dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Norweskie Kominki Szamotowe

    Co sądzicie na temat tych kominków:
    http://www.kominkiskandynawskie.pl/?...5885f9d47d.jpg
    lub
    http://www.kominkinorweskie.pl/?m=ko...s=proste&id=57
    Działają one na zasadzie pieca kaflowego i są w zasadzie czymś pośrednim pomiędzy kozą a kominkiem, nie dmuchają gorącym powietrzem tylko promieniują.
    Kominek ma być traktowany wyłącznie rekreacyjnie oraz jako "pogotowie pogodowe" a przez żonę jako "Zobaczcie moje kochane czego-to-ja-nie-mam..."


    Na początku myślałem że zrobię z kominka wspomaganie CO czyli DGP potem przemyślałem sprawę, pozbierałem doświadczenia innych i zrozumiałem że kominka nie można traktować jako element CO ponieważ pali się w nim w zasadzie tylko dla zabawy, przyjemności itp. a nie na zasadzie "Stary wstawaj bo znowu wygasło...". Dałem sobie wtedy spokój z DGP i pomyślałem o kozach, no ale żona sami wiecie co powiedziała na ten temat . Potem znalazłem takie śliczne kozy które się żonie podobały ale za 4-6 tyś. W końcu wpadły mi w oko te cuda które pokazałem powyżej, nie są to może jakieś kaflowe "wypasy" za ponad 10tys zł ale za 5tys zł chyba warto się tym zaineresować.

    Czy ktoś ma może taki lub podobny kominek?
    Kiedy misjonarze po raz pierwszy przybyli do Afryki mieli ze sobą Biblię, a my mieliśmy ziemię. Powiedzieli nam: "Módlmy się". Zamknęliśmy oczy. A kiedy je otworzyliśmy, było na odwrót - my mieliśmy Biblię, a oni ziemię. - Desmond Tutu

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar suire
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    218
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Taki kominek ( dokładnie ten sam)jest w moim rankingu na równorzędnej pozycji z kozą" Siena".
    Widziałam je z bliska,dotykałam obudowy i uważam,że są zrobione bardzo starannie.No i bardziej przypominają kominek,niż koza.
    Obudowę można malować na dowolny kolor.W dotyku jest jak ściana wytynkowana na gładko.
    Pozdrawiam suire.
    komentarze
    dziennik

  3. #3

    Domyślnie

    suire, też mi się podobają te kozy SienaI SienaII itd. tylko nie za bardzo pasują do reszty salonu. A ten kominek to kompromis między mną a żoną między tradycją a nowoczesnością, między marzeniami a rzeczywistością między stanem kąta a wydatkami
    Kiedy misjonarze po raz pierwszy przybyli do Afryki mieli ze sobą Biblię, a my mieliśmy ziemię. Powiedzieli nam: "Módlmy się". Zamknęliśmy oczy. A kiedy je otworzyliśmy, było na odwrót - my mieliśmy Biblię, a oni ziemię. - Desmond Tutu

  4. #4

    Domyślnie

    Dziwi mnie trochę tak mały odzew (dzięki suire), czy wszyscy lubią gorące suche powietrze dmuchające spalonym kurzem?
    Przyznaje że trochę napaliłem się na te kominki bez kratek....
    Kiedy misjonarze po raz pierwszy przybyli do Afryki mieli ze sobą Biblię, a my mieliśmy ziemię. Powiedzieli nam: "Módlmy się". Zamknęliśmy oczy. A kiedy je otworzyliśmy, było na odwrót - my mieliśmy Biblię, a oni ziemię. - Desmond Tutu

  5. #5

    Domyślnie

    Też myślimy o takim kaflowym kominku, tylko z prawdziwych kafli. Po wstępnym rozeznaniu rynku szukamy tańszego rozwiązania; dotychczasowe wyceny to ok 20 tys. . Przyjemnie byłoby sobie wygrzać plecki ciepłymi kaflami gdy za oknem zawierucha...A kozę też będziemy mieć- w gabinecie, tak dla klimatu .

  6. #6

    Domyślnie

    Ten kominek który pokazałem powyżej kosztuje 5-7.tys, przywożą wszystko wraz z wkładem i inst. do samodzielnego montażu. Ciekawy jestem jak ten kominek potrafi akumulować ciepło w stosunku do typowych kominków kaflowych (np. robionych przez DarekB)
    Pozdrowienia
    Kiedy misjonarze po raz pierwszy przybyli do Afryki mieli ze sobą Biblię, a my mieliśmy ziemię. Powiedzieli nam: "Módlmy się". Zamknęliśmy oczy. A kiedy je otworzyliśmy, było na odwrót - my mieliśmy Biblię, a oni ziemię. - Desmond Tutu

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Po pierwsze, gdzie by te kominki obejrzeć i pomacać? Nie lubię kupować z obrazka.
    Po drugie, czy ktoś już je kupił? Co to za firma?

    Po trzecie mało piszą na stronie internetowej o wkładach - jaka moc, co ile załadunek, czy palenie ciągłe.... Optyczna strona jest ważna, ale ja mam zamiar traktować kozę jako źródło co prawda dodatkowe, ale bardzo istotne.

    No i ostatnie - ja chcę opcję pieca z możliwością spalania węgla. Mają to piecyki Dovre. Ciekawe, czy oni też?

    W ogóle bardzo ładne i warte zastanowienia.

  8. #8

    Domyślnie

    EZS, dostaliśmy ofertę na kominek Valencja właśnie z wkładem Dovre lub zamiennie Northstar http://www.kominkiskandynawskie.pl/?...=23&producent= ale ten typ wkładu chyba nie używa węgla http://www.dovre.com.pl/?mod=offer&id=wklady_2000CB
    poczekajmy, może znajdzie się ktoś kto jest w temacie.
    Kiedy misjonarze po raz pierwszy przybyli do Afryki mieli ze sobą Biblię, a my mieliśmy ziemię. Powiedzieli nam: "Módlmy się". Zamknęliśmy oczy. A kiedy je otworzyliśmy, było na odwrót - my mieliśmy Biblię, a oni ziemię. - Desmond Tutu

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Mnie się podoba Adam. Ciekawe, ile by zeszli z ceny katalogowej? I jak z transportem?

  10. #10

    Domyślnie

    Z upustami to może być różnie u różnych pośredników Northstara, byliśmy w Bełchatowie w firmie Tapis oglądać te kominki i myślę że tak z 300-500zł można utargować. Tylko ten wkład Nordpeis Ni22 wydał mi się trochę maławy ale to 9kW mocy nominalnej. Nie potrafił też nikt mi powiedzieć jak się ma akumulacyjność cieplna tego kominka w stosunku do kominka kaflowego, zapewne żadna rewelacja, jedyne co się dowiedziałem to że trzyma ciepło 6h...

    Trochę mnie korci żeby kupić sobie Tarnavę i zrobić podobną obudowę samemu z Ytonga i szamotu.
    Kiedy misjonarze po raz pierwszy przybyli do Afryki mieli ze sobą Biblię, a my mieliśmy ziemię. Powiedzieli nam: "Módlmy się". Zamknęliśmy oczy. A kiedy je otworzyliśmy, było na odwrót - my mieliśmy Biblię, a oni ziemię. - Desmond Tutu

  11. #11

    Domyślnie

    Ja również jestem zwolennikiem tego typu kominko-pieców i zamierzam sam obudować zwykły kominek kaflami plus rozprowadzenie DGP. Mam przy okazji pytanie, jaki wkład najlepiej dla niego zastosować do obudowy kominowej z keramzytobetonu typu Mszczonów 36x36cm.

  12. #12

    Domyślnie

    Z tego co widziałem DarekB stosuje np. wkłady Tarnava, myślałem że ktoś kto jest w temacie wypowie się na temat Northstara ale chyba wszyscy są na urlopie.
    Tak na marginesie te kominki nie są norweskie tylko polskie i nie szamotowe tylko keramzytowe temat powinien więc być taki : "Polskie kominki keramzytowe"...
    Kiedy misjonarze po raz pierwszy przybyli do Afryki mieli ze sobą Biblię, a my mieliśmy ziemię. Powiedzieli nam: "Módlmy się". Zamknęliśmy oczy. A kiedy je otworzyliśmy, było na odwrót - my mieliśmy Biblię, a oni ziemię. - Desmond Tutu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony