dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jakub Burkietowicz

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie D08 - utwierdźcie mnie w przekonaniu ...

    .. że jest to projekt idealny. Kurcze przeglądam te wszystkie projekty i nie mogę znaleźć nic podobnego równie dobrze urządzonego ... interesuje mnie parterówka (mam zamiar kupić dużą działkę w czwartek) i żeby była około 150 m2. czy ewentualnie ktoś już wybudował ten domek ? Dodatkowe pytanie. Jakie ogrzewanie. Mam zamiar budować z Ytonga 40 cm. (czy dobrze?). Ile może kosztować rocznie ogrzewanie elektryczne ??? czy może olejowe, ale wtedy zmiana w projekcie - kotłownia w miejsce pomieszczenia gospodarczego. Czytałem też wątki o zmianach. Rozsądna jest zmiana mniejszej toalety i podzielenie jej na mały "kibelek" i do tego "skrytkę" na słoiki i takie tam, ale ... no właśnie pytanie ... do czego zrobić wejście od strony salonu, a do czego od strony korytarza ... itepe itede ... cholerka ... tyle pytań, a ja dopiero działkę kupuję

    pozdro JB

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie bedzie stary doby maksio ocieplony styropianem a więc dwie warstwy. Oglądam budowy w okolicach Częstochowy i za skarby nie zdecydowałbym się na ścianę jednowarstwową - zbyt dużo niedoróbek. Ogrzewać będę gazem ziemnym (choć tu biję się z myślami może jednak piwnica kotłownia i paliwo stałe - miał węglowy). Przykro mi nie wiem jakie koszty ogrzewania elektrycznego - nie znam nikogo kto miałby coś takiego. Co do projektu - też mi się podoba, ale jestem na etapie załatwiania decyzji o warunkach zabudowy.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Re: D08 - utwierdźcie mnie w przekonaniu ...

    Cytat Napisał Jakub Burkietowicz
    .. że jest to projekt idealny. Kurcze przeglądam te wszystkie projekty i nie mogę znaleźć nic podobnego równie dobrze urządzonego ... interesuje mnie parterówka (mam zamiar kupić dużą działkę w czwartek) i żeby była około 150 m2. czy ewentualnie ktoś już wybudował ten domek ? Dodatkowe pytanie. Jakie ogrzewanie. Mam zamiar budować z Ytonga 40 cm. (czy dobrze?). Ile może kosztować rocznie ogrzewanie elektryczne ??? czy może olejowe, ale wtedy zmiana w projekcie - kotłownia w miejsce pomieszczenia gospodarczego. Czytałem też wątki o zmianach. Rozsądna jest zmiana mniejszej toalety i podzielenie jej na mały "kibelek" i do tego "skrytkę" na słoiki i takie tam, ale ... no właśnie pytanie ... do czego zrobić wejście od strony salonu, a do czego od strony korytarza ... itepe itede ... cholerka ... tyle pytań, a ja dopiero działkę kupuję

    pozdro JB
    Spokojnie, najpierw kup te działkę, potem daj sobie czas na projekty i "przespanie się z nimi". Każdy projekt i tak musisz adaptować, znajdź dobrego architekta, który nie tylko podbije ci stempel (za kilkaset zł) ale potrafi ci madzre doradzić, w końcxu to on jest fachowxcem i pomoże ci zmienic projket gotowy, żeby był idealnie dopasowany do Ciebie. z czego zbudujesz sciany i czym ogrzejesz to jest temat na później, kazdy projekt możesz wybudowac z dowolnego materialu i dowolnie ogrzac. Ja mialam w projekcie Ytong 400, 1 warstwa, ale nie chce placic duzych rachunkow za ogrzewanie, wiec bedzie beton komorkowy 500 + wełna mineralna. Jednowarstwowe sciany niestety za kilka lat nie będa spełniać obecnych norm dot. parametrów cieplnych! a od producentow bloczków uzyskujesz bardzo rózne dane dot. ciepła przy takim samym produkcie, wiec zawczasu wolę docieplić. Co do ogrzewania to wybieram elektryczne + kominek + rekuperator +dobrze ocieplony dom. Gaz ze zbiornika i olej wychodza zdecydowanie drożej (polecam liczne artukuly w Muratorze).
    co do wyboru projketu, zrób sobie w wyobrazni "virtual tour", sprawdz jaka jest komunikacja między pomieszczeniami, czy ich wielkość jest ok (pokój mnejszy niż 8m w domku to pomyłka), wygodnie jest mieć duze zaplecze gospodarcze, spiżarnie, pralnię, składzik, sprawdx kierunki świata na twojej działce i jak będzie dom oświetlony.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony