dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 80

Temat: BLIŻNIAK

  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Po kiego grzyba na sporej działce budować klasycznego bliźniaka, który z reguły projektowany jest na działki bardzo małe i wąskie, przez co cierpi jego ergonomia w rozplanowani przestrzeni?
    Starczy zwykły dom z dwoma odrębnymi mieszkaniami. Albo dwa domy zetknięte ślepymi ścianami.

    MPZP pozwala na zbudowę bliźniaczą?
    Elfir - wiem, że się czepiam ( ), ale czy ten projekt to nie są właśnie "dwa domy zetknięte ślepymi ścianami" (akurat w tej wersji garażowymi) ?
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 02-01-2014 o 18:07
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  2. #62
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Po kiego grzyba na sporej działce budować klasycznego bliźniaka, który z reguły projektowany jest na działki bardzo małe i wąskie, przez co cierpi jego ergonomia w rozplanowani przestrzeni?
    Starczy zwykły dom z dwoma odrębnymi mieszkaniami. Albo dwa domy zetknięte ślepymi ścianami.

    MPZP pozwala na zbudowę bliźniaczą?
    .... Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego......
    Tak stoi w widzi misiach inwestora.

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przemo - są, ale ze wszytskimi wymienionymi wadami bliźniaków.
    Raczej chodziło mi o dwie dostawione bryły. Niekoniecznie to muszą być identyczne domy. Lepiej zamiast zmuszać się do uśredniania potrzeb dwóch rodzin, postawić na indywidualizację projektów

  4. #64
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lena_89

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-220
    Posty
    44

    Domyślnie

    Od kilku tygodni miałam już okazję zobaczyć 'miliony' projektów - muszę przyznać, że jest w czym wybierać - myślałam, że nigdy nie znajdę tego idealnego. Przy domach tego typu zwykle pojawia się jeszcze jeden, mały problem - projekt musi przypaść do gustu mieszkańcom i jednej i drugiej strony "bliźniaka". Niemniej jednak, my jesteśmy już prawie zdecydowani na ten, który wklejałam wcześniej :http://www.domdlaciebie.com.pl/proje...zniak,414.html
    Ten projekt, jest teraz tańszy o 1000 zł, więc mam nadzieję, że mój brat z rodziną szybko podejmą ostateczną decyzję. Ogólnie podobają mi się projekty z tej strony, widać, że znają się na tym co robią.
    Ostatnio edytowane przez lena_89 ; 03-01-2014 o 10:28 Powód: podobny wpis

  5. #65

    Domyślnie

    lena_89 , uklad pomieszczen wydaje sie calkiem ok poza tym ze jak dla mnie, zdecydowanie za mala lazienka,
    wiec nie wiem czy w miejscu spizarni nie zrobilabym tylko szafy na cala sciane pelniacej role spizarni a lazienke mozna wtedy powiekszyc
    2 lazienki na gorze tez wg mnie nie sa konieczne (wiekszy koszt, wiecej sprzatania), ale nie ma innego wyjscia

    A wizulanie...no coz...co kto lubi
    dla mnie troche zbyt mroczno

    Napewno nie jest to dom ktory wpasuje sie w kazdym miejscu.

  6. #66
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lena_89

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-220
    Posty
    44

    Domyślnie

    Yaa kontaktowałam się wczoraj z autorem projektu, rozmowa z nim pomogła mi w rozwianiu ewentualnych wątpliwości.
    Jak dla mnie projekt jest idealny, ale przed podjęciem ostatecznej decyzji, chciałam poznać opinię innych.

    Moim zdaniem piętro zostało zaprojektowane doskonale, właśnie w takim domu chciałabym zamieszkać.

    Yaa a przeglądałaś pozostałe projekty "bliźniaków" na domdlaciebie.com.pl ? Na 98 % wybiorę ten, który pokazywałam w poprzednim poście, niemniej jednak mają jeszcze kilka projektów, które robią na mnie wrażenie. Do końca przyszłego tygodnia na pewno podejmiemy ostateczną decyzje.
    Ostatnio edytowane przez lena_89 ; 03-01-2014 o 10:23 Powód: literówka

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lena_89

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-220
    Posty
    44

    Domyślnie

    gentoonx tak jak pisałam, kontaktowałam się wczoraj z autorem projektu - ten dom nie tylko ładnie wygląda

    Elfir, to koniecznie musi być bliźniak, za domem chcemy mieć duży ogród, który mam nadzieję, że z czasem odpowiednio zagospodarujemy.

    przemo1 ja mam o tyle łatwiej, że biorę pod uwagę tylko kilka projektów i wszystkie pochodzą z tej strony co wklejałam (domdlaciebie.com.pl) - więc chociaż nie muszę się nabiegać Tak jak już pisałam na 98% decyduje się na ten projekt, który ostatnio wklejałam, rozmowa z autorem naprawdę dużo mi dała, pomógł mi rozwiać wątpliwości.

    „wirtualne zamieszkanie” mamy już za sobą! Przemo1 masz rację, nie można żałować czasu, biorę sobie Twoje 'słowa’ do siebie

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    architekt_dls

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-231
    Posty
    30

    Domyślnie

    lena_89 moje pierwsze pytanie: Czy jesteś pewna, że z bratem będzie Ci się dobrze mieszkać 'po sąsiedzku' ? Pewnie słyszałaś, że " z rodziną wychodzi się dobrze tylko na zdjęciach" - a wspominam o tym, ponieważ mój znajomy kilka lat temu podjął podobną decyzję - niestety, okazało się, iż nie należała ona do najlepszych. Podczas budowy domu, pomiędzy wspomnianym znajomym a jego bratem doszło do wielu niesnasek. Ostatecznie to wspólne przedsięwzięcie, sprawiło, że niegdyś zżyte ze sobą rodzeństwo, dziś nawet nie pozdrawia się przechodząc obok ulicą.

    Znam domdlaciebie, projekt, na który chcecie się zdecydować jest ciekawy, ale ja na Twoim miejscu wolałbym ten - > http://www.domdlaciebie.com.pl/proje...zniak,220.html Lena_89 nie chcę Ci mieszac w głowie, ale myślę, że warto 'rzucić' na ten projekt okiem

    Odnosząc się do kwestii wizualnych : oczywiście zgadzam się z moimi przedmówcami - To jest Twoja decyzja, a o gustach się nie dyskutuje.

  9. #69
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lena_89

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-220
    Posty
    44

    Domyślnie

    architekt_dls dziękuję za radę, niemniej jednak ja jestem w 100 % przekonana, że mój brat będzie idealnym sąsiadem. Od zawsze chcieliśmy zamieszkać wspólnie w 'bliźniaku' - teraz uda nam się te plany zrealizować.

    Widziałam już wcześniej projekt, który wkleiłeś w swoim poście. Jest bardzo ciekawy - ja jednak "staję murem" za swoim !
    architekt_dls a co sądzisz na temat tej strony ? Zamawiałeś tam projekt? Ktoś z Twoich znajomych ?

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Projektowałam ogród przy bliźniaku w którym mieszkało rodzeństwo.
    Ogród miał być wspólny.
    Okazało się, że rodzeństwo miało sporą różnicę w zarobkach i plany wspólnego zakładania ogrodu wzięły w łeb. Bo jeden jeszcze wykańczał dom, a drugi chciał siać trawę.
    Urwał mi się z nimi kontakt, co może znaczyć, że do realizacji wspólnego ogrodu chyba nie doszło.

    Dom dla Ciebie - biuro, które wypłynęło na fali mody na drogie w budowie dworkopodobne gargamele (początek 2000 roku). Ładowali w projekty, to, co nie miało wielkiego sensu, ale podobało się ludziom - kolumienki, balkoniki, lukarny, przypory, wykusze/ryzality. Bo się dobrze sprzedawało, a kredyty były łatwo dostępne.
    Twój projekt jest własnie z tego okresu.

    Większość bardziej nadążających za realiami rynkowymi firm architektonicznych dokonało korekt w swoich projektach upraszczając je i unowocześniając wygląd. Przykłady najbardziej jaskrawe to pracownie Dom na Horyzoncie czy Archon.
    Toteż ten twój projekt wygląda na chwilę obecną archaicznie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 03-01-2014 o 12:27

  11. #71
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lena_89

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-220
    Posty
    44

    Domyślnie

    Elfir nie strasz mnie… Z moim bratem taka sytuacja nie będzie miała miejsca. To który projekt przemawia do Ciebie bardziej? Ten, który wkleiłam czy projekt wklejony przez architekt_dls ?
    Ostatnio edytowane przez lena_89 ; 03-01-2014 o 12:31 Powód: dopiska

  12. #72
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    architekt_dls

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-231
    Posty
    30

    Domyślnie

    lena_89 jak widzisz treść przysłowia o rodzinie i zdjęciach, potwierdził również Elfir I to nie jest straszenie, to samo życie…

    Z kolei z tym co Elfir pisze na temat wybranego przez Ciebie projektu nie mogę się już zgodzić. Uważam, że jest on ciekawy i w dalszym ciągu modny.

  13. #73
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lena_89

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-220
    Posty
    44

    Domyślnie

    architekt_dls jestem przekonana, że w moim przypadku to przysłowie nie znajdzie zastosowania

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Lena - jak mam ci pomóc to potrzebowałabym trzy rzeczy:
    1. Twój opis, jak wyobrażasz sobie dom. Ile sypialni, jak spędzacie wolny czas, w jakim wieku są dzieci, ile gotujecie (kuchnia otwara/zamknięta/półotwarta, spiżarnia/wielkość), ile macie rzeczy do przechowywania
    2. To samo, tylko z punktu widzenia brata.
    3. Opis działki - od jakiej strony świata wjazd, odległosci lini zabudowy od drogi, powierzchnia przeznaczona na zabudowę

    Blizniak nie musi mieć dwóch identycznych połówek.
    Wiem, że preferujesz inny typ architektury, ale poniższe zdjęcie jest po prostu przykładem:

    http://www.bryla.pl/bryla/51,85301,12852488.html?i=1

    Chodzi o to, że dwie częsci blizniaka może łączyć tylko podobna elewacja, zaś samo wnętrze a nawet powierzchnia mogą się różnić, w zależności od potrzeb rodziny.

    Jeśli już musi być bliżniak, to najlepiej jakby łączył się garażami. Wówczas tarasy są od siebie oddalone, nie słychać, co dzieje się za ścianą.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 03-01-2014 o 13:02

  15. #75
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lena_89

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-220
    Posty
    44

    Domyślnie

    Elfir już podjęliśmy decyzję, wybraliśmy ostatecznie ten (http://www.domdlaciebie.com.pl/proje...zniak,414.html) projekt, i czuję, że to była naprawdę dobra decyzja !

    Dziękuję Ci za wszystkie wskazówki

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    architekt_dls

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-231
    Posty
    30

    Domyślnie

    lena_89 gratuluję! Czekamy na jakieś informację jak ruszycie z budową Tak jak pisałem, mi się ten projekt podoba

  17. #77

    Domyślnie

    lena_89,
    ​a mozesz pokazac w jakim otoczeniu stanie domek ?jakies zdjecia dzialki z sasiedztwem ?

  18. #78
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lena_89

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-220
    Posty
    44

    Domyślnie

    Yaa, bardzo chętnie się pochwalę zdjęciami ! Jak tylko znajdę chwilę, porobię kilka fajnych zdjęć i podzielę się z Wami

  19. #79
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    architekt_dls

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-231
    Posty
    30

    Domyślnie

    lena_89 podpisuję się pod prośbą Yaa - czekamy na kilka zdjęć, mając na uwadze projekt, który wybrałaś, zastanawiam się w jakiej okolicy Twój dom powstanie

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lena_89

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-220
    Posty
    44

    Domyślnie

    dobrze, dobrze - tak jak pisałam, będą zdjęcia - tylko dajcie mi trochę czasu. Na razie nie mam jak ich zrobić, na pewno będę o Was pamiętać.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony