dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 116

Temat: SOLBET

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    tyle, że przy 24cm klejenie nie ma praktycznie znaczenia, no chyba że ma być to 1W
    Bajerzysz, panie Barbossa.
    Brak betoniary, jest przyjemnosć na budowie.

  2. #22

    Domyślnie

    Ponadto klej jest mocniejszy niż zaprawa. Ja musiałem przesunąć drzwi w wymurowanej (klejonej) ścianie. Po wycięciu i przewróceniu dalej był to jeden kawałek muru. Wątpie, czy byłoby tak samo przy murowaniu na zaprawę.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Krzysztofik nie ma to jak metoda Samoobrony, wyrwać z kontekstu albo nie zrozumieć:

    Cytat Napisał czandra
    Ma poza tym dużo lepsze parametry cieplne, zwłaszcza klejony.
    Cytat Napisał Barbossa
    tyle, że przy 24cm klejenie nie ma praktycznie znaczenia, no chyba że ma być to 1W
    Cytat Napisał Krzysztofik
    Bajerzysz, panie Barbossa.
    Brak betoniary, jest przyjemnosć na budowie.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  4. #24

    Domyślnie

    Nasz dom wybudowalismy z BK Solbet odmiana 600.Zamiast zaprawy cementowej dalismy klej i bloczki trzymają że hej!! :O)

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał cemik1
    Ponadto klej jest mocniejszy niż zaprawa. Ja musiałem przesunąć drzwi w wymurowanej (klejonej) ścianie. Po wycięciu i przewróceniu dalej był to jeden kawałek muru. Wątpie, czy byłoby tak samo przy murowaniu na zaprawę.
    i miało to jakieś szczególne znaczenie?
    to raz
    a dwa - po co murować materiał o danej wytrzymałości super klejem o wytryzmałości x2?
    ma to jakieś szczególne znaczenie?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  6. #26

    Domyślnie

    Jestem trochę spokojniejszy o dalsze dzieje murów bo wiem, że raczej nie powtórzą się niespodzianki ze spadającymi cegiełkami (było to kilka dni temu opisywane).
    Tak naprawdę to na klej jest taniej i to ma na pewno znaczenie. Na dom 10x13m z poddaszem wyszło kleju za 400PLN (mniej niż tona).

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Krzysztofik nie ma to jak metoda Samoobrony, wyrwać z kontekstu albo nie zrozumieć:...............
    Z tą Samoobroną to mi pojechałeś
    A co do klejenia to ma to ogromne znaczenie dla tych co sami budują.
    Odpadają kupy piachu, koszt, transport, betoniara, wozenie ,wnoszenie zaprawy.
    Przy kleju bierzesz wiaderko, mieszadełko i Świat można doganiać
    Chyba mam racje


    Barbossa przepraszam Ty nigdy nie bajerzysz

  8. #28

    Domyślnie

    A co do klejenia to ma to ogromne znaczenie dla tych co sami budują.
    Odpadają kupy piachu, koszt, transport, betoniara, wozenie ,wnoszenie zaprawy.
    Przy kleju bierzesz wiaderko, mieszadełko i Świat można doganiać
    Chyba mam racje




    Świeta racja !!
    Podpisuję się pod tym obiema rękami:O)
    Choć u nas budowała ekipa murarzy to oszczędnosci przy zastosowaniu kleju są wymierne :O)

  9. #29

    Domyślnie

    Odświeżam wątek, dla równowagi dla Ytonga

  10. #30

    Domyślnie

    Witam!
    Ja bede stawiał z Ytonga 36,5 jedną warstwe. Chcialem przeskoczyc na Solbet ale nie zdazylem przed podwyzkami, a szkoda...

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    Cytat Napisał cemik1
    Ponadto klej jest mocniejszy niż zaprawa. Ja musiałem przesunąć drzwi w wymurowanej (klejonej) ścianie. Po wycięciu i przewróceniu dalej był to jeden kawałek muru. Wątpie, czy byłoby tak samo przy murowaniu na zaprawę.
    i miało to jakieś szczególne znaczenie?
    to raz
    a dwa - po co murować materiał o danej wytrzymałości super klejem o wytryzmałości x2?
    ma to jakieś szczególne znaczenie?
    O wytrzymałości muru w znacznym stopniu decyduje zaprawa. wg normy ściany na klej maja lepsze parametry wytrzymałościowe muru.
    Jestem na etapie murowania na klej H+H, piękna sprawa, koszty chyba taniej niż tradycyjnie, na razie same zalety.

  12. #32

    Domyślnie

    Podepne sie pod temacik.......jaka bedzie różnica pomiedzy solbetem 24 a 36 cm, zakładajac w obu przypadkach dociepleniem 20 cm styro.......pytam bo w projekcie mam 36 cm, a kierownik radzi nie wydawac pieniedzy i twierdzi, ze 24 cm +20 cm styro będzie "inaf"

  13. #33

    Domyślnie

    Siemka,siemka
    Czy ja dobrze rozumiem: chcesz 36 cm gazobetonu ocieplac 20 cm styropanu (mur 56 cm) ?? Jezeli tak i planujesz budowę domu pasywnego to spoko . W innym przypadku 24cm bk+ 20 styropianu i jest git. Ja bede stawiał z Ytonga 36,5 i nie planuje docieplac (choc na razie nie mam zamiaru tynkowac- jakby co)

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Isotope
    Siemka,siemka
    Czy ja dobrze rozumiem: chcesz 36 cm gazobetonu ocieplac 20 cm styropanu (mur 56 cm) ?? Jezeli tak i planujesz budowę domu pasywnego to spoko . W innym przypadku 24cm bk+ 20 styropianu i jest git. Ja bede stawiał z Ytonga 36,5 i nie planuje docieplac (choc na razie nie mam zamiaru tynkowac- jakby co)
    ...wiesz ja wlaściwie to nie mam bladego pojecia o tym wszystkim, wiem jedno, ze mój dom bedzie ogrzewany wyłącznie elektrycznie i dlatego staram sie go dobrze ocieplić

  15. #35

    Domyślnie

    Rozumiem. moim zdaniem lepiej wydac więcej kasy na cos co naprawde poprawi energooszczędność Twojego ( czy mojego ) domu (np. dolozyc do lepszych okien, zamontowac wentylacje z odzyskiem czy zainwestowac w GWC) a nie śrubować współczynniki ścian. Poza tym grunt to wykonanie- do tego trzeba sie przyyyyylozyc, przez duze P
    Pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Isotope
    Rozumiem. moim zdaniem lepiej wydac więcej kasy na cos co naprawde poprawi energooszczędność Twojego ( czy mojego ) domu (np. dolozyc do lepszych okien, zamontowac wentylacje z odzyskiem czy zainwestowac w GWC) a nie śrubować współczynniki ścian. Poza tym grunt to wykonanie- do tego trzeba sie przyyyyylozyc, przez duze P
    Pozdrawiam
    planuje tak:

    ściana 24/36 cm solbet + 20 ( ew. 16 cm styro bo frezowany)
    fundamet 10 cm ekstraduru
    podłoga 30 cm styro
    poddasze 20+10 cm wełny ( nie wiem jakiej )
    okna plus rolety zewnetrzne
    rekuperator


    ......i chyba na tym koniec mojego szaleństwa

  17. #37

    Domyślnie

    Siemka, a orintujesz się może po ile teraz Solbet 36 chodzi?? Bo z tego co wiem Solbet daje zaprawe gratis, tak??

  18. #38

    Domyślnie

    Kupując materiały budowlane należy unikać waluty typu gratis czy rabat.
    Zawsze płacimy w walucie którą zarabiamy
    i są to PLN-y,funty lub "ojro".
    Jeśli kupisz bloczek za 11zł
    lub 11,30 z klejem gratis, to to samo.
    Solbet nie daje kleju gratis.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Isotope
    Siemka, a orintujesz się może po ile teraz Solbet 36 chodzi?? Bo z tego co wiem Solbet daje zaprawe gratis, tak??
    24cm - 11,00 - 12,50
    36cm - 17,00 - 20,00

    do klejenia o kleju gratis - nic nie wiem, zreszta w wiekszości składów, które odwiedziłem spotykałem postać "buraka_lubelskiego" czyli sprzedawcy, który robił łaske, ze wogóle chce rozmawiać o sprzedaży po prostu jaja.....chryste jak ja kocham takie "prymitywy" i po co człek sie doktoryzował skoro i tak do konca zycia bedzie musiał czapkować na terenie RP tzw. "klasie robotniczej"....sorry za ten offtopic, ale nie wytrzymałem

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał siemka
    Cytat Napisał Isotope
    Siemka, a orintujesz się może po ile teraz Solbet 36 chodzi?? Bo z tego co wiem Solbet daje zaprawe gratis, tak??
    24cm - 11,00 - 12,50
    36cm - 17,00 - 20,00

    do klejenia o kleju gratis - nic nie wiem, zreszta w wiekszości składów, które odwiedziłem spotykałem postać "buraka_lubelskiego" czyli sprzedawcy, który robił łaske, ze wogóle chce rozmawiać o sprzedaży po prostu jaja.....chryste jak ja kocham takie "prymitywy" i po co człek sie doktoryzował skoro i tak do konca zycia bedzie musiał czapkować na terenie RP tzw. "klasie robotniczej"....sorry za ten offtopic, ale nie wytrzymałem
    Budowałem z solbetu 24 na klej, idzie szybko, ale nie bierz szarego kleju tylko biały, Ten szary jakiś taki szajsowaty jest , biały jest mocniejszy.
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony