dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie za późno na kominek

    Niestety w moim projekcie nie przewidziano kominka schowanego w nosnej ścianie. Jeżeli postawimy go przed ścianą (w bardziej powszechny sposób) salon zmniejszy sie ,b kominek tradycyjny, to szafa ok 100*70.(wstepnego pomniejszenia dokonała firma budujaca). Kominek wtedy bedzie kolidował ze schodami. Poradzcie , co robić? Pożegnać sie z kominkiem, czy przebudowywać pół domu? Mamy juz tynki i wylwewki.

  2. #2

    Domyślnie

    A może ładną kozę?
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  3. #3

    Domyślnie

    Zaczęłam zastanawiac się też nad tym. Niestety nie spotkałam jeszcze żadnej kozy o wyglądzie nowoczesnym. Moze wiesz, gdzie takie znależć?

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystkie firmy robiące piece grzewcze mają takie o wyglądzie nowoczesnym i jest ich spory wybór. Nawet większy niż rustykalnych i są bardzo ładne.
    Po sąsiedzku na forum toczy się też stosowny wątek. Zerknij tam:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=107370

  5. #5

    Domyślnie

    koza nie brzmi rak jak kominek, ta nazwa jest nietrafiona i zabija urok tego urzadzenia
    ale na pewno koza moze dac sporo uciechy, szczegolnie jesli na kominek za pozno !!

    J.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie bardzo potrafię przekonać się do kóz. Kominek skromny, prosty chyba jednak mniej ingeruje i rzuca sie w oczy. W moim salonie dominowac mają schody, a kominek to tylko jesienno-zimowy dodatek.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam mieliśy ten sam problem. Dobudowaliśmy komin, salon się zmniejszył ale ogólnie ok.

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie trochę inna sytuacja. Dom dopiero powstaje.
    Niestety komin będzie dużo "grubszy" od ściany co spowoduje konieczność wysunięcia kominka o ok. 15cm do przodu. Wyczystka znajdowała by się w sąsiednim pomieszczeniu.

    Czy można zrezygnować z komina w kondygnacji parteru i postawić komin na stropie (monolityczny)? W takiej sytuacji rura odprowadzająca spaliny z kominka musiałaby iść pionowo do góry, przez strop i tu łączyć sie z kominem.

    MCB

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał MCB

    Czy można zrezygnować z komina w kondygnacji parteru i postawić komin na stropie (monolityczny)? W takiej sytuacji rura odprowadzająca spaliny z kominka musiałaby iść pionowo do góry, przez strop i tu łączyć sie z kominem.
    Można, są takie rozwiązania. Obywa się wtedy bez wyczystki.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  10. #10

    Domyślnie

    To ja się podepnę, bo mam podobny problem.
    Ale z kominka nie zrezygnuję. W ostateczności zrobię otwarte palenisko.

    Do rzeczy:
    szukam pomysłów (zdjęć) na kominek, który zabierze jak najmniej miejsca. Może być narożny.

    Przeglądałem galerię, ale niczego nie znalazłem.

    Q.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Są kominki półokrągłe, narożne. Wystarczy zagoglić.

    Co do zapytania wątkowego to:

    Każdy logiczny myraż potrafi wstawić w ścianę nośną nadproże tak aby wyciąć to miejsce na kominek. Podkówa się z jedne strony wkłada wcześniej przygotowane na budowie lub prefabrykowane nadproże, albo policzony dwuteownik, zamurowuje opierając na nim jedną stronę ściany i dopiero jak zwiąże to taka sam czynno ść z drugiej strony.

    Komin od piętra jak już wcześniej opisano z wyczystką we wkładzie kominkowym.

    PS. Na goglach można znaleźć np. wkład z szybami z 3 stron za mniej niż 5 kPLN, co też poprawia organoleptykę.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  12. #12

    Domyślnie

    ale "kozy" też potrafią być śliczne. Byłem w salonie takch "kóz" pod Wrocławiem i nie mogłem się napatrzyć (nie mówiąc o podejmowaniu decyzji). Część możesz zobaczyć na stronie: http://www.bertelsen.pl.
    Niestety te ceny .....

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Koza źre do spalania powietrze z wnętrza domku.
    Jak kominek to tylko z czerpnią powietrza z zewnątrz co by domku nie wychładzać, a i dymi się mniej.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  14. #14

    Domyślnie

    Podaję linki do ładnych, nowoczesnych kózek:

    http://www.romotop.pl/piece-piecyki/

    http://www.hark-kominki.pl/kaminofen/kaminofen.html

    Wiele z nich ma możliwość "podpięcia" rury z powietrzem z zewnątrz.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroyena
    Są kominki półokrągłe, narożne. Wystarczy zagoglić.

    Co do zapytania wątkowego to:

    Każdy logiczny myraż potrafi wstawić w ścianę nośną nadproże tak aby wyciąć to miejsce na kominek. Podkówa się z jedne strony wkłada wcześniej przygotowane na budowie lub prefabrykowane nadproże, albo policzony dwuteownik, zamurowuje opierając na nim jedną stronę ściany i dopiero jak zwiąże to taka sam czynno ść z drugiej strony.

    Komin od piętra jak już wcześniej opisano z wyczystką we wkładzie kominkowym.

    PS. Na goglach można znaleźć np. wkład z szybami z 3 stron za mniej niż 5 kPLN, co też poprawia organoleptykę.

    Mó jkierownik budowy mówi, że takie proste rozwiazanie zakonczy sie tragicznie. Poniewaz kominek miałby byc ok 30 cm od konca ściany nosnej, a na niej u góry podparta jast antresola zas z drugiej strony komnka, na piętrze stoi słup, na którym opiera sie dach. Sytuacja jest dość zawiła, a osłabienie i tak niezbyt mocnej ściany z porothermu 25 moze spowodowac pęknięcia, ugięcia i osłabienie konstrukcji dachu. Jeśli nzasz jakąś radę, będę wdzięczna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony