dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 16
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 320
  1. #41

    Domyślnie

    ja mam wrazenie ze przy wlaczonym termoobiegu ciasta sa bardziej "rozwalajace" sie, i tez zrezygnowalam z tego przy pieczeniu niektorych, bo np przy tarcie sie to sprawdza...

  2. #42

    Domyślnie

    Ja włączam termoobieg tylko do biszkoptu. Inne ciasta pieką się przy dolnej i górnej grzałce. Być może i by się nie upiekły tak jak trzeba przy termoobiegu.
    Przez pewien czas miałam problem z szarlotką - spód był surowy, a jak przytrzymałam dłużej w piekarniku - spód upieczony a góra spalona. W końcu wpadłam na pomysł , żeby piec na drugiej półce od dołu a nie jak zaleca producent na środkowej. I teraz jest ok.

    Myślę, że każdą kuchenkę trzeba wyczuć. Metodą prób i błędów można poznać wady i zalety danej kuchenki.

  3. #43

    Domyślnie

    Ja mam kuchenkę z wózkiem od niedawna i niewiele mogę powiedzieć, chociaż na początek to jestem zadowolona. Bardziej polegałam na opini mojej znajomej, która już długo użytkuje piekarnik z wózkiem i sobie bardzo chwali, a muszę powiedzieć, że wypieki u niej smakują rewelacyjnie

  4. #44

    Domyślnie

    Mało piekę, ale : to co piekę z opcją termoobiegu- nie pali się i jest równomiernie zrumienione. Więc chwalę i polecam.

    Prowadnice.Ooo, bardzo wygodna funkcja !!

    Nic się nie kiwa, wyciągam pyszności bez obaw, że mi coś fiknie
    i się poparzę.
    cele budzą szacunek

  5. #45

    Domyślnie

    Ja niedawno staalm przed tym samym dylematem. W koncu na tym forum przeczytalam, ze wozek jest niepraktyczny, bo np. gdy piecze sie cos na 2 poziomach to chcac sprawdzic to na dole trzeba najpier wyciagnac gore. Tak mi sie tez wydawalo na chlopski rozum. W koncu kupilam piekarnik z prowadnicami, ale jeszcze go nie uzywalam.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał tripper
    grzanie gorne / dolne a termoobieg to dwie rozne sprawy. w pierwszym rozwiazaniu masz grzalke z gory i z dolu, w drugim, oprocz tych dwoch, dodatkowa grzalke dookola wentylatora, ktory gorace powietrze przez ta grzalke produkowana, rozprowadza po calym piekarniku i podobno pieczenie jest efektywniejsze.
    .
    Grzanie górne/ dolne to na pewno coś innego niż termoobieg, sęk w tym, że tam jest napisane grzanie górne/dolne z cyrkulacją powietrza a to mi już podpada pod termoobieg.
    Prawdopodobnie kupię jednak tam, gdzie bedzie napisane termoobieg.
    Co do prowadnic teleskopowych i tego typu bajerów, to też myślałam, że to jakieś astronomiczne ceny, ale znalazłam piekarnik do zabudowy Bosch HBN 43W350 (w sklepie internetowym) za 1500zł - do tego te różne termoobiegi i grzanie. Albo jeszcze lepiej -Amica z termosondą w takiej samej cenie, o tu:
    "Amica EB 1903 w cenie od 1510,00 -PLN do 1625,00 -PLN
    Płaski front szklany; piekarnik wielofunkcyjny MULTI (termoobieg, opiekacz elektryczny, grzejnik górny i dolny - 8 sposobów nagrzewu); opuszczana grzałka opiekacza; termosonda do automatycznego pieczenia; programator Tt (cyfrowy wskaźnik czasu i temperatury wewnątrz potrawy); elektryczny rożen obrotowy; wkłady katalityczne; prowadnice teleskopowe; system chłodzenia obudowy."

  7. #47

    Domyślnie

    Ja mam piekarnik chyba z 9 programami pieczenia w sumie. I tak naprawdę, ten który zrobił na mnie największe wrażanie, i ktory w tej chwili oceniam jako najbardziej przydatny to PYROLIZA. Jak dla mnie - cud techniki Jest to program służący do oczyszczania piekarnika. Włączam piekarnik. Nastawiam na pyrolizę. Piekarnik rozgrzewa sie do temperatury około 500st. Po dwóch godzinach piekarnik sam się wyłącza. Czekam aż wystygnie. Otwieram. Przecieram wilgotną szmatką i mam BŁYSK! Piekarnik wygląda jak nowy. Wszytskie brudy znikają. Żadnego szorowania, żadnych śmierdzących pianek i proszków do szorowania, itp, itd .... W takiej temperaturze cały brud, jaki był zmienia się w pył ....
    POLECAM!

  8. #48

    Domyślnie

    Ale tej funkcji pewnie nie da się zamontować w kuchenkach już używanych?

    Coś kiedyś o tym słyszałam, ale nie chciało mi się wierzyć , że coś takiego istnieje. Myślałam, że to kolejny chwyt reklamowy.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna K.
    Ale tej funkcji pewnie nie da się zamontować w kuchenkach już używanych?

    Coś kiedyś o tym słyszałam, ale nie chciało mi się wierzyć , że coś takiego istnieje. Myślałam, że to kolejny chwyt reklamowy.
    Nie da się dokupić niestety. Trzeba kupić kuchenkę już z takim programem.
    I żaden chwyt reklamowy Naprawde gorąco polecam!!!!

  10. #50

    Domyślnie

    Ale takie cudo niestety kosztuje.
    No i jak często myjecie piekarniki?

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika B
    Ale takie cudo niestety kosztuje.
    I nie tylko o cenę chodzi.

    Czy aby dania po tej PYROLIZIE
    nie są bardziej treściwe w opary
    (Wiem,że coś kiedyś wzbudziło moją czujność i ostatecznie
    odrzuciłam to praktyczne cudo).
    Niestety, teraz wyfrunęlo mi to z głowy.
    cele budzą szacunek

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    BORG

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał ara
    Cytat Napisał Monika B
    Ale takie cudo niestety kosztuje.
    I nie tylko o cenę chodzi.

    Czy aby dania po tej PYROLIZIE
    nie są bardziej treściwe w opary
    (Wiem,że coś kiedyś wzbudziło moją czujność i ostatecznie
    odrzuciłam to praktyczne cudo).
    Niestety, teraz wyfrunęlo mi to z głowy.
    Jakie opary?? w takiej temp nawet narzędzia chirurgiczne nie są sterylizowane...

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Coś tam słyszałam o pyrolizie, ale żaden piekarnik w cenie do 2000 tego nie ma a zatem mnie nie stać na to cudo (ścisły reżim finansowy, niestety, bo inaczej wykończeniówka nas wykończy) Szkoda....

  14. #54

    Domyślnie Pyroliza za 2000 zł - TAK!

    Kupuje wlasnie piekarnik AEG B 5741 4 M - a jakze, z pyroliza, za ok. 2000 zł. Trzeba tylko dobrze poszukac w necie!

    rkrenz

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika B
    Ale takie cudo niestety kosztuje.
    No i jak często myjecie piekarniki?
    Średnio raz na 1,5-2 miesiące. No chyba, ze po jakimś większym pieczeniu, to wtedy też włączamy pyrolizę.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał ara
    Cytat Napisał Monika B
    Ale takie cudo niestety kosztuje.
    I nie tylko o cenę chodzi.

    Czy aby dania po tej PYROLIZIE
    nie są bardziej treściwe w opary
    (Wiem,że coś kiedyś wzbudziło moją czujność i ostatecznie
    odrzuciłam to praktyczne cudo).
    Niestety, teraz wyfrunęlo mi to z głowy.
    Jakie opary? Po wystygnięciu piekarnika przecierasz go mokrą szmatką i gotowe ...
    Nie wiem za bardzo o jakie opary chodzi ....

  17. #57

    Domyślnie Re: Pyroliza za 2000 zł - TAK!

    Cytat Napisał rkrenz
    Kupuje wlasnie piekarnik AEG B 5741 4 M - a jakze, z pyroliza, za ok. 2000 zł. Trzeba tylko dobrze poszukac w necie!

    rkrenz
    My też mamy AEG Nie pamiętam już symbolu... ale z apłytę razem z piekarnikiem zapłaciliśmy 3600zl, przyczym płyta kosztowała niecałe 1800zl.
    Kupowaliśmy w sklepie www.maksmedia.pl

  18. #58

    Domyślnie

    Mam pytanie, sorry jesli ono moze jest glupie, ale juz krecka dostaje od tego szukania róznych kuchennych urzadzen. Ale do rzeczy. Mam mikrofale, która sluzy mi tylko do podgrzewania potraw, mleka itp. Do niczego wiecej jej nie uzywam . Jestem w przededniu wielkiego remontu i zastanawiam sie na serio czy kupno mikrofali do calkowicie nowej kuchni ze wszystkimi nowymi sprzetami ma sens. Patrzac co potrafia nowoczesne piekarniki zastanawiam sie czy tej funkcji sporadycznego podgrzewania 'czegostam' nie zrzucic na piekarnik - ale czy to nie będzie strata energii ??? Czy któs moze mi odpowiedziec jak to wyglada od strony praktycznej ?
    Janika

  19. #59

    Domyślnie

    mikrofali tez używam tylko do podgrzewania i ewentualnie rozmrażania, jak trzeba szybko, a i to coraz rzadziej
    i nie mam zamiaru tego zmieniać
    potrawy z mikrofali do ohydne

  20. #60

    Domyślnie pyroliza i piekarnik parowy

    przejrzałam stare posty na ten temat (niewiele ich) - ale może sa jacys posiadacze piekarnika z pyrolizą, którzy jeszcze się nie wypowiedzieli

    o piekarniku parowym chyba nic nie było jeszcze...

    z góry dziękuję

Strona 3 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony