dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 16
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 320
  1. #1

    Domyślnie PIEKARNIK - przydatne funkcje. Pyroliza, kataliza, prowadnice - opinie, modele

    Używałam dotychczas piekarnika gazowego, który miał termometr i rożno i były to wszystkie udogodnienia. Teraz czasami korzystam z piekarnika elektrycznego. Podoba mi się, że mogę ustawić temperaturę i jestem jak najbardziej do tego przekonana. Poza tym mogę ustawić termoobiegi, pizze, grille itp. i to mnie już trochę przerasta. Zazwyczaj ustawiam na jedno i to samo (no ale biję się w piersi, nie chce mi się uważnie studiować instrukcji obsługi, zresztą nie jest wcale bardzo prosta, a ja korzystam sporadycznie z tego urządzenia). Piekarnik poza tym ma termometr do pieczeni, właścicielka go używa. Producenci jeszcze reklamują krotne szyby (podwójne, potrójne, poczwórne nawet chyba raz znalazłam) - tłumaczę sobie, że im więcej krotna, tym trudniej się poparzyć na zewnątrz piekarnika. Z moich doświadczeń wynika, że w wielu urządzeniach są funkcje, których się nie używa, a zapłacić za nie trzeba.
    Pytanie, na co zwracać uwagę wybierając taki piekarnik? Co jest przydatne, a co jest raczej gadżetem? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie?

  2. #2

    Domyślnie

    witam-wg.mnie wystarczy piekarnik elektryczny z termoobiegiem ew.z programatorem umożliwiającym ustawienie czasu rozpoczęcia i/lub zakończenia pieczenia.Reszta to gadżety.

  3. #3

    Domyślnie

    A może piekarnik z piernikiem ???

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Polecam termoobieg.Korzystam przy każdym pieczeniu.Jest świetny.
    innych patentów nie używam.
    opal

  5. #5

    Domyślnie

    Dużo zależy co i jak często pieczesz. Termoobieg na pewno się przydaje -ale np. co do rożna - tu mam wątpliwości. Z bajerami nie ma co przesadzać, nie bardzo wierzę, że rano przygotujesz ciasto czy kurczaka i ustawisz zegar, żeby się włączył za 2h 45 min... Albo wyłączył po 37 minutach pieczenia... Zdecydowanie postaw na funkcjonalność nie bajery.

  6. #6

    Domyślnie

    Popieram przedmówców odnośnie termoobiegu- korzystam bardzo często.
    Mam w swojej kuchence wiele innych funkcji, ale wciąż za mało czasu aby rozszyfrować kiedy najlepiej je stosować.

  7. #7

    Domyślnie

    Biłam się z myślami jak kupowałam kuchnię do zabudowy - czy wydać 4 tyś. i mieć kupę bajerów (ale czy skorzystam??) czy wydać mniej.
    Kupiłam prostą kuchnię, piekarnik z grillem, termoobiegiem i prostym programatorem - w zupełności wystarczy!!!!
    Jak ma się pieć dwa razy do roku po co mi te bajery???

  8. #8

    Domyślnie

    No ale przyznajcie, ze piekarnik z piroliza jest jednak latwiejszy w utrzymaniu...

  9. #9

    Domyślnie

    Ja się zastanawiam, czy w czasach, kiedy można wszystko gotowe kupić w markecie, w ogóle jest potrzebny piekarnik??? Wystarczy mikrofalówka z kwarcowym grilem.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Oj Grzesiu

    Nie wyobrażam sobie jak możnaby upiec porządną pizzę, albo ziemniory albo najprostrze ciasto w mikroweli. Mikrofala kojarzy mi się z podgrzewaniem chamburgerów - z kuchnią niewiele ma współnego

    Mam prosty piekarnik i popieram przedmówców - grill i termoobieg to piękna sprawa, reszta jest rzadko używana.

    Acha !!! Swiatełko !!! Światełko jest konieczne - jak coś się piecze to cała rodzinka chodzi podglądać Może dlatego że nie mamy telewizora ?

    I najlepiej do zabudowy - tak, żeby mozna go było zamontować ponad metr nad podłogą - nie trzeba się schylać
    Jasiu

  11. #11

    Domyślnie

    Ja odnoście tego metra.
    Z żoną staramy się zaprojktować naszą nową niezbyt dobrze ustawną kuchnię. Najlepsza funkjonalość wychodzi gdy płyta z palnikami jest w rogu kuchni, zaś piekarnik właśnie w osobnym słupku. I teraz pytanie, czy metr to nie za mało. Myślałem o wysokości klatki piersiowej, tak aby móc wyjąć blachę z piekarnika bez schylania.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Szfki do zabudowy piekarników mają jakąś standardową wysokość - dół piekarnika jest na poziomie blatów: 70-80cm

    IMHO jest to dobra wysokość. Wprawdzie wyżej byłoby wygodniej zaglądać ale niewygodnie wkładać i wyjmować wypieki
    Jasiu

  13. #13

    Domyślnie

    Aha , takie buty. Myślałem jeszcze o umieszczeniu mikrofali w tym słupku.

  14. #14

    Domyślnie

    Zajrzyj na stronę www.brw.com.pl tam sa rozrysowane slupki i pod piekarnik i pod mikrofale a piekarnikiem

  15. #15

    Domyślnie

    Mój obecny piekarnik służy mi jako miejsce do przechowywania czerstwego pieczywa na "bułkę tartą" do panierowania schabowych. Acha, piekłem w nim parę razy gołąbki, ale to samo mogłem zrobić w mikrofalówce korzystając z funkcji grila. Pizza w mikrofali wychodzi dobra, ale pod warunkiem korzystania ze specjalnego programu do pizzy (mam taki program, łącznie z talerzem teflonowym do pieczenia pizzy) .

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    1) Termoobieg
    2) Teleskopy - tak nazywają prowadnice, na których wyciąga się z wewnątrz wkłady - nie trzeba ich trzymać przy ściąganiu / nakładaniu części potraw

    Pzdr.

  17. #17

    Domyślnie

    konieczny jest termoobieg, osobno grzanie z gory (grill) i z dolu, i termostat. Reszta moze nie istniec. naprawde.

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Przemodar

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    7

    Domyślnie

    Słabej gospodyni i piekarnik z technika kosmiczną nie wystarczy (i odwrotnie - dobra gosposia poradzi sobie z byle blaszanym grzejnikiem). Wszystko jest kwestią umiejętności. Ja mam zwykły piekarnik w zabudowie, z termoobiegiem, rożnem (sam nie wiem po co) i programatorkiem skomplikowanym niczym ruski zegar z kukułką. Wystarcza do wszystkiego.
    To taki sam problem jak z magnetowidami, programami komputerowymi czy choćby pilotem do telewizora. Większość i tak nie wykorzystuje nawet 20% ich możliwości w normalnym funkjonowaniu. Jedynie świadomość szerszego pola manewru może usprawiedliwiać tak drogie i skomplikowane zakupy.
    "Powiedziałem i ukoiłem sumienie..."

  19. #19

    Domyślnie

    My zamiast piekarnika kupilismy kombiwar (kiedys zwany cyklojet'em)
    rewelacja ... polecam osobom ktore z roznych wzgledow nie moga kupic badz nie wiedza jaki kupic piekarnik.

    pozdrowionka

  20. #20

    Domyślnie

    A czy jedzonko z kombiwaru smakuje tak samo jak z piekarnika? Czy to nie jest przypadkiem odmiana szybkowaru? G
    Pozdrawiam Groszek

Strona 1 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony