itp. Do tego jeszcze pomagała ogarniać dzieci. Z mojego punktu widzenia ta druga była zdecydowanie lepsza. W dodatku ewentualne pretensje, że coś nie tak, byłyby do biura podróży, a nie do mnie. Luksus. W takim razie po co ten kurs? Ano po to, żebyśmy stworzyli jakieś kluby podróżnicze w szkołach. Kolega wprawdzie prowadzi, ale on się specjalizuje w górach - Gorce, Pieniny i Tatry, ewentualnie Słowacki Raj - tylko tam jeździ. W dodatku zabiera małą grupkę chłopców. Taka elita. Póki oni nie skończą szkoły, nowi nie mają szansy się załapać. A ja myślę o różnych podróżach - pociągiem, autobusem, pieszo, na rowerze może nawet, bliżej, dalej... Kilka osób ten kurs robi, więc można by jeździć na zmianę, zabierać różne grupy w różnych kierunkach i celach. Ogólnie po to, żeby coś zobaczyć. Niewielkie grupki takich, którzy nie będą marudzili, że warunki zbyt mało luksusowe, że w pociągu nie było kelnera itd.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  2. #42902
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Super myślisz gdybym była u ciebie w szkole, byłabyś moją ulubioną p-sorką.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #42903
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    To mi przypomina mojego ulubionego profesora z LO Pierwsza wycieczka w I klasie. W pociągu wszyscy chłopcy ubzdryngolili się na amen. nasza wychowawczyni przerażona, pan profesor nic- chodził po przedziałach i "nie zauważał" picia. Dojechaliśmy w góry. Chłopcy wytoczyli się, pan profesor założył im plecaki (bo chłopcy mieli dzwigać jedzenie) i szliśmy przez prawie 8 godzin. Wytrzeźwieli po pierwszym podejsciu. Do końca wycieczki nikt nie pomyślał o piwie nawet a na następną jak jechaliśmy, to cała klasa grzecznie spała, żeby potem dać radę na szlaku. Żadnych ekscesów I dziwne, ale wszyscy chcieli z nim jeździć! Może też będą cię tak wspominać Nawiasem mówiąc siedzę w Gdyni w hotelu z widokiem na Dar Pomorza. Fajnie jest, nie pada.

  4. #42904
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    I taki widok jest super Na konferencji jesteś czy na urlopie? Urlopu nie obstawiam...

  5. #42905
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Miałam taką wychowawczynię w LO, za którą naszych 8 klasowych chłopaków dałoby się pokroić. My dziewczyny też Ale to chłopcy stanęli raz murem jak w Krakowie facet ją mało wybrednie zaczepił. Ona była świeżo po studiach i niewiele różniła się od nas wyglądem. Zrobiła się z tego mała awantura, ale facet zniknął.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #42906
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Ewa, to było dawno i nieprawda. Dzisiaj nauczyciel nie zabierze klasy na wycieczkę pieszą w góry, bo się zmęczą. Po prostu nie pojadą, kiedy przedstawi program. Owszem, są jednostki, które to lubią, ale całej klasy się nie da. W tym roku mieliśmy w programie jeden dzień łażenia po górach. Już na początku część programowo została z tyłu i marudziła. Współczułam koleżance, która na ochotnika szła na końcu i podziwiałam ją, bo mnie by szlag jasny trafił. Marudzili tak, że z pewnością nagadałabym im coś, czego nagadać nie powinnam. No nikt mi nie powie, że zdrowe dziecko (część marudzących była z klasy sportowej, więc przebadani nawet) jest śmiertelnie zmęczone po piętnastu minutach marszu! Podejście delikatne (jeżeli ktoś zna, to drogą samochodową wzdłuż Czarnego Potoku do schroniska na Jaworzynie Krynickiej), droga w cieniu, ja nie widziałam żadnego powodu do marudzenia. Gdyby im zaproponować chodzenie po górach przez kilka dni z dobytkiem na plecach, to pojechałoby kilka osób. Nie wspomnę już, jaką chryję urządziliby rodzice. Natomiast jeżeli będą to wyjazdy dla elitarnej grupy wybrańców, po pierwsze zgłoszą się ci, którzy będą chcieli jechać, po drugie my możemy zabrać tych, którzy się odpowiednio zachowywali na poprzednich wyjazdach. W efekcie może być całkiem miło. A pomysłów na kierunki mam mnóstwo! Ciekawe tylko, czy by nam pozwolili na wyjazdy w dni szkolne, czy tylko w weekendy. No bo ciężko daleko jechać tylko na dwa dni. A co do bycia ulubioną nauczycielką, to nie jestem pewna, bo ja wredna z natury jezdem
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  7. #42907
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arnika Zobacz post
    I taki widok jest super Na konferencji jesteś czy na urlopie? Urlopu nie obstawiam...
    na konferencji. Już zresztą wróciłam. Ale mieliśmy wczoraj super hiper kolację na Darze Pomorza! To była konferencja politechniczna, 100 chłopa i 5 kobiet. Cud miód malina, dawno się tak nie ubawiłam Muszę sprzedać historię, bo rozbawiła mnie do łez. Otóż uczelnia chciała wyciąć drzewo. chciała- musiała, groziło zawaleniem. Wystąpili o zgodę, ktoś z miasta poszedł obejrzeć i stwierdził- na drzewie gniazdują sikorki, można wyciąć, jak odlecą. Odczekali, sikorki odleciały, wysłali panów z piłami, panowie poszli i wrócili z niczym. Na drzewie gniazdują kaczki! Uczelnia odczekała, aż odlecą kaczki i kolega był świadkiem rozmowy z urzędem. Dzwoni pani z uczelni i zadaje pytanie "Czy można wyciąć to drzewo, na którym gniazdowały sikorki? Już odleciały kaczki." Podobno wyjaśniali te kaczko-sikorki przez pół godziny

  8. #42908
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Agduś, to smutne bardzo. Ale w sumie się nie dziwię. Nie raz, jak proponuję młodym ludziom do zrobienia coś, co wykracza poza zwykłe obowiązki zawodowe, spotykam się z pytaniem - a po co? ale to będzie trudne, można łatwiej, szybciej. Jak mówię, że z ciekawości własnej, że może się przyda, to słyszę 100 argumentów przeciw. Nie merytorycznych, lecz typu "nie da się". Ręce czasem opadają.

  9. #42909
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Kiedy chodziłam do szkoły każda propozycja zrobienia czegoś innego niż siedzenie na lekcjach była przyjmowana z entuzjazmem. Obojętne, czy była to wycieczka na kilka dni w góry, do miasta, czy dokądkolwiek, wyjazd na jeden dzień, wyjście piesze, wyjazd na wykopki, sadzenie lasu, zamiatanie chodnika wokół szkoły, sprzątanie cmentarza (takie naprawdę, z grabiami i miotłami, a nie omiecenie liści z grobu żołnierzy). Do teatru chodziło się po południu, po lekcjach. Wszystko było atrakcyjne, bo inne. Dzisiaj często propozycja wyjazdu do teatru albo do kina na film bardziej ambitny niż produkcje Marvela nie spotyka się z zainteresowaniem. Ba, wiele dzieci nie chce na wycieczkę jechać, bo tam trzeba będzie chodzić i coś robić, zwiedzać jakieś muzea albo brać udział w warsztatach. A już nasza ostatnia wycieczka BEZ TELEFONÓW to było przegięcie. W dodatku za mało czasu wolnego (czytaj: siedzenia w pokojach z telefonami albo grania w butelkę). Na szczęście wielu osobom się podobało. Bo często, na szczęście, jest tak, że trzeba ich zmusić, pokazać, że odrobina wysiłku też może być przyjemna, chociaż męcząca. Za to później jaka satysfakcja, że dziewczyna, która w październiku ledwie lazła na końcu i marudziła koszmarnie, w maju pomykała prawie na czele grupy! Wychwalona przez nas pod niebiosa urosła o dobre 10 cm! No ale należało się jej. Jednakowoż nie wyobrażam sobie zabrania dzisiejszych dzieci na wykopki albo sadzenie lasu. Toż rodzice by nas upiekli na rożnie! Podoba mi się historia z ptakami. Obawiam się, że większość ludzi by to drzewo razem z sikorkami ścięła.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  10. #42910
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Kolejna rzecz, która na przestrzeni mojego / naszego życia zmieniła się na niekorzyść. Większość dzieciaków, młodzieży i młodych ludzi, z którym się stykam ma wrednie roszczeniowe podejście do życia. To o czym piszecie, to ewidentnie wynik tego podejścia. Najgorsze, że przekłada się to na zidiocenie. Rozmawiasz z takimi i nagle widzisz, że rozmówca nie rozumie co do niego mówisz. Smutne, masz przed sobą tępaka, bo przecież czytanie książek, oglądanie dobrych sztuk, filmów jest nudne. Nudne jest uczenie się. Na dodatek za studia można zapłacić i zostać mgr. o wiedzy przedszkolaka. Sorry, za tę jadowitość, ale mnie to wkurza do granic.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #42911
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Zgadzam się z Tobą w 100%. Oczywiście są wyjątki, ale na ogół wychowywanie dzieci polega dzisiaj na zmiataniu sprzed ich stóp najdrobniejszych pyłków i ułatwianiu wszystkiego. Życie ma być łatwe, przyjemne i absolutnie nie może zmęczyć pociechy. Wszystko powinno przyjść łatwo i bez wysiłku. Dziecko absolutnie nie może doznawać porażek, bo to zachwieje jego poczuciem własnej wartości, a przecież owo poczucie własnej wartości stoi dzisiaj na piedestale. Wciąż się pochylamy z troską nad dziećmi, które mają zaniżone, nie zauważając, że zdecydowana większość cierpi na jego odwrotność. Ja nie twierdzę, że dzieci należy dołować, ale przecież chowanie ich w puchu sprawia, że rosną emocjonalne kaleki, które po prostu nie potrafią przeżywać porażek, bo nie mają okazji trenować tego w dzieciństwie. Jedyny wysiłek fizyczny, jaki dopuszczają nowocześni rodzice, to ten pod okiem supertrenera - specjalisty najwyższego stopnia. Absolutnie nie należy wymagać żadnej pomocy w domu i wokół domu, bo dzieciństwo jest od tego, żeby się dzieci beztrosko bawiły, bo "jeszcze się w życiu napracuje". Rodzice obsłużą dzieci, żeby te nie traciły swojego cennego czasu na sprawy przyziemne. Wykopki? Sadzenie lasu? No nie!
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  12. #42912
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mało, że emocjonalne kaleki, to jeszcze bez empatii. To co napisałaś owocuje też tak, że w efekcie oni są nieporadni życiowo. Aż dziwne jak mogą w ogóle myśleć
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #42913
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Takie będą Rzeczypospolite, jakie młodzieży chowanie.

    Ciemno to widzę...

    A na razie mam inny problem - znajoma, która miała być u nas w sierpniu, dzisiaj poinformowała, że nie przyjedzie. Takoż albo znajdę szybko kogoś odpowiedzialnego, kto ma ochotę pobyć trochę w Niepołomicach i w zamian za udostępnienie domu zajmie się naszymi kotami, albo będziemy musieli wrócić z wakacji wcześniej. Jakieś propozycje?
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  14. #42914
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    propozycje żadne. Mam dom i psa a córka ma uczulenie na koty. Choć za pobyt w Krakowie byłaby wdzięczna, bo ma tam koleżanki.

    Forum się naprawiło. Przez tydzień mi się nie otwierało, aż zaczęłam się odzwyczajać!

  15. #42915
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Matko jedyna, ale mam zaległości!
    Przylazłam na górę, bo leje jak diabli i do tego cza było rachunki co niektóre opłacić. Moja latorośl jedyna, niepowtarzalna jest na praktykach (bliziutko) a ja staram się ogarnąć i nabrać motywacji do zrobienia czegokolwiek...na razie udało mi się zrobić 3 słoiczki ogórków. Bieda z ogórkami w tym roku u mnie.

    Co do młodzieży...nic nie powiem, nie chcę używać brzydkich słów, zbyt długo się z Wami nie widziałam żeby tak od razu z grubej rury...

    Buziaki zostawiam i pójdę sprawdzić dlaczego gnidy i kicia się drą ze sobą....
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  16. #42916
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Ewa kaczkosikorka dobrra
    U nas też ostatni lało i się ochłodziło... przyzwyczajona już do ciut niższych temp ubrałam się ciut za ciepło jak na dzisiejszy dzień... Dziś świeciło pięknie słonko i było naprawdę gorąco...

  17. #42917
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Która forumka ma Alpaki? Pamiętacie? Potrzebuję kontakt
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #42918
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Artica
    tu jest jej nowy blog: http://blog.shail.pl/default.aspx

  19. #42919
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dziękuję, TAR
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #42920
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    25 lat...tyle się męczy ze mną Szanowny Pan!

Strona 2146 z 2199

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony