dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Jak montować podbitkę?

    Jak montujecie się podbitkę drewnianą aby na zewnątrz nie było widać gwoździ czy wkrętów?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli masz listwy na pióro i wpust to są specjalne blaszki, które łapią wpust i można przekręcić/przybić je do rusztowania.
    Można też wbijać gwoździe bezpośrednio we wpust bijąc je (aby nie rozwalić wpustów) po łbach poprzez dużego gwoździa obciętego na płask.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Do montowania podbitki stosuje się gwoździe z małymi łebkami. Po ponownym malowaniu po montażu praktycznie nic nie widać. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Do montowania podbitki stosuje się gwoździe z małymi łebkami.

    hmmmm

    a czemu nie po Bożemu ???

    we wpust albo te blaszki ???


    a nie jak fahofiec ????

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Kiedyś montowałem przez blaszki ale pracujące deski wyskakiwały z tych blaszek. Podbitka to nie deska podłogowa, pióra i wpusty są bardzo delikatne i nawet mały gwóźdź potrafi je rozsadzić. Dlatego też montując podbitkę używam gwoździ z łebkami kulistymi. Pozdrawiam.i
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    A te blaszki mają jakąś swoją nazwę?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał -maro-
    A te blaszki mają jakąś swoją nazwę?
    Tak mają bardzo specjalistyczną nazwę: "Blaszki Mocujące Boazerię Drewnianą".
    Ale radzę przemyśleć jeszcze raz kwestię:
    Kiedyś montowałem przez blaszki ale pracujące deski wyskakiwały z tych blaszek. Podbitka to nie deska podłogowa, pióra i wpusty są bardzo delikatne i nawet mały gwóźdź potrafi je rozsadzić. Dlatego też montując podbitkę używam gwoździ z łebkami kulistymi. Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    Rom kom a możesz jako fachowiec w temacie napisać parę słów o samym wykonaniu podbitki. Właśnie kupuję boazerię. Na co zwrócić uwagę jak będzie robiony montaż?. Czym najlepiej pomalować? I inne istotne sprawy?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał daxima
    Rom kom a możesz jako fachowiec w temacie napisać parę słów o samym wykonaniu podbitki. Właśnie kupuję boazerię. Na co zwrócić uwagę jak będzie robiony montaż?. Czym najlepiej pomalować? I inne istotne sprawy?
    Przykro mi ale nie mam doświadczenia w robieniu podbitek. Akurat to nie moja dziedzina. Mam doświadczenie w kładzeniu boazerii i paneli boazeryjnych. Niby to samo ale przy podbitce stosuje się preparaty (impregnaty) zewnętrzne. A do boazerii są lakiery, lakiero-bejce i bejce ale wewnętrzne.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Warto zwrócić uwagę na to czy jest szlifowana, czy nie ma wypadających sęków i tak dobrać długości aby było najmniej odpadów. Osobiście radzę zastosować deskę szerokości 11 cm i grubości 19 mm. Wewnętrzną stronę radzę zaimpregnować bezbarwnym drewnochronem a zewnętrzną Tikurillą lub Sadolinem dwukrotnie (raz przed montażem). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    A co najpierw? ocieplanie styropianem, czy podbitka? jesli podbitka, to napakowac do srodka jakiejs waty? czy zamkniecie podbitka powoduje, ze nie ma problemu z zimnym powietrzem? (bo ja mam stary dom - miedzy krokwiami widac z dolu welne - nie wiem, jak to zamknac

    pzdr

    sad ripper

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sad Ripper
    A co najpierw? ocieplanie styropianem, czy podbitka? jesli podbitka, to napakowac do srodka jakiejs waty? czy zamkniecie podbitka powoduje, ze nie ma problemu z zimnym powietrzem? (bo ja mam stary dom - miedzy krokwiami widac z dolu welne - nie wiem, jak to zamknac

    pzdr

    sad ripper
    Moim zdaniem najpierw ocieplenie. Klej na całości, a tynk już tylko do podbitki

  13. #13

    Domyślnie

    Dzięki Andrzej Wilhelmi. Rozpoczynam biegi za tematem.

  14. #14
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    w kwestii mocowania podbitki - wydaje mi się, że lepiej będzie ją przykręcić wkrętami - w razie "W" zawsze łatwiej zdemontowac niż wyciągać gwoździe.

  15. #15

    Domyślnie

    Czy ktoś by mi podpowiedział jak zrobić podbitkę, jeśli zakończenie krokwi wygląda tak:

    Czyli mam dwa problemy: obróbka nie umożliwia wsunięcia czegoś pod nią, i jest załamanie krokwi a ja chciałem podbitkę nie poziomą a ukośną. Dodam, dla tych którzy sugerowaliby że w tym układzie należałoby zrobić jednak pozioma że jest to również nad tarasem i nie bardzo uśmiecha mi się robienie takiego pustego pudła między dachem a podbitką, nie wyobrażam sobie takich scianek bocznych - nic w tym ładnego.
    pozdrawiam, mmiodek

  16. #16

    Domyślnie

    jaki w tym problem?
    dajesz podbitkę mocowaną do krokwi od spodu.

  17. #17

    Domyślnie

    Problem jest w ładnym połączeniu w miejscu załamania krokwi. DEseczki będzie trzeba przyciąć, myślę, że zostawię tam szczelinę wentylacyjną zabezpieczoną siatką ale jeszcze trzeba będzie to jakoś zamaskować listwą. A nic mi nie wiadomo o listwach o takim kącie rozwarcia.
    pozdrawiam, mmiodek

  18. #18

    Domyślnie

    A jak długi jest ten odcinek "poziomy"? Może wykonać go włącznie z załamaniem z tej samej blachy co obróbki dachu a dopiero dalej pociągnąć podbitkę?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony