dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 16
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 309
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Ja wybralam Hormana

  2. #82
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) STAŁY BYWALEC FORUM
    AGA44

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    184

    Domyślnie

    może ktoś jeszcze pomoże ?
    GG 5473589
    Na Forum od grudnia 2004

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał AGA44
    Odświerzam watek i prosze o pomoc
    Mam zrobionych kilka wycen przez różnych producentów na bramę segmentową górną do wymiaru otworu w murze 2600x2250 i mam dylemat, którą wybrać:
    Hej Aga! Mamy podobny otwów jak u Ciebie 2600 x 2100. Ja chcę białą, a ty? Brązową? Kolor zawsze będzie droższy od białej.

    Ale do rzeczy. Był u nas przedstawiciel HORMANNa i chciał wcisnąć bramę 2500 x 2125. Ale musiałabym doklejać ścianę po obu stronach, lub też przykrywać styropianem. Zaczęłam go "dusić" dalej. Stwierdził, że może być też dobra brama 2625 x 2125. To jest tylko 2,5 cm więcej.
    Dlatego moja rada, nie bierz mniejszej jak otwór.

    Cytat Napisał AGA44
    1. Hormann LPU 40 gr. 42 mm 2500 x 2250 mahoń z napędem i montażem - 4230,00 brutto
    2. Krispol gr. 40 mm 2600 x 2250 mahoń z napędem i montażem - 4051,11 brutto
    3. Normstahl "Euro" (WK2) gr. 40 mm 2750 x 2250 brąz z napędem i montażem - 4180,00 brutto
    4. Normstahl "g30" gr. 32 mm (U=1,27 W/m2K) brąz z napędem i montażem - 3300,00 brutto
    5. Wisniowski gr. 40 mm mahoń z napędem i montażem - 4650,00 brutto
    5. Wisniowski gr. 40 mm brąz z napędem i montażem - 3460,00 brutto
    Nie widziałam na oczy bramy firmy Wiśniowski i Krispol.
    Widziałam Novoferm i Normstalh, ale nic więcej o nich nie powiem. Właściciele są zadowoleni.



    Cytat Napisał AGA44
    Garaż jest w budynku, a wiec będzie ogrzewany. Okna i drzwi wejściowe będą w kolorze mahoniowym, ale prawdopodobnie będę mieć rolety w kolorze brąz.
    Jak garaż będzie ogrzewany to zastanów się nad grubszym ociepleniem bramy.

    Pozdrawiam

    Jak nic nie pomogłam to przepraszam.

  4. #84

    Domyślnie

    2 782,00 – NOVOFERM
    3 333 – Krajewski –22% - 2833
    2 863 – BIG TOR
    2650 - DROMA

    Help - którą firmę wybrać - złoty dąb - 250 cm. szer
    210 cm. wys

  5. #85

    Domyślnie

    Najładniejszy złoty dąb to Normstahl - proponuję wersję paneli Euroflair.

  6. #86

    Domyślnie

    Witajcie!!!
    A ja mam pytanie odnośnie wycen? Czy teraz za wycenę też sobie życzą jakieś pieniądze i czy wycena polega na podaniu przez inwestora wymiarów, np. przez tel. lub maila czy przyjeżdżają na miejsce przyszłego montażu? Przy wycenie schodów większośc chciała pieniążki za przyjazd.
    Zaczynamy od dachu... bo z górki będzie łatwiej!

  7. #87

    Domyślnie

    wycena jest ocztwiscie gratis
    Będę miał bramę normsthal z automatyką-najlepsza oferta w stosunku do hormana i wisniowskiego

  8. #88

    Domyślnie

    Uchyl rąbka tajemnicy i pokaż to porównanie - tu są sami swoi!
    pzdr.
    -romwis

  9. #89

    Domyślnie

    Tak, tak ja też chętnie przymierzę sie cenowo
    Poza tym to w jakimś innym poście przeczytałam, że np. jakaś firma od zdaje się poniedziałku podnosi ceny o 5%. W takim wypadku to ja już nie mam szans sie załapać
    No nic może zdążę przed kolejną podwyżką
    Zaczynamy od dachu... bo z górki będzie łatwiej!

  10. #90

    Domyślnie

    4500x2100 kasetony .kolor z utomatyką i montażem
    wisniowski-7200
    horman-7800
    gadip-6200
    normstahl-58500

  11. #91
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar sylwia13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    187

    Domyślnie

    A co sądzicie o bramch Krispol?

  12. #92

    Domyślnie

    Który producent oferuje bramy do niskiego nadproża ???
    Aktualnie mam nadproże 22 cm ale chce i muszę ocieplić sufit od spodu i planowałem tak z 10cm z tynkiem.

    Czy są np. bramy w których element konstrukcyjny może być prowadzony w styropianie ??? - nie chodzi oczywiście o prowadnice

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Wybrałem ,,DROMA" z Sanoka ,,chodzi" drugi rok i i jest OK. Polecam
    Tylko oliwię zawiasy
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał androzek
    Najładniejszy złoty dąb to Normstahl - proponuję wersję paneli Euroflair.
    Dokładnie taką bramę Normstahla zamówiliśmy Ich ciemny dąb to dokładnie taki sam kolor w jakim mamy mieć okna - tyle, że okna będą orzech

  15. #95

    Domyślnie

    A ja będę miał bramę Novoferm-u za wymiar 230/290 zapłaciłem 4300, segmentowa, z pianką 4cm, sterowanie na pilota i zamek ryglowy na kluczyk w tym montaż.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  16. #96

    Domyślnie

    Z czego u Was są zrobione segmenty w bramie bo dostałem od pewnej firmy wycenę w której pani chwali sie że jako jedni z niewielu segmenty mają z jakiś panel-deski.

  17. #97

    Domyślnie

    podciągam temat. czy ceny bram sprzed 3 lat poszły bardzo w górę ?

  18. #98

    Domyślnie

    Czy Normstahl kłamie?

    Na to pytanie niech każdy sobie sam odpowie, ja przytoczę pewne fakty. Około dwóch miesięcy wstecz zamówiłem u dealera na Śląsku bramę. Gość z firmy sympatyczny, przyjechał, pomierzył, spisał umowę i kazał czekać. Wpłaciłem zaliczkę i uzbroiłem się w cierpliwość. Termin dostawy to pierwszy czerwca. Jakieś dwa tygodnie temu otrzymałem mailem od dealera infiormację, że wszystko będzie załatwione terminowo. Zadowolony pozgrywałem różne ekipy; elektryków, alarmowców, okna itp. No i wczoraj telefon od dealera. Dzwoni tenże przedstawiciel i mówi, że brama spóźni się conajmniej tydzień, bo... nie zmieściła się na tira rozwożącego bramy z centrali w PL Kapkę się zeźliłem, ale grzecznie powiedziałem panu, że mnie to nie interesuje i takie tłumaczenie jest dość mętne, a Warszawa nie jest tysiące kilometrów od Śląska, są kurierzy itp. Pan się skonfundował i obiecał oddzwonić.

    Jako że te wyjaśnienia i argumentacja wydały mi się cokolwiek pokrętne, postanowiłem zadzwonić do centrali. W dziale handlowym rozpocząłem rozmowę z panią M. K. Przedstawiłem sprawę, powiedziałem czym grozi opóźnienie przy takiej ilości ekip i zapytałem czy firma zapłaci mi za ochroniarza do czasu wstawienia bramy Pani wyraziła zrozumienie dla mojego położenia i jęła sprawdzać temat. Niestety dla niej, pozostawiła mnie na linii bez zawieszania połączenia. No i wyczekując na rezultat jej ustaleń usłyszałem to i owo. Najpierw pani sprawdziła, rozmawiając z jakąś inną panią, że rzeczywiście są dwie bramy dla tej firmy. O tym słyszałem też od dealera, który chciał mnie pocieszyć, że jeszcze ktoś tak ma Po czym obsługująca mnie zwróciła się do jakiegoś mężczyzny:
    - Dzwoni pan, który ma zamówioną bramę przez XXX.
    - I co?
    - No pan mówi, że nie zapakowaliśmy jego bramy.
    - Jest ta brama? Sprawdzałaś?
    - Są dwie, które miały do nich pójść.
    - Powiedz mu coś.
    - Ale co? Porozmawiaj z nim.
    - Nieeee. Nie będę z nim gadał. Powiedz mu, że się opóźni o tydzień. Co najmniej tydzień.
    -Ale…
    - No mów!
    Pani wróciła do słuchawki.
    - Wie pan co? Brama będzie najwcześniej za tydzień. My jej nie mamy jeszcze…jest w Niemczech.
    - Nie macie? Przecież słyszałem, że pani znalazła dwie bramy!
    - Ale to są… inne bramy… małe, a pana jest…taka duża…
    -?
    -Tak że proszę czekać.
    - Ale proszę pani, ja mam roboty zaplanowane! Po prostu tak mnie zostawicie?
    - No, przykro mi…
    - Dlaczego wasz dealer kłamie? Twierdził, że brama jest. Nie panujecie nad tym? Może go zdyscyplinujecie? Czekam na propozycje rozwiązania problemu!
    - No dobrze, zadzwonię do regionalnego przedstawiciela, oddzwoni do pana, ale trzeba będzie czekać.
    Koniec rozmowy. Pomyślałem, że ten dealer to niezły kombinator. Zeźliłem się, że to jednak on mnie ordynarnie okłamuje. Za pół godziny dzwoni dealer.
    - Rozmawiałem z szefem. Pojedziemy sami po te dwie bramy do Warszawy. Nam zależy na reputacji.

    Wszyscy wiemy, że jest rynek producenta. Ale pewne standardy powinny być aksjomatami obsługi klienta. Parafrazując hasło reklamowe – Normstahl – szwedzka trwałość, niemiecka jakość, polska rzeczywistość

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia13
    A co sądzicie o bramch Krispol?
    ja mam Krispola segmentowa, brązowa od roku. Ciepła 4cm, chodzi bez zarzutu. na razie bez automatyki ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby dokupić.
    Cenowo na plus w porównaniu z Normstahlem, Wiśniowskim czy Hormanem.

  20. #100

    Domyślnie

    ja też dzisiaj zamówiłam bramę KRISPOL-A segmentowa brązowa. Zobaczymy jak będzie po montażu.
    Może się spełnią nasze marzenia...

Strona 5 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony