dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 97

Temat: KANALIZACJA

  1. #61
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kan.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	364441

    Będzie to mniej wiecej tak wyglądało
    Z lewej strony łazienka na dole, z prawej łazienka u góry
    Jest pomiędzy ścianami rożnica 48 cm, i jak to właśnie zrobić, aby był ten pion?

  2. #62

    Domyślnie

    Nie do końca ogarniam ten plan. Możesz wkuć, możesz puścić wierzchem i zabudować, możesz podwiesić sufit w łazience na dole i zrobić co zechczesz lub możesz tylko kaste/paczke w rogu sciany i sufitu zrobić gdzie dasz rure czy rury jak do umywalek też chcesz podjeżdzać.

    Nie masz u góry nic kanalizacji? Z dołu się będziesz łapał?
    Jaki masz głowny problem? Chodzi Ci o to czy pion z rury 110 musi isc w pionie czy może trochę skręcić?

  3. #63
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Moj problem to przede wszysykim to ze roznica pomiedzy parterem a pietrem dla pionu bedzie 50 cm dla miski ustepowej

  4. #64

    Domyślnie

    Dalej nie rozumiem, masz problem, bo rura którą chciałbyś puścić pionowo u góry nie wyjdzie bezpośrednio pod WC tylko 50cm od WC? A co to za problem? Trzeba użyć kolanek i skręcić te 50cm

  5. #65
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam nadzieję zę te rysunki będą jaśniejsze

    parter
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kan part.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	364479

    pietro
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kan piet.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	364480

    kolkiem z wypelnieniem pomaranczowym zaznaczylem piony kanalizacyjne
    na rysunki pierwszym, czerwona strzalka zaznaczylem jakie musi byc przejscie do pietra u gory, pnieważ ściana jest przesunięta o 50cm, czy jak pion kanalizacyjny DIN110 bedzie mialo przejscie, zakret 45st rura dlugosci ok 75 cm i znowu do pionu 45st to problem? (lepiej byloby gdyby bylo 30st a potem 60 stopni ale to chyba gorzej dla pionu? )

    bo drugi pion to chce zrobić DIN75 (po prawej na rysunkach)

    czyli pion DIN110 nie jest idealnie pionowy tylko jakby to powiedzieć jest w kształcie S (ma załamania pod kątek 2x 45 st lub 30 i 60 st jeżeli to możliwe)

  6. #66

    Domyślnie

    Nie ma żadnego problemu, możesz cuda robić, byle kupa miała poślizg, spad to minimum 0,5 cm na metrze, Ty spokojnie uzyskasz większy,
    Możesz zrobić takie coś jak na rysunku z opisem OK, gdzie używasz kolanek 45, 30, 15, 67 stopnii towar poleci na dól, ale nie rób takiego czegoś jak z prawej strony, gdzie są proste kąty i w domyśle ktoś mógłby tam powstawiać kolanka 90siąt stopni, ich się używa ale rzadko bo towar nie nabiera rozpędu itp : ) Wiadomo, ktoś powie A CO TY GADASZ WODA I TAK POLECI, no okej, pewnie by i poleciała, ale jezeli są inne kolanka to należy z nich robić tak samo jak Ci wcześniej pisałem, że tą trójniki z wyjściem 90stopni, ale używać lepiej z wyjściem 45, 67 stopni.

    Czy do tego pionu będziesz wpinał u góry umywalke i wanne? Nie masz u góry żadnej kanalizacji? Pasuje napowietrzenie do tego zrobić tj. wyciągnąć to na strych hmmm ?


  7. #67
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    myślałem że jak pion to musi być pion czyli że prawie kąt prosty do stropu

    nie, nie, takiego czegoś jak po prawej stronie to na pewno nie chciałem robić, jak już to 2x45st

    Czyli dam 2x 67(czy tam 60, jakie są) st i mi sie zmiesci, bo sie obawialem ze rura bedzie gdzies wychodzic, widac ją

    u góry jest 2x umywalka, prysznic, wanna i bidet, mysle czy nie zrobić drugiego pionu, ponieważ obawiam się że wszystko byłoby podłączone powyzej miski ustępowej
    na piętrze do tego pionu DIN110 chce jeszcze podłączyć bidet, a reszte do drugiego pionu DIN75 i połączyć je na strychu i wywiewnik ponad dach

  8. #68

    Domyślnie

    Odpowietrzenie najlepiej pociągnąć od miski ustępowej, teoretycznie powinno być rura 110, zrobisz 50siątką i tez bedzie, nie musisz ponad dach, możesz na strych i założysz napowietrzacz, nie bedzie Ci smierdziec, bedzie sobie zaciagal ile mu tam trzeba bedzie powietrza. Zalezy tez ile masz wylewki u góry ... pewnie styropianu 5 i wylewki 5, no i wtedy trzeba się jakos ze spadami wyrobic jakbys chcial odplyw z umywalki ciagnac do tej 110 co do kibla idzie, a jak jeszcze myslisz o podlogowce to na pewno sie nie wyrobisz.. Tak samo nie ma sensu ciagnac 75tki, zrob na 50siatce, w zupelnosci wystarczy, pod umywalki i tak wyjezdzasz 32jka do nich, do bidetu chyba jest podejscie z 50siatki (chyba, malo kto juz to montuje i nie pamietam). Ostatnie wyjscia pod umywalke czy bidet robi sie najszesciej z kolanek redukcyjnych 90siatek, np. 90 na 32 pod umywalke, takie biale

  9. #69
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Myslalem o wannie i 75 poniewaz bede chcial zrobic bruzde w scianie i bedzie odleglosc 2,5 m zakret 3 m i wejacie w drugi pion, dlatego 75 zamiast 50

    Niestety jest tak jak mowisz, styropian 5 cm i wylewka tez 5, no i planuje podlogowke
    Dlatego wydaje mi sie ze 2 piony zrobie

  10. #70

    Domyślnie

    Wrzuć jeszcze plan tylko górnej lazienki tak zeby bylo widac w ktorym miejscu są drzwi.

    Na dole masz jakas starsza lazienke ze nie przeszkadza Ci prucie śnian itp czy to nowy dom?

  11. #71
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kan piet.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	364513

    Po środku nie ma ścianki, łazienka jest wydłużona do końca, więc nie patrz na to że na rysunku jest np WC, tylko na napisy Kółkiem pomarańczowym zaznaczyłem piony, kreską czerwoną DIN110, niebieską DIN50, a szarą DIN75 - idzie od wanny w ściane (na rysunku u góry i z prawej strony)

    Budynek jest nowy, obecnie stan SSO

  12. #72

    Domyślnie

    Na siłę to by i na jednym pionie zrobił, ale skoro stan surowy, to nie ma co kombinować.

    Pod wanne możesz jechać zarówno z jednego jak i drugiego pionu, nie widzę sensu jechania tam rurą 75.

    Robisz sam kanalizacje? A co z woda?

  13. #73
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A to nie będzie za długi odcinek na DIN50? Bo jak wyczytałem to do wanny max 3m a jak dłużej to 70

    Też myślałem o jednym pionie, ale jak chce poprowadzić rurę od wanny w bruździe ściany to mam tam ściane 24, a z drugiej strony tylko 12, więc tam nie zrobię bruzdy
    Czy jak inaczej zamaskować te rury?

    Chcę sprówać sam zrobić, niestety względy finansowe, najpierw chce się skupić na kanalizacji, później na wodzie

  14. #74

    Domyślnie

    No ściana 12stka, i żeby schować rure 50siątke, to duże ryzyko że coś z drugiej strony sciany odleci, jeżeli to jest pustak tzw. max to jadąc w poziomie jest jeszcze większe ryzyko, piony jak od wylewki pod umywalki będziesz robił to też i tak CI wyleci, więc pasuje jednak dwa te piony.

    Jakbyś nie chciał w ścianie chować to pozostaje Ci tylko zabudowa, a nawet sufit podwieszany na dole w łazience i wtedy z jednego pionu wszystko rozjedziesz pod sufitem, ja bym dwa piony ciągnął, bo sytuacja nie jest jeszcze dramatyczna tzn. WC u góry nie masz gdzieś po przeciwległej stronie aniżeli pion, inaczej to by już trzeba myśleć aby podwiesić sufit.

    Ja bym najpierw sobie wode zrobił, zresztą wode puść sobie gdzieś obok rur kanalizacyjnych, żeby ścian w innych miejscach tak nie pruć, no chyba, że musi iśc gdzie indziej to gdzie indziej.

    Czym będziesz wode robił? Miałes kiedy styczność z takimi robotami?

  15. #75
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nom, zrobie tak jak mowisz. A sciany sa z gazobetonow. Wode chce robic z pcv
    Raczej nie mialem stycznosci, ale wujek mial i bede chcial go jeszcze podpytac

  16. #76

    Domyślnie

    PCV to kanalizacja, PP zgrzewane masz na mysli jezeli chodzi o wode?

    W sumie nie ma w tym wszystkim nic trudnego, ale są niuanse które są bardzo, ale to bardzo ważne, i praktyka ich uczy.

    Np. przy kanalizacji jak będziesz ciął rurki szlifierką kątową, to zostają przy gotowej rurce w miejscu przecięcia odstające małe kawałki, które trzeba ręką trzeć i oderwać od rurki albo i nożem podskrobać bo włosy się lubią na nich zaczepiać, przy 110 to nie problem, ale przy 50siątce owszem bo z umywalek wanien czy prysznicy sporo włosów spływa i potem mogą się złapać

  17. #77
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dokładnie, miałem na myśli te rurki
    A tak z ciekawości, to są te same rurki co przy ogrzewaniu przy podłogowym, tam są już inne prawda?

    A jakie to są np nianse?

    I jeszcze trzeba trochę fazy dać na cięciu?

  18. #78

    Domyślnie

    No o tym mówie, utniesz rurke PCV, fazujesz żeby lekko weszła i wtedy takie ściny dalej Ci wiszą na rancie rurki, musisz je ręką w rękawiczce przetrzeć żeby odpadły, małe wyjątki są że nożykiem tapicerskim trzeba obciąć bo inaczej to tak jak pisałem włosy mogą się łapać.

    No przy wodzie to już więcej niuansów, żeby nie przegrzać bo przy dociskaniu zaslepisz, średnice rur, proste osadzenie listw do baterii itp.

    Ogrzewanie podlogowe to rura pex czy tez alupex

  19. #79
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A jakie rury daje się do urządzenia do przepompowywania wody z poniżej poziomu kanalizacji? BO takie będę musiał zastosować bo chciłabym w piwnicy mieć pralnie, czyli pralkę oraz umywalkę.

    I czy klatka sciekowa jest wymagana w kotlowni? Bo mam wtedy problem w piwnicy Jak to zrobić? Bo to w ogóle będzie poniżej posadzki?

  20. #80

    Domyślnie

    To głowna rura kanalizacyjna co idzie do szamba/kanalizacji idzie WYŻEJ jak posadzka w kotłowni/pralni?

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony