dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 16
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 323

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majania

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    No tak...z początkiem jesieni wątek padł, ale zbliża się (musicie uwierzyc na słowo ) WIOSNA!!!! więc do roboty!!!

    Kochani potrzebuję rady - chciałam sie trochę osłonić od sąsiadów. Myślałam o pnączach wysiewanych (jednorocznych, dwuletnich) typu groszek ogrodowy. Co mi poleciecie? potrzebuję czegoś co urośnie szybko, będzie w miarę gęste i bedzie miało jak najdłuższe pędy... Czekam na propozycje i z góry dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    wilce, tu kilka pokazałam, z resztą wątek fajny http://forum.muratordom.pl/tani-spos...od,t137462.htm
    Pozdrawiam Duśka

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał majania
    No tak...z początkiem jesieni wątek padł, ale zbliża się (musicie uwierzyc na słowo ) WIOSNA!!!! więc do roboty!!!

    Kochani potrzebuję rady - chciałam sie trochę osłonić od sąsiadów. Myślałam o pnączach wysiewanych (jednorocznych, dwuletnich) typu groszek ogrodowy. Co mi poleciecie? potrzebuję czegoś co urośnie szybko, będzie w miarę gęste i bedzie miało jak najdłuższe pędy... Czekam na propozycje i z góry dziękuję
    a zimą nie chcesz osłony od sąsiadów? Bo takie jednoroczne to tylko latem coś zasłonią

  4. #4

    Domyślnie

    jeśli to miejsce na zdjęciu wyżej to może nie ma sensu na stałe bo po drugiej stronie płotu sąsiad posadził chyba tuje
    Pozdrawiam Duśka

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusia2006
    jeśli to miejsce na zdjęciu wyżej to może nie ma sensu na stałe bo po drugiej stronie płotu sąsiad posadził chyba tuje
    hmmm te tuje to takie mikro, zasłonią coś za 10 lat

  6. #6

    Domyślnie

    Posiałam wzdłuż płotu fasolę ozdobną, fajnie obrosła płot i szczelnie osłoniła działke. Tylko jednego nie przewidziałam, na jesieni toto uschło i nieciekawie wyglądało. Z wiosną następnego roku gdy ziałam nową porcję te stare badyle usuwałam i było z tym niemało roboty, a działka duża 1500m

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    majania - groszek odradzam. on nie jest zbyt wysoki i ma tendencje do ogałacania sie od spodu. Dlaczego to maja byc akurat jednoroczne?

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majania

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    dusia2006, jaki, Elfir dzięki! Wilce też biorę pod uwagę czekam kolejne rady i zdjęcia.

    agakz, Elfir docelowo dookoła tujki i cyprysy sąsiadom porosną, bo już powsadzali, więc nie ma sensu żebym ja dublowała szpaler po swojej stronie płotu. Zależy mi na tymczasowym rozwiązaniu na lato (wtedy wszyscy wypełazają na ogródki, a mamy dość duże zagęszczenie domów i jeden na drugiego patrzy - bo musi). Z czasem urosnie wsadzony wiciokrzew, glicynia, milin, bluszcz...ale jeszcze nie w tym roku A na razie po swojej stronie mam gołe kratki pergoli ;/

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nasturcje

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majania

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    Dobry pomysł!! Znalazłam cos takiego http://www.pnacza.info. Może komuś się przyda.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jest wiele slicznych pnaczy jednorocznych, ale one zwykle wymagaja zyznej i swiezej gleby. A nasturcje wiele zniosa

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majania

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    Elfir, no własnie, a u mnie jest cięzka ziemia - dużo gliny

  13. #13

    Domyślnie

    o nie, no muszę reaktywować ten wątek, bo wiosna w pełni, a ja dalej się "bujam" z ogrodem. Muszę w końcu coś przedsięwziąść, brak dopracowanego projektu, a czasu brak, ciągle coś i nie mogę zebrać się do jakiejś roboty. Elfirku, mam nadzieję, że chociaż masz pewnie teraz kupę roboty to jakoś uda Ci się mi pomóc. Jeszcze ten tydzień mam zawalony, łącznie z weekendem, a potem już zabieram się za ogród.

    Kupiłam ostatnio wydanie specjalne miesięcznika ogrody "Dobrze urządzoney ogród", jest tam dużo fajnych projektów na male ogródki, więc jak ktoś chce to polecam, chociażby przejrzeć w sklepie

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał majania
    Elfir, no własnie, a u mnie jest cięzka ziemia - dużo gliny
    to tak jak u mnie, myślę sobie, że przywiozę trochę piasku, przekopię wszystko z tym piachem, a później narzucę jeszcze dobrego humusu pod trawkę

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majania

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    Chyba wszyscy utknęli z łopatami w ogródkach...a wątek umiera...
    U mnie po kawałeczku wycinam busz (chwastów) i przywracam ład i porządek na dziewiczych fragmentach mego ogródeczka. Efekty prac wkrótce A co u Was? Fotki dawać!!

    Dla zachęty moje kwiatki:

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    u mnie powoli coś się zaczyna dziać..





    niestety, ledwo doszłam do ładu i znów..
    robimy teraz elewację i ogrodzenie, więc wszędzie mam stan opłakany, w dodatku za rok mają nam przenosić słupa w inne miejsce, więc powoli roślinki wyprowadzam z tamtego kąta gdzie indziej
    i w sumie po wszystkich możliwych kombinacjach jestem teraz na etapie róż i chyba na tym etapie już zostanę...


    Ostatnio edytowane przez DarioAS ; 05-05-2010 o 22:21

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majania

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    DarioAS super rabatki różnane!! Ja dopiero zaczynam kupwać róże..mam...aż dwie..hehe. Ale rozkęcam się

    Podoba mi sie też zestawienie iglaka z berberysą i juką..a to czwarte to co to?

  18. #18

    Domyślnie

    Mój ogródeczek póki co też malutki, ot taki osiedlowy kawałek ziemi z tarasem A wiec wszystko musi się w nim zmieścić: i kwiaty i krzewy, drzewa i trochę trawnika




    moja ukochana krzewuszka



    clematisy:

    ten dopiero zabiera się do kwitnienia:


    coś kolorowego





    kącik ziołowy:


    tymianek cytrynowy- świetna przyprawa!


    i coś "na ząb"

    fotka z ubiegłorocznej jesieni:


  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majania

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    AMFI wow!! Piękny masz ogródek!! jestem pod duzym wrażeniem! Tez chce taki !! Ile lat mają nasadzenia?? Chyba się nie doczekam tak duzych okazów... (należę do tych niecierpliwych ).

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majania

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    94

    Domyślnie

    Dla tych którzy chcą pobawić się w domorosłych projektantów swojego ogródka polecam: http://gardenpuzzle.pl

Strona 7 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony