dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2149 z 2199
Pokaż wyniki od 42.961 do 42.980 z 43973
  1. #42961
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    U nas już po grzybach
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #42962
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Grzybów nie ma

    Były jakoś we wrześniu, przez chwilę. I dobrze.

  3. #42963
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Cytat Napisał braza Zobacz post
    Lata nie ma ale jest fajnie, choć nieźle piździ.
    Grzyby są!!!!
    U nos w śladowych ilościach... to co znajduje to do jajecznicy alibo do omleta się jeno nadaje...
    Z poprzedniego roku nadmiernie zagrzybionego mam jednak i tak zapas na 2-3 lata

  4. #42964
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A ja nasuszyłam z mojego ogrodu kozaków i podgrzybków tyle, że będzie mocna zupa na 12 osób i uszka do barszczu. Maślaki poszły na sosy i żarliśmy je 3 tygodnie i jeszcze słoik litrowy zamknęłam na później. W okolicy było też dużo kani, ale po zeszłorocznym wysypie, po 50-100 kani z jednego zbioru, mieliśmy dosyć i tylko raz kotlety zrobiłam, a reszta ususzona i rozdrobniona.
    W sumie w lesie mniej znalazłam niż w ogrodzie przez miesiąc.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #42965
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Rzuciły się u nas i bardzo mnie to cieszy. Susza była taka, że naprawdę wątpiłam w tegoroczne zbiory, A tu miła niespodzianka
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  6. #42966
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    A ja nie mam kiedy jechać na grzyby! Andrzej był dwa razy, ostatnio przedwczoraj. Właśnie suszy się część zbiorów, z reszty będą jutro pierogi.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  7. #42967
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Ja jeżdżę z koleżanką na grzyby w ramach fitnesu... i czasami koszyk czasami pół koszyczka... Grzybów mam ususzonych wystarczająco, wiec nie narzekam
    nie powiem.. chcę nadal jechać do lasu...

  8. #42968
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    grzyby znaczą las a las znaczy kleszcze.
    A ja mam dość wrażeń, nie chcę dodatkowych. I tak mnie jakiś wiosną dopadł i potem zastanawiałam się, czy zrobić badania a potem... zapomniałam. Już przeterminowane

  9. #42969
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Ale że co? Tak w ogóle do lasu nie chodzić? Kilka kleszczy złapałam we własnym ogrodzie...
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  10. #42970
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Do mnie jakąś dziwną sympatią pajączki pałają, kolejne ugryzienie zaliczyłam - straszliwie swędzące!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  11. #42971
    Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    4.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał braza Zobacz post
    Do mnie jakąś dziwną sympatią pajączki pałają, kolejne ugryzienie zaliczyłam - straszliwie swędzące!
    Gdyby ugryzł moją żonę, to by chyba padła na zawał bo tak strasznie się boi.
    Wystarczy zwykły "kątnik" i jest panika.
    Nasze ostatnie wspólne grzybobranie skończyło się ogromną awanturą bo "specjalnie zabrałem ją do takiego lasu, w którym jest dużo pająków"

  12. #42972
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Też nie znosze pająków. J każdego zauważonego przeze mnie w domu wynosi do ogrodu. Kleszcze jakoś mnie nie dziabią, chociaż znajduję je zasuwające po ubraniu, gdy pracuję w chaszczach na obrzeżu ogrodu. Na szczęście to jednostkowe przypadki. W lesie jakoś nie spotkałam
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #42973
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    pajaki w domu ani w ogrodzie mi nie przeszakdzaja, kleszczy unikam albo one mnie moze psy odstraszaja, nie wiem. za to nie lubie biedronek bo nie wiem czy to te azjatyckie czy nasze. ale chyba te skosne bo po nich mam uczulenie

  14. #42974
    Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    4.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    pajaki w domu ani w ogrodzie mi nie przeszakdzaja, kleszczy unikam albo one mnie moze psy odstraszaja, nie wiem. za to nie lubie biedronek bo nie wiem czy to te azjatyckie czy nasze. ale chyba te skosne bo po nich mam uczulenie
    O co chodzi z tymi azjatyckimi?
    Gryzą ludzi?

  15. #42975
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    gryza, ja mialam odczyn jak po meszce, zadołowalo sie tego sporo na tarasie
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 08-11-2018 o 12:25

  16. #42976
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał marjucha Zobacz post
    Gdyby ugryzł moją żonę, to by chyba padła na zawał bo tak strasznie się boi.
    Wystarczy zwykły "kątnik" i jest panika.
    Nasze ostatnie wspólne grzybobranie skończyło się ogromną awanturą bo "specjalnie zabrałem ją do takiego lasu, w którym jest dużo pająków"
    Padłam... specjalnie..

  17. #42977
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał marjucha Zobacz post
    Nasze ostatnie wspólne grzybobranie skończyło się ogromną awanturą bo "specjalnie zabrałem ją do takiego lasu, w którym jest dużo pająków"
    Ta prawie tak, jak skarga nowego osadnika na wsi, że sąsiad specjalnie rano wyprowadza krowy na łąkę, żeby muczały i go budziły Na własne uszy słyszałam.

  18. #42978
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Ta prawie tak, jak skarga nowego osadnika na wsi, że sąsiad specjalnie rano wyprowadza krowy na łąkę, żeby muczały i go budziły Na własne uszy słyszałam.
    nooo. albo, ze koguty pieja (to ja słyszalam)

  19. #42979
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Takie większe pająki też wyprowadzamy z domu. Czuję respekt przed nimi. Wprawdzie tych, które potrafią ludzką skórę przebić, jest w Polsce niewiele, ale nie umiem ich rozpoznać. Umrzeć to się od ich ugryzień nie da, ale po co ma boleć albo swędzieć?
    Kleszcze to się matce naturze nie udały wyjątkowo. Gdyby to jeszcze tylko swędziało i choróbsk nie przenosiło, to bym je jeszcze jakoś mogła znieść, ale ten stres, czy mi kiedyś coś nie wylezie po latach od zapomnianego już ugryzienia... Staram się je wyciągać jak najszybciej, przeglądamy się po każdym wyjściu do lasu czy na łąkę, ale taka franca potrafi spaść z kota albo psa i w domu się na człowieka przesiąść! Trzymam się wersji, że trzeba paskudztwo wyjąć jak najszybciej, to nie zdąży się podzielić boreliozą czy inną taką atrakcją.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  20. #42980
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Znam z pierwszej ręki historię o kleszczu, który przeżył pranie w pralce. Okropna zaraza
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 2149 z 2199

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony