dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 196 z 196
Pokaż wyniki od 3.901 do 3.907 z 3907
  1. #3901

    Domyślnie

    Rigips wprowadził jeszcze lepszy produkt nadający się na zewnątrz - Rigidur bodajże to się nazywa. Dla mnie atut tej płyty wobec OSB stanowi otwartość dyfuzyjna, natomiast masz rację - po namoknięciu to szmelc będzie, dlatego trzeba to szybko owinać wiatroizolacją, albo od razu elewację robić.

  2. #3902

    Domyślnie

    Dla żadnej z tych płyt nie jest jasno napisane że są do użytku zewnętrznego , tylko ogólnie że nadają się na poszycia ścian szkieletowych .Mimo wszystko nie należy się bać ich zastosowania na poszycie zewnętrzne .

  3. #3903
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłaby budowa z paneli SIP. Wydaje mi się to na najlepsze rozwiązanie. Oczywiście panele robione we własnym zakresie bo kupne są drogie (zbyt drogie jak za sklejenie osb z styropianem). Jak mi to architekt podpisze to w to pójdę.

  4. #3904
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar mariusz1959
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Żytno
    Kod pocztowy
    97-532
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertU Zobacz post
    Witam Szkieletorów!
    Jestem na etapie kończenia fundamentów. Firma stawiająca mój domek to Canbud z Przysuchy. Nie ma ich w spisie CBS ale od dwóch lat jeżdżę po ich budowach, oglądam co wymodzili i podoba mi się. Mają dobrą opinie tam gdzie już stawiali, jedni zadowoleni polecają im kolejnym klientom, na wolny termin czeka się do dwóch lat i nie są najtańsi choć też nie opróżniają (ponoć) portfela do cna, więc ufam (z drżeniem serca) że znają się na swojej pracy (kilkuletnie doświadczenie w Stanach Zj. i ok. 18-letnie w Polsce. Ale tak naprawdę to mam pytanie z innej beczki. Zastanawiam się nad wentylacją mechaniczną z rekuperatorem i gruntowym wymiennikiem ciepła. Instalacja droga ok 15 tys. zł ale zapewnia stale świeże powietrze, w zimę dodatkowo podgrzane przez grunt a w lato działające jak klima i to w dodatku z b. małymi kosztami eksploatacyjnymi. Co Wy na to? Czy uważacie że taki wydatek jest uzasadniony, szczególnie w kwestii chłodzenia latem, czy może warto zainwestować w klimę z multi splitem i kilkoma jednostkami wewnątrz, ale koszty eksploatacyjne wyższe...
    Czekam na Wasze opinie, a może w ogóle nie jest potrzebna taka instalacja, choć boję się letniego zaduchu na poddaszu.
    Pozdrawiam
    Robert Urbański
    Canbud na swojej stronie :" Podstawowym elementem ścian zewnętrznych i wewnętrznych domu w technologii szkieletu drewnianego są słupki drewniane czterostronnie strugane (wilgotność Wo od 18% do 20 %) o przekroju 40 x 100 [mm], 40 x 140 [mm], oraz belki stropowe o wymiarze 40 x 200 [mm] z zaokrąglonymi krawędziami
    i rozstawie osiowym co 400 [mm]. Pomiędzy słupkami w ścianach zewnętrznych umieszczona jest izolacja termiczna o grubości 140 [mm], w ściany wewnętrzne izolacja akustyczna o grubości 100 [mm], w stropy izolacja o grubości 200 [mm]. Po zewnętrznej stronie konstrukcji, umieszczona jest płyta OSB 3 która ma za zadanie usztywniać konstrukcję, a zarazem być elementem nośnym przyszłej elewacji. Kolejną zewnętrzną warstwę stanowi wiatroizolacja, ostateczną elewację wykonuje się w zależności od życzeń inwestora, a mianowicie:"
    Czy nie uważacie ,że 140 mmm w ścianie to nie za mało ? Pod elewację brak jakiegokolwiek ocieplenia ?

  5. #3905

    Domyślnie

    Zawsze można zapytać, czy mogą dać więcej. Pod drewnianą elewację to tak 200mm byłoby chyba dobrze.

  6. #3906

    Domyślnie

    https://drewnamoc.blogspot.com/ - polecam bloga do przeczytania

  7. #3907
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rigmec

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Radochów
    Kod pocztowy
    47-540
    Posty
    134

    Domyślnie

    Bojąc się styropianu na elewacji zbudowałem szkieletora we własnym systemie. W sumie to jest tylko rozbudowa domu na zgłoszenie ale za to tymi ręcami.
    Materiał to 38x96 i 38x145 ze Szwecji.
    Inność polega na tym, że mam postawione w zasadzie dwie ściany oddalone on siebie o 10 cm. Daje mi to w sumie izolację o grubości 30 cm. Dach podobnie ale ze 145-tek z przerwą 5 cm co daje 35 cm izolacji. Na dachu standardowo membrana i blachodachówka.
    Ściany od wewnątrz g-k 12 mm a na zewnątrz w kolejności od środka osb 9 mm, membrama house wrap, łaty pionowo i na nie przykręcone płyty wiórowo-cementowe (czeskie). Na wiosnę dojdzie tynk jak najbardziej izolujący od wody. Izolacja to ekofiber dobity tak, że jest twardy jak filc.
    Całość materiału z oknami (ściana szczytowa to w zasadzie jedno wielkie przeszklenie bo na zgłoszeniu jest ogród zimowy) to około:
    Płyta 10.000
    Drewno 12.000
    Okna 12.000
    Izolacja 8.000
    Dach 5.000
    Elewacja i ściany - 6.000
    Robocizna - bezcenna.
    Piszę o tym tylko po to żeby dać komuś ideę ile jak wywalić styropian ze szkieletu. Pojawił się jednak jeden problem z ogrzewaniem a mianowicie jest tam za gorąco pomimo braku ogrzewania. Oczywiście cudów nie ma i ciepło się skąsdś bierze. Znajduje się tam kotłownia i straty z niej (do tej pory szły w kosmos) są tak duże, że ogrzewają całe pomieszczenie. Czekają mnie więc przenosiny kotłowni na zewnątrz ale się w sumie z tego cieszę bo założę wentylację z rekuperacją.

Strona 196 z 196

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony