dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Płot sztachetowy. cena za metr bieżący

    Witam.
    Mam do zrobienia płot ze sztachet, gdzie są już słupki, tylko muszę zamontować deski od słupka do słupka i ponabijać sztachety. ile by to kosztowało za robociznę licząc za metr bieżący??

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    jeśli poradziłeś sobie ze słupkami to dlaczego chcesz płacić za resztę ??? Chyba że słupki już były. Cena zależy od tego ile masz tych sztachet do montażu tzn,. ile masz metrów płotu do zrobienia ???. Jeśli masz niedużo tylko przed domem to koszt mały.
    Pozdrawiam

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mefi

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam chciałbym odnowić temat ile za mb albo ile za 1 sztachetę drewnianą się bierze ? sztachet mam do przybicia 300 około plus poprzeczki i nie wiem ile za robociznę.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    przestańcie sztachety przybijać!
    sztachety mocuje się wkrętami 45-50 mm!
    nie wiem ile to kosztuje, bo u nas nikt nie zleca, to przyjemna praca i każdy robi sam.
    Cena 1 sztachety struganej z olchy to 4 - 4,50 zł.
    do tego trzeba dołożyć żerdzie (najlepiej ze świerka, strugane, o przekroju ok. 45-50 x 70 mm) 1 kubik żerdzi to ok. 700 zł, oraz drewnochron lub inny impregnat. I te wszystkie prace przygotowawcze są droższe i zajmują więcej czasu niż samo przykręcanie.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    sztachety mocuje się wkrętami 45-50 mm!
    do tego trzeba dołożyć żerdzie (najlepiej ze świerka, strugane, o przekroju ok. 45-50 x 70 mm)
    hejka,

    czy "żerdzie" mogą być metalowe? czy nie będą bardziej wytrzymałe?
    czy sztachety można przykręcić na śruby do metalowych żerdzi?

    właśnie powoli przygowotuję się do tematu i chciałbym porady od doświadczonego forumowicza.
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Habier
    czy "żerdzie" mogą być metalowe? czy nie będą bardziej wytrzymałe?
    czy sztachety można przykręcić na śruby do metalowych żerdzi?
    pewnie, że mogą.
    Do tego nadaje się jakiś ładny ceowniczek.
    Tyle, że przykręcanie na śruby jest o wiele bardziej pracochłonne. ja to robiłem tak, oczywiście po zamocowaniu żerdzi - ceowników:
    za pomocą ścisków stolarskich unieruchamiałem sztachetę na ceowniku (dokładnie to trzeba zrobić, ja każdą sztachetę od poziomicy), za pomocą specjalnie wcześniej wykonanego wzornika wierciłem otwór (fi 5,5 mm) w sztachecie i ceowniku dokładnie w środku, najpierw na górnym, potem na dolnym ceowniku
    Następnie zdjęcie ścisków, sfazowanie ostrych krawędzi otworu w ceowniku za pomocą drugiej wiertarki z dużym wiertlem (ok. 10 mm). No i włożenie srub (fi 5,0), są takie z łbem kulistym, długość dobrać taką, aby tylko, tylko koniec pozwalał się złapać nakrętką (przez podkładkę oczywiście). No i nakrętkę dokręcałem kluczem oczkowym. Miałem wprawdzxie trzpień na wiertarkę do dokręcania, ale prościej i dokłaniej było to robić ręcznie. I tak samo szybko.
    Na 15 m płotu zuzywałem 9 - 10 wierteł. łamały się, cholery
    Oczywiście, śruba najpierw w sztachetę, potem w ceownik, nakrętka na ceowniku. Łeb śruby na sztachecie.

    O tym, aby rozmierzyć wczesniej i wyliczyć sztachety nie wspominam, bo myślę, że jasne.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mefi

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    no przybić to tak mi się powiedziało na wkręty będę je mocował (45). Czyli jak wezmę 3 zł za sztachetę to wyjdę na tym dobrze (chyba). Żerdzie to myślę że tak ze 20zł za przęsło, dużo przy tym roboty nie ma. Co o tym myślicie ?

    Żerdzie stalowe są bardziej wytrzymałe ale i się nie wyginają po paru latach jak te drewniane. Ale trudniej się mocuje na nich sztachety. i proponuje do stalowych blachowkręty. (najlepiej przed tym nawiercać stal)

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    wyjdziesz lepiej niż w Ameryce. Tylko jeśli wkrętarka akumulatorowa to z zapasowymi bateriami. Najlepsza jest normalna do gipskartonu, sieciowa.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mefi

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    więc nie za dużo te 3 zł ? Oczywiście ze sieciowa będę robił nie ma co bebrać się z wkrętarką trochę za dużo tego chyba ze na 2

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    młodemu, sprawnemu człowiekowi, przymocowanie sztachety z użyciem poziomicy zajmie 1 min. w skrajnym przypadku - 2 minuty.
    Dodając do tego prace przygotowawcze i końcowe 1 - 2 godziny ... sam oblicz ile to na godzinę.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mefi

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    z wielkim hukiem dowiedziałem się ze 1,80 do 2 zł za sztachetę więcej nie.

    Więc cena za sztachetę to około 2 zł

  12. #12

    Domyślnie

    To bardzo tanio. Normalna cena za sztachetę 1,20 m lub 1,40 m to 3,5 zł do 4 zł bez malowania.

    Pozdr.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mefi

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Więc cena materiały jest taka sama jak cena robocizny

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony