dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar giusto
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-872
    Posty
    28

    Domyślnie Dylatacja wokół rur kanalizacyjnych

    W zeszłym roku wykonałem kanalizację którą później zalałem chudziakiem, ale teraz myślę że popełniłem błąd nie dylatując rur kanalizacyjnych które przechodzą przez chudziak. Pomyślałem o z dylatowaniu chudziaka od fundamentu, a umknęło mi z dylatowanie kanalizy, teraz myślę aby ponawiercać ten beton wokół rur i go wykuć. Chyba że jestem za bardzo przewrażliwiony i ta dylatacja jest nie potrzebna. Co o tym sądzicie?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał giusto Zobacz post
    W zeszłym roku wykonałem kanalizację którą później zalałem chudziakiem, ale teraz myślę że popełniłem błąd nie dylatując rur kanalizacyjnych które przechodzą przez chudziak. Pomyślałem o z dylatowaniu chudziaka od fundamentu, a umknęło mi z dylatowanie kanalizy, teraz myślę aby ponawiercać ten beton wokół rur i go wykuć. Chyba że jestem za bardzo przewrażliwiony i ta dylatacja jest nie potrzebna. Co o tym sądzicie?
    krótko -paranoja

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar giusto
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-872
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał observer Zobacz post
    krótko -paranoja
    Uważasz że jestem za bardzo przewrażliwiony?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Guisto ja tam fachowcem nie jestem - osobiście nie dawałem takich dylatacji, ani na żadnej innej budowie nie widziałem takowych - nie bierz tego do siebie ale czy Ty nie masz poważniejszych problemów w życiu? Innymi słowy uważam nie masz się czym przejmować i nie zużywaj wierteł to takich zabaw

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał giusto Zobacz post
    Uważasz że jestem za bardzo przewrażliwiony?
    zostaw to,zajmij się rzeczami powazniejszymi ,albo niepoważnymi lepiej .....

  6. #6

    Domyślnie

    Przejście pod ławą fundamentową

    Stosowane jest głównie w przypadku budynków niepodpiwniczonych. Rura kanalizacyjna prowadzona pod ławą powinna być zabezpieczona przed osiadaniem fundamentu przez wykonanie rury osłonowej o minimalnej średnicy równej DN+100mm (W praktyce dla przykanalików średnicy 160 mm stosuje sie rurę DN250). Długość rury osłonowej powinna być tak dobrana, aby wystawała z każdej strony ławy minimum 0,5m.

    Nie muszę wspominać, że na rury sypie się piasek i używa zagęszczarki.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał giusto Zobacz post
    W zeszłym roku wykonałem kanalizację którą później zalałem chudziakiem, ale teraz myślę że popełniłem błąd nie dylatując rur kanalizacyjnych które przechodzą przez chudziak. Pomyślałem o z dylatowaniu chudziaka od fundamentu, a umknęło mi z dylatowanie kanalizy, teraz myślę aby ponawiercać ten beton wokół rur i go wykuć. Chyba że jestem za bardzo przewrażliwiony i ta dylatacja jest nie potrzebna. Co o tym sądzicie?
    Z reguły przy betonowaniu chudziaka zostawia się miejsce na ewentualne korekty położenia rury, czy wstawienie podinnym kątem trójnika itp.
    jak zabetonowałeś to nic się nie stanie, rury i ich połacxzenia sa troszkę "elastyczne", to nic się z nimi nie stanie

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar giusto
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-872
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Z reguły przy betonowaniu chudziaka zostawia się miejsce na ewentualne korekty położenia rury, czy wstawienie podinnym kątem trójnika itp.
    jak zabetonowałeś to nic się nie stanie, rury i ich połączenia są troszkę "elastyczne", to nic się z nimi nie stanie
    Dziękuję wszystkim za odpowiedź, jeśli nie jest konieczna ta dylatacja to jej nie będę robił, chyba że coś nie będzie pasować to dopiero poszaleję z wiertarką.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony