dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Witam.
    Mam pytanie, bo dwa obszerne artykuły na ten temat w muratorze nie dały mi jasnej odpowiedzi. Pierwsza sprawa, to która jest tańsza? Druga, to jakie są zalety i wady ścian dwu i trzywarstwowych? Trzecia to, dlaczego jedni twierdzą że dwuwarstwowa jest tańsza i lepsza a inni na odwrót?
    Pozdrawiam,

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Tańsza będzie trójwarstwowa bo przy dwuwarstwowej drogie są kleje, siatki. Chyba najtaniej wychodzi ściana jednowarstwowa.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Jednowarstwowa to będzie zimna, może przemarzać, nawet jak będzie bardzo gruba. Jakoś nie wyobrażam sobie mieszkania przy minus 20 ze ścianą jednowarstwową. Chyba zdecyduję się na beton komórkowy 24+10styropian+6. Czy takia ściana się sprawdzi? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam,

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli zrobisz z cegły np. silikatowej, to oczywiście przemarzać będzie-nawet bardzo gruba. Ale są inne materiały.
    Ściana jednowarstwowa sprawia najmniej niespodzianek, zarówno podczas wznoszenia, jak i eksploatacji.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    To lepiej postawić z betonu komórkowego 36 cm? Do jednowarstwowej chyba trzeba użyć specjalnej zaprawy, która jest dużo droższa. Nie jestem pewien, czy jednowarstwowa wyjdzie taniej i czy podczas eksploatacji nie bedzie z nią problemów.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gelu

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja buduję ścianę jednowarstwową, zaprawa ciepła jest trochę droższa od zwykłej ale zawsze można nią uzupełnić ubytki w ścianie. Będzie OK.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony