dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie ODKURZACZ CENTRALNY WAWA!!!!

    Drodzy Forumowicze!!!
    Kogo mozecie polecic do rozprowadzenia instalacji do odkurzacza centralnego???? Czy od razu trzeba sie zdecydowac na konkretna jednostke centralna, czy rury sa uniwersalne i pasuja do wszystkich OC???? Jaka jest cena za zrobienie takiej instalacji - dom 200 m2.

  2. #2

    Domyślnie

    Mnie wyliczenia zrobil Husky, pod dom 145 m.kw.Cena za komplet-ponad 5500 pln z v.Podobnie wyliczyl mi regionalny przedstawiciel innej firmy produkujacej c.odk.Wcale nie jest tanio przez nich...owszem mozna i samemu taniej,ale ja nie monter i zlota raczka.....

  3. #3

    Domyślnie

    Na razie chce rozprowadzic rury do odkurzacza, a jednostke zakupic po wykonczeniu domu.

  4. #4

  5. #5

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    do mnie jednostka centr. wyszla by taniej niz do Ciebie,a to jest najdrozszy koszt,mowie jak mi wycenili,jak sam sobie poprowadzisz wszystko to bedzie najtaniej,odkurzacza nie zrobisz sam z tego co pamietam,a jestem poza domem,koszt instalacji bez jednostki z polozeniem i materialami wyszedl jakos 2000 niecale....

  8. #8

    Domyślnie

    OK dzieki Nie wiesz, gdzie w W-wie mozna zamowic?? Oczywiscie poza Bartycka, bo tam podobno drozyzna

  9. #9

    Domyślnie

    hmmm,ja pisalem i wysylalem planik domku do siedziby Huskyego,z ich strony,czekalem okolo 2 tyg. ale ladnie wsz. policzyli i przyslali poczta.Inna firme mam u siebie w regionie ale nie polece,natomiast teoretycznie w Radzyminie w sklepie z armatura tez mozna otrzymac namiar na firme ,chyba BEAM'a ale nie pamietam.....wejdz na strony firm prod. odk. centr. pospisuj namiary na ich certyfik. przedtawicieli i monterow.Niby wychodzilo,ze podbne ofertki ale warto brac sprawdzona i przez nich uznawana firme montazowa,niemniej,Husky jest z Radomia,w ich oferci byla mowa o cenie od km. dojazdu do klienta....hmmmmm

  10. #10

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Swego czasu trochę pisałem na ten temat

    Może wyjaśnijmy sprawy kosztu takiej inwestycji jaką jest odkurzacz centralny
    Odkurzacz centralny można podzielić na dwie części
    Pierwsza to instalacja i koszt takiej imprezy to około 200 zł od tzw. punktu ( średnie ceny instalatorów odkurzaczy centralnych a nie elektryków lub murarzy)

    Może wycenię taki model przykładowy Domek jednorodzinny z poddaszem użytkowym i garażem na dwa samochody W garażu montujemy jednostkę centralną (jednostka centralna też jest punktem) gniazdo w garażu najlepiej jak najbliżej bramy garażowej (punkt) gniazdo na dole w miejscu centralnym (punkt) wyjście w kuchni do szufelki automatycznej i (lub) do węża kuchennego (punkt) gniazdo zmiotka (szufelka automatyczna) przy drzwiach wejściowych (punkt) gniazdo na poddaszu w miejscu centralnym (punkt) gniazdo nad garażem (punkt) Nazbieraliśmy w sumie 7 punktów co daje kwotę 1400 zł do tego jeszcze należy doliczyć materiał i będzie tego około 450 zł Oczywiście cena materiału będzie zależała tyko i wyłącznie od tego ile w rzeczywistości go zużyjemy Możemy przyjąć że koszt tej instalacji to 1800 zł Oczywiście możemy zrezygnować z szufelek automatycznych albo jeszcze zamontować dodatkowe gniazdo do sprzątania tarasu itd.

    Zostaje nam jeszcze kupno całego osprzętu i tu rzeczywiście możemy wybrać coś w zależności od możliwości finansowych ale poniżej pewnego poziomu nie radzę schodzić
    Dla przykładu jednostka centralna Beama 2775 o mocy 1700W w zestawie z wężem 9m i szczotkami to wydatek około 2800 zł do tego jeszcze gniazda po około 38 zł szt szufelka automatyczna około 200zł szt Oczywiście muszę powiedzieć coś i o Huskim jednostka centralna o mocy 1850W i podobnym wyposażeniem będzie droższa o jakieś 500 zł
    Pozostając przy firmie Beam bo to ona jest najbardziej popularna koszt całkowity instalacji to około 5200 na gotowo oczywiście wyposażenie z Vatem 22%


    Większość firm ma swoich autoryzowanych instalatorów praktycznie po całej Polsce ( w Warszawie też )
    Niestety muszę tu zmartwić niektórych jeśli będziecie chcieli autoryzowanego instalatora od instalacji odkurzacza firm Husky i Beam to jest bardzo duże prawdopodobieństwo że traficie właśnie do mnie

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...ighlight=husky
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Ja sie nie martwie tym , zaraz bede skladala u Ciebie zamowienie

  13. #13

    Domyślnie

    Forumowicz niezly,podsumowal me skape ale jakze wiarygodne dane rzeczowo i...zgodnie z moimi info prawda Panie niezly???Ktorys raz mamy dokladnie takie same zdanie i info....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony