dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 16
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 320
  1. #21

    Domyślnie

    smakuje identycznie jak z piekarnika
    z tego co pamietam to szybkowary chodzily na wode
    a kombiwar dziala tak jak piekarnik ... ma grzalke i termoobieg

  2. #22

    Domyślnie

    I można ustawić temperaturę? W tym kombiwarze? Przyznam się, że tego najbardziej mi brakuje w piekarniku gazowym. A prawdopodobnie wyląduję przynajmniej na razie ze starą kuchenką. Urządzimy kuchnię tym co mamy, na nowe wyposażenie pozwolimy sobie za czas jakiś dopiero (jak będzie nas stać ). Aczkolwiek moja druga połowa zaczyna ostatnio przebąkiwać, że jeśli będę piekła coś tam, albo coś tam, to może lepiej odłożyć na później na przykład drzwi wewnętrzne, a nie kuchnię.

  3. #23

    Domyślnie

    Mozna ustawic temperature i czas pieczenia

    Opis z kombiwaru z jakiejs stronky:
    Kombiwar: gotowanie, grilowanie, opiekanie, ogrzewanie, barbecue i rozmnażanie za pomocą obiegu gorącego powietrza. energooszczędne, szybkie przyrządzanie potraw bez użycia tłuszczu. Regulacja czasu pracy /max-60 min/

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał pi_ngwinek
    Mozna ustawic temperature i czas pieczenia

    Opis z kombiwaru z jakiejs stronky:
    Kombiwar: gotowanie, grilowanie, opiekanie, ogrzewanie, barbecue i rozmnażanie za pomocą obiegu gorącego powietrza. energooszczędne, szybkie przyrządzanie potraw bez użycia tłuszczu. Regulacja czasu pracy /max-60 min/
    2000 lat temu kombiwary były w powszechnym użyciu. Wówczas rozmnażanie chleba i wina na imprezach było często stosowane
    Jasiu

  5. #25

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Piekarnik - czy ktoś ma piekarnik który nie nagrzewa kuchni?
    Lubię sobie podjeść i piekarnik chodzi często. Hasło drożdżowiec!, i za dwie godziny objadam się do woli. ALE!!! podczas pieczenia temperatura w pomieszczeniu wzrasta o kilka stopni! Czy są piekarniki chłodzone powietrzem? ALE !!! to chłodzące powietrze - nie jest wyrzucane przez szczelinę (najczęściej nad drzwiczkami) do pomieszczenia - tylko wciągane rurą do szybu wentylacyjnego? Skoro mam lodówkę która mi nie chłodzi pomieszczenia - to dlaczego robią nie zaizolowane piekarniki które grzeją kuchnię?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał ged
    Piekarnik - czy ktoś ma piekarnik który nie nagrzewa kuchni?
    chyba nie nalezy zadawac takich pytan jesienia-zima, kiedy kazdego cieszy radosne ciepelko emitowane przez cokolwiek, a juz przez piekarnik pachnacy ciastem...

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    No tak - zapomniałem - odwieczny problem ogrzewania domu jednorodzinnego. W bloku - sąsiedzi grzeją - kaloryfer często zakręcony, a i tak czasem jest za ciepło - zwłaszcza w kuchni.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie Kuchenka- jakie funkcje?

    Rozglądam się właśnie za kuchenką do zabudowy i czytając etykiety z 'wypasem' dostaję już kręćka. Czy termoobieg to to samo, co grzanie górne/dolne z cyrkulacją powietrza? A czymże różni się termoobieg od podgrzewania ciepłym powietrzem, bo jedna z kuchenek ma opisane te dwie funkcje!
    I jeszcze- co praktyczniejsze: wyciągany piekarnik z całym wnętrzem (tzw. wózek) czy teleskopowe prowadnice w otwieranym tradycyjnie?

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Nikt nie użytkuje kuchenek z takimi 'bajerami'?

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    Nikt nie użytkuje kuchenek z takimi 'bajerami'?
    Marzanno - ktoś z pewnością użytkuje - szczególnie dziś, w niedzielę Ja mam kuchenkę bez bajerów, więc nie odpowiem, ale pewnie po week-endzie będziesz miala odpowiedzi w tym wątku.
    Natka

  12. #32

    Domyślnie

    Podłanczam się do Marzanny, jestem przed budową i zabudową kuchni i piekarnika nie mam żadnego doświadczenia urzytkuje starą kuchenke gazową. Nie mam gazu ziemnego urzywamy propan-butan cały czas gaz drożeje i mam już dość dźwigania butli, może kuchenka na prąd, ale czy to nie za drogi koszt eksplatacji.

    Marzarzanno a ty jakie masz zaśilanie kuchenki i piekarnika.

  13. #33

    Domyślnie

    ja mam kuchenke z pieczeniem z dolu, z gory, z dolu i z gory, termoobiegiem, roznem, grilem itp.... musze powiedziec ze na poczatku eksperymentowalam na niej ale po tym jak zepsulam kilka ciast nie uzywam termoobiegu , reszte bajerow uzywam raczej do mies a do pieczenia ciast mam najprostrza kombinacje czyli grzanie z gory i z dolu

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    No dobrze, ale czy termoobieg to to samo co grzanie dolne/górne z cyrkulacją powietrza?
    No i ten wózek czy prowadnice teleskopowe?

  15. #35

    Domyślnie

    Mam na razie starą kuchenkę, więc piszę tylko teoretycznie. Ale wózek nie jest chyba zbyt praktyczny - jak chcę zajrzec do ciasta, czy już dobre, czy jeszcze trochę je potrzymać, to nie powinnam go wyciągać z piekarnika bo upadnie. Chyba. Chyba że przy wózku jest możliwość uchylenia drzwiczek bez wyciągania blach - ale pewnie nie ma...

  16. #36

    Domyślnie

    Ja mam kuchenkę Amica z termoobiegiem(chyba jest to grzanie dolne i górne z cyrkulacją powietrza) i nie wyobrażam sobie pieczenia biszkoptu przy włączonej grzałce dolnej i górnej (kilka razy mi nie wyszedł). Wkładam ciasto biszkoptowe do piekarnika , ustawiam 180 st i włączam termoobieg. Po 20-25 minutach wyciągam i jest upieczone. Nie chciałam kuchenki z grillem i rożnem bo podobno tego wcale się nie używa (opinia 2 koleżanek - dla jednej funkcja grill się zepsuła). Ze mnie marna kucharka i nawet nie chciałoby mi się uczyć obsługi kuchenki, więc kupiłam bez tych bajerów. A z tego co słyszałam mięso pieczone z funkcją grill nigdy nie smakuje tak jak pieczone na dworze w dobrym towarzystwie i przy piwie.
    Udka i skrzydełka pieką się przy 2 grzałkach a na koniec włączam termoobieg i są czerwone i chrupiące. Tak więc korzystam tylko w zasadzie z tych funkcji, ale jak powtarzam marna ze mnie kucharka.
    Może inne kobiety używają wszystkiego- mi się nawet nie chce eksperymentować.

  17. #37

    Domyślnie

    Ja też mam Amicę.
    Nie używam grzałek, a wyłšcznie termoobieg - trzeba piec w niższej temp. Też mi się nie chaiało psuć dziesiatek ciast, żeby wypróbować wszystkie formy grzania.
    Teleskopy sš bardzo dobre, bo mozna wycišgnšć prawie całš blachę i jej nie podtrzymywać. Wózek, to raczej bajer.
    Grilla nie mam.
    Przydałoby sie czyszczenie tzn. spalanie jakieœtam. ale w sumie kuchenka mi się mało paćka, więc to też trochę dla picu.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Też mi się ten wózek trochę 'nie widzi', ale nie chciałam od razu o tym mówić, żeby czegoś nie sugerować. Praktyczniejsze wydają mi się prowadnice teleskopowe - no, ale to mówi użytkownik starych kuchenek gazowych...
    Zastanawiam się właśnie nad Amicą z prowadnicami, termoobiegiem i... termosondą! To niby takie coś, co się wtyka w kawał pieczonego mięsa i pokazuje kiedy w środku jest upieczone. Wydaje mi się to praktyczne, ale poproszę o opinie.

  19. #39
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    grzanie gorne / dolne a termoobieg to dwie rozne sprawy. w pierwszym rozwiazaniu masz grzalke z gory i z dolu, w drugim, oprocz tych dwoch, dodatkowa grzalke dookola wentylatora, ktory gorace powietrze przez ta grzalke produkowana, rozprowadza po calym piekarniku i podobno pieczenie jest efektywniejsze.

    podgrzewanie goracym powietrzem to byc moze cos podobnego, ale co to dokladnie jest - tego nie wiem. chcialem kupic kuchenke z podobna funkcja, facet w sklepie tlumaczyl mi, ze to cos takiego jak termooobieg tylko inne, bo costam. wygrala kuchenka z wpisanym TERMOOBIEGiem, ale z innych wzgledow.

    termoobieg NAPRAWDE sie przydaje. moi rodzice kupili piekarnik z roznem i kurczaka z rozna zjedli ze dwa razy max.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna K.
    Ja mam kuchenkę Amica z termoobiegiem(chyba jest to grzanie dolne i górne z cyrkulacją powietrza) i nie wyobrażam sobie pieczenia biszkoptu przy włączonej grzałce dolnej i górnej (kilka razy mi nie wyszedł). Wkładam ciasto biszkoptowe do piekarnika , ustawiam 180 st i włączam termoobieg. Po 20-25 minutach wyciągam i jest upieczone.
    No prosze, a ja odwrotnie - nie piekę ciast na termoobiegu, bo wydaje mi się, że nie urosną. Każdy ma swoją szkołę. Termoobiegu używam najczęściej do podgrzewania i jak chcę coś upiec bardzo szybko. Teleskopów, ani wózka nie mam, bo na razie - jako bajer - są dość drogie.

Strona 2 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony