dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Wybierasz dom parterowy czy z poddaszem użytkowym?

Głosujących
1273. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • parterowy

    398 31,26%
  • z poddaszem u

    828 65,04%
  • 3 0,24%
  • 44 3,46%
Strona 2 z 35
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 681
  1. #21

    Domyślnie

    oczywiście parterowy
    Małgośka

  2. #22
    Guest

    Domyślnie

    Ankieta jest oszukana. Alanta i ja mamy domy piętrowe a zaznaczona jest tylko jedna osoba. Buduję dom piętrowy, bo:
    -lubię oglądać panoramę okolicy z góry,
    -chcę oddychać świeżym powietrzem w czasie snu,
    -mieszkałam przez 30 lat na 4 piętrze i byłam szczupła i sprawna,
    -człowiek chory i zmęczony może odizolować się od hałasu na parterze,
    -każde wejście na piętro to 20 kalorii, razy 5 wejść w ciągu dnia, razy 365 dni w roku to 36500 kalorii. 1000 kalorii to 100 gram tłuszczu, razy 36,5 to daje 3,65 kg zbędnego sadła na brzuchu. Na sport nie zawsze jest czas a na schody wejść trzeba.
    -nie chcę spać na poddaszu, bo chcę mieć prosty sufit nad głową.
    -są większe możliwości ustawienia mebli, które ogranicza skos poddasza,
    - w razie remontu dachu za 30 lat nie trzeba będzie wyprowadzać się z sypialni.

  3. #23
    Guest

    Domyślnie

    Ankieta jest oszukana. Alanta i ja mamy domy piętrowe a zaznaczona jest tylko jedna osoba. Buduję dom piętrowy, bo:
    -lubię oglądać panoramę okolicy z góry,
    -chcę oddychać świeżym powietrzem w czasie snu,
    -mieszkałam przez 30 lat na 4 piętrze i byłam szczupła i sprawna,
    -człowiek chory i zmęczony może odizolować się od hałasu na parterze,
    -każde wejście na piętro to 20 kalorii, razy 5 wejść w ciągu dnia, razy 365 dni w roku to 36500 kalorii. 1000 kalorii to 100 gram tłuszczu, razy 36,5 to daje 3,65 kg zbędnego sadła na brzuchu. Na sport nie zawsze jest czas a na schody wejść trzeba.
    -nie chcę spać na poddaszu, bo chcę mieć prosty sufit nad głową.
    -są większe możliwości ustawienia mebli, które ogranicza skos poddasza,
    - w razie remontu dachu za 30 lat nie trzeba będzie wyprowadzać się z sypialni.

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    To była moja wypowiedź. pyrka

  5. #25

    Domyślnie

    Ja, jak Alanta i Pyrka, buduję piętrowy z nieużytkowym poddaszem. Ale mój głos został zarejestrowany jako drugi

  6. #26

    Domyślnie

    Parterowy z nieużytkowym poddaszem, chociaż nie od razu się do takiej koncepcji przekonałam.

  7. #27

    Domyślnie

    planujemy parterowy z poddaszem uzytkowym, bo takie nam sie podobaja. glowna sypialnia czyli nasza bedzie na dole, sypialnie dzieci (jak juz jakies beda :D ) na gorze. moze to byc klopotliwe przy bardzo malych dzieciach, ale jak podrosna nie bedziemy sobie przeszkadzac.
    Iwona

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    parterowy z nieużytkowym poddaszem. Takie mi się podobają. Kwestia upodobań. Co do mniejszych podobno kosztów - mam wątpliwości, bo przy dużym dachu z porządnej dachówki cena wylewanego stropu jest bez znaczenia. Nie żałuję wyboru. Wszyscy, poczynając od teściów, poprzez wykonawców, kosztorysantów, znajomych dalszych i bliższych namawiają nas na poddasze użytkowe. Póki co się trzymamy naszej wersji. Oby nie zabrakło nam odwagi.
    Pozdrawiam,
    Gaga2

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JARZĄBEK

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    7

    Domyślnie

    Budujemy parterowy ale decyzja nastąpiła po długotrwałym nastawieniu na parter z użytkowym poddaszem. Podstawowy argument dla nas to bliski konakt z otoczeniem. Jeśli chodzi o koszty, projektant przekonał nas że będą niższe lub co najwyżej takie jak parter z użytkowym. Np dach owszem większy lecz o mniejszym nachyleniu co przekłada się na m2.
    Pozdrowienia dla wszystkich parterowców i nie tylko.

  10. #30

    Domyślnie

    Ja buduję dom z poddaszem urzytkowym i piwnicą.
    Dom podzielony jest na trzy części:
    1) nocną - poddasze - tu każdy będzie miał swój prywatny kąt.
    2) dzienną - parter - tu ciagle będzie trwać życie
    3) roboczą - piwnica i garaż - tu można zajac się "brudną" robotą.

  11. #31

    Domyślnie

    Pyrka, ankieta nie jest oszukana, tylko ja nie głosowałam . Czekałam aż Redakcja zmieni ankietę, ale zapomniałam tu zajrzeć więc głosuję TERAZ

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Buduję parterowy z poddaszem użytkowym, ale następny będzie parterowy (wg. moich marzeń ). Chcieliśmy mieszkać w Warszawie, a cena gruntu w Warszawie nie jest mała, więc mamy małą działkę (1200m) i dom bliźniaczy z poddaszem użytkowym. Teraz już wiem, że to był błąd. Trzeba było poczekać i postawić parterowy domek marzeń.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  13. #33

    Domyślnie

    Definitywnie parterowy... mam już dość ciągłego chodzenia po schodach.... parterowy z wysokimi, katedralnymi sufitami pod sam dach...
    Jędruś

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Z poddaszem użytkowym

    Szukalismy tylko projektów z poddaszem użytkowym. Uwżam ze taki dom ma ciekawszą aranżacje przestrzeni. Wychowani w jednopoziomowych mieszkaniach w blokach, tesknimy za schodkami w domu (i wzmacniamy miesnie łydek ). Mamy dużą działkę, ale nie chcemy żeby dom zajął jej wiekszość (stąd parterowy odpada). Jeżeli chodzi o porównanie kosztów, to takie analziy juz robiono, min. na łamach muratora i wcale nie jest tak, ze parterowy jest tańszy!

  15. #35
    kecaj
    Guest
    kecaj

    Domyślnie dom parterowy-parterowy z poddaszem uzytkowym

    parterowy

  16. #36

  17. #37

    Domyślnie

    Parterowy z poddaszem użytkowym. Taki nam się baaardzo podoba, a ja od dawna marzyłam o tym, żeby mieć w domu schody i żeby mieć w sypialni skosy
    A jeśli chodzi o chodzenie po schodach na starość, to moja babcia ma 83 lata i wchodzi po schodach na 4 piętro - mam nadzieję, że odziedziczę po niej kondycję

  18. #38

    Domyślnie

    Z poddaszem użytkowym. Póki z żoną jesteśmy jeszcze młodzi, będziemy mieli tam odskocznię od dnia codziennego (sypialnię i pokoik do pracy). Za kilka lat zamienimy się z dorastającymi dziećmi.
    Optymista

  19. #39

    Domyślnie

    Zdecydowanie parterowy z poddaszem użytkowym, a powód? - wszystkie za jakie wymieniono wyżej,a główny, to że nie trzeba ścielić łóżek

  20. #40

    Domyślnie

    zawsze podobały mi sie domy parterowe z użytkowym poddaszem. wszystkie argumenty za takim domem są słuszne. Mimo to wybrałem dom parterowy. Mam zamiar w nim mieszkac całe życie i za xx lat nie chce jak moja babcia pokonywać kilku schodków przez pół godziny. Poza tym mój dom musi byc przystosowany dla wszystkich starszych i niepełnosprawnych - zadnych róznic poziomów, schodów wąskich przejsć i ciasnych drzwi. Moge to osiagnąć tylko w domu parterowym. Na razie mieszkam na 4 piętrze bez windy. I szczerze mówiac wolę spalac kalorie w ogrodzie czy na rowerze niz biegac po schodach.
    Troche pracuje z osobami starszymi i niepełnosprawnymi i wiem jakie to udręki pokonać chociaz pare schodków.
    wyolbrzymiany jest natomiaśt argument o różnicach cenowych pomiędzy domem parterowym a piętrowym najczęsciej jest to kilka procent na korzyść parterowego.
    Co do korzystania z natury i ogrodu to parterowy jest nie do przebicia.
    duże okna szerokie drzwi na taras i do ogrody w sypialni.
    Na złodziei i tak nie ma rady znajomym którzy mają dom pod alarmami i monitoringiem , psa i byli wtedy w domu wyniesiono sprzęt rtv dwa samochody i kosztowności.

Strona 2 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony