dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 148
  1. #121

    Domyślnie

    A u nas kuchnia jest osobno i niewyobrażam sobie inaczej:
    - hałas maszyn kuchennych da się ujarzmić tylko drzwiami w kuchni
    - zapachy - ich miejsce to kuchnia
    - DZIECKO - przez duże D, niewyobrażam sobie nieustanne śledzenie malucha czy się nie oparzy albo czy nie wyleje sobie coś na głowę
    Wydaje mi się że decydując kuchnia razem czy osobno należy nie tylko analizować własne pragnienia i marzenia ale jeszcze pamietać o tych, którym jeszcze trudno zabrać głos.
    pozdrawiam

  2. #122

    Domyślnie

    My mamy razem ale oddzieloną wysokim barkiem 1.25m i uważam to za doskonały kompromis.

  3. #123

    Domyślnie

    u mnie będzie tak jak na szkicu



    na granicy jadalnia-salon prawdopodobnie zamontuję szynę do mocowania kotary (jest tam podciąg), albo zamocuję jakies drzwi przesuwne (kuchnia-jadalnia) dzięki temu salon będzie mógł w każdej chwili zostać odgrodzony od hałasów i uciązliwych zapachów kuchennych

    tak kombinuję

  4. #124

    Domyślnie

    Polecam rozwiązanie pośrednie, tzn kuchnia oddzielona od jadalni z salonem drzwiami przesuwnymi:
    można przygotowywać kawę i rozmawiać z gośćmi w jadalni (widząc ich) lub zasunąć drzwi i "klepać" schabowego

  5. #125

    Domyślnie

    Uważam, że kuchnia powinna być oddzielona od salonu. I popieram drzwi przesuwne. Pozdrawiam.

  6. #126
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Basia Z.
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Mieszkanie, w którym aktualnie mieszkamy ma otwarty pokój (niby salon) z kuchnią. Sąsiedzi u góry mają kuchnię zamkniętą. Mimo, że ten pokój słuzy nam równiez do spania, nie chciałabym kuchni zamykać. Czujemy się dobrze w otwartej przestrzeni. Zapachy i brudne naczynia nie stanowią już problemu. Mamy zmywarkę i dobry wyciąg. Rzeczywiście należy zachować dyscyplinę przy utrzymaniu porządku w kuchni.
    Mój przyszły dom będzie miał salon otwarty na jadalnię, korytarz i kuchnię i nie wyobrażamy sobie tego dzielić i zamykać. Po prostu otwartość i przestrzeń to dla nas atuty, które przemawiają za budową domu, a nie mieszkaniem w bloku.

  7. #127

    Domyślnie

    Ja z kolei opowiadam się za osobną kuchnią - jakoś nie usmiecha mi się przyjmować gości w kuchni, a w pokoju wąchać np. jak się smażą frytki!
    Ale co kto lubi...

  8. #128
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    U mnie kuchnia będzie oddzielona od jadalni i salonu drzwiami przesuwanymi chowanymi w ścianę. Na co dzień będzie otwarta ale w razie nagłej potrzeby (np.MŚ w piłce nożnej )będę mogła spokojnie w niej pohałasować
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  9. #129

    Domyślnie kuchnia

    Ja tez jestem zdecydowana !! OSOBNO. Kuchnia ma byc jak kiedys.
    Z duzym kwadratowym drewnianym stolem, ktory mam nadzieje ze zbije
    moj przyszly maz. Kuchnia ma byc miejscem w ktorym piekac szarlotke nie bede slyszec jazgotu telewizora. Kuchnia ma byc miejscem intymnym, naszym i nie chcemy jej w zaden sposob laczyc z salonem. Kropka.

  10. #130

    Domyślnie

    Kuchnia tylko osobno!!!
    To jest jedynie słuszna koncepcja.
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  11. #131

    Domyślnie

    Kuchnia tylko RAZEM !!!
    To jest obecnie jedynie słuszna koncepcja.
    A tak poważnie to ten spór przypomina walkę o wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy!!!
    KTÓRE śWIĘTA WAŻNIEJSZE I FAJNIEJSZE DLA WAS PISZCIE.
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  12. #132

    Domyślnie

    Boże Narodzenie ważniejsze - gdyby Chrystus się nie narodził to by nie było świąt Wielkiej Nocy

  13. #133

    Domyślnie

    marbo napisała:
    To zależy, czy przyjmuje się w domu gości, którym chce się zaprezentować czy gości z którymi chce się pobyć razem .
    Moi zawsze wcześniej czy później przychodzą za mną do kuchni ( a że jest ona teraz maciupeńka) to pokutują na stojąco przy drzwiach.
    Domowa kuchnia, nawet z jej zapachami, staje się coraz większym luksusem w tym trochę zwariowanym świecie więc dlaczego nie dzielić go z naszymi gośćmi (bliskimi).
    A co do przeszkadzania odpoczywającym - niech się włączą do kuchennych działań a potem wspólny odpoczynek.
    Całkowicie się z Tobą zgadzam!!! Jestem użytkowniczką kuchni otwartej i już nie wyobrażam sobie , że mogłoby być inaczej
    Pozdrawiamy E&T
    Oto nasz dom- www.edy.photosite.com

  14. #134

    Domyślnie

    Też kuchnia otwarta, oddzielona częściowo barem by było miejsce na robienie drinków.

  15. #135
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kasia&grześ

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    widzxę że opinie podzielone, ale zna ktoś może link do strony gdzie są takie ścianki oddzielające (zamiast barku) żeby taka od góry do dołu była,

  16. #136

    Domyślnie

    Dołączę się do grona osób, które popierają ten pomysł. Ale, należy przyjąć takie rozwiązanie, aby jednak kuchnia była lekko schowana (ta część mocno robocza) , a delikatnym przejściem do salonu poprzez krzesła + stół i w drugiej części salonu wypoczynek.
    Pamiętajcie, że w kuchni nie zawsze będziecie mieć porządek, i warto czasami mieć mały ukryty kącik, gdy nawiedza nas niezapowiedzenie goście.

  17. #137

    Domyślnie

    "A u nas kuchnia jest osobno i niewyobrażam sobie inaczej:
    - hałas maszyn kuchennych da się ujarzmić tylko drzwiami w kuchni
    - zapachy - ich miejsce to kuchnia
    - DZIECKO - przez duże D, niewyobrażam sobie nieustanne śledzenie malucha czy się nie oparzy albo czy nie wyleje sobie coś na głowę
    Wydaje mi się że decydując kuchnia razem czy osobno należy nie tylko analizować własne pragnienia i marzenia ale jeszcze pamietać o tych, którym jeszcze trudno zabrać głos. "
    Wiem, że to stary post ale się uśmiałam przy nim!
    Ciekawe jakie maszyny autorka postu ma w kuchni, piłę tarczową? Moje nie hałasują, może tylko kawiarka jak mieli kawę. Zapachy - miałam kuchnię zamkniętą w poprzednim domu, teraz mam otwartą zapachy rozchodzą się w 1 i w 2 i jakoś nie widze problemu. To normalne, że w porze obiadowej pachnie w domu obiadem, to takie "domowe", przecież dom to nie muzeum, tylko miejsce w którym domownicy mają się czuć "domowo". No i jeszcze kwestia dziecka - ludzie, to jak macie zamknięte kuchnie to dzieci nie maja tam wstępu? Zamykacie się na klucz? Dziecka trzeba pilnować ale i uczyć, co dla niego niebezpieczne. Ja popieram kuchnie otwarte ale trochę przysłonięte - u mnie widok na salon zasłania ściana z kominkiem i jest pięknie
    basia228

  18. #138
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dorben
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    53-409
    Posty
    500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Tez mnie dziwi argument z zamykaniem kuchni przed dziecmi..
    U nas kuchnia będzie otwarta, choc początkowo miala byc prawie całkiem oddzielona. Co do zapachu czy smrodu - na szczęście zwykle mamy kochanych i wyrozumiałych gości, więc jak przypalę to LUZ-razem się pośmiejemy. A jak się jedzonko uda to zapaszek tylko zachęci..

  19. #139

    Domyślnie

    U mnie jest tak jak u basi228,kuchnię od salonu oddziela ścianka z kominkiem,część kuchni jest zakryta,a przejście z kuchni do salonu jest wystarczającej szerokości,dla mnie to najlepsza opcja,inna nie wchodziła w grę...

  20. #140

    Smile

    Mamy kuchnię zamkniętą, a nasi goście czy spodziewani czy nie i tak walą prosto do kuchni. No to nie wiem "zamknięta" ona czy "otwarta."

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony