dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie miejsce na alkohole?

    Witam, w m-3 mieliśmy meblościankę z wnęką na RTV, regałem na książki, półkami , szafkami, szufladami i nieodzownym barkiem. Teraz w salooooooooonie TV wisi na ścianie, garderoba ma miejsce w garderobie itd. tylko alkohol nie ma swojego miejsca : wino w pomieszczeniu gospodarczym, jakaś naczęta "czysta" w kuchennym kredensie, widzę jakiś likier o zgrozo w lodówce ! ,ulubiona brandy w kuchennej szafce , szampan z przełomu wieków ( pewnie już skwaśniały)......właśnie gdzie on jest? (jeszcze w 2004 go widziałem). Więc kochani gdzie trzymac w jednym miejscu alkochol co by był pod ręką w razie wizyty trunkowych gości , handry lub innych okoliczności wymagających nagłego ratunku . Pamiętam u znajomych globus gdzie po otwarciu półkuli północnej można było samym widokiem oko nacieszyć ale przeceż nie wstawię takiego antyku do nowoczesnego salooooooooonu!!!Czekam na pomysły, fotki, inspiracje. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    W piwnicy. Ja akurat jej nie bede mial...

    Ja to widze tak:
    - wino- mala lodoweczke (pewnie w kuchni lub w pomieszczeniu gospodarczym)
    - wodka - w zamrazarce. Zawsze gotowa do "rozb(p)icia"
    - piwo - rzadko pijam, ale musi byc schlodzone, wiec albo winko ustapi troche miejsca, albo w lodowce.

    Uwazam, ze alkohol nie powinien stac "na wierzchu" (chociaz pare butelek u mnie stoi...)

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    a tak serio, to ja mam zamiar zainstalowac mały piekny kredensik w salonie i w nim trzymać te wszystkie trunki. Zawsze w lodówce mozna mieć w razie czego schłodzony jakis alkohol. Piwnicy nie będziemy miec, więc chomikowanie tam odpada.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Angelika
    ŻOŁĄDEK (żart)
    Żart to to, że to żart...

    Miejscem przeznaczenia jest właśnie żołądek!!!

  6. #6

    Domyślnie

    Ale ja stety lub niestety należę do ekipy pijącej wyłącznie Gingersa Cynamonowego albo Carmi Poema Di Cafe - narzeczony mówi, że to nie alkohol

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Angelika
    Ale ja stety lub niestety należę do ekipy pijącej wyłącznie Gingersa Cynamonowego albo Carmi Poema Di Cafe - narzeczony mówi, że to nie alkohol
    Kwestia ilosci...

    Narzeczony dobrze gada! Wódki mu dać...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtiW
    Cytat Napisał Angelika
    Ale ja stety lub niestety należę do ekipy pijącej wyłącznie Gingersa Cynamonowego albo Carmi Poema Di Cafe - narzeczony mówi, że to nie alkohol
    Kwestia ilosci...

    Narzeczony dobrze gada! Wódki mu dać...
    Jakby to przeczytał, to pewno by zażądał Tylko towarzystwa do wypicia mialby brak

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Angelika
    Cytat Napisał ArtiW
    Cytat Napisał Angelika
    Ale ja stety lub niestety należę do ekipy pijącej wyłącznie Gingersa Cynamonowego albo Carmi Poema Di Cafe - narzeczony mówi, że to nie alkohol
    Kwestia ilosci...

    Narzeczony dobrze gada! Wódki mu dać...
    Jakby to przeczytał, to pewno by zażądał Tylko towarzystwa do wypicia mialby brak
    No cóż... Wpadniemy.

  10. #10

    Domyślnie

    Zapraszamy. Domek jeszcze nie wykończony, ale mieszkanko nadaje się na imprezę

  11. #11

  12. #12

    Domyślnie

    Więc jak zapadnie decyzja - to zapraszam :- ) A teraz znikam, bo już pora do mieszkanka się udać. Przecież w pracy jestem

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Rozumie, że chodiz o barek. Tak sie złożyło, że planuje takowy w swym domu. Pierwotnie nie był wcale ujmowany ani w potrzebach ani w projektach Ale teraz sie okazało, że na środku mieszkania mamy piękny słup nośny do pociągów Z jednej strony słupa bedize stała lodówka (tam jest kuchnia) a z drugiej bedzie barek. Planuję obłożyc go lustrami i zrobić półki na alkohole. Będize blisko lodówki więc chłodzenie zapewnione, chociazby części alkoholu. Sama konstrukcja barku ma byc mobilna, możliwa do natychmiastowego demontażu Barek bedą tworzyć dwie wyzsze zamykane szafki z wysuniętym nieco blatem. Oczywiscie ustawione prostopadle. Dojdą 2 stołki barowe i wystarczy. Jakieś obniżenie syfitu i wykończeniówka. Ot taka namiastka barku ale myślę, ze uda mi się w ten sposób "płynnie" połączyć jadalnie z salonem. Takie mam plany ale co z tego wyjdzie to nie wiem W każdym razie mężowi sie pomysł bardzo podoba
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  14. #14

    Domyślnie

    J się jeszcze zatanawiałam czy nie zrobic różnych półeczek, siedzonek itp. na butelki pod barkiem od strony kuchni. Będziemy mileli tam dużo miejsca, więc można to wykorzystać. Przy okazji np. wino byłoby pod ręką, nie musialabym biegać do barku w salonie, gdybym np. używala wina do gotowania, czy sosów. A z salonu łatwiej się przejść do kuchnii po trunki, nie wiem czemu, ale zawsze tak u nas było.

  15. #15

    Domyślnie

    Hmm ... w porządnym domu nie może być alkoholu !!!
    Zawsze podczas wizyt u znajomych skutecznie przypominam im tę maksymę. Oni rewanżują się u mnie
    pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankazik
    Hmm ... w porządnym domu nie może być alkoholu !!!
    Zawsze podczas wizyt u znajomych skutecznie przypominam im tę maksymę. Oni rewanżują się u mnie
    pozdrawiam


  17. #17

    Domyślnie

    Czyli odpowiedź na pytanie jak w tytule:
    W SKLEPIE!!!!!
    Grazia-Ol

  18. #18

    Domyślnie

    achaaaaa, może źle zrozumiałam jankazik chodziło jak wyżej o żołądek? z tym stwierdzeniem mogę się zgodzić

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał editta
    Cytat Napisał jankazik
    Hmm ... w porządnym domu nie może być alkoholu !!!
    Zawsze podczas wizyt u znajomych skutecznie przypominam im tę maksymę. Oni rewanżują się u mnie
    pozdrawiam



    Ciemność, widzę ciemność... Jak to??? I biegusiem do sklepu? W nocy? Wilki wkoło, a wy na stację dygacie???

    Dopiero po wczytaniu się zrozumiałem! Ufffff..... Znaczy porządny dom macie...

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtiW
    Cytat Napisał editta
    Cytat Napisał jankazik
    Hmm ... w porządnym domu nie może być alkoholu !!!
    Zawsze podczas wizyt u znajomych skutecznie przypominam im tę maksymę. Oni rewanżują się u mnie
    pozdrawiam



    Ciemność, widzę ciemność... Jak to??? I biegusiem do sklepu? W nocy? Wilki wkoło, a wy na stację dygacie???

    Dopiero po wczytaniu się zrozumiałem! Ufffff..... Znaczy porządny dom macie...
    Porządny, to taki w którym się gości ma czym przyjąć - ja bym tak to pojmowała

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony