dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 16
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 309
  1. #201

    Domyślnie

    A jak sie spisują bramy 2,4 m uchylne (do góry) za ca. 800.- zł (reklamy na Allegro)?

  2. #202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    Mam pytanie od użytkowników pilotów elmes (ewentualnie innych podobnych). Gdzie macie odbiorniki do nich, wewnątrz czy na zewnątrz, z jakich odległości działa? Potrzebuję zasięgu rzędu 35m i się zastanawiam czy mogę dać odbiornik wewnątrz domu, a w dodatku na przeciwległym jego końcu - po przekątnej z miejsca otwierania sygnał może trafić na kilka ścian.
    bede mial takie cos na kominie przy samym dachu na poddaszu

    jak sie sprawuje to nie wiem bo nie mialem czasu zamontowac

    zasieg na otwartym podobno 100m

    zakupilem 4-kanalowy z 1 pilotem za okolo 110 zeta + kazdy dodatkowy pilot 40 zeta
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  3. #203
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał FITTER
    odnośnie pilotów na kod stały i kod zmienny co myslicie że jak kod zmienny to nieda się go zklonowac .a własnie że da i to bez problemów.
    Kolego, pisz rozważnie, bo wprowadzasz ludzi w błąd!

    Cytat Napisał FITTER
    Będą chcieli ci buchnąć auto czy obrobić chate to ci najlepsze zabezpieczenie nie pomoże.
    Co nie znaczy, ze należy złodziejom ułatwiać kradzież...

    Cytat Napisał FITTER
    dla fachowca sworsowac zamek w drzwiach od domu,samochodu,wgrać pilota z kodem stałym / zmiennym to nie jest rzecz niewykonalna.
    Ale i nie łatwa. Ilu jest złodziei - fachowców, którzy potrafią sforsować zamek w drzwiach? Ilu jest złodziei – fachowców, którzy potrafią sobie poradzić z kodem stałym, a ilu z kodem zmiennym??? Ponad to złodziej fachowiec posiada specjalizację, albo w zabezpieczeniach mechanicznych, albo w zabezpieczeniach elektronicznych. Takich złodziei jest garstka i nie chodzą na włamy do zwykłych domów.
    Urządzenia do nagrywania stałych kodów są ogólnodostępne (np. gazety z ogłoszeniami moto „Auto Giełda”, „Auto Biznes”, Allegro) i stosunkowo tanie.

    Cytat Napisał FITTER
    możesz ustawić zwłoke jednej strefy w tym przypadku garaż i zainstalować tam manipulator.A dla pozostałych stref natychmiastowy alarm.
    Tak, to jedna z opcji, ale nie najlepsza! Jeśli chodzi o garaż, to najlepsza opcja jest taka: wszystkie czujki w garażu działają bezzwłocznie (wywołują alarm bez opóźnienia). Dopiero użycie pilota włącza opóźnienie (nie rozbraja alarmu, a włącza opóźnienie!), możemy wjechać do garażu i rozbroić cały alarm kodem z klawiatury w garażu lub w domu.
    Dla uproszczenia obsługi można tu zastosować ten sam zmiennokodowy pilot, co do sterowania napędami bram. Musi to być pilot trzy lub czterokanałowy, aby sterowanie opóźnieniem alarmu w garażu było realizowane osobnym przyciskiem pilota! Do realizacji takiej funkcji niezbędne będzie dokupienie dodatkowego odbiornika radiowego z tej samej firmy, co piloty. Możliwe też będzie zaprogramowanie na czwartym kanale np. funkcji pilota napadowego.

    Cytat Napisał FITTER
    odradzam stosowanie wszystkiego w jednym pilocie brama ,światło ,furtka,rolety tak ale napewno nie + alarm.
    Wybacz, ale z tego, co piszesz wynika, że Twoja wiedza w dziedzinie zabezpieczeń jest nikła.

    Cytat Napisał FITTER
    bajecznie napewno nie jest 10 lat temu wszystko było na stałym kodzie i co był jakiś globalny problem-chyba raczej nie do dziś piloty działaja.
    Owszem, otwarcie bramy sterowanej pilotem stałokodowym nie jest bajecznie proste, ale proste
    Nie ma sensu pisać, jakie zabezpieczenia funkcjonowały 10 lat temu. Na pewno teraz te zabezpieczenia są mocno zdeaktualizowane i nie spełniają swojego zadania.

    Cytat Napisał FITTER
    daj mi do reki pilota ze zmiennym kodem i pilota ze stałym kodem dorobienie obydwu zajmie mi tyle samo czasu bez otwierania centrali !!!!!!!!!!!
    Mylisz kolego dwie rzeczy. Czym innym jest pokonanie stałego systemu kodowania i zmiennego systemu kodowania, a czym innym „dorobienie” pilota. Prawdą jest, że w większości fabrycznych zdalnych sterowań napędów (zmiennokodowych), nawet chwilowe wejście w posiadanie pilota, umożliwia wprogramowanie nowego pilota!!! To za sprawą głupiej funkcji wprowadzonej przez producentów napędów, dla ułatwienia życia instalatorom.
    Niektóre sterowania umożliwiają wyłączenie opcji szybkiego programowania pilotów, ale trzeba wiedzieć, jak to zrobić, no i chcieć to zrobić...

    Uważajcie, komu udostępniacie pilot (np. w trakcie prowadzenia prac wykończeniowych w domu)!
    Najlepiej po zakończeniu budowy wykasować z pamięci wszystkie piloty i wprogramować na nowo.

    Cytat Napisał FITTER
    zapewniam cię że podrobienie pilota (kod zmienny) to nie problem bez używania uniwersyteckich skanerów.
    Powtarzam, czym innym jest doprogramowanie nowego pilota, a czym innym złamanie systemu kodowania i nie wprowadzaj ludzi w błąd!

    Cytat Napisał FITTER
    sterowanie alarmu odradzam za pomoca tego samego pilota tu musi być inny system sterujący .do bram pilot np: nice,beninca a do alarmu pilot alarmowy nie mający żadnego związku z napędami!!!
    Bzdura!

    Cytat Napisał FITTER
    droga smx2 zasięg pilotów ok spposób zabezpieczenia zerowy
    Zasięg pilotów badzo ok. system kodowania bardzo ok. pod warunkiem wyłączenia funkcji szybkiego programowania pilotów (bez konieczności dostawania się do odbiornika)!!!

    Cytat Napisał FITTER
    zagadzam się z tym że jak jest kod zmienny to nalezy tą droge radiową wybrać i zapomnieć o przestarzałych kodach stałych.
    I tym cytatem zakończmy dalsze dywagacje
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Tak, to jedna z opcji, ale nie najlepsza! Jeśli chodzi o garaż, to najlepsza opcja jest taka: wszystkie czujki w garażu działają bezzwłocznie (wywołują alarm bez opóźnienia). Dopiero użycie pilota włącza opóźnienie (nie rozbraja alarmu, a włącza opóźnienie!), możemy wjechać do garażu i rozbroić cały alarm kodem z klawiatury w garażu lub w domu.
    Myślałem o takim rozwiązaniu, zwłaszcza że mam drugi kanał odbiornika póki co niewykorzystany, ale pewnym problemem jawi mi się sygnalizacja tego że włączyłem opóźnienie. Tzn. musiała by być jakaś lampka na zewnątrz abym wiedział że pilot zadziałał, włączył opóźnienie i mogę podnieść bramę. Bo jak by nie zadziałał to wywołam alarm podnosząc bramę. A może by to spiąć jednak na jednym kanale? W momencie odebrania sygnału podnoszącego bramę alarm wprowadza opóźnienie na wybranych czujnikach garażowych. W każdej innej sytuacji alarm byłby natychmiastowy. Co o tym sądzisz?

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Prawdą jest, że w większości fabrycznych zdalnych sterowań napędów (zmiennokodowych), nawet chwilowe wejście w posiadanie pilota, umożliwia wprogramowanie nowego pilota!!! To za sprawą głupiej funkcji wprowadzonej przez producentów napędów, dla ułatwienia życia instalatorom.
    Wprogramowanie pilota czy sklonowanie?

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Zasięg pilotów badzo ok. system kodowania bardzo ok. pod warunkiem wyłączenia funkcji szybkiego programowania pilotów (bez konieczności dostawania się do odbiornika)!!!
    Czyli mając w ręku dobrego pilota i będąc po prostu w zasięgu odbiornika można doprogramować kolejnego pilota?

  5. #205

    Domyślnie

    za dużo kombinacji z tymi pilotami do alarmu i nie zawsz masz pewność że pilot zadziałał.No i nie wiadomo czy ktoś przez głupi przypadek nie wkodował się do twojej płytki odbiornika.Np sąsiad.

    Zwłoka w garażu na rozbrojenie alarmu to rozsądne rozwiązanie.
    manipulator wpisujesz kod i po problemie.

    można dogrywac piloty na odległość i nie kazda płytka odbiornika ma funkcje blokady.

    A to pech.
    Tu była reklama...

  6. #206

    Domyślnie

    Witam,
    a czy moze ktos wie jak sie montuje brame segmentowa 4x2,4 w ścianie trójwarstwowej?
    Cytat Napisał holusio
    przerazaja mnie niektore opinie ze rolka lepsz albo blacha ciensza bo panel cienszy
    ciekawe kto ma tak rozbudowana wyobraznie

    jesli chodzi i normstahl`a to powiem tylko tyle ze nie ma polskiej wersji jest zrobiona tak jak na rynek skandynawski...wnioski sami wyciagnijcie

    co do rolek to jesli sa z tworzywa i "chodza" po metalowych prowadnicach to jest to zrobione po to aby byla maksymalnie cicha
    elementy ktore sa robione z tworzywa sa bardziej bezpieczne poniewaz jesli nastapia ninormalne przeciazenia w czsie pracy bramy to chyba lepiej aby urwal sie np uchwyt unoszacy brame za pomoca napedu niz brama mialaby sie zmielic lub uszkodzic we bardziej DROGIM miejscu (pomijam ustawienia awaryjne przeciazeniowe)


    uwazam ze ceny ktore podajecie sa jeszcze do ostrych negocjacji bo wynika z nich ze ktos na was zarabia ponad 100 %

    www.roletyhoryzont.pl

  7. #207

    Domyślnie

    tak samo jak w każdej innej, segmentówki montuję się za otworem, tzn. wewnątrz garażu, czyli rodzaj ściany nie bardzo chyba ma znaczenie...

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    tak samo jak w każdej innej, segmentówki montuję się za otworem, tzn. wewnątrz garażu, czyli rodzaj ściany nie bardzo chyba ma znaczenie...
    No chyba że ktoś se walnął 1W 44+tynk wewn.+kamień elew. z zewn. i zrobiło się ponad pół metra !!
    Znam taki dom.
    Wygłąda to "trochę dziwnie".
    Pozdrawiam

  9. #209

    Domyślnie

    moja ściana ma ok 50 (26+10+12 )cm bez tynku zewnetrznego a własnie brame montuje sie przed czy po otynkowaniu zewnątrz i wewnątz?
    Cytat Napisał r-32
    Cytat Napisał edde
    tak samo jak w każdej innej, segmentówki montuję się za otworem, tzn. wewnątrz garażu, czyli rodzaj ściany nie bardzo chyba ma znaczenie...
    No chyba że ktoś se walnął 1W 44+tynk wewn.+kamień elew. z zewn. i zrobiło się ponad pół metra !!
    Znam taki dom.
    Wygłąda to "trochę dziwnie".
    Pozdrawiam

  10. #210
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał martuszka
    moja ściana ma ok 50 (26+10+12 )cm bez tynku zewnetrznego a własnie brame montuje sie przed czy po otynkowaniu zewnątrz i wewnątz?
    Cytat Napisał r-32
    Cytat Napisał edde
    tak samo jak w każdej innej, segmentówki montuję się za otworem, tzn. wewnątrz garażu, czyli rodzaj ściany nie bardzo chyba ma znaczenie...
    No chyba że ktoś se walnął 1W 44+tynk wewn.+kamień elew. z zewn. i zrobiło się ponad pół metra !!
    Znam taki dom.
    Wygłąda to "trochę dziwnie".
    Pozdrawiam
    Najlepiej zamontować po otynkowaniu wewnątrz. Tylko jak masz napęd to skontaktuj się z dostawcą gdzie doprowadzić kabelki i jakie.

  11. #211

    Domyślnie

    tak, wg instrukcji montażu np. wiśniowskiego montaż bramy wykonuje się do wykończonej powierzchni ściany wewnętrznej.

  12. #212

    Domyślnie

    A ja właśnie zaliczkowałem Hormana Złoty Dąb.
    Na wybrane modele mają od wczoraj jakąś promocję.
    Na wszystko patrz z jaśniejszej strony...

  13. #213
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał rael_ww
    A ja właśnie zaliczkowałem Hormana Złoty Dąb.
    Na wybrane modele mają od wczoraj jakąś promocję.
    To tak jak ja. Ale promocja jest od dwóch tygodni. Dzięki temu wyszło mi 300zeta taniej.

  14. #214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Jak dla mnie Hormann i tak wychodzi najdrożej.

    Brama 5x2,25

    Normstahl Eurostyle (czyli ta droższa) 6020

    Hormann 4mm (LPU 40) 7099

    Wiśniowski 6545

  15. #215

    Domyślnie

    Cytat Napisał pam
    Cytat Napisał rael_ww
    A ja właśnie zaliczkowałem Hormana Złoty Dąb.
    Na wybrane modele mają od wczoraj jakąś promocję.
    To tak jak ja. Ale promocja jest od dwóch tygodni. Dzięki temu wyszło mi 300zeta taniej.
    Wg mnie tamta akcja była związana z wycofaniem 20. Wtedy obniżyli cenę na grubszą 40. Aktualna promocja dotyczy standardowych wymiarów i jest zupełnie niezależna. Takie mam info od dystrybutora.
    Na wszystko patrz z jaśniejszej strony...

  16. #216
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo
    Jak dla mnie Hormann i tak wychodzi najdrożej.

    Brama 5x2,25

    Normstahl Eurostyle (czyli ta droższa) 6020

    Hormann 4mm (LPU 40) 7099

    Wiśniowski 6545
    Czy w wycenie hormann'a była automatyka i fotokomórki ?

  17. #217
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał rael_ww
    Cytat Napisał pam
    Cytat Napisał rael_ww
    A ja właśnie zaliczkowałem Hormana Złoty Dąb.
    Na wybrane modele mają od wczoraj jakąś promocję.
    To tak jak ja. Ale promocja jest od dwóch tygodni. Dzięki temu wyszło mi 300zeta taniej.
    Wg mnie tamta akcja była związana z wycofaniem 20. Wtedy obniżyli cenę na grubszą 40. Aktualna promocja dotyczy standardowych wymiarów i jest zupełnie niezależna. Takie mam info od dystrybutora.
    Tak to właśne jest. Też mam takie informacje.

  18. #218
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo
    Jak dla mnie Hormann i tak wychodzi najdrożej.

    Brama 5x2,25

    Normstahl Eurostyle (czyli ta droższa) 6020

    Hormann 4mm (LPU 40) 7099

    Wiśniowski 6545
    A mnie z kolei Normastahl powalił ceną na kolana. Ciekawe jak się to kręci ten intetres. Czy jedni daja takie ceny bo mają za dużo roboty i im nie zależy czy może szukają jelenia?

  19. #219
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar andy_n
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    672
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Brama 2100x3000
    Ceny bramy segmentowej+napęd+montaż+VAT:
    - Hormann 4mm (LPU 40), napęd SupraMatic, - 5 600 zł
    - Normstahl Eurostyle, napęd Excellent, - 5 270 zł
    - Wiśniowski, napęd SupraMatic, 5 700 zł
    - Krispol, napęd SupraMatic, 5 300 zł

    Wszystkie bramy, za wyjątkiem Normstahl oferowane są u jednego przedstawiciela. Dlatego w jego napędach zastosowano napęd SupraMatic. Podobno na napęd NICE jest bardzo dużo reklamacji.

    No i co wybrać?

    Czy wybór Hormanna jest wyborem naturalnym i oczywistym?

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Cytat Napisał pam
    A mnie z kolei Normastahl powalił ceną na kolana. Ciekawe jak się to kręci ten intetres. Czy jedni daja takie ceny bo mają za dużo roboty i im nie zależy czy może szukają jelenia?
    Tu akurat jestem o tyle zaskoczona że pytałam w czterech punktach i we wszystkich cena była identyczna co do złotówki.


    dzabij - wszystkie podane ceny zawierają bramę plus silnik. o fotokomórkach nikt nic nie wspominał.

Strona 11 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony