dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?

Głosujących
1273. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • parterowy

    398 31,26%
  • z poddaszem u

    828 65,04%
  • 3 0,24%
  • 44 3,46%
Strona 1 z 35
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 681
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?

    Temat był wielokrotnie podejmowany przez Was, ale chcielibyśmy uzyskać wynik statystyczny. Zapraszamy do udziału w sondzie.

  2. #2

    Domyślnie

    My budujemy "kostkę" - tzn. dom z pełnym piętrem i "płaskim" dachem. Tak naprawdę, to jest on dwuspadowy (dokładnie koszowy), ale ukryty od zewnątrz - takie wspomnienie modernizmu (ale nie kostek z lat 70-tych!).
    Zaskakujące jest, że kostki przeważają nad parterowymi - ale próbka chyba mało reprezentatywna (13 głosów)

    Tomek

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie jest z poddaszem użytkowym, ale jest wynikiem rozbudowy domu z epoki gierkowskiej (był to dom parterowy z nieużytkowym poddaszem).

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Zdecydowanie z poddaszem użytkowym. Dla nas była to sprawa bezdyskusyjna. Nasz dom posiada wyrażny podział na część dzienną charakteryzującą się dużymi otwartymi pomieszczeniami oraz część nocną - odpoczynkową na poddaszu, gdzie można "ukryć" się gdy gwar rozmów doskwiera....

  5. #5

    Domyślnie

    Planujemy z poddaszem użytkowym

  6. #6

    Domyślnie

    Budujemy dom z poddaszem użytkowym.

  7. #7

    Domyślnie

    Wolę mieć parterowy bo ten dom ma być moim mieszkaniem na całe życie i nie chcę wspinac sie po schodach ale że moja działka jest wąska i długa to pewnie zbuduję dom z poddaszem użytkowym a wszystko wyjaśni się jak w sierpniu otrzymam WZiZT

  8. #8

    Domyślnie

    Najlepiej chyba mieć wszystkie funkcje domu na parterze, a poddasze adaptować naprzykład gdy powiększy się rodzina. Na starość można je znowu odciąć.

  9. #9

    Domyślnie

    Poddasze użytkowe ok. 45 m kw. Jeszcze nie do końca wiem co tam będzie, ponieważ pierwotnie nie było go w planach. Tak to jest jak się kupuje gotowe projekty a idea budowy domu przysłania logiczne myślenie. SLY

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Poddasze użytkowe ze względu na dzieci.
    My - rodzice będziemy mieć sypialnię, łazienkę i wszystko inne na dole a synowie będą się rządzić na górze. W ten sposób gdy do kogoś przyjdą goście (do nas znajomi a do synów koledzy, a niedługo pewnie i dziewczyny ) nie będziemy sobie przeszkadzać. A jak chłopcy postanowią się wyprowadzić - zostajemy na dole i nie musimy biegać po piętrach na starość...

  11. #11
    ipp
    Guest
    ipp

    Domyślnie

    Poddasze to więcej przestrzeni, mam już dość dwóch pokoi w bloku no i nie trzeba ścielić łóżek

  12. #12

    Domyślnie

    Nie ma mojego wariantu. Parter ,piętro i poddasze.

  13. #13
    Kasia B.
    Guest
    Kasia B.

    Domyślnie

    PARTEROWY!! Dużo rzeczy za tym przemawiało, a najważniejsze to:
    Po pierwsze koszt. Dom będzie bez poddasza użytkowego, więc nie ma lanego stropu i zyskuję (mam nadzieję) super ładny sufit w salonie, nachulony pod kątem 21 stopni.
    Po drugie, jesteśmy przecież realistami, założyliśmy, że dom ma być bez jednego schodka, aby na starość było łatwiej - wiadomo dlaczego.

  14. #14

    Domyślnie

    Redakcjo, prosze dodać jeszcze jedną opcję ! Ja tak ja Pyrka: parter, piętro, poddasze nieużytkowe (dach nie jest płaski ! )

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Parterowy z użytkowym poddaszem

  16. #16

    Domyślnie

    Ten pierwszy dom z użytkowym poddaszem (jesteśmy 30-latkami). Ale być może za jakieś 20 lat na starość chciałabym mieć dom parterowy.
    Na razie dla rodzinki z dzieciaczkami dół domu - otwarte przestrzenie dzienne a góra sypialniana i pokoje dzieci.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Na dzień dzisiejszy będziemy budować parterowy z użytkowym poddaszem. Raz dlatego że jest tańszy w budowie a dwa że moja działka na nic więcej nie pozwala Ale zawsze marzyłam o domu parterowym typu bungalow.

  18. #18

    Domyślnie

    A ja własnie dzisiaj przekonałam się ostatecznie, że parterówki nie są dla mnie.
    Nocowałam w charakterze cerbera w domu rodziców (na wakacjach), sama z małym synkiem . Miałam zamiar spać w sypialni na parterze, ale jakoś tak dziwnie się tam czułam ... Przy tych spuszczonych roletach (sama je spuściłam, bez nich w ogóle nerwy by mnie chyba zjadły)... No, krótko mówiąc, zebrałam małego i przeniosłam się do pokoju na poddaszu . Owarłam sobie okno połaciowe, posłuchałam szczekania psów, pooglądałam gwiazdki na niebie i pobłogosławiłam jeszcze raz umieszczenie sypialni na poddaszu w projekcie naszego przyszłego domu...

  19. #19

    Domyślnie

    Oczywiście, że parterowy z poddaszem mieszkalnym ale bez piwnicy, której to rolę przejmie dobudowana część techniczna wraz z garażem.
    Parter będzie stanowił dzienną część domu zaś poddasze część nocną. Dodatkowo na parterze wybudowaliśmy jeden zamknięty pokoik, który moze służyć jako gabinet, pokój dla gości, pokój dla babci

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał emems
    ............ Dodatkowo na parterze wybudowaliśmy jeden zamknięty pokoik, który moze służyć jako gabinet, pokój dla gości, pokój dla babci
    Ale mam nadzieję, że nie zamierzasz się do tego pokoju wprowadzić gdy zostaniesz babcią?
    Pozdrawiam

Strona 1 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony